Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 741.982
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko008 kaže...

Probao i preko Facebooka i preko agenta na njihovoj web stranici i ništa. Samo već 20+ dana mi govore da je prosljeđeno tehničkoj službi i to je to. A meni i dalje internet živi užas. Koja sam ja budala što nisam otišao na A1. 

 Ako te išta tješi A1 podrška je koma, isto se čeka po 2 tjedna da reagiraju i nešto poduzmu. Na kraju se sve svodi na to ako imaš sreće i sve radi od prve onda je A1 super, ali i Telemach, ali ako nešto ne štima na*ebao si. 

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Crocopzmaj12 kaže...

ovo se meni događa kqda spržim par paketa dnevno. ostane znak 5g ali neta nema... dodupe vrati se nakon air off/on

 +1 - primijetio sam isto prekjučer.

Piše 5g (iako je zapravo 4g signal, al ajde...), ali nema neta. Ručnog prebacivanja na 2g i vraćanja na 5g sve dalje radi normalno. 

Neke mrdaju očito po tornjevima.

4 godine
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Od 1. siječnja 2022. Telemach Hrvatska d.o.o. postaje pružatelj EON usluge umjesto Solford Alpine GmbH.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

Ekipa sa PCEx foruma veli da je ok, bilo je nešto sitno problema kao i kod svakog ISP-a ali nisam nikako mogao dobiti neki više informacija sa bilo koje strane. Izgleda da nema toliko puno Telemach korisnika sa optikom.  Ja čekam da mi provedu optiku pa ćemo vidjeti rezultate, zahtjev je predan još prije 40ak dana... ak će bit banana prvi mjesec lako otkažem:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 12:38 (tuna-1).
5 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

 A1 i preko optike i kabala nudi 1 gbps za 169 kn na ugovor

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Blackcastle kaže...
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

 A1 i preko optike i kabala nudi 1 gbps za 169 kn na ugovor

 Od kud ti to?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Blackcastle kaže...
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

 A1 i preko optike i kabala nudi 1 gbps za 169 kn na ugovor

Nije istina. Ja koji sam korisnik još od doba Amisa (13 godina) i uvijek bio pod ugovorom, nisam mogao dobiti uslugu po toj cijeni. Naravno da sam prijetio odlaskom i zatražio bolju ponudu, ali njihova jedina ponuda bila je usluga po redovnoj cijeni koja se vidi na webu. I ne, nitko me nije zvao naknadno, nudio mi brda i doline kako se piše po forumima. 

 

Gotovo sve koje znam, a na A1 su, također nisu dobili nikakav popust, pa su neki od njih prešli na HT. A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

 

I tih 169 kn je bila promotivna akcija za nove korisnike (ne znam da li je još uvijek aktualna). Da bi ja, a i ostali korisnici A1 dobili uslugu po toj cijeni, trebali bi napraviti prijelaz kod konkurencije i onda se vratit na A1 i tako svake dvije godine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 13:28 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
 A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

 10 kuna popusta. :-) Putem Weba. Tko bi se za to vezao na 2 godine... Baš gledam gigabitni kabelski internet (koji javno nije dostupan na mojoj adresi, ali navodno se ipak može dobiti) - 199 kuna na 2 godine, 209 kuna bez 2 godine.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
 A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

 10 kuna popusta. :-) Putem Weba. Tko bi se za to vezao na 2 godine... Baš gledam gigabitni kabelski internet (koji javno nije dostupan na mojoj adresi, ali navodno se ipak može dobiti) - 199 kuna na 2 godine, 209 kuna bez 2 godine.

Da, no to je za nove korisnike. Za postojeće koji su bili pod ugovorom nema popusta, pa ni tih 10 kn.

tuna-1 kaže...
EZY-E kaže...

Kakvo je stanje sa optikom u telemachu?

1Gbps/500 Mbps za 170 kn mjesecno + fiksni telefon mi nekako zvuci kao obecavanje brda i dolina. (Prva 3 mj 1kn)

U A1 je 140-200 Mbps/14-21 Mbps za isto 170 kn bez telefona.

Razlika je ogromna.

Ekipa sa PCEx foruma veli da je ok, bilo je nešto sitno problema kao i kod svakog ISP-a ali nisam nikako mogao dobiti neki više informacija sa bilo koje strane. Izgleda da nema toliko puno Telemach korisnika sa optikom.  Ja čekam da mi provedu optiku pa ćemo vidjeti rezultate, zahtjev je predan još prije 40ak dana... ak će bit banana prvi mjesec lako otkažem:)

Navodno usluga nije radila par sati. Odnosno, radila je djelomično jer su se neke stranice su se otvarale bez problema, neke nisu. Ali da je generalno do tada sve radilo bez ikakvih problema.

 

A1 svake godine najmanje jednom ima nekakve probleme. Znalo se događati da kompletno nema usluge ili da im padnu DNS poslužitelji. Bilo je tu svega otkad je A1 preuzeo Amis.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 13:35 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
 A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

 10 kuna popusta. :-) Putem Weba. Tko bi se za to vezao na 2 godine... Baš gledam gigabitni kabelski internet (koji javno nije dostupan na mojoj adresi, ali navodno se ipak može dobiti) - 199 kuna na 2 godine, 209 kuna bez 2 godine.

Da, no to je za nove korisnike. Za postojeće koji su bili pod ugovorom nema popusta, pa ni tih 10 kn.

 Budimo realni, cijene sigurno neće padati, samo će rasti. Jer je takvo opće ekonomsko stanje.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ma joj, A1 nije davao popuste ni prije krize. 2018. godine su poskupili uslugu i od tada od popusta ni p. Doslovno, otkad su postali A1, popusta nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Ma joj, A1 nije davao popuste ni prije krize. 2018. godine su poskupili uslugu i od tada od popusta ni p. Doslovno, otkad su postali A1, popusta nema.

 eventualno ako netko ima više njihovih usluga preko Mozaika ih može povezati i ostvariti popust do 30kn po usluzi, max. 4 usluge = 120kn mjesečno popusta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 17:17 (mzopg).
5 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Meni je istekao ugovor i dobio sam 169 kn , novi Fritz router na kablu brzina 1 gbs i sve radi odlično.Sad im usluga nije javna ali tko traži dobit će je.Samo internet imam bez ikakvog tv paketa...

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Blackcastle kaže...

Meni je istekao ugovor i dobio sam 169 kn , novi Fritz router na kablu brzina 1 gbs i sve radi odlično.Sad im usluga nije javna ali tko traži dobit će je.Samo internet imam bez ikakvog tv paketa...

Kažem, ne možeš ljudima govorit da za 169 kn imaju gigabitni internet u A1 kada to nije slučaj. Dok su tebi dali popust, meni kao starom korisniku nisu htjeli dat ništa ni pod prijetnjama prelaska kod drugog operatera. Novi korisnici također neće dobiti uslugu po toj tvojoj cijeni nego po onoj s weba (10 kn popusta). Zato čekam Telemach da napokon i ja mogu otić od lopovluka zvanog A1.

 

I pretpostavljam da si uslugu dobio po jeftinijoj cijeni jer je u eksperimentalnoj fazi. Vidim da se po forumima žale kako tu i tamo zna bit problema s brzinom i da je bilo dosta problema s upload brzinom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 18:48 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pa zar nije logično? Ide se tamo gdje ima najviše potencijalnih korisnika. Ako će negdje upecati korisnike, onda će to biti Novi Zagreb. Isto kako je 5G mreža počela u Osijeku, tako optika uvijek prvo počinje u Novom Zagrebu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 20:54 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Pa zar nije logično? Ide se tamo gdje ima najviše potencijalnih korisnika. Ako će negdje upecati korisnike, onda će to biti Novi Zagreb. Isto kako je 5G mreža počela u Osijeku, tako optika uvijek prvo počinje u Novom Zagrebu...

 Neka onda svoje usluge reklamiraju isključivo tamo. Zagreb nije samo južnije od Save.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

 

I ne, ne gradi se samo u Novom Zagrebu. Optika se gradi i u drugim dijelovima grada koji nisu u Novom Zagrebu.

 

 

I opet tamo gdje su već drugi bili ili već imaju u planu optiku. Pratim što radi HT, pa lokacije znam gotovo napamet. I zato palac dolje za Telemach.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Samo se sjeti da je HT isto tako počeo u Novom Zagrebu. Amis je isto počeo u Novom Zagrebu, baš kao i A1. Budući da tamo sada imaju vlastitu infrastrukturu, nemaju potrebe gradit u istom, pa su krenuli u manja mjesta. Tako će biti i u ovom slučaju; ide se od mjesta s najviše stanovnika, prema mjestima s manje stanovnika. 

 

Nema logike da se optika prvo gradi u nekoj općini sa 100-tinjak kućanstava kada mogu krenuti graditi optiku u mjestu s preko 100.000 kućanstava. Kada radiš neku investiciju, onda gledaš kako ćeš je najlakše isplatit. Ako kupuješ stan ili auto, moraš dignuti kredit i logično je da ćeš gledati kako da što prije vratiš taj kredit jer ti nije u cilju plaćat ga doživotno. S optikom je ista priča, jako skup sport. Još jedan primjer; odlučiš otvoriti trgovinu, koliko bi ti se isplatilo otići u neko selo s tri kuće i tamo otvoriti istu? Koliko bi se uistinu isplatilo imat trgovinu za, recimo, 12 ljudi? Ako nemaš kome prodat robu, nemaš novaca za naručiti novu, a ako nemaš robe onda nemaš ništa ni za prodati i to onda znači ključ u bravu.

 

Važno je napomenuti da su optiku krenuli gradit početkom veljače 2021. godine. Dakle, nije prošlo još ni punih godinu dana već su izgradili u nekoliko kvartova i još uvijek konstatno objavljuju planove za daljnje širenje. S druge strane, HT i A1 optiku imaju već godinama; A1 je dobar dio optike dobio na poklon kada je matična tvrtka kupila Amis i samim time njihovu optiku. Pa i nije baš pošteno uspoređivat novog igrača sa igračima koji su na tržištu već 20 godina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 23:47 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Samo se sjeti da je HT isto tako počeo u Novom Zagrebu. Amis je isto počeo u Novom Zagrebu, baš kao i A1. 

 Koja je tržišna logika nuditi svoju uslugu u područjima u kojima je konkurencija pokupila korisnike? Telemach se nada da će se svi prebaciti njima? A mi ostali koji nikako da dočekamo bilo koga gledamo kako si oni međusobno čupaju kablove i nove najave na područjima na kojima već postoje barem HT ili A1, a negdje i oba. I to je tebi normalno?

 

"Nema logike da se optika prvo gradi u nekoj općini sa 100-tinjak kućanstava kada mogu krenuti graditi optiku u mjestu s preko 100.000 kućanstava." - Donja Bistra na ulazu u Zagreb. Optika:


"Provjera dostupnosti

Na vašoj adresi su dostupne usluge putem optike."

 

 

"Pa i nije baš pošteno uspoređivat novog igrača sa igračima koji su na tržištu već 20 godina." - Pošteno je, pošteno. Jer širenje mreže providera traje desetljećima, pa neki doslovno ne dožive da bilo što iskoristivo dođe na njihovu lokaciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 10:45 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Samo se sjeti da je HT isto tako počeo u Novom Zagrebu. Amis je isto počeo u Novom Zagrebu, baš kao i A1. 

Koja je tržišna logika nuditi svoju uslugu u područjima u kojima je konkurencija pokupila korisnike? Telemach se nada da će se svi prebaciti njima?

Pa upravo to! Cijena koju nude je višestruko manja od one koju nudi konkurencija što im grantira prelazak određenog broja korisnika. Više će korisnika dobit u jednom kvartu u Novom Zagrebu nego što bi dobili u Donjoj Bistri. Više će HG Spot u Utrinama dobiti kupaca nego neka informatička trgovina u nekom ruralnom kraju. Pa valjda otvaraš i gradiš tamo gdje ima više ljudi, a ne šakica.

zelenapaprika kaže...

A mi ostali koji nikako da dočekamo bilo koga gledamo kako si oni međusobno čupaju kablove i nove najave na područjima na kojima već postoje barem HT ili A1, a negdje i oba. I to je tebi normalno?

Čupanje kablova nije normalno i u ovoj priči je jedini krivac A1 koji ne podnosi konkurenciju što je utvrdio i sud i HAKOM.

 

Ali da, normalno mi je da grade optiku gdje je više korisnika. Zašto? Gradnjom u Novom Zagrebu odmah mogu dobit velik broj korisnika i sa zaradom mogu odmah ić gradit optičku mrežu u Bistri, ali kada bi krenuli u Bistri, ne bi prikupili dovoljno novaca da pokriju jedan kvart u Novom Zagrebu optiku. 

 

To je logika tržišta. Kažem ti, pogledaj gdje je HT krenuo s optikom, gdje Amis, a gdje A1. Svi do jednog su krenuli u Novom Zagrebu. Prvi je optiku počeo postavljati Amis i to u Travnom 2011. godine. I bez obzira na to što je Amis pokrio većinu Novog Zagreba optikom, HT je bio sljedeći koji je počeo po Novom Zagrebu, po istim mjestima gradit optiku. Ako je već Amis bio postavio optičku infrastrukturu, zašto se HT nije okrenuo i otišao graditi mrežu u Bistru?
zelenapaprika kaže... 

"Nema logike da se optika prvo gradi u nekoj općini sa 100-tinjak kućanstava kada mogu krenuti graditi optiku u mjestu s preko 100.000 kućanstava." - Donja Bistra na ulazu u Zagreb. Optika:


"Provjera dostupnosti

Na vašoj adresi su dostupne usluge putem optike."

Optiku su izgradili u velikim gradovima i sad je grade van gradova, ništa čudno. Ali NI JEDAN operater neće prvo gradit optiku u Bistri, pa tek onda u Zagrebu. Uvijek je prvo veliko mjestu, pa tek onda malo.

zelenapaprika kaže...

"Pa i nije baš pošteno uspoređivat novog igrača sa igračima koji su na tržištu već 20 godina." - Pošteno je, pošteno. Jer širenje mreže providera traje desetljećima, pa neki doslovno ne dožive da bilo što iskoristivo dođe na njihovu lokaciju.

I opet, gledaš samo iz svoje perspektive kao korisnika; treba biti objektivan i gledati i s njihove strane. Kako netko tko je na tržište došao početkom 2021. godine može imat ogromnu optičku mrežu kao netko tko je na tržištu od 1999. godine, još i prije? Gledaj malo s te strane, izgradnja optičke mreže je skupa i traje godinama. Bilo bi stvarno čudno da HT i A1 nisu krenuli gradit optičku mrežu van Zagreba ako su isti već pokrili optikom.

 

I ne, Tele2 ne možeš uspoređivat s Telemachom. Tele2 je pare od matične tvrtke iz Švedske dobivao na kapaljku s kojima su jedva mogli održat mobilnu mrežu. United Grupa je odmah Telemachu osigurala 1,7 milijardi kuna da unaprijede cijelu mobilnu mrežu i da izgrade fiksnu mrežu. Do ljeta su najavili cijelu Hrvatsku pokrivenu 5G mrežom, dok cijeli Zagreb optikom planiraju pokriti do kraja ove godine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 11:35 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 Sve sam ti napisao u prethodnim porukama. Tako da više ne bih ponavljao napisano. Iz tvojeg podužeg odgovora bjelodano je neke činjenice uopće ne poznaješ. Grozno mi je čitati neke tvoje rečenice poput "cijena ... višestruko manja..." i sl. Daj barem pogledaj u neki rječnik što znači višestruko. Provjeri i datum uvođenja optike u pojedine dijelove Zagreba, jer ćeš se iznenaditi. Samo nemoj biti poput političara, neuk.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 14:01 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 Sve sam ti napisao u prethodnim porukama. Tako da više ne bih ponavljao napisano. Iz tvojeg podužeg odgovora bjelodano je neke činjenice uopće ne poznaješ. Grozno mi je čitati neke tvoje rečenice poput "cijena ... višestruko manja..." i sl. Daj barem pogledaj u neki rječnik što znači višestruko. Provjeri i datum uvođenja optike u pojedine dijelove Zagreba, jer ćeš se iznenaditi. Samo nemoj biti poput političara, neuk.

Mene smatraš neinformiranim i neukim, a ti govoriš da bi optika prvo trebala ići u Bistru umjesto Zagreba. Logika nula bodova.

 

I nisi mi odgovorio na pitanje, ako je Amis u Novom Zagrebu prvi postavio optiku, zašto je nedugo nakon toga HT išao graditi vlastitu infrastrukturu u Novom Zagrebu? To je ono zbog čega grdiš Telemach, a nigdje nisam vidio da si zbog toga grdio HT.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 14:37 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 Sve sam ti napisao u prethodnim porukama. Tako da više ne bih ponavljao napisano. Iz tvojeg podužeg odgovora bjelodano je neke činjenice uopće ne poznaješ. Grozno mi je čitati neke tvoje rečenice poput "cijena ... višestruko manja..." i sl. Daj barem pogledaj u neki rječnik što znači višestruko. Provjeri i datum uvođenja optike u pojedine dijelove Zagreba, jer ćeš se iznenaditi. Samo nemoj biti poput političara, neuk.

Mene smatraš neinformiranim i neukim, a ti govoriš da bi optika prvo trebala ići u Bistru umjesto Zagreba. Logika nula bodova.

 

I nisi mi odgovorio na pitanje, ako je Amis u Novom Zagrebu prvi postavio optiku, zašto je nedugo nakon toga HT išao graditi vlastitu infrastrukturu u Novom Zagrebu? To je ono zbog čega grdiš Telemach, a nigdje nisam vidio da si zbog toga grdio HT.

 

Bistra je imala optiku puno prije nego polovica onih koji ju sada imaju u Zagrebu.

 

To sam ja tebe pitao. Gdje je tu poslovna logika? Pa sam ti napisao - da svi prijeđu Telemachu? Pa si odgovorio - da. I sada ti mene pitaš isto. Zašto bi prešli Telemachu? Već imaju uslugu A1 ili HT-a. Cijene im nisu spektakularno niže za optiku u odnosu na konkurenciju. Na području Hrvatske su novi i nemaju ni reputaciju ni iskustvo.

 

I nisi napisao što je to VIŠESTRUKO manja cijena. Telemach sve nudi u 1/10 cijene koju nude ostali? U 1/2 polovicu cijene? 10-20-30 kuna razlike za ekvivalent brzine nije višestruko.

 

Prespavaj, pa odgovori. Ja nisam sveznadar, pa prihvaćam dobre i konkretne primjere s pojašnjenjen. Sve ostalo nema smisla.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže... 

Zašto bi prešli Telemachu? Već imaju uslugu A1 ili HT-a. Cijene im nisu spektakularno niže za optiku u odnosu na konkurenciju. Na području Hrvatske su novi i nemaju ni reputaciju ni iskustvo.

Čekaj, 169 kn/mj. nije ništa spektakularno niže od A1 219 kn/mj.? Pa to je 50 kuna manje ili 1.200 kn na dvije godine. Ali pretpostavimo da je to malo, pa ubacimo još jednu uslugu u igru; sad smo na 238 kn/mj. u Telemacha, a u A1 na 309 kn/mj. Sad smo na 71 kn manje ili 1.704 kn na dvije godine.

 

Izračun za sebe sam napravio u jednoj drugoj temi, kada bih uzeo sve od Telemacha imao bih više toga nego na A1 i uštedu od 96 kn/mj, a to je 2.304 kn na dvije godine.

Ako to tebi nije puno, u redu, meni je i previše. Sasvim dovoljno da napravim prijelaz. A vjerujem da nisam jedini kojem je ovo velika razlika.

 

I da, trenutno reputacije nemaju, ali Bože moj, tek su na početku i cijeli put je pred njima. I Vip je bio u fazi kada su se pitanja postavljala po internetu jel valjaju njihove usluge, i dan danas se za njih pita na internetu. 

zelenapaprika kaže... 

I nisi napisao što je to VIŠESTRUKO manja cijena. Telemach sve nudi u 1/10 cijene koju nude ostali? U 1/2 polovicu cijene? 10-20-30 kuna razlike za ekvivalent brzine nije višestruko.

 

Prespavaj, pa odgovori. Ja nisam sveznadar, pa prihvaćam dobre i konkretne primjere s pojašnjenjen. Sve ostalo nema smisla.

Dobro, nije višestruko, ali i dalje je puno jeftinije, bar ako se mene pita. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 19:20 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Čekaj, 169 kn/mj. nije ništa spektakularno niže od A1 219 kn/mj.? Pa to je 50 kuna manje ili 1.200 kn na dvije godine. Ali pretpostavimo da je to malo, pa ubacimo još jednu uslugu u igru; sad smo na 238 kn/mj. u Telemacha, a u A1 na 309 kn/mj. Sad smo na 71 kn manje ili 1.704 kn na dvije godine.

 

Izračun za sebe sam napravio u jednoj drugoj temi, kada bih uzeo sve od Telemacha imao bih više toga nego na A1 i uštedu od 96 kn/mj, a to je 2.304 kn na dvije godine.

Ako to tebi nije puno, u redu, meni je i previše. Sasvim dovoljno da napravim prijelaz. A vjerujem da nisam jedini kojem je ovo velika razlika.

 

I da, trenutno reputacije nemaju, ali Bože moj, tek su na početku i cijeli put je pred njima. I Vip je bio u fazi kada su se pitanja postavljala po internetu jel valjaju njihove usluge, i dan danas se za njih pita na internetu. 

 Nije 219 kuna, nego 199 kuna. Pogledaj sliku.

 

Nema ubacivanja nikakve dodatne usluge, jer ćemo onda u igru uvesti i HT i tko zna što još. Samo čisti internet. Ništa drugo. Svi su cijenom tu negdje. 

 

Reputacija: ta me priča o izgradnji reputacije i davanju šanse više ne zanima. Ja sam se od 2000. godine kada sam ušao u priču s GSM-om (za NMT sam bio premlad i nisam imao novca za taj sport) naplaćao svega i svačega. Od visokih cijena tada jedino postojećeg HT-a preko dizanja na noge VIP-a do dizanja Tele2 na noge nakon dolaska u Hrvatsku. Da sam tu lovu stavljao sa strane, mogao sam kupiti štošta. Majke ti mile, VIPNet i 3,66 kuna minuta razgovora prema drugim mrežama i 1,22 kune unutar mreže. Jesi li VIPme fun ili VIPme one i te fore? Jesi li bio u KPK (Klub prvih korisnika - pretplatnika) s "dobit ćete trajno povlaštenu tarifu" i "Jer vi ste nama prvi!". Kada na grbači nakupiš godine, vidiš kakav si naivac bio i koliko si svoje love dodao u nečiji bonus i važnu crticu u CV-u da je taj netko dignuo cijelu mobilnu mrežu u Hrvatskoj. A mi smo to sve platili. Je li se isplatilo? Baš i ne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice