Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 737.378
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Čitajući ovo, i sudeći po downvote , kad sam postavio pitanje o fair usage,

Zaključujem da nema throttlanja brzine na optici. To valjda rade samo na 4G shitty mrežama.

Nisam to znao.
Super, to me zanimalo.

 

Baš sam jučer pitao na četu na fejZbuku i postoji Fair usage ne znam kakav je po kojem paketu jer tu info. još nemaju, ali ga ima. I net je asimetričan bar su mi tako rekli šta je čudno već kada nude iste brzine up-a i down-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 10:32 (Thermal).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Nuclear_Phoenix kaže...

Još jedan prodavač. I vikendom radite? Bit će dobra plaća.

 

Reklamirali su mobilni internet kao fiksni. Ponavljam, nije bio problem u brzini nego u količini prometa. Onda ako nudiš zamjenu za fiksni, daj flat a ne 300gb.

 

Ne znam koji sam se k javljao na ovu temu, da sam znao da me čega hrpa prodavača, ne bi.

Nitko nije reklamirao mobilni internet kao fiksni. Imaš sve Tele2 reklame na Telemach YouTube kanalu, pa si ih pogledaj ponovno. Reklamirali su samo neograničen internet što u principu i jest 

ccc2002 kaže...
Čitajući ovo, i sudeći po downvote , kad sam postavio pitanje o fair usage,

Zaključujem da nema throttlanja brzine na optici. To valjda rade samo na 4G shitty mrežama.

Nisam to znao.
Super, to me zanimalo.

Na mobilnom internetu to se mora jer bi cijela mreža bila usporena.

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Thermal kaže...
ccc2002 kaže...
Čitajući ovo, i sudeći po downvote , kad sam postavio pitanje o fair usage,

Zaključujem da nema throttlanja brzine na optici. To valjda rade samo na 4G shitty mrežama.

Nisam to znao.
Super, to me zanimalo.

 

Baš sam jučer pitao na četu na fejZbuku i postoji Fair usage ne znam kakav je po kojem paketu jer tu info. još nemaju, ali ga ima. I net je asimetričan bar su mi tako rekli šta je čudno već kada nude iste brzine up-a i down-a.

Oni su ti napisali da fair use postoji, ali da ne znaju koliki je. 🤦‍♂️

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Koji je fair usage? Nakon koliko ti smanje brzinu.

Fair use je trajnost SSD-a ili HDD-a. Imam odavno 1/1 GbpE i vjeruj da dojadi skidati i ripove od 60 GB i neke Jazz Albume..

Rekao sam ja da će ljudi napraviti kaos na tržištu, a bili ste sumničavi.
Sledeći potez je potez uhljebarskih telecoma (Hrvatski Telecom u HR-u, BHTelecom u BiH, Telecom Srbije u SRB itd), biće svega.

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...
Thermal kaže...
ccc2002 kaže...
Čitajući ovo, i sudeći po downvote , kad sam postavio pitanje o fair usage,

Zaključujem da nema throttlanja brzine na optici. To valjda rade samo na 4G shitty mrežama.

Nisam to znao.
Super, to me zanimalo.

 

Baš sam jučer pitao na četu na fejZbuku i postoji Fair usage ne znam kakav je po kojem paketu jer tu info. još nemaju, ali ga ima. I net je asimetričan bar su mi tako rekli šta je čudno već kada nude iste brzine up-a i down-a.

Oni su ti napisali da fair use postoji, ali da ne znaju koliki je. 🤦‍♂️

Čak ako je i klasični 50% fair use nije ti teško izračunati koliko bi mogao skinuti. Buduči da ti je Home Gateway spojen 24/7 sad zamisli da pola od toga skidaš brzinom 2 Gbps...

Zapravo jako je teško doći do servisa koji će ti ponuditi toliku brzinu skidanja. Ja inače pored svog Cisco Routera koji ima optiku 1/1 GbpE imam i klasičan Home Gateway također Cisco i vrlo često njega koristim (on je mislim 200/20) i sasvim dovoljan.

2 godine
neaktivan
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Zna li tko može li se router Tele2 (Huawei B315s-22) koristiti i za ostale kartice pokućnih interneta. Imam ga, a ne želim Telemach, pa da ne trošim stotinjak € bez veze ! Hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
DEDA66 kaže...

Zna li tko može li se router Tele2 (Huawei B315s-22) koristiti i za ostale kartice pokućnih interneta. Imam ga, a ne želim Telemach, pa da ne trošim stotinjak € bez veze ! Hvala :)

 Naravno da može, ja sam svoj koristio sa A1 karticom dok nisam kupio B353

LP
14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
DEDA66 kaže...

Zna li tko može li se router Tele2 (Huawei B315s-22) koristiti i za ostale kartice pokućnih interneta. Imam ga, a ne želim Telemach..

 ruter je potpuno otkljucan

ja sam bio ubacio turisticki sim A1 i bilo je plug - and - play

znaci samo stavi nutra bilo koji sim i sjedi-pali-vozi

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
15 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ekipa, imam pitanje vezano za brzine na mobilnom Tele2 (sada Telemach), molim ako netko ima iskustva da napiše; 

 

Dakle imam Tele2 podatkovnu karticu za internet i tarifu Bezbroj GB već par godina, 4G router sam u startu kupio sam jer su njihovi bili bezveze. Brzina downloada na toj kartici mi je max 45 Mbps kako god da okrenem i namjestim router. Probao sam staviti karticu i u mobitel, ista stvar. Također imam Tele2 tarifu na mobitelu (Raspali - sada Unlimited) i na istoj lokaciji brzina downloada je do 140 Mbps. Zvao sam SZK i dopisivao se sa njima, zanimalo me da li ograničavaju brzinu na ovoj tarifi ''Bezbroj GB'' u odnosu na ''Unlimited'', kažu da nisu nego da bi uređaj trebao hvatati max brzinu koja je dostupna. Ova ne telefonu kaže da mogu pokušati promijeniti katicu za novu, ovi na mailu pišu klasične gluposti koje ih nisam ni pitao, (postavite router na najbolje mjesto, ovisi koliko je osoba na području, bla, bla,bla...) Ima li netko sličnog iskustva da mu 2 različita uređaja na istoj mreži imaju toliku razliku u brzini?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Adoon kaže...

Ekipa, imam pitanje vezano za brzine na mobilnom Tele2 (sada Telemach), molim ako netko ima iskustva da napiše; 

 

Dakle imam Tele2 podatkovnu karticu za internet i tarifu Bezbroj GB već par godina, 4G router sam u startu kupio sam jer su njihovi bili bezveze. Brzina downloada na toj kartici mi je max 45 Mbps kako god da okrenem i namjestim router. Probao sam staviti karticu i u mobitel, ista stvar. Također imam Tele2 tarifu na mobitelu (Raspali - sada Unlimited) i na istoj lokaciji brzina downloada je do 140 Mbps. Zvao sam SZK i dopisivao se sa njima, zanimalo me da li ograničavaju brzinu na ovoj tarifi ''Bezbroj GB'' u odnosu na ''Unlimited'', kažu da nisu nego da bi uređaj trebao hvatati max brzinu koja je dostupna. Ova ne telefonu kaže da mogu pokušati promijeniti katicu za novu, ovi na mailu pišu klasične gluposti koje ih nisam ni pitao, (postavite router na najbolje mjesto, ovisi koliko je osoba na području, bla, bla,bla...) Ima li netko sličnog iskustva da mu 2 različita uređaja na istoj mreži imaju toliku razliku u brzini?

Ne ograničava se brzina nego ti 4G router koji koristiš nema podršku za CA (carrier aggregation) ilitiga 4G+ (kombiniranje više 4G frekvencija odjednom). 

 

Zato u mobu imaš 100+ Mbita jer mob može kombinirati 1800 i 2600 MHz za 4G prijenos podataka (mislim da i 2100 MHz) dok routeri idu samo na 1800 MHz (koja je i najviše zagušena prijenosom podataka).

15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Hmmm, ali zašto onda kada stavim karticu iz routera u mob (S20 Ultra) brzina je opet do 45? 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Pozdrav svima, nadam se da sam pogodio topic. Naime u zadnje vrijeme primjećujem da dok sam spojen na Pokućni WiFi, na svim uređajima (mob, tablet, čak i PC na kojemu nije moj Gmail acc) rezultati pretraga i reklame na YT mi dolaze na njemačkom, švedskom, litvanskom itd. Čak i Play store mi preporuča da se prebacim na store neke druge zemlje, ovisno kako resetiram router. I moja djevojka je istu stvar primijetila na svojom uređajima. Oboje koristimo telemach mobilne tarife i Pokućni Internet od njih. Zanimljivo, kad ugasimo WiFi i koristimo samo mobilnu mrežu, ti problemi nestanu. Pisao sam mail prema telemachu, međutim do danas nikakvog odgovora od njih. Da li je imao tko sličnih iskustava i da li postoji neki način da se to sredi jer situacija baš ide na živce? Primjetio sam da mi na mobilnoj mreži IP počinje sa 193, dok na WiFi uvijek bude različita, npr 83. Inače koristim od tele2 router ZTE star cca 3-4 godine
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 17:22 (Dee.Run).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Onda je nešto do APN-a.

A što se švedskih i litavskih adresa tiče, sve ovisi kuda se usmjerava promet. Pričekaj još tjedan-dva i to je to.
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Gledam sad potrošnju na profilu (Tarifa BEZBROJ GB) i ostala mi je još giga, no sad stoji gumb pored potrošnje "Dodaj GB".

 

Što dobijem kad ga kliknem? Malo me strah napraviti to jer imam loše iskustvo kod klikanja takvih stvari, obično nema dodatne potvrde, a mene samo zanima više informacija o tome.

 

Na stranicama nalazim da se može dodati 1 GB prometa za poslovne korisnike (to nisam) za 15 kn, što je malo... puno.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Pozdrav ljudi, imam nekoliko pitanja u vezi Telemacha

Naime danas mi je prestao raditi wi-fi, pa sam odnijela ruter u poslovnicu gdje su mi rekli da je svih 270GB potroseno, i da cu tek 01.06. dobiti novih 270..

Prijatelj je pronasao u njihovom ugovoru da oni ne bi smjeli samo tako “ugasiti” internet nego samo smanjiti brzinu... ima li netko iskustva s time?

Isto tako zanima me zna li tko koliki su penali za raskidanje ugovorne obveze (24mj ugovor- proslo 12mj), za taj isti ruter posto i ja i cimerica imamo unlimited opciju na mobitelima pa bi samo tako onda hotspotale tv i ostalo...

Puno hvala svima na pomoci!! :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ne bi ti ni smio biti ugašen internet, nego brzina na 2 mbps..

što se penala tiče, ako modem plaćaš 25kn/mj, otplaćeno je 300 kn kroz 12 mj. puna cijena je nešto preko 1000kn, znači 700-800 kn platiš na zadnjem računu nakon raskida interneta. modem ti ostaje.
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ivanaxxx kaže...
Pozdrav ljudi, imam nekoliko pitanja u vezi Telemacha

Naime danas mi je prestao raditi wi-fi, pa sam odnijela ruter u poslovnicu gdje su mi rekli da je svih 270GB potroseno, i da cu tek 01.06. dobiti novih 270..

Prijatelj je pronasao u njihovom ugovoru da oni ne bi smjeli samo tako “ugasiti” internet nego samo smanjiti brzinu... ima li netko iskustva s time?

Isto tako zanima me zna li tko koliki su penali za raskidanje ugovorne obveze (24mj ugovor- proslo 12mj), za taj isti ruter posto i ja i cimerica imamo unlimited opciju na mobitelima pa bi samo tako onda hotspotale tv i ostalo...

Puno hvala svima na pomoci!! :)

Ne vjerujem da su ti oni ugasili Wi-Fi jer je router u tvojem vlasništvu i oni nemaju pristup istom. Ako imaš nekih problema s routerom, vrati ga na tvorničke postavke, a ako i dalje ne funkcionira dobro, odnesi ga u Telemach i reklamiraj ga.

 

Za izračun penala moraš se javiti Telemach službi za korisnike jer točan iznos ovisi o ponudi koju imaš, odnosno, popustu koji si dobila kod ugovaranja usluge.

 

I jedna napomena; ako planirate trošiti više od 5 GB interneta preko mobilnog hotspota, to baš i neće biti jednostavno. Nakon potrošenih prvih 5 GB prometa, morat ćete slati poruke za dodatna 2 GB. I tako stalno. 

13 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Telemach je objavio nove planove za izgradnju optičke mreže. Na redu su Savica i Kruge. 

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Pozdrav prije mjesec i pol podigao sam mobitel u telemachu, ugovor 24 mjeseca mobitel plus tarifa 20giga... Dosad sam bio na a1 i kada odem u njemacku na par mjeseci trosio mi je normalno internet kao da sam u Hr jedino su mi nakon par mjeseci sto sam pricao sa ljudima iz Hrvatske poslali sms da ce mi poceti naplacivati pozive izvan drzave jer sam puno pricao... A sada telemach mi uopce neda da trosim mojih 20gb interneta jer sam u Eu romingu, na sto nisam racunao bas hahah. Jel netko imao slicna iskustva namjeravam ih nazvati ali neznam mogu li mi povecati gige u eu romingu ili sta vec

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Problem je u tvom dužem boravku u Njemačkoj. RLAH regulativa se odnosi na kratki period, a ne na duži boravak u drugoj zemlji. Operater ima pravo naplatiti usluge po važećem cjeniku ako duže vrijeme nisi u matičnoj mreži. Od 20 GB uključenih u tarifu, u EU možeš iskoristiti 9,10 GB, a daljnje surfanje se naplaćuje 0,027 kn po MB.

 

https://telemach.hr/podrska/usluge/osnovne-usluge/eu-roaming-regulacija-za-pretplatnike

 

Možeš ih probat nazvat i riješit to s njima, ali ako te zanimalo krše li oni s time zakon, odgovor je ne (sve je u skladu s regulativom). To rade svi operateri u Europi. Regulativa to dozvoljava jer bi inače mogao otići u Sloveniju, ugovoriti jeftiniju uslugu i koristiti neograničeno istu ovdje na tuđoj infrastrukturi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 11:37 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Hvala na oddgovoru, ma kuzim da ne krse zakon stim. Oni mi daju 2 plus 3 plus 1 ugl 6 gb u romingu eu tj njemackoj, ali ih svejedno kontam nazvati jer necu ja tu dugo biti pa nek malo odrese kesu haha

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Edugenije kaže...

Pozdrav prije mjesec i pol podigao sam mobitel u telemachu, ugovor 24 mjeseca mobitel plus tarifa 20giga... Dosad sam bio na a1 i kada odem u njemacku na par mjeseci trosio mi je normalno internet kao da sam u Hr jedino su mi nakon par mjeseci sto sam pricao sa ljudima iz Hrvatske poslali sms da ce mi poceti naplacivati pozive izvan drzave jer sam puno pricao... A sada telemach mi uopce neda da trosim mojih 20gb interneta jer sam u Eu romingu, na sto nisam racunao bas hahah. Jel netko imao slicna iskustva namjeravam ih nazvati ali neznam mogu li mi povecati gige u eu romingu ili sta vec

 Pročitaj pravila roaminga u inozemstvu. Prešao si vremenski prag boravka u inozemstvu sa SIM karticom hrvatskog operatera i zato će ti domaći hrvatski operater dodatno naplatiti uslugu i to je ok. Jer im uzimaš novac putem roaminga, umjesto da na tebi zarade za međunarodne razgovore i internet. To je tako. Svaki operater ima fair use policy i uvijek se nađe korisnik koji pokuša zeznuti operatera dok mu operater ne ukine uslugu ili mu pošalje masni račun. Ne, to nije specijalitet hrvatskih operatera, svi se tako ponašaju.

 

"If you use your mobile phone abroad permanently, for example if you move abroad and keep using your sim card from your home country, your mobile operator may charge you extra for roaming. However, these charges are capped under the fair use policy."

 

"As part of their fair use policy, your operator can monitor and check your roaming use over a 4 month period. If, during this period, you have spent more time abroad than at home AND your roaming use exceeds your domestic use, your operator may contact you and ask you to clarify your situation. You will have 14 days to do so.

If you continue to spend more time abroad than you do at home and your roaming consumption continues to exceed your domestic usage your operator may start charging you extra for your roaming use. The surcharges (excluding VAT) are capped at:

  • €0.032 per minute of voice calls made
  • €0.01 per SMS
  • €3 per GB of data (cap in 2021)"

 

Roaming: Using a mobile phone in the EU - Your Europe (europa.eu)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 18:26 (zelenapaprika).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Puno hvala na odgovoru, jasno mi je sad

14 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Uskoro će mjesec dana od kako sam poslao upit preko obrasca na njihovom web-u i još uvijek nikakav odgovor nisam dobio od njih...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Ja sam poslao nekoliko upita u zadnjih 2 mjeseca i na nijedan nisam dobio odgovor. Onda sam našao neki njihov mail u sudskom registru i poslao upit tamo-odmah su mi odgovorili. U zadnje vrijeme su katastrofa prema korosničkim upitima.
13 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Jeli tko možda koristio neku telemach tarifu za mobilni internet zajedno sa nekim sim ruterom (u mojem slučaju ostali su mi od A1 te TELE2).

Kakve imaju tarife za mobilni internet na bonove.. te dali se broj (bon) može pratiti unutar aplikacije....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ukratko nikakve..20 gb je maks sta mozes dobit na bonovima
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ima netko iskustva sa prijenosom broja iz neke mreže u Telemach? Kolko se čeka, do kojeg trenutka imam stari broj, kolko traje da oni prešaltaju broj iz bivše u njihovu mrežu, i sl... Napravio sam zahtjev preko web stranice 01.06. i još nikakvi odgovor, niti na mail niti ništa. Poslao sam danas email preko njihove web stranice, ali ko zna dal bude taj upit došao na red.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Probaj nazvati službu za korisnike, malo treba čekati par minuta a kad ih dobiješ objasni situaciju, budi dosadan zovi svaki dan.

Ja sam radio prijenos preko weba ali sam uzimao i uređaj pa sam za tjedan dana dobio uređaj i karticu sa privremenim brojem njihovim.

Prijenos broja je zapeo ali sam nakon dva tjedna uspio preko službe za korisnike, bez odlaska u poslovnicu. Zato zovi i pitaj, ja mislim da si trebao dobiti njihovu karticu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 16:02 (asas).
10 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Imperijas kaže...

Ima netko iskustva sa prijenosom broja iz neke mreže u Telemach? Kolko se čeka, do kojeg trenutka imam stari broj, kolko traje da oni prešaltaju broj iz bivše u njihovu mrežu, i sl... Napravio sam zahtjev preko web stranice 01.06. i još nikakvi odgovor, niti na mail niti ništa. Poslao sam danas email preko njihove web stranice, ali ko zna dal bude taj upit došao na red.

U srijedu podnio zahtjev, navedeno bilo za ponedjeljak (danas) između 8 i 11 sati.
Oko 8 sati se izgubio signal trenutnog operatera i oko 10 bio aktiviran telemach. Ali u poslovnici sam podnio zahtjev, ne online. Također, svako kašnjenje imaš pravo tražiti naknadu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice