Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 737.547
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Ne zelim pretplatu.
Jos u tele2 nikako.

Samo zelim taj mob,ali na rate.,kaoo da ga kupujem bilo gdje dalje.

Onda odeš do prodajnog mjesta i uzmeš mobitel na rate bez tarife. Platit ćeš ga po punoj cijeni, ali nećeš imat nikakav popust niti pretplatu. Ne vidim problem.

D30102 kaže...
Pozdrav,Zanima me dal je netko uspio skinuti cgnat sa Telemach Ultimate Tarife,i ako je kako ste to napravili, jer meni su rekli da se samo za pokućni internet može maknut cgnat,hvala unaprijed.

Taj CGNAT je s razlogom na mobilnom internetu. Isti je namijenjen za surfanje na mobitelu, ne kao zamijena za kućni, fiksni internet. Sam se s CGNAT-a ne možeš maknuti; eventualno možeš pisati mail službi za korisnike, pa ako se smiluju, dobro, ako ne, ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 15:35 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Gledaj na to ovako: popust je razlog zašto se uzima ugovorna obveza; oni te nagrađuju jer si odlučio s njima bit sljedeće dvije godine.

 Popusta ima i u običnim trgovinama, samo treba biti strpljiv i gledati ponudu. Kriza je, večini ljudi novac ne pada s neba, pa gledaju sve moguće popuste, a trgovci nastoje privuči kupce, pa nude razne popuste. Ekupi preko vikenda nudi neke modele s dodatnih 10% popusta za Zabine kartice, pa će se to možda nekome isplatiti.

 

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Gledaj na to ovako: popust je razlog zašto se uzima ugovorna obveza; oni te nagrađuju jer si odlučio s njima bit sljedeće dvije godine.

 Popusta ima i u običnim trgovinama, samo treba biti strpljiv i gledati ponudu. Kriza je, večini ljudi novac ne pada s neba, pa gledaju sve moguće popuste, a trgovci nastoje privuči kupce, pa nude razne popuste. Ekupi preko vikenda nudi neke modele s dodatnih 10% popusta za Zabine kartice, pa će se to možda nekome isplatiti.

Ima, ali stvar je u tome da taj konkretan model uređaja nije pronašao nigdje drugdje osim u Telemachu. On želi 256 GB model, dok se u drugim trgovinama prodaje isključivo 128 GB model.

 

Osobno ne kupujem mobitele kod operatera jer obično za najviše novca dobiješ najslabiji model, dok negdje za već istu cijenu možeš dobiti jači. Mobitel bih uzeo samo ako se radi o stvarno dobroj ponudi i uz plaćanje od jednom, pa da mi za plaćanje ostaje samo tarifa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 15:33 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Gledaj na to ovako: popust je razlog zašto se uzima ugovorna obveza; oni te nagrađuju jer si odlučio s njima bit sljedeće dvije godine.

 Popusta ima i u običnim trgovinama, samo treba biti strpljiv i gledati ponudu. Kriza je, večini ljudi novac ne pada s neba, pa gledaju sve moguće popuste, a trgovci nastoje privuči kupce, pa nude razne popuste. Ekupi preko vikenda nudi neke modele s dodatnih 10% popusta za Zabine kartice, pa će se to možda nekome isplatiti.

Ima, ali stvar je u tome da taj konkretan model uređaja nije pronašao nigdje drugdje osim u Telemachu. On želi 256 GB model, dok se u drugim trgovinama prodaje isključivo 128 GB model.

 Tu mu ja ne mogu pomoći.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Zvao tele2, imaju mob u ponudi ali se vise ne moze kupiti bez tarife.
Otkad je telemach dosao,ukinili su mobitele na bonove bez ugovora.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Onda ti jedino preostaje kupovina 128 GB modela.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ili da ne kupujem nista 😭
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Sad kad si spomenuo GT2 Pro, zapeo mi je za oko, ali stvarno je preskup. I ja uskoro kupujem novi uređaj, ali meni je limit 3.000 kn. Više od toga za mobitel ne dam, znači tražim neki midrange uređaj. Galaxy A73 5G mi je zapeo za oko, ali koliko vidim, i njemu će cijena bit preko 4.000 kn. Čekam da malo cijena padne, jer se ne isplati uzet mobitel za te novce kada je sličan A52s 5G cca. 2.500 kn.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ma ja bih ga uzeo na rate.
Mislio sam u tele2 je 6099kn bez ugovorne obveze, rekoh ako se moze uzeti samo uredaj na rate bez ikakve tarife kupio bih ga, ali mi ovaj u tele2 kaze da mora biti uz uzimanje pretplate.

Al ne kontam,ako je bez ugovorne obveze 6099, pa onda mogu iduci mj otkazati pretplatu? Kaj ne? Ili ima caka?
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

To stvarno ne bih znao; teoretski bi mogao uzeti pretplatu bez ugovorne obveze i mobitel na rate, pa pretplatu otkazati i mobitel nastavit otplaćivati na rate. Ili recimo uzeti novi broj na pretplatu i mobitel uz njega, te nakon mjesec dana broj prebaciti na bonove.

 

Moj savjet ti je da odeš do Telemach prodajnog mjesta i tam popričaš s djelatnicima. Neka fora mora biti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2022 22:26 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mozes definitivno uzeti uređaj bez pretplate ali ponavljam nema nikakvog popusta...djelatnici ce reci da nije moguce bez pretplate jer od vas ništa nece dobiti(bonus na prodaju itd), ako pokazete zube dobit cete :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

instalirana optika danas u Dugavama, brzina 1000/500 (preko kabela cca 900 / 500), onaj Nokia router na kojem pise da je Wifi 6 certified (tj pise na njihovim web stranicama). Prek wifija mi nejde preko 500 brzina (5GHz) jel to onda do rutera?
ponuda je 169 kn ugovor dve godine, 1kn prvih 6 mj. Dosta solidna ponuda obzirom da bi me tcom za to isto odreo 200+ kn mjesecno

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ficolinja kaže...

instalirana optika danas u Dugavama, brzina 1000/500 (preko kabela cca 900 / 500), onaj Nokia router na kojem pise da je Wifi 6 certified (tj pise na njihovim web stranicama). Prek wifija mi nejde preko 500 brzina (5GHz) jel to onda do rutera?
ponuda je 169 kn ugovor dve godine, 1kn prvih 6 mj. Dosta solidna ponuda obzirom da bi me tcom za to isto odreo 200+ kn mjesecno

Izgleda da za 1000/500 daju Wi-Fi 5 router, a da za 2000/2000 daju Wi-Fi 6 router.

 

Meni na A1 njihov Huawei router također ne daje više od 500, pa sam kupio AX20, spojio na njega i sada imam punu brzinu preko Wi-Fija. Naravno, ne na svim uređajima, samo na onima koji podržavaju Wi-Fi 6 i tu brzinu.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Meni tih 6099kn odgovara ako bih ga uzeo na rate.
To je 255kn mjesecno.
Jer doslo je do toga da mi se vise mobiteli ne mjenjaju kao nekada,jer su svi isti i nista posebno ne nude novi modeli.
Ovo kad bi uzeo 12/256Gb mi je u svakom slucaju i vise nego dovoljno da taj uredaj koristim iduce dvije godine, ionako trenutni imam od 2.mj prosle godine...
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 22:05 (mp3david).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Jer doslo je do toga da mi se vise mobiteli ne mjenjaju kao nekada,jer su svi isti i nista posebno ne nude novi modeli.

 

mp3david kaže...
Ovo kad bi uzeo 12/256Gb mi je u svakom slucaju i vise nego dovoljno da taj uredaj koristim iduce dvije godine, ionako trenutni imam od 2.mj prosle godine...

Ako su svi mobiteli više manje isti, zašto iste mijenjaš svake godine? 

 

Ja trenutni imam već 4 godine, a izgleda da ću ga koristiti još duže, bar dok ne izađe neki prema mojim željama ili padne cijena onima koji mi se trenutno sviđaju. Moji razlozi zašto tražim novi mobitel su to što mi na trenutnom ne radi NFC, 3.5mm jack za slušalice se izlizao (pri najmanjem pokretu izlaze van), nema više dovoljno prostora za sve (od 32 GB mi je ostalo nekih 5 GB) i osjeti se lagano usporenje (ali je i dalje dovoljno brz da za normalan rad).

 

Moj savjet: ako netko želi da mu mobitel traje što duže, nemojte ažurirat Android i pripazite na bateriju (punite sporo gdje god možete i ne dopustite da vam baterija padne ispod 30-40%). Svaka verzija Androida je sve teža i zahtjeva sve više snage, pa će se s vremenom počet događat štekanje i baterija neće toliko dugo držat kao nekada. Uostalom, promijene koje Android ubacuje svake godine su minorne i nisu vrijedne ažuriranja. Osobno otkad mobitel koristim s Androidom s kojim je i došao (instalirao sam samo sigurnosna ažuriranja), primjetio sam kako sve traje duže, dok prethodna dva mobitela su jedva izdržala dvije godine nakon što sam uvijek ažurirao Android.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 10:02 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
Ficolinja kaže...

instalirana optika danas u Dugavama, brzina 1000/500 (preko kabela cca 900 / 500), onaj Nokia router na kojem pise da je Wifi 6 certified (tj pise na njihovim web stranicama). Prek wifija mi nejde preko 500 brzina (5GHz) jel to onda do rutera?
ponuda je 169 kn ugovor dve godine, 1kn prvih 6 mj. Dosta solidna ponuda obzirom da bi me tcom za to isto odreo 200+ kn mjesecno

Izgleda da za 1000/500 daju Wi-Fi 5 router, a da za 2000/2000 daju Wi-Fi 6 router.

 

Meni na A1 njihov Huawei router također ne daje više od 500, pa sam kupio AX20, spojio na njega i sada imam punu brzinu preko Wi-Fija. Naravno, ne na svim uređajima, samo na onima koji podržavaju Wi-Fi 6 i tu brzinu.

 Ma iskreno neda mi zajebavat, ionako mi je i ova brzina overkill, a 2000/2000 mozda pojeftini do kraj mog isteka ugovora pa si onda i to piknem :)

Ficolinjo
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Meni tih 6099kn odgovara ako bih ga uzeo na rate.
To je 255kn mjesecno.
Jer doslo je do toga da mi se vise mobiteli ne mjenjaju kao nekada,jer su svi isti i nista posebno ne nude novi modeli.
Ovo kad bi uzeo 12/256Gb mi je u svakom slucaju i vise nego dovoljno da taj uredaj koristim iduce dvije godine, ionako trenutni imam od 2.mj prosle godine...

 Mislio sam da je ta moda mijenjanja mobitela prošla, a vidim da nije. Novi mobiteli ne donose ništa bitno novoga. Štoviše, i dalje vlada kriza proizvodnje čipova, pa je velik problem kakvi su zapravo novi mobiteli sa starim prošlogodišnjim čipovima i stari mobiteli sa starim čipovima kojih još ima na zalihama. Oni koji prate tu scenu nadaju se boljoj drugoj polovici ove godine, ali nitko nije prevelik optimist.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

Ja trenutni imam već 4 godine, a izgleda da ću ga koristiti još duže, bar dok ne izađe neki prema mojim željama ili padne cijena onima koji mi se trenutno sviđaju. Moji razlozi zašto tražim novi mobitel su to što mi na trenutnom ne radi NFC, 3.5mm jack za slušalice se izlizao (pri najmanjem pokretu izlaze van), nema više dovoljno prostora za sve (od 32 GB mi je ostalo nekih 5 GB) i osjeti se lagano usporenje (ali je i dalje dovoljno brz da za normalan rad).

 

Moj savjet: ako netko želi da mu mobitel traje što duže, nemojte ažurirat Android i pripazite na bateriju (punite sporo gdje god možete i ne dopustite da vam baterija padne ispod 30-40%). Svaka verzija Androida je sve teža i zahtjeva sve više snage, pa će se s vremenom počet događat štekanje i baterija neće toliko dugo držat kao nekada. Uostalom, promijene koje Android ubacuje svake godine su minorne i nisu vrijedne ažuriranja. Osobno otkad mobitel koristim s Androidom s kojim je i došao (instalirao sam samo sigurnosna ažuriranja), primjetio sam kako sve traje duže, dok prethodna dva mobitela su jedva izdržala dvije godine nakon što sam uvijek ažurirao Android.

 Moj mobitel je star 3 godine. Konektor za punjenje se izlizao, pa se pojavljuju problemi. Baterija polako slabi. Ažurirane aplikacije sve su "teže" tj. zahtjevnije, i sve se sporije pokreću. Neke se isplati ažurirati, a neke ne. Sve je to napravljeno s ciljem da se kupi novi mobitel, a to ne želim. Jer je trenutna ponuda srednje klase (u prvom redu donje srednje klase) preskupa za ono što nudi i noviji modeli (npr. Xiaomi Note 11 ili Samsung A53) nisu bogzna što. Sam Android ne mogu više ažurirati, barem ne službeno, jer je mobitel izgubio podršku proizvođača, a ne da mi se više kopati po nekim custom ROM-ovima. Time sam se bavio prije dosta godina i imao i dosta problema (mobitel zvoni, a ekran ne reagira na dodir - dok nije izašla nova verzija custom ROM-a).

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

Moj mobitel je star 3 godine. Konektor za punjenje se izlizao, pa se pojavljuju problemi. Baterija polako slabi. Ažurirane aplikacije sve su "teže" tj. zahtjevnije, i sve se sporije pokreću. Neke se isplati ažurirati, a neke ne.

U konektore se često zna uvući dosta smeća, pa provjeri da nema nešto unutra što bi predstavljalo problem. Jer, evo, moj mobitel star 4 godine i non-stop je na punjaču (svako malo iskopčavanje/ukopčavanje na isti), konektor drži kao i prvog dana (čvrsto da se čuje klik kad uštekam kabel u isti).

 

Što se baterije tiče, da, i na mom se osjeti slabljenje. Ali i dalje mi izdrži cijeli dan bez problema. Napunim ga preko noći na 100%, s posla se vratim s cca. 70-75% pa mi ista još ne predstavlja neki veliki problem. Još mi i dosta dugo traje jer mi na dva prethodna mobitela baterija nakon godine dana počela pokazivati slabljenje, a nakon dvije godine već nije mogla izdržati ni pola dana uz umjereno korištenje.

 

Da uštedim malo na te 32 GB prostora što imam, sve aplikacije koje su došle s mobitelom, a ne mogu ih uklonit, deinstalirao sam ažuriranja i onemogućio ih. Tu sam uštedio sigurno gige, dvije. One aplikacije koje su došle s mobitelom, a koristim ih, na njima sam onemogućio ažuriranja. Recimo, aplikacija za galeriju mi zauzima par MB, čim je nadogradim zauzima cca. 120 MB pa čak i prazna.

zelenapaprika kaže...

Jer je trenutna ponuda srednje klase (u prvom redu donje srednje klase) preskupa za ono što nudi i noviji modeli (npr. Xiaomi Note 11 ili Samsung A53) nisu bogzna što.

Da! Upravo to! Ovogodišnja ponuda srednje klase je katastrofalna. Gledam što Xiaomi izdaje; iste specifikacije prepakirane u drugi dizajn, ništa drugo. Iako bi meni Snapdragon 695 5G vjerojatno bio dovoljan (pošto trenutni 630 još posao obavlja pristojno), neću uzeti niti jedan mobitel s istim kad znam da ima midrangera s puno boljim Snapdragonom 778G 5G i to je neki minimum što bi išao.

 

Htio bi neki mobitel s kvalitetnim IPS LCD zaslonom, ali to više ne postoji, pa ću na svoje nezavodoljstvo morat uzet neki AMOLED. 🙄 Galaxy A73 5G mi izgleda primamljivo (nedostatak 3.5mm ću nekako preživit) i uzeo bih ga kad bio bio po nekoj normalnoj cijeni. Koliko vidim cijene van EU, teško da će bit dostupan ispod 4.000, a to mi je već 1.000 kn preko budžeta. Opcija mi je pričekati neke nove A-modele, pa da padne cijena ovom. Ili uzeti A52s 5G što ne želim (iako se radi o sličnom mobitelu i ima sve što tražim), jer A73 5G ima bolji, štedljiviji zaslon, te veću bateriju. 

Realme GT2 Pro je savršen, ali još veći proboj za moj budžet.
zelenapaprika kaže...

Sam Android ne mogu više ažurirati, barem ne službeno, jer je mobitel izgubio podršku proizvođača, a ne da mi se više kopati po nekim custom ROM-ovima. Time sam se bavio prije dosta godina i imao i dosta problema (mobitel zvoni, a ekran ne reagira na dodir - dok nije izašla nova verzija custom ROM-a).

Ja tehnički još mogu nadograditi na Android Pie što je zadnja verzija za moju Xperiju, ali čitajući razne forume, nikako se ne isplati nadogradit. Oni koji su nadogradili izjavili su da je uređaj počeo štekat ko lud, da je kvaliteta slika kamere drastično pala i da je sve prepuno bugova. Zato sam AdGuardom blokirao pristup internetu aplikacijii za ažuriranje softvera (kad je već ne mogu onemogućiti) tako da se još uvijek držim na Oreu i zadovoljan sam.

Ficolinja kaže...

Ma iskreno neda mi zajebavat, ionako mi je i ova brzina overkill, a 2000/2000 mozda pojeftini do kraj mog isteka ugovora pa si onda i to piknem :)

Ja sam na neku ruku bio prisiljen kupiti vlastiti router. Imao sam stari router, iz 2013. koji mi je još tadašnji Amis dao. Na njemu brzina nije mogla ići više od 40/50. Budući da se tip optike koji je Amis koristio razlikovao od ovog koji koristi A1, bili su limitirani na dva modela routera koje su ljudi vraćali kako su prelazili na novu optiku. Ni jedan od ta dva routera nije bio dobar i brzina je bila očajna. A još sam mogao završiti i s pokvarenijim routerom nego kojeg imam.

 

Onda je pala odluka za kupovinu vlastitog routera. Nakon dužeg istraživanja, odlučih se za TP-Link Archer AX20 i taman je bio na akciji, pa sam ga upiknuo za 400 kn (inače je, i još uvijek je oko 600 kn). Nešto bolje mi u principu ne treba jer mislim da ću se na brzini 1000/500 zadržati još nekoliko godina, a to je maksimalna brzina koju taj model routera podržava. A i Wi-Fi 6 je, jedan je od novijih modela (star godinu dana), pa još uvijek ima podršku i imat će je dosta dugo (iako mi to ne igra ulogu).

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 17:40 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Treba mi uredaj sa vise memorije od 128gb jer mi na trenutnom memorija konstantno u crvenom.
Zato pikiram realme gt 2 pro 12/256
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
11 godina
online
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

da li je netko prelazio prosli mj na telemach jer su imali akciju za kunu ako prebacis broj u njihovu mrezu, izricito sam rekao da ne zelim ugovornu obvezu, sto su oni rekli da nema ugovorne obveze ako se ne uzima uredjaj, ali na ugovoru pise 24mj. kao to tako mora pisati, e sad jel oni nesto muljaju ili je to tako? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Treba mi uredaj sa vise memorije od 128gb jer mi na trenutnom memorija konstantno u crvenom.
Zato pikiram realme gt 2 pro 12/256

Čekaj, svake godine ti mijenjaš uređaj jer nemaš dovoljno prostora ili? Ako ti 128 GB nije dosta, neće ti biti dosta ni 256 GB. Gledaj da si uzmeš neki mobitel s podrškom za SD kartice, pa nećeš više imat tih problema.

dennocro kaže...

da li je netko prelazio prosli mj na telemach jer su imali akciju za kunu ako prebacis broj u njihovu mrezu, izricito sam rekao da ne zelim ugovornu obvezu, sto su oni rekli da nema ugovorne obveze ako se ne uzima uredjaj, ali na ugovoru pise 24mj. kao to tako mora pisati, e sad jel oni nesto muljaju ili je to tako? 

Morali su ti stavit ugovornu obvezu jer su ti dali popust. Nema ugovorne obveze? Nema ni popusta. Btw o kakvoj se akciji radi?

 

Jednom davno, dok je još bio Tele2, zvali su majku i pristala je na eRačun jer kao... popust. Dva dana kasnije smo skužili da je zbog tog popusta stavljena ugovorna obveza što nismo htjeli. Ispunili kontakt formu na stranici i u roku od sat vremena (mislim da je čak bilo i manje), ugasili eRačun, maknuli popust i ugovornu obvezu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 15:09 (Marko :D).
11 godina
online
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

 al rekao sam da nezelim ugovornu obvezu, oni su rekli da nece biti ali da mogu dobiti popust, to sto pise 24mj je formalnost. reko ok, inace ne bi prelazio jos mj dana nigdje jer imam ugovor u tcomu, al kao vamo je za kunu tamo cu platiti dodjem na isto.

 

bilo je ako predjem kod njih dobijam na ove dvije jace tarife 6mj za kunu i na ovom start 3mj, i jos pitam mogu prekinuti kad zelim bez ikakvih penala ili icega ona rekla da. da bi se uspostavilo da nije tako. sutra idem u poslovnicu da vidim sta ce reci.

 

 platit cu ovo sto sam korisito ovih 7 dana od sto ce biti utorak kad se prebacio broj. al ne mislim biti kod njih ni minute duze.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 15:17 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pitaj, baš me zanima što će ti reć. Jer ne može jedno pisat na papirima, a bit nešto drugo. Ono po papirima imaš ugovornu obvezu, ali po rečenom nemaš; to jednostavno ne može biti. Glavno je ono što piše u papirima, a usmena predaja ne vrijedi ništa. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 15:22 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Neki ljudi mjenjaju uredaj svaki par mjeseci, ja svoj imam vise od godinu dana tak da ne kuzim cemu čuđenje...
256gb model bi mi bio taman.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Neki ljudi mjenjaju uredaj svaki par mjeseci, ja svoj imam vise od godinu dana tak da ne kuzim cemu čuđenje...
256gb model bi mi bio taman.

I za te ljude, koji mijenjaju mobitele svakih par mjeseci, tvrdim da nisu pri zdravoj pameti. Nekada je to bilo normalno jer su svake godine dolazili puno bolji i napredniji uređaji. Danas to više nije tako i razlike u top modelima od prošle godine i ove godine gotovo da ni nema. Odnosno, ne postoji nešto što bi opravdalo kupovinu novog uređaja nakon godinu dana, čak i nakon dvije.

 

"Ali, ali... model od ove godine ima najbolji SoC na tržištu ikad..." sad malo razmisli; što taj najnoviji SoC na tržištu može, a tvoj stari ne može? Mobitel brže radi? -Ne. Jedina razlika u tom novom SoC-u u odnosu na tvoj prethodni je da ima veću brojku u benchmarku. I što ti to znači? Apsolutno ništa. Osim ako ne planiraš svaki da otvarat benchmark i divit se toj ogromnoj brojci.

 

Ništa, kupi si neki Samsung i onda nemaš potrebe mijenjat mobitel 4 godine jer toliku podršku daju za Android. Realme daje 3.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 13:27 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Ma ja bih ga uzeo na rate.
Mislio sam u tele2 je 6099kn bez ugovorne obveze, rekoh ako se moze uzeti samo uredaj na rate bez ikakve tarife kupio bih ga, ali mi ovaj u tele2 kaze da mora biti uz uzimanje pretplate.

Al ne kontam,ako je bez ugovorne obveze 6099, pa onda mogu iduci mj otkazati pretplatu? Kaj ne? Ili ima caka?

 Ne možeš jer ćeš onda platit punu cijenu tj bez obračunatog popusta.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ali on i želi platit tu punu cijenu u iznosu od 6.099 kn. Samo na rate.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Ali on i želi platit tu punu cijenu u iznosu od 6.099 kn. Samo na rate.

Ostatak rata će morat platit odjedamput ako promjeni operatera u roku od 24mj.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
R36 kaže... 

Ostatak rata će morat platit odjedamput ako promjeni operatera u roku od 24mj.

Pa kaj nije da može odabrat hoće li otplatit odjednom ili na rate?

 

—————

 

Jel zna netko gdje mogu pronaći potpunu tablicu sa svim frekvencijama/bandovima koje mobilni operateri koriste u Hrvatskoj, i za koju vrstu mreže?

 

Nikad prije nisam koristio 4G, uvijek sam na 3G. Sad sam išao isprobat da vidim kakve su brzine na 4G mreži i mobitel (Sony Xperia XA2 Ultra) mi uvijek govori kako je signal loš (nikad nije pun, rijetko 3/4 crtica, većinom 1/4 ili 2/4). Pored mene je A52s 5G koji uvijek ima pun 4G/5G signal. I sad si malo gledam koje bandove podržava A52s 5G, a koje moj XA2 Ultra. I dok moj mobitel podržava samo 8 4G bandova, ovaj drugi podržava čak 17.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice