Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.504
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Envy kaže...
R4zOR229 kaže...

Otkad tele2 ima opetiku?

 Tele2 će uskoro imati (tamo gdje nude usluge) najbolju uslugu u Hrvatskoj.. govorim ti to kao Insider.

 Ma da, to znam i ja bez ikakvog insidera imas i dokumenta na stranicama hakoma gdje je plan gradnje svjetlovodne mreze. Moje pitanje je bilo otkad to tele2 ima optiku(znaci u ovom trentutku ne za dva mjeseca il godinu dana).

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Envy kaže...
R4zOR229 kaže...

Otkad tele2 ima opetiku?

 Tele2 će uskoro imati (tamo gdje nude usluge) najbolju uslugu u Hrvatskoj.. govorim ti to kao Insider.

 kad je to "uskoro"? zivcira me ovih 200 gb

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT ||| Želiš Flixbus popust? Dođi ovdje: https://www.facebook.com/groups/KuponiHR/
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...
Envy kaže...
R4zOR229 kaže...

Otkad tele2 ima opetiku?

 Tele2 će uskoro imati (tamo gdje nude usluge) najbolju uslugu u Hrvatskoj.. govorim ti to kao Insider.

 Ma da, to znam i ja bez ikakvog insidera imas i dokumenta na stranicama hakoma gdje je plan gradnje svjetlovodne mreze. Moje pitanje je bilo otkad to tele2 ima optiku(znaci u ovom trentutku ne za dva mjeseca il godinu dana).

A gledaj, imaju svi Optiku. Svi ISP-ovi samo što ljudi ne razumiju pojmove pa ću ih sada objasniti ukratko tj što je FFTx
FTTH - Fiber to the Home 
FTTB - Fiber to the Building (zgrada)
FTTF - Fiber to the Factory..
* * *
FTTM - FIber to the MARS. Imaš sve ovdje objašnjeno:
Fiber to the x - Wikipedia

U većini slučajeva, ne u većini nego Optiku nećeš dobiti direktno doma. Nego se ona veže prstenovima kao znak Audia. Jedan prsten opaše jedno selo, pa se veže za drugi prsten. Imaš psrstenove na nivou države, na nivou kontinenta na nivuo zemaljse kugle. I da naravno da nisu prstenovi okrugli :-D

Ja imam i Optiku ali ju ne palim jer kada budem želio optiku htjet ću Optiku direktno iz Računara do dalje u bijeli svijet. Pitao sam to ima li netko nešto slično tamo u onoj anketi neki dan ali mislim da to nitko nema trenutno na forumu. Nije da ćeš nešto izgubiti (ali hoćeš nešto malo) od Optičkog Routera preko Etherneta do u Mrežnu, nego ja ga ne palim jer troši struje a i dovoljan mi je ovaj drugi (sve ja na istom računu) Home Gateway, 200 Mbps sasvim dovoljno.

Inače pošalji mi link ovdje da vidim i ja tu mreži od HAKOM-a. Inače ja sam samo Inžinjer Mreža ali ne i Ministar saobraćaja i Komunikacija.
 

jojo_surf kaže...
Envy kaže...
R4zOR229 kaže...

Otkad tele2 ima opetiku?

 Tele2 će uskoro imati (tamo gdje nude usluge) najbolju uslugu u Hrvatskoj.. govorim ti to kao Insider.

 kad je to "uskoro"? zivcira me ovih 200 gb

Stvarno volio bih ti pomoći da mogu. Možda jedina preporuka ako budeš išao do drugog provajdera da ne potpisuješ dvogodišnje ugovore.

Ne znam kako funkcioniše taj pokućni internet.. 200 GB je malo.. jedan 4K film ima 60 GB.. i ja bi poludio.

Gle kolege, nije da hvalim nešto "svoje" ili da ngovještavam da će stvari okrenuti za 720°na bolje. Veliki problem ne samo kod nas i bilogdje u Evropi ili USA čak i su gradovi.
Uzmite Google Steet View pa prođite velikim gradovima, non stop se nešto kopa, zgrade starije od 100 godina, a li ne upitna je činjenica da će primjerice uskoro nego naselje u Osijeku dobiti bolji internet nego strogi centar Zagreba.

Nije ni kod mene bajno što se posla tiče. Nisam u radnom odnosu i to me pojede, džaba što ja nekada dnevno zaradim i po 1000 kuna laganini posla, kao jučer i prekjučer.. ali danas pravim CV baš za Telemach jer su mi rekli da pratim veljaču/ožujak jer kao ja nisam za Šaltera da naplaćujem račune kao a sam ja za nešto mnogo više... pa eto.. poželite mi sreću.

Što se tiče Tele2 odnosno da li će se zvati (ni to se ne zna još uvijek) Telemach Hrvatska, njima se nigdje ne žuri. Već su uzeli Sloveniju, Srbiju, BiH, CG, Bugarsku, Rumuniju, Grčku. Makedoniju... a oni su samo dio United Grupe koja je opet u Vlasništvu nekog BC Partners..

Ajde tu smo da se pomognemo ako budem šta saznao javljam svima.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod nas ht drži sve bakrene priključke dobili su u vlasništvo,tako da kad telemach krene na tržište ako krene mora plaćat ht naknadu za korištenje infrastrukture,optika je tu izuzeta jer imaju nešto sitno i drugi operateri koji su je sami izgradili nekako mi je nevjerovatno da monopolist ne vidi matematiku u modernizaciji i širenju optike po državi neko će telemach iz nule sve pokorit,bojim se da ne bude ništa od toga
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Envy kaže...

Inače pošalji mi link ovdje da vidim i ja tu mreži od HAKOM-a. Inače ja sam samo Inžinjer Mreža ali ne i Ministar saobraćaja i Komunikacija.

HAKOM nije operater i nema svoju mrežu, oni su agencija za nadzor tih operatera.

 

Imaju GIS preglednik na ovom linku gdje možeš vidjeti stanje mreže (pokretne i nepokretne), planove gradnje i slično...

 

Karta pokrivenosti širokopojasnim mrežama

Planovi gradnje optike

 

i naš najdraži HT ima odličnu kartu... (fiksna mreža - žuto - do 30, plavo 30+, rozo/magenta - optika tj 100+)

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dejo74 kaže...
Kod nas ht drži sve bakrene priključke dobili su u vlasništvo,tako da kad telemach krene na tržište ako krene mora plaćat ht naknadu za korištenje infrastrukture,optika je tu izuzeta jer imaju nešto sitno i drugi operateri koji su je sami izgradili nekako mi je nevjerovatno da monopolist ne vidi matematiku u modernizaciji i širenju optike po državi neko će telemach iz nule sve pokorit,bojim se da ne bude ništa od toga

Još je BHTelecom (državni glavni telecom) dok su oni uhljebarska kompanija govorila "ne može nama ništa nitko" i nudili smješne brzine interneta i dok im je u zgradi čistačica ima veću plaću nego doktor opšte prakse.. ali onda je tošao Telemach i rekao "a 100 Mbps a 100 Gbps ionako 99,8% stanovništva melja po facebooku, dajmo im maximum"...

Ukratko 3 godine poslije ja imam 1/1 Gbps... a na vijestima trenutno slušam "protest radnika BHTelecoma jer im nije potpisan kolektivni ugovor".

Vidjet ćeš za nekoliko godina.. Covid će možda i doći a navika Broadbanda ljudima će ostati. Samo arhiviraj post.

Inače se moram žaliti da mi daju 2/2 Gbps jer vidim Japan ide od 10-40 Gbps, mi u Bosni ionako nismo bolje ni zaslužili od pišljivih 2 Gbps, i to nam je previše.
 

Nuclear_Phoenix kaže...
Envy kaže...

Inače pošalji mi link ovdje da vidim i ja tu mreži od HAKOM-a. Inače ja sam samo Inžinjer Mreža ali ne i Ministar saobraćaja i Komunikacija.

HAKOM nije operater i nema svoju mrežu, oni su agencija za nadzor tih operatera.

 

Imaju GIS preglednik na ovom linku gdje možeš vidjeti stanje mreže (pokretne i nepokretne), planove gradnje i slično...

 

Karta pokrivenosti širokopojasnim mrežama

Planovi gradnje optike

 

i naš najdraži HT ima odličnu kartu... (fiksna mreža - žuto - do 30, plavo 30+, rozo/magenta - optika tj 100+)

 

Znam šta je HAKOM, nešto kao što je RAK u BiH.

Ali pogledaj Kartu.. grade Optičku mrežu u Vokuvaru (sve im po spisku za termin "svjetlovodna"), gdje će imati izlaz na Srbiju, i dole na Savonskom Brodu na izlaz u BiH.

I ne može samo Hrvatsk Telecom imati svoju infrastrukturu.. ima pravo da i drugi prave svoju samo im se nekada isplati platiti tuđu nego ponovo kraj ceste bagerčićima kopati i asfaltirati drugu.
Ja kada sam pitao što oni ne kopaju kraj ceste nego idu preko Bandera ljudi su otvoreno rekli - jeftinije je a ovo je naselje - nije grad.. I evo geldam bandere od Elektrodistribucije i andere od Javne rasvjete.. oni koriste od Javne rasvjete jer Elektodistribucija im je duplo veću cijenu nabila.

Inače hvala kolega na karti.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

120 KN mjesecno pretplata = 1 TB prometa svaki mjesec kod bonbon => klikni ovdje

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT ||| Želiš Flixbus popust? Dođi ovdje: https://www.facebook.com/groups/KuponiHR/
Moj PC  
1 2 hvala 1
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa koje su vam brzine mobilnog interneta na 4g mreži u tele 2 ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
140/50 u posljednje vrijeme.
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako je taka brzina stavi link, ovako je to sve rekla kazala.
Kod mene kopaju za kanalizaciju i uz tube od kanal. mogli su lako staviti i za optiku ili plin ali jok, vele ne isplati se. Blesavi su iliti navijeni, sutra će sami kopati za istu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 10:49 (Rocki).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rocki kaže...
Ako je taka brzina stavi link, ovako je to sve rekla kazala.
Kod mene kopaju za kanalizaciju i uz tube od kanal. mogli su lako staviti i za optiku ili plin ali jok, vele ne isplati se. Blesavi su iliti navijeni, sutra će sami kopati za istu.

Korištenje duđe infrastrukture se plaća, sad da li bagerčića koji kopa za plin, struju ili vodu ili optiku nije bitno... da li same cijevi koje ili recimo bandere od elektrodistribucije opet košta.

A dogovorit se nešto - znamo i sami kako je.

Inače počelo je:

 
  

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znači vjerojatno od 1.4. kompletan prelazak na Telemach. Meni se baš neki dan na mobitelu ime mreže prebacilo s TELE2 na Telemach. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Znači vjerojatno od 1.4. kompletan prelazak na Telemach. Meni se baš neki dan na mobitelu ime mreže prebacilo s TELE2 na Telemach. 

Da, sve što sam vam rekao je točno. Postupak će još potrajti.. imovinsko pravni odnosi se rješavaju i selo veselo imat će uskoro superb optiku. FTTH za sada.

Nije da hvalim svog konja, ali tko ide sa Tele 2 neka ne potpisuje bilo kakav ugovor.

Tko nema posla (mislim nije u radnom odnosu kao ja) neka se prijavi dole.. Meni u PP šta će napisati i kakav CV da napravi. Evo mene su pozvali ovdje u BiH kao Agenta za D2D (direct 2 Direct) prodaje.

Vidima Japan ide na 40 Gbps. Trenutno imam pišljivih 1/1 Gbps pa se moram žaliti da mi daju makar 10/10 Gbps, mi u Bosni ionako bolje nismo ni zaslužili.

7 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U Hr je sranje sto ima samo 3 mobilna operatera, a niti jedan mali operater na njihovoj infrastrukturi ne radi.

Evo recimo Lidl u austriji ima za 20€ 80Mbit flat, upload do 30Mbit.

Za kucnog korisnika super. A i nije pretplata nego na obicne bonove.
Drugi privideri za te novce nude flat od 20, 30 i max 40Mbit, a Lidl koristi njihovu infrastrukturu.

Jednostavno je u Hr sve monopolizirano.
Tako da korisnici na kraju krajeva pate i placaju uzasno skupe i nerealne tarife.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Inače se moji postovi odnosne na kućne korisnike preko Home Gatweaya (na jeziku običnog puka: Routera).

Mobilni Internet u BiH je na razini prosjeka Afrike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali netko ima nekakv savjet za moju situaciju ...

 

Od TELE2 imam mobitel na pretplatu i na tu karticu na lokaciji kojoj jesam imam brzinu interneta 140 Mbps

a jučer sam uzeo pokućni internet i ima huawei router b525s-23a i na tu karticu koju imam u routheru max brzina 19 Mbps

 

Dali je to realno ili se može popraviti ...

 

Zvao sam SZK... ništa konkretno... na kraju su mi rekli da odem do prodajnog mjesta i uzmem drugu karticu ali ni to nije pomoglo...sve isto ostalo

 

A ja sam još testirao ....

 

I routher i mob se kače na 4g+

 

Karticu za pokućni stavim u mob  ista brzina kao u rotheru 19 Mbps

Karticu od mob pretplate stavim u routher ista brzina 19 Mbps

Karticu od moba stavi u drugi mob brzina 140 Mbps

 

Zanimljivo da u routheru kad se spoji na 4g  i na 4g+ ista brzina...

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

TELE2 govorna kartica ti se vjerojatno kači na T-Mobile mrežu a mobitel ti podržava agregaciju pa zato imaš dobre brzine. Pokućni se može spajati samo na 4G od TELE2.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 20:25 (BinaryJesus).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
na podrucju osjecko baranjske zupanije su potpisali sa određenim tvrtkama za širenje optike, koliko znam, bilje,našice,đurđenovac i sva okolna sela ce dobiti optiku, tako da vjerujem i sva ostala naselja u zupaniji ce dobiti optiku...ide u određenim valovima radovi, a i novci se povlace iz eu fondova
battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Može se i router spojiti na HT signal, ali samo 3G.
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

i to sam provjerio ... kad govornu karticu u mobitelu spojim na Tmobile mrežu onda mi je brzina 30 Mbps... a kad spojim na Tele2 onda je 140 Mbps rekao bi da je onda to bolja brzina od Tele2.

 

Ako mogu zaključiti da je to brzina od tele2 4g+  ali zašto se pokućni tele2 kartica ne sapaja na to? Jel nije rečeno da će se spajati najvećom mogućom brzinom?

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BinaryJesus kaže...

TELE2 govorna kartica ti se vjerojatno kači na T-Mobile mrežu a mobitel ti podržava agregaciju pa zato imaš dobre brzine. Pokućni se može spajati samo na 4G od TELE2.

 

i to sam provjerio ... kad govornu karticu u mobitelu spojim na Tmobile mrežu onda mi je brzina 30 Mbps... a kad spojim na Tele2 onda je 140 Mbps rekao bi da je onda to bolja brzina od Tele2.

 

Ako mogu zaključiti da je to brzina od tele2 4g+  ali zašto se pokućni tele2 kartica ne sapaja na to? Jel nije rečeno da će se spajati najvećom mogućom brzinom?

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

👍

 
5 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

197 GB mjesečno, nakon toga brzina pada na 56k. Flat u noćnom terminu od 2:00 do 2:14.37, što si skinuo, skinuo.

 

Ne bi više od tih lopova uzeo uslugu da je besplatno nude.

3 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa trebao bih pomoc!!!

 

znaci potpiso sam raskid ugovora 5.12, ajde vikend je, i proslo je navodno 7.12. E sad problem je sto se odradilo sve u poslovnici i podeseno je da ce se PS4 nastavit otplacivat na rate a ne u komadu...

da bi ja sad dobio mjesec za veljacu uvecan za 1000 kn kolko je jos ostalo za otplatit i da bi mi rekli da je moj ugovor raskinut 31.1

 

zvao sam ih u par navrata tokom 12-og i prvog mjeseca i rekli da nema veze, da zbog velikog broja zahtjeva za raskida to malo duze traje ali da je raskid od dana kad je potpisano...

 

jucer budem u tele2 ili ti ga sad telemach i oni meni kazu kao pa nemogu oni tu nista jel ovo je sad nova firma, nije vise tele2.

 

naravno odmah je poslan mail, zvata sluzba za korisnike itd...

pitanje glasi:

sta napraviti ukoliko ne prode moja zalba? kome se javit, kako reagirat, sta napravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

👍

Ne samo u HR, njihova cijela FTTH optika će biti u regionu. Sad zašto Nokia a ne Cisco.. vjerojatno zbog cijene.

United Grupa odabrala kompaniju Nokia za partnera u uvođenju nove generacije optičke mreže širom Jugoistočne Evrope | Telemach

 

Reako sam ja da se moram žaliti da mi povećaju 1/1 Gbps na 2/2, jer dok mi dobijemo 10/10 Gbps ode Japan na 1 TBps za po doma... a valjda od 10 Gbps mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili... bolje se pomirti sa sudbinom nego kukati.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ponedjeljak

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 12:26 (dado16).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
axor kaže...

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

 

 

🤔🤔🤔

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vjerojatno samo u vecim gradovima

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
axor kaže...

nadam se da će ljudi konačno začepiti kad vide novu ponudu i do sad ne viđenog ponuditelja dodatnih usluga na ovim prostorima

 

jedva čekamo 10/10 Gbps uz limit 200 GB, jer hej, 320p video je big deal 2021. godine. Fuj, zgadili su mi se, neka si nose tu ponudu u mračno mjesto mame onoga koji je tu odluku donio. Kaous usred pandemije, rada i školovanja od doma. idioti. Definitivno im se ne vraćam, a probali su. Sad su mi brojevi u registru Ne zovi

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 22:35 (cickova).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice