Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 740.528
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Buki6 kaže...

 Odašiljać Telemacha je 200m od mene.Tri dana sam testirao i brzina 5G na bonove je do 10Mbps,isprobao sam sa dvije simice,jesi li ti probao

i dobio više?

 

Isprobao na više lokacija u Zagrebu i svugdje je išlo do 75Mbps.

Probaj tražiti zamjenu sim kartice u Telemach centru.

13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Prekjučer mi tehničar instalirao optiku. (Lanište) 1000/500 za 169 kn prvih 6.mj 1 kunu.
Evo slika brzine na mobitelu. Ruter je Nokia.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Da li je taj Nokia router Wi-Fi 6 ili Wi-Fi 5? Po brzini, rekao bih da je Wi-Fi 5, ali na stranici im kaže da imaju Nokia Wi-Fi 6 routere. Pretpostavljam da njih daju za 2/2.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Model je G-2425G-A.Koliko vidim ne podržava wi-fi 6.
Sve da i imam,otkud mi
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Telemach optika ide na Jarun. 


Objava namjere gradnje Jarun 1 DČ20
Objava namjere gradnje Jarun 2 DČ21
Objava namjere gradnje Jarun 3 DČ22
Objava namjere gradnje Jarun 4 DČ23
Objava namjere gradnje Jarun 5 DČ24
Objava namjere gradnje Jarun 6 DČ25
Objava namjere gradnje Jarun 7 DČ26
Objava namjere gradnje Jarun 8 DČ27

ZdravkoZ kaže...
Model je G-2425G-A.Koliko vidim ne podržava wi-fi 6.

Da, zato brzina preko Wi-Fija nije puni gigabit. Za to će ti ipak trebati Wi-Fi 6 router i uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 10:25 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Slučajno su izabrali najelitniji dio Jaruna samo kaj je taj cijeli dio pod optikom od t-coma već godinama a većina tih ljudi nema račune u škotskoj banci d.d da bi štedili 30kn mjesečno, trebali bi pokrivati dijelove kvartova gdje nema uopće optike.

Na to sve imaju hendikep da ne možeš maknuti njihov ruter i ostaviti samo svoj za razliku od t-coma. Konkurencija je super stvar isto kao i veći izbor operatera za optiku ali ipak bi trebalo prvo pokriti većinu grada sa optikom pa tek onda ići na konkurenciju. 

Imaju i kratak rok od samo 18 mjeseci za provlačenje kablova,kinezi bi cijeli kvart izgradili do tad a ne da im treba godina i pol za kablove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 12:02 (JohnMatrix).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Preko kabela je 1 gigabajt...mobitel mi ima wi-fi 6 ali ne ide preko 600... nego kako dobijem i 1500 min prema fiksnim brojevima kupio sam i bežični telefon gigaset a170, moje pitanje je škodi li bateriji slušalice ako slušalica stoji stalno u bazi?
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 14:55 (ZdravkoZ).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
JohnMatrix kaže...

Slučajno su izabrali najelitniji dio Jaruna samo kaj je taj cijeli dio pod optikom od t-coma već godinama a većina tih ljudi nema račune u škotskoj banci d.d da bi štedili 30kn mjesečno, trebali bi pokrivati dijelove kvartova gdje nema uopće optike.

Na to sve imaju hendikep da ne možeš maknuti njihov ruter i ostaviti samo svoj za razliku od t-coma. Konkurencija je super stvar isto kao i veći izbor operatera za optiku ali ipak bi trebalo prvo pokriti većinu grada sa optikom pa tek onda ići na konkurenciju

 

 Oni to ne žele. Nitko. Ni HT, ni A1 ni Telemach ni netko četvrti. Idu tamo gdje je gustoća naseljenosti velika ili imaju neke druge, političke razloge.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
JohnMatrix kaže...

Slučajno su izabrali najelitniji dio Jaruna samo kaj je taj cijeli dio pod optikom od t-coma već godinama a većina tih ljudi nema račune u škotskoj banci d.d da bi štedili 30kn mjesečno, trebali bi pokrivati dijelove kvartova gdje nema uopće optike.

Na to sve imaju hendikep da ne možeš maknuti njihov ruter i ostaviti samo svoj za razliku od t-coma. Konkurencija je super stvar isto kao i veći izbor operatera za optiku ali ipak bi trebalo prvo pokriti većinu grada sa optikom pa tek onda ići na konkurenciju. 

Imaju i kratak rok od samo 18 mjeseci za provlačenje kablova,kinezi bi cijeli kvart izgradili do tad a ne da im treba godina i pol za kablove.

HT je jedini operater koji nudi mogućnost korištenja vlastite opreme. Ne znam nudi li Telemach vani tu mogućnost, ali vidjet ćemo kako će se još postaviti prema tome.

 

Mene nemogućnost korištenja samo vlastite opreme ne smeta. Imam vlastiti Wi-Fi 6 router, ali bi ga u svakom slučaju spojio na operaterov bez bridge modea. Nekako ne vidim neku preveliku prednost bridgea, bar meni. Uostalom, ako i dođe do kvara negdje, jednostavno računalo kabelom spojim na operaterov router i odmah vidim da li je problem do moje opreme ili njihove.

ZdravkoZ kaže...
Preko kabela je 1 gigabajt...mobitel mi ima wi-fi 6 ali ne ide preko 600... nego kako dobijem i 1500 min prema fiksnim brojevima kupio sam i bežični telefon gigaset a170, moje pitanje je škodi li bateriji slušalice ako slušalica stoji stalno u bazi?

Pa mislim da ne. Pročitaj uputstva. Tamo ti sigurno piše sve vezano za to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 23:02 (Marko :D).
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ima li podataka o optici u Os? Pojavili su se Jambo plakati za EON trio uslugu, a nema ni logike ako neće uskoro postavljati optiku.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 18:57 (10alex).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
10alex kaže...

Ima li podataka o optici u Os? Pojavili su se Jambo plakati za EON trio uslugu, a nema ni logike ako neće uskoro postavljati optiku.

Na nekim mjestima gdje još nemaju svoju optičku infrastrukturu, iznajmljuju optičku infrastrukturu Hrvatskog Telekoma. Najbolje je da s njima direktno provjeriš dostupnost usluge.

 

Vlastitu optiku planiraju graditi po cijeloj RH. Štoviše, fiksne usluge će nuditi samo preko optike. U planu im je do kraja godine pokriti grad Zagreb, a krajem prošle godine počeli su graditi optiku i u drugim gradovima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 19:56 (Marko :D).
13 godina
offline
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zna li netko plaćaju li se ikakvi penali ako odlučim prekinuti ugovor na pretplati a plaćam samo tarifu bez uređaja? 

Pitam jer postoji mogućnost da odem iz HR..

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

 I opet, idu tamo gdje se širi i HT. Tamo gdje nema optike, i dalje nema ni A1, ni HT-a ni Telemacha.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Motorino kaže...

Zna li netko plaćaju li se ikakvi penali ako odlučim prekinuti ugovor na pretplati a plaćam samo tarifu bez uređaja? 

Pitam jer postoji mogućnost da odem iz HR..

 Kako je meni čovjek na šalteru rekao - plačaš im ostatak koji si im po ugovoru ostao "dužan". Npr., imaš tarifu 100kn/mj, do kraja ugovora ti je 4,5mj = plačaš 450kn.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
speedy56 kaže...
Motorino kaže...

Zna li netko plaćaju li se ikakvi penali ako odlučim prekinuti ugovor na pretplati a plaćam samo tarifu bez uređaja? 

Pitam jer postoji mogućnost da odem iz HR..

 Kako je meni čovjek na šalteru rekao - plačaš im ostatak koji si im po ugovoru ostao "dužan". Npr., imaš tarifu 100kn/mj, do kraja ugovora ti je 4,5mj = plačaš 450kn.

Tako je. Ne vidim konkretno zašto bi netku uzeo ugovornu obvezu na samo tarifu (jer cijena je ista). Meni su rekli da ugovorna obveza ide samo kad se uzima i uređaj, i to isključivo radi popusta. Tarifa bez uređaja je po odmah bez ugovorne obveze.

 

Ali da, zato što nisi dobio nikakav popust, plaćaš samo preostale rate tarife.

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Evo Telemach ne pokrivaju se samo gradovi sa 5G ide i van grada....

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 9:47 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pa rekli su do početka sezone 5G u cijeloj Hrvatskoj.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...

Evo Telemach ne pokrivaju se samo gradovi sa 5G ide i van grada....

 Znači, imaš temeljni band 3 - 1800MHz za LTE i onda još CA na n28 što je 700MHz. Hajde, netko je barem pustio u rad 700MHz.  Sad, pitanje je imaju li još koju frekvenciju za 5G (3.5 GHz i sl.) ili ne.

13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Prema ovom članku prošle godine su dodjeljeni frekvencijski blokovi u 3.6 GHz pojasu. Telemach i A1 su dobili svaki po 100 MHz širine a HT je dobio 120 MHz širine pojasa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 16:39 (BinaryJesus).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
BinaryJesus kaže...

Prema ovom članku prošle godine su dodjeljeni frekvencijski blokovi u 3.6 GHz pojasu. Telemach i A1 su dobili svaki po 100 MHz širine a HT je dobijo 120 MHz širine pojasa.

 

 Sve 5. No, jesu li pustili u rad tu frekvenciju? Zna li tko?

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Koliko znam, ne još. Mislim da nitko od operatera još nije pustio 5G na tim frekvencijama. Glupo mi je što svi skrivaju informacije na kojim im frekvencijama trenutno radi mreža umjesto da to napišu na svojim stranicama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 17:21 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Jedno pitanje.
Dali se u tele2 centru moze kupiti mobitel bez ugovora, ali na rate?
Ima li tko info?
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Jedno pitanje.
Dali se u tele2 centru moze kupiti mobitel bez ugovora, ali na rate?
Ima li tko info?

 moze ali nemas popusta na uređaje pa ti je bolje kupiti u nekoj obicnoj trgovini na rate

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Recimo gledam Realme Gt2 pro, cijena bez ugovora mu je 6099kn.
Sad ja bih to htio uzeti na rate.
Jednostavno oni imaju 256gb model sa 12 gb rama i to mi najvise odgovara,a stvarno nemerem nigdje naci taj mob osim u tele2.
Mobile shop ima samo 128gb model,tako da mi je tele2 za sad jedina opcija,a malo sam skrt pa nebih dao sve u kešu odmah,ionako cu mob imat duze vrijeme pa mi na rate odgovara.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Gledaj na to ovako: popust je razlog zašto se uzima ugovorna obveza; oni te nagrađuju jer si odlučio s njima bit sljedeće dvije godine. Kad nemaš ugovorne obveze, nemaju garanciju da nećeš otići nakon mjesec dana, pa te zato ni neće nagraditi. Zato popust uvijek ide isključivo na ugovornu obvezu, i tako je kod svih operatera. Uz to, ugovorna obveza im daje mogućnost da s tobom ispregovaraju individualnu cijenu usluge dok usluge bez ugovorne obveze moraju biti dostupne svima i po unaprijed određenoj cijeni (ta se cijena ne može ispregovarat).

 

Stvarno ne vidim zašto je ugovorna obveza toliki problem. Čega te strah?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 12:55 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ne zelim pretplatu.
Jos u tele2 nikako.

Samo zelim taj mob,ali na rate.,kaoo da ga kupujem bilo gdje dalje.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pozdrav,Zanima me dal je netko uspio skinuti cgnat sa Telemach Ultimate Tarife,i ako je kako ste to napravili, jer meni su rekli da se samo za pokućni internet može maknut cgnat,hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice