Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.052.078
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da, ja sam ih tu kupio, a dogovorio sam se s njima, da ostavim akontaciju i uzmem ih tjedan dana na probu. Ako nisu ok, mogao sam ih vratiti i nikom ništa.

 

No, zadržao sam ih jer su mi pomogle. Doduše, ja s balkona vidim baznu stanicu (cca 500 m je udaljena)

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 9:32 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi gdje bi bilo moguće kupiti yagi antenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

Da, ja sam ih tu kupio, a dogovorio sam se s njima, da ostavim akontaciju i uzmem ih tjedan dana na probu. Ako nisu ok, mogao sam ih vratiti i nikom ništa.

 

No, zadržao sam ih jer su mi pomogle. Doduše, ja s balkona vidim baznu stanicu (cca 500 m je udaljena)

 Koliko dbm si dobio sa te dvije iskre, meni je isto vidljiva stanica?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja ih imam za prodaju 2x yagi kao na slici za 1800mhz + 2x 2,5m kabla sa sma konektorima + nosač. Okačio sam i sliku tu negje na forumu trenutno nisam doma da ih poslikam,

jedino što mogu reći da dobro rade čak su mi zadovoljavajuće radile i na 2100 mhz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 11:58 (lord22).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Ja ih imam za prodaju 2x yagi kao na slici za 1800mhz + 2x 2,5m kabla sa sma konektorima + nosač. Okačio sam i sliku tu negje na forumu trenutno nisam doma da ih poslikam,

jedino što mogu reći da dobro rade čak su mi zadovoljavajuće radile i na 2100 mhz.

Koliko cijeniš? meni trebaju svakako antene

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam Iskre p56 svakako preporuka odlicne ako bazna nije zagusena...

https://www.speedtest.net/result/8993041386

-
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Ja imam Iskre p56 svakako preporuka odlicne ako bazna nije zagusena...

https://www.speedtest.net/result/8993041386

 Koliko imaš dbm?

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

 Koliko dbm si dobio sa te dvije iskre, meni je isto vidljiva stanica?

 Ovak;

bez tih antena, sa Huawei B715 imam oko -74 dB, a s njima -54  (kao što sam rekao, cca 500 m zračno je vidljiva stanica (između susjedovih kuća prek ceste.

No, odmah te moram razočarati, meni to nije pomoglo i odustao sam od Tele2. Jednostavno je brzina u večernjim satima pala do iznemoglosti (jakost signala je bio dobra, ali kvaliteta je bila sranje) Sad imam Simpa tjedan za 70 kn

 

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Ja imam Iskre p56 svakako preporuka odlicne ako bazna nije zagusena...

https://www.speedtest.net/result/8993041386

 Meni to ne treba jer imam baznu stanicu radi na 1800 mhz samo.Dovoljna bi mi bila ova yagi da operiram na 1800 mhz,udaljenost je prema baznoj cc 1km i nema nikakvih prepreka,zgrada je na povišenom.Balkon mi direkt  gleda prema baznoj.Signal je oko 94-97 db.Frend živi 500 m od bazne i ima brzine oko 60-70 mbit.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
Zeppelin Graf kaže...

 Koliko dbm si dobio sa te dvije iskre, meni je isto vidljiva stanica?

 Ovak;

bez tih antena, sa Huawei B715 imam oko -74 dB, a s njima -54  (kao što sam rekao, cca 500 m zračno je vidljiva stanica (između susjedovih kuća prek ceste.

No, odmah te moram razočarati, meni to nije pomoglo i odustao sam od Tele2. Jednostavno je brzina u večernjim satima pala do iznemoglosti (jakost signala je bio dobra, ali kvaliteta je bila sranje) Sad imam Simpa tjedan za 70 kn

 

 

 Imaš li kakva dnevna ograničenja što se tiče potrošnje? Ono da pada brzina nakon određenog potroška.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Imaš li kakva dnevna ograničenja što se tiče potrošnje? Ono da pada brzina nakon određenog potroška.

 jok. ne smanjuje mi se. Jedino je limitirano na 75/25 neide više  (iako nekad i to ne bude baš tako)

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...
horihoro kaže...

Ja imam Iskre p56 svakako preporuka odlicne ako bazna nije zagusena...

https://www.speedtest.net/result/8993041386

 Koliko imaš dbm?

 Imaš moj post sa slikama na 243. stranici ove teme od 15.12.2019.  Tu sam poslikao dobit Iskri P56 kod mene

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam daleko 3km od bazne al imam 100% vidljivost RRSP -73 RRSI -51 RRSQ -4 SINIR 12 DB uz Iskre 

https://www.speedtest.net/result/8993091583

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dobio mail od tele2 tehnicke ,zalio se na brzinu koja nas je sve zezala

 
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
laki-ck kaže...

Dobio mail od tele2 tehnicke ,zalio se na brzinu koja nas je sve zezala

 

Ajde, baš ću probati preko vikenda vratiti se na 4G. Na 3G mi sve radi uredno, a čak mi je i propusnost na u večernjim satima bolja na 3G nego na 4G.

 

Mada, po onoj "Ako radi ne diraj" ne bih ni trebao... :)

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pošto mi je istekao ugovor sa Tele2 i pokućnim, agentica me danas zvala i pitala hoću li produljiti ugovor uz neke popuste. Rekao sam da mi je signal kritičan, na što mi je sugerirano da u tele2 centru zamijenim stari SIM novim, te da mi to možda pomogne. je li netko to napravio možda i pomaže li? Mislim da se radi o Huawei B315s-22 ruteru

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 14:28 (dhorasoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sa SIM se ne može poboljšati signal, samo antenom

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ruter mi gleda na stanicu s prozora i do njega je jedno cca 200m zrracne linije.Jucer sam se malo igro sa postavkama i skuzio sam da je moja bazna dobila 2600Mhz. Nazalost imam jos uvijek B315s ruter. Kakvi su ovi iz tele2 ili se isplati uzimat jos neki bolji ? Jel bi se uopce isplatio uzimat novi odnosno jel bi bilo povecanje brzine ? Koliko max uopce moze ici ?

 

Speedtest: https://prnt.sc/qvngqq

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 15:48 (PlaYBoYcro).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
PlaYBoYcro kaže...

Ruter mi gleda na stanicu s prozora i do njega je jedno cca 200m zrracne linije.Jucer sam se malo igro sa postavkama i skuzio sam da je moja bazna dobila 2600Mhz. Nazalost imam jos uvijek B315s ruter. Kakvi su ovi iz tele2 ili se isplati uzimat jos neki bolji ? Jel bi se uopce isplatio uzimat novi odnosno jel bi bilo povecanje brzine ? Koliko max uopce moze ici ?

 

Speedtest: https://prnt.sc/qvngqq

 Mogao bi ti i blizu 200Mbps možda i preko ako ima sve tri frekvencije  na tvom području naravno uz kvalitetan router.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li zna itko kako spojiti ruter zte mf 286 sa programom za praćenje singnala ZTE MF286 Info v0.6.214? U settingsu promjenim ip rutera i pristupni kod ali ne radi tj ocita samo rsrp signal ostalo nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

Da li zna itko kako spojiti ruter zte mf 286 sa programom za praćenje singnala ZTE MF286 Info v0.6.214? U settingsu promjenim ip rutera i pristupni kod ali ne radi tj ocita samo rsrp signal ostalo nista.

 Skini verziju ZTE MF286 Info v0.6.182 i u settings.ini stavi IP od routera i password

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
funny games kaže...

Da li zna itko kako spojiti ruter zte mf 286 sa programom za praćenje singnala ZTE MF286 Info v0.6.214? U settingsu promjenim ip rutera i pristupni kod ali ne radi tj ocita samo rsrp signal ostalo nista.

 Skini verziju ZTE MF286 Info v0.6.182 i u settings.ini stavi IP od routera i password

 Jesam,stvar je u očitavanju decimala sa točkom,a ne sa zarezom.Znači meni je bilo potrebno staviti očitavanje decimala zarezom te regija Hrvatska.Ugl sada sve radi ok iako je preglednik dosta štur.Ne znam da li treba još što promjeniti da bi došao do detaljnijeg prikaza pa ako ko zna neka javi.

 

 

Evo kako izgleda. Evo kako izgleda.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 17:57 (funny games).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...
DDavorin kaže...
funny games kaže...

Da li zna itko kako spojiti ruter zte mf 286 sa programom za praćenje singnala ZTE MF286 Info v0.6.214? U settingsu promjenim ip rutera i pristupni kod ali ne radi tj ocita samo rsrp signal ostalo nista.

 Skini verziju ZTE MF286 Info v0.6.182 i u settings.ini stavi IP od routera i password

 Jesam,stvar je u očitavanju decimala sa točkom,a ne sa zarezom.Znači meni je bilo potrebno staviti očitavanje decimala zarezom te regija Hrvatska.Ugl sada sve radi ok iako je preglednik dosta štur.Ne znam da li treba još što promjeniti da bi došao do detaljnijeg prikaza pa ako ko zna neka javi.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
funny games kaže...
DDavorin kaže...
funny games kaže...

Da li zna itko kako spojiti ruter zte mf 286 sa programom za praćenje singnala ZTE MF286 Info v0.6.214? U settingsu promjenim ip rutera i pristupni kod ali ne radi tj ocita samo rsrp signal ostalo nista.

 Skini verziju ZTE MF286 Info v0.6.182 i u settings.ini stavi IP od routera i password

 Jesam,stvar je u očitavanju decimala sa točkom,a ne sa zarezom.Znači meni je bilo potrebno staviti očitavanje decimala zarezom te regija Hrvatska.Ugl sada sve radi ok iako je preglednik dosta štur.Ne znam da li treba još što promjeniti da bi došao do detaljnijeg prikaza pa ako ko zna neka javi.

 

 

 

 Evo ponovio postupak sa verzijom  ZTE MF286 Info v0.6.182 i sada  konačno radi! Hvala kolega!

Evo! Evo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 18:25 (funny games).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Je li netko uspio dobiti 200 Mb/s kod Telaca? Oni jesu povećali broj frekvencija, ali isto tako mislim da je na snazi ograničenje po sim priključku na do 150 Mb/s iz razloga da opet netko ne povuče svu brzinu, a ostali dobiju mrvice.
Edit: Tj. s tim povećanjem broja frekvancija su išli na povećanje kapaciteta, a ne na povećanje vršne brzine.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 22:30 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Čitam o 6G. Teoretske brzine oko 1TB/s... 40-50 4K filmova skineš za sekundu. Ludo.
https://m.gsmarena.com/newscomm-41319.php
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Čitam o 6G. Teoretske brzine oko 1TB/s... 40-50 4K filmova skineš za sekundu. Ludo.
https://m.gsmarena.com/newscomm-41319.php

 teoretski da. ako imaš jednog provajdera interneta koji ima zakupljenu svu frekvneciju što postoji. :D

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanima me koliki gain ste dobili u download /upload ugradnjom vanjskih antena i podizanjem razine signala i sto se u tom dijelu moze ocekivati

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Je li netko uspio dobiti 200 Mb/s kod Telaca? Oni jesu povećali broj frekvencija, ali isto tako mislim da je na snazi ograničenje po sim priključku na do 150 Mb/s iz razloga da opet netko ne povuče svu brzinu, a ostali dobiju mrvice.
Edit: Tj. s tim povećanjem broja frekvancija su išli na povećanje kapaciteta, a ne na povećanje vršne brzine.

 Evo jesam ja  , tu negdje....

 

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
Oldy kaže...
Je li netko uspio dobiti 200 Mb/s kod Telaca? Oni jesu povećali broj frekvencija, ali isto tako mislim da je na snazi ograničenje po sim priključku na do 150 Mb/s iz razloga da opet netko ne povuče svu brzinu, a ostali dobiju mrvice.
Edit: Tj. s tim povećanjem broja frekvancija su išli na povećanje kapaciteta, a ne na povećanje vršne brzine.

 Evo jesam ja  , tu negdje....

 

 Pa kak sad neki dan je bilo prek 100 mbs 🤣🤣🤣🤣

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice