Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.313
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, kupujem 4G router za tele2 pokucni internet ... jedina bitna stvar je cijena pa ako mogu prijedlozi ili ako neko iz Splita prodaje neka se javi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

je li mi može netko reći kako bi prošao kad bi uzimao tele 2 pokućni bez ugovorne obaveze? i naravno što više gigabajta za potrošit, ne znam je imaju neograničeno

 

također jel mi pametnija sam kupiti ruter?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uskoro budu/trebali bi imati u ponude odgovarajuće routere za 2CA.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

je li mi može netko reći kako bi prošao kad bi uzimao tele 2 pokućni bez ugovorne obaveze? i naravno što više gigabajta za potrošit, ne znam je imaju neograničeno

 

također jel mi pametnija sam kupiti ruter?

Uzeo ti ugovornu obvezu ili ne, cijena u Tele2 ostaje ista...

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Cansee kaže...

je li mi može netko reći kako bi prošao kad bi uzimao tele 2 pokućni bez ugovorne obaveze? i naravno što više gigabajta za potrošit, ne znam je imaju neograničeno

 

također jel mi pametnija sam kupiti ruter?

Uzeo ti ugovornu obvezu ili ne, cijena u Tele2 ostaje ista...

 

pa da je tako ne bi nitko uzimao ugovor

 

plaća se 1000 kn ruter bez ugovora, sad sam bio kod njih se raspitati

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 15:10 (Cansee).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Govorim za cijenu usluge. Router ti ne moraš kupiti; ti slobodno možeš uzeti samo karticu i kao router koristiti mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 15:41 (Marko :D).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

Možeš i tako. Moraš gledati da router podržava frekvencije na kojima radi Tele2 mreža, konkretno 3G i 4G. Nisam konkretno siguran što se još točno gleda, pa pričekaj da ti netko drugi točno odgovori...

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uz pokucni ne mozes dobiti mobitele, jedino kad imaju neku posebnu ponudu. Za 60kn nemaju nis, prije su imali smart, 35kn za 1000 minuta i 3 gige interneta, ali to vec dugo nemaju za nove korisnike.

Kaj se tice cijena, jel popust ako imas eracun samo ako imas ugovornu obvezu ili daju taj popust i bez ugovorne obveze?

I jos jedno pitanje za tebe Marko, jel su Krizevci selendra ili kaj? Jer mi u centru lovi 4g+ od tcoma. Danas je nestalo tele2 signala na 5 minuta, pokucni bez interneta, moj mobitel na tcom 4g+.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

 trenutačno ti je bitno da može koristit 1800 mhz. jer se sva tele2 mreža za pokućni bazira na toj frekvenciji.

 

a ako slučajno poslije misliš prijeći na tcom, a1, onda rađe kupi neki skuplji koji podržava 2CA ili 3CA (carrier aggregation). samo novac je limit što možeš kupit. ako ti trebaju specifični modeli, pogledaj temu malo unazad ili počekaj da netko napiše.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

Mislim da ti se to ne isplati, ja sam probao i zeznuo se. najjeftiniji 4G router, a da nije totalni no name je nekakav d-link i dođe oko 700kn. radi osjetno lošije od Huaweia koji se dobije u tele2, znam jer sam uzeo i njega i usporedio. Huawei u tele2 dođe 25kn x 24mj. = 600kn.

 

Jedino ako baš pod svaku cijenu želiš izbjeći 2god. ugovora.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

 Pošto Tele2 ima 4G+ na 1800+2100 i ako misliš kupovati router bilo bi dobro da je CAT6 i da podrzava 2CA 1800+2100 imat ćeš veće brzine! Dodaš još 250kn na cijenu Huawei routera u Tele2 i imaš router koji će još par godina pratiti trendove frekvencija na 4G i 4G+ 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 18:56 (DDavorin).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja ti savjetujem da odeš u Tele2, uzmeš ugovor, ALI SAMO NA PROBNI ROK od par dana i isprobaš doma brzine.

Nakon toga im opremu vrati, raskini ugovor (ali pazi da ne prođe taj probni period) i ponovo uzmi SAMO SIM KARTICU, a router Huawei B315 kupi na njuškalu za cca 300 kn.

 

To ti je po meni trenutno najisplativija opcija.

Sa tim routerom meni brzina pod zagušenjem ne padne ispod 40Mbit, no to ovisi o lokaciji. Zato je najbolje da isprobaš prije kupovine, ali nikako ne potpisuj ugovornu obavezu. 2 godine u ovakvoj tehnologiji je jako puno i svašta se može promjeniti, a poslije će te penali koštati puno više od ovih 300 kn za polovni router.

 

EDIT;

Mišljenja sam da se routeri sami po sebi jako malo kvare, pa nije toliki rizik kupiti polovni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 10:26 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

 Pošto Tele2 ima 4G+ na 1800+2100 i ako misliš kupovati router bilo bi dobro da je CAT6 i da podrzava 2CA 1800+2100 imat ćeš veće brzine! Dodaš još 250kn na cijenu Huawei routera u Tele2 i imaš router koji će još par godina pratiti trendove frekvencija na 4G i 4G+ 

 Taj lijevi screenshot, koja je to aplikacija? :)

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozdrav ekipa,

 

jedno njubersko tehnicko pitanje. napravio sam kucu u kvartu koji je dizajniran po principu "kaskada" i naravno posto nema zgrada u blizini svi smo osudeni na max 20mbit-a bakra. posto iduci tjedan pocinjem radit fasadu na kuci planiram iskoristit tu priliku da kabele za antene provucem ispod fasade do krova da nema kasnije nikakvih kabela i rupa po fasadi. e sad moje pitanje je koji bi kabel uz antenski trebao provuc da se osiguram za postavit antenu za 4g i "nadolazeci" 5g signal ( s obzirom da ce to vjerojatno bit jedina opcija/nacin da se u naredno desetljece ili dva maknemo s 20 mbita ). znaci nekakvih 8 do 10m kabela za spojit antenu i ruter za mobilni internet. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vxcb kaže...
DDavorin kaže...
Cansee kaže...

a da odem negdje kupiti neki ruter? kako da znam kakav točno trebam? 

 Pošto Tele2 ima 4G+ na 1800+2100 i ako misliš kupovati router bilo bi dobro da je CAT6 i da podrzava 2CA 1800+2100 imat ćeš veće brzine! Dodaš još 250kn na cijenu Huawei routera u Tele2 i imaš router koji će još par godina pratiti trendove frekvencija na 4G i 4G+ 

 Taj lijevi screenshot, koja je to aplikacija? :)

 https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=en_US

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
neznalica90 kaže...

pozdrav ekipa,

 

jedno njubersko tehnicko pitanje. napravio sam kucu u kvartu koji je dizajniran po principu "kaskada" i naravno posto nema zgrada u blizini svi smo osudeni na max 20mbit-a bakra. posto iduci tjedan pocinjem radit fasadu na kuci planiram iskoristit tu priliku da kabele za antene provucem ispod fasade do krova da nema kasnije nikakvih kabela i rupa po fasadi. e sad moje pitanje je koji bi kabel uz antenski trebao provuc da se osiguram za postavit antenu za 4g i "nadolazeci" 5g signal ( s obzirom da ce to vjerojatno bit jedina opcija/nacin da se u naredno desetljece ili dva maknemo s 20 mbita ). znaci nekakvih 8 do 10m kabela za spojit antenu i ruter za mobilni internet. Hvala

 H155, RG213,H200 ili malo žešći LMR400  . Provuci buržir ispod fasade i kasnije provučeš kabel

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 22:01 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 H155, RG213,H200 ili malo žešći LMR400  . Provuci buržir ispod fasade i kasnije provučeš kabel

 mislim da je ipak bolje vuć POE mrežni kabel i injektor, da se maximalno smanje gubitci na anteni. ako je moguće naravno.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Pošto Tele2 ima 4G+ na 1800+2100 ....

 samo na mobilnim tarifama? ili? pokućni ništa?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
DDavorin kaže...

 Pošto Tele2 ima 4G+ na 1800+2100 ....

 samo na mobilnim tarifama? ili? pokućni ništa?

 gdje ima trebalo bi biti na svim tarifama ovo gore je tarifa na bonove

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Zanimljivo, pokazuje mi istu lokaciju na aplikaciji kao i tebi, Čakovečka, ali nemam 4G+ na Tele2. Na A1 kad se spojim, radi 4G+.

 

 

 

5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam pokućni bez ugovorne obveze. Jel moguće otkazati tarifu na neku foru porukom ili nešto? Ili moram isključivo u poslovnicu, u drugom je gradu i nije baš praktično, pa pitam.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
neznalica90 kaže...

pozdrav ekipa,

 

jedno njubersko tehnicko pitanje. napravio sam kucu u kvartu koji je dizajniran po principu "kaskada" i naravno posto nema zgrada u blizini svi smo osudeni na max 20mbit-a bakra. posto iduci tjedan pocinjem radit fasadu na kuci planiram iskoristit tu priliku da kabele za antene provucem ispod fasade do krova da nema kasnije nikakvih kabela i rupa po fasadi. e sad moje pitanje je koji bi kabel uz antenski trebao provuc da se osiguram za postavit antenu za 4g i "nadolazeci" 5g signal ( s obzirom da ce to vjerojatno bit jedina opcija/nacin da se u naredno desetljece ili dva maknemo s 20 mbita ). znaci nekakvih 8 do 10m kabela za spojit antenu i ruter za mobilni internet. Hvala

 Nikakve kablove nemoj provlačit. Provlače se bužiri, a poslije stavljaš kakve god kablove trebaš i hoćeš. Kablovi se onda lako mijenjanju, a kad ga ti jednom staviš ispod, gotovo je. Stavi lijepo bužire svugdje ispod fasade gdje treba i gdje nemaš dobru povezanost s nekom centralom lokacijom u kući gdje ti je bitno i gdje stoji mrežna oprema. 20mm bužir, paziti na to da svugdje gdje su skretanja ide u luk, a ne netko skretanje i mirna Bosna.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Možeš otkazati pismenim putem ili putem maila uz vlastoručno potpisani zahtjev i kopiju osobne.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vxcb kaže...

Zanimljivo, pokazuje mi istu lokaciju na aplikaciji kao i tebi, Čakovečka, ali nemam 4G+ na Tele2. Na A1 kad se spojim, radi 4G+.

 

 

 

 Očito ti mob ne podržava 2CA 1800+2100 zato nemaš 4G+ na Tele2

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hm, cudi me da P20 to ne bi podrzavao...znam da po gradu ulovim signal na 2100, al na Tele2 jos nisam ulovio CA...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 19:36 (vxcb).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vxcb kaže...

Hm, cudi me da P20 to ne bi podrzavao...znam da po gradu ulovim signal na 2100, al na Tele2 jos nisam ulovio CA...

 Pa ovisi koju verziju imas PRO ili LITE. Dali je kineska verzija ili global  tu se pojavljuje razlika u podrzanim frekvencijama i agregacijama

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzet tele2 pokucni bez ugovorne obveze ,imam problem kad se spojim s mobitelom na wifi pokazuje mi 0 upload speed na speed testu (neke stranice i yt se ne mogu ucitati bez uploada pa stvara maleni problem).Mobitel isproban na drugom wifi sve radi,ali i pokucni radi na laptopu i drugom mobitelu pa stvarno ne vidim u cemu je problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nešto se kuha Carrier Aggregation

 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

nešto se kuha Carrier Aggregation

 i još piše da će u najprometnijim dijelovima ubacit i treću frekvenciju, vjerovatno 2600mhz što je već zakupljeno.

 

znači moglo bi se očekivat i 400-500 mbita brzine kroz godinu, dve... zanimljivo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice