Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.492
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nisam vise u Puli, sad sam doma.

Sljedeca je stvar - ruter mi u kuci moze dobit 1, max 2 crtice signala i onda je brzina između 4-10 megabita, kako kad, ovisi i kakvo je vrijeme vani i tako.

Razmisljam o kupovini ove antene pa da pojacam signal jer mi je stanica na zvoniku jedne crkve koja je od mene udaljena skoro 7km cestovno, znaci cca 6km zracne linije. Isto tako, suma je izmedju toga pa bih zato htio probati kupiti antenu jer ako nista necu dobiti s tim ruterom vise, raskinut cu ugovor da ne placam dalje nesto sto ne koristim.

 

Koji tip konektora moram kupit ako zelim zasarafit na one zlatne konektore ovog rutera? (HUAWEI B315-22)

Sto mogu napraviti onda kad ju kupim da mi se signal mozda jos malo poboljsa, a isto tako i brzina? Antenu bih onda stavio ili na tavan ili na vanjski zid kuce pa usmjerio prema tom zvoniku.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako netko zeli kupiti router kupljen u tele2 (ZTE MF289) za 400kn nek se javi na: bckocro@gmail.com

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Lp dali mi netko može pomoći? Uglavnom nezn zašto mi je brzina toliko loša...nalazim se u centru Rijeke i navodno bazna stanica od tele 2 mi je jako blizu zgrade...download mi je prosjecno oko 3mb a upload zna biti 30mb...a signal mi je pun...

hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 15:59 (Problemguy34).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ovo je vrhunac

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Brzina mobilnog interneta ti ovisi o kolicini ljudi spojenih na istu baznu stanicu.

 

Ukratko, ovakav internet nije za gusto naseljena mjesta i vece gradove.

BCko
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala vam

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ali jedino mi nije jasno kako kod prijatelja koji zivi 5 metara od mene je internet odlican.Znaci znao sam uhvatiti brzinu do 70 mb kod njega sa svojim ruterom...a nikakav zid ili zgrada nam ne odvaja signal...tako da mi to nije nimalo jasno

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kodmene isto jako slabo u zadnje vrijeme

http://www.speedtest.net/result/7815569313

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Problemguy34 kaže...

Ali jedino mi nije jasno kako kod prijatelja koji zivi 5 metara od mene je internet odlican.Znaci znao sam uhvatiti brzinu do 70 mb kod njega sa svojim ruterom...a nikakav zid ili zgrada nam ne odvaja signal...tako da mi to nije nimalo jasno

 Pa onda jednostavno kupi antenu, postavi je kod njega a antenski kabel u svoju sobu.

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Nisam vise u Puli, sad sam doma.

Sljedeca je stvar - ruter mi u kuci moze dobit 1, max 2 crtice signala i onda je brzina između 4-10 megabita, kako kad, ovisi i kakvo je vrijeme vani i tako.

Razmisljam o kupovini ove antene pa da pojacam signal jer mi je stanica na zvoniku jedne crkve koja je od mene udaljena skoro 7km cestovno, znaci cca 6km zracne linije. Isto tako, suma je izmedju toga pa bih zato htio probati kupiti antenu jer ako nista necu dobiti s tim ruterom vise, raskinut cu ugovor da ne placam dalje nesto sto ne koristim.

 

Koji tip konektora moram kupit ako zelim zasarafit na one zlatne konektore ovog rutera? (HUAWEI B315-22)

Sto mogu napraviti onda kad ju kupim da mi se signal mozda jos malo poboljsa, a isto tako i brzina? Antenu bih onda stavio ili na tavan ili na vanjski zid kuce pa usmjerio prema tom zvoniku.

 Pozz! 

 Dobre su Iskre i sigurno ces bolje hvatati signal, ali ako ti je bazn astanica opterecen tesko ce ti pomoci neznam koje antene! 

 

Imam Iskre u mimo rade uredno, koliko se ja kuzim, ali kad dodje do zagusenja bazne stanice ne pomazu, ne ne! 

 

Brzine kada nije zaguseno 60dow - 45up, a zna pasti i na 1dow - 2up, pa i manje! To ti je tako kada se svi nakace pa skidaju, igraju, torente da ne spominjem! 

 

Za taj Huawei trebas SMA muski konektor, imas kod zupancica u sloveniji ako budes kupovo opciju koj konektor zelis i koliko metra kabla ti treba! Bazno je SMA muski i 10m kabla imas i opciju 15m za 14€! 

 

Nema problema u vezi kupnje u SLO, meni su dosle mislim za 2 dana, na vrata!  Ako sam u necem pogrijesio neka me netko ispravi! 👍✌️ Pozdrav!

Odmori se u Istini! :))
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sad sam se vratio kuci na selo. Ne znam da li ima u tom selu gdje je bazna stanica (kilometraza kao sto sam vec napisao) ikoga da koristi taj pokucni internet od tele 2, a ako i ima, sigurno je manje od 15-20 ljudi tako da mislim da zagusenja nece biti.

Znaci SMA konektor odmah koji je, ne znam da li bih onda antenu postavljao vani na zid zasarafljenu ili na tavanu pa da stoji na podu (betonu), a 10m kabla bi onda svakako bilo dosta jer mogu provuc produzni do tavana ili negdje provuc ako bi antena bila vani. 

Kovačić
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da SMA muski onaj koji je u baznim opcijama. Ja sam stavio u mimo na mali stupic na 50cm razmak, pa tek onda na krovni stup, tako mi ih je lakse pomicati istodobno a ne da mi se razdvajaju pa ponovno mijerenje itd! Ako ti u selu nemju puno T2 net ond atebi super!

Provijeri prije sa mobitelom cisto da znas kako stvari stoje! Lp! ✌️
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A sa mobitelom nikako ne mogu 4g uloviti, a taj ruter ga slabo lovi tako da mozda s antenama bude bolje. Ajde probat cu uzet pa ako nece biti nista bolje raskinem ugovor i antenu prodam dalje jer mi nece nece nista znaciti. Hvala!

Kovačić
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok ja imam dvije iskre ali nisu mimo, znaci svaka je zasebno kupljena, sada sam gledao kod postavljanja u mimo trebaju biti pod kutem od 45 stupnjeva, da li je to moguce sa ovakvim dvijema antenama napraviti?
Nisam bas upucen u ovo...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

A sa mobitelom nikako ne mogu 4g uloviti, a taj ruter ga slabo lovi tako da mozda s antenama bude bolje. Ajde probat cu uzet pa ako nece biti nista bolje raskinem ugovor i antenu prodam dalje jer mi nece nece nista znaciti. Hvala!

 Evo da se nadovezem na ono vec sto sam napisao - ovako najlakse mogu docarati svoju situaciju sa signalom. Ako mogu jos kako pomoci da vi meni pomognete, recite.

Jel ima veze i kakav ruter imam? Npr. u Zagrebu kod cure sa ovim ruterom na potpuno istom mjestu ne mogu dobit brzinu sa svojim ruterom kakvu brzinu ona sa svojim moze, njezin je neki noviji HUAWEI, model B525s - 23a

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 9:15 (acmilan2).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Problemguy34 kaže...

Ali jedino mi nije jasno kako kod prijatelja koji zivi 5 metara od mene je internet odlican.Znaci znao sam uhvatiti brzinu do 70 mb kod njega sa svojim ruterom...a nikakav zid ili zgrada nam ne odvaja signal...tako da mi to nije nimalo jasno

 Kod mene barem doslovno centimetri pozicije routera ovise o brzini.

 

Tipa, drzim ga u dnevnoj iznad TV-a, brzina mi je usred dana 20 down i 25 upload, pomaknem li ga za (doslovno 5cm) brzina moze pasti ispod 10. Okrenem li ga prema baznoj stanici, download zna biti preko 60 ali zatim upload padne na 7,8.

 

Samo isprobavaj po kuci i ostavi ga na mjestu gdje ti brzina najbolja, neovisno o broju crtica signala.

BCko
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dali bi te iskre pomogle kvaliteti signala recimo snr 11 db dal bi islo prek 20 signal je -81 dbm rssi je 51 neka plasticna vanjska antena ???

 

-
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozz ekipa ima li itko ikakvih iskustava sa servisom routera (koliko to traje otprilike) ovi iz tele 2 samo kazu u razumnom roku pa mi i nisu baš neka pomoć

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:19 (max012).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bancic123 kaže...

 Kod mene barem doslovno centimetri pozicije routera ovise o brzini.

 

Tipa, drzim ga u dnevnoj iznad TV-a, brzina mi je usred dana 20 down i 25 upload, pomaknem li ga za (doslovno 5cm) brzina moze pasti ispod 10. Okrenem li ga prema baznoj stanici, download zna biti preko 60 ali zatim upload padne na 7,8.

 

Samo isprobavaj po kuci i ostavi ga na mjestu gdje ti brzina najbolja, neovisno o broju crtica signala.

 Tebi bi sigurno pomogla vanjska antena. I imao bi odličnu brzinu. Pišem jer sam imao isti slučaj kao ti. Sada su mi brzine 50/50 i ne ovise puno o dobu dana.

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...
acmilan2 kaže...

A sa mobitelom nikako ne mogu 4g uloviti, a taj ruter ga slabo lovi tako da mozda s antenama bude bolje. Ajde probat cu uzet pa ako nece biti nista bolje raskinem ugovor i antenu prodam dalje jer mi nece nece nista znaciti. Hvala!

 Evo da se nadovezem na ono vec sto sam napisao - ovako najlakse mogu docarati svoju situaciju sa signalom. Ako mogu jos kako pomoci da vi meni pomognete, recite.

Jel ima veze i kakav ruter imam? Npr. u Zagrebu kod cure sa ovim ruterom na potpuno istom mjestu ne mogu dobit brzinu sa svojim ruterom kakvu brzinu ona sa svojim moze, njezin je neki noviji HUAWEI, model B525s - 23a

Ja sam narucio antene svakako pa cemo vidjeti. Morat cu uzet vremena i pozabaviti se s time ...

Kovačić
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji ruter je bolji za pokucni Huawei B525 cat6 il ZTE MF 286 cat6 ?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ste primjetili da je sustav kako vrijeme prolazi sve gori i gori, brzina varira od 0.83 do 25 i to samo jutarnji sati, mislim da se pomalo vračam na iskon barem stabilnih 20

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Molit cu vas koji ste kupili ove antene od zupancica da mi poslikate gdje i kako ih imate postavljene, ja u svojoj sobi samo sam podigao rukom antenu jednu pa mi je brzina duplo veca.

Odem gore na tavan i prikacim uz ostale antene od TV-a i nece mi ni 4G, samo 3G pun signal (isto tako sa jednim komadom).

 

Pise da moraju nekako biti pod 90° na onom papiru upute za montazu, ali ne razumijem tu skicu, pa ako nije problem evo, stvarno bi mi puno znacilo kolege. HVALA!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A ako bih stavio u blizini TV antena, hoce li one smetati ovim antenama za signal?

Jel moze biti na tavanu pod krovom ili ce i to smetati?

Kovačić
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

A ako bih stavio u blizini TV antena, hoce li one smetati ovim antenama za signal?

Jel moze biti na tavanu pod krovom ili ce i to smetati?

 najbolje je ako su antene vani, svaka prepreka na visokim frekvnecijama je problematična. a što se tiče tv antene tu nemaš problema, zemaljska ti radi na 530mhz, dok tele2 4g radi na 1800mhz.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Moze li mi netko pojasniti radi cega moraju biti ovako?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...

Ste primjetili da je sustav kako vrijeme prolazi sve gori i gori, brzina varira od 0.83 do 25 i to samo jutarnji sati, mislim da se pomalo vračam na iskon barem stabilnih 20

 bas to teski uzas, prije stabilnih 50, cak  je bilo i preko 80mbps, al unazad mj dana jedva 10, ista pozicija sve isto. mjerim sa sjeverne str odasiljaca tamo super brzina, kod mene uzas, kazu nisu nista dirali, al kako to da je brzina tako losa, i to jos mjerio oko 5 popodne, za moje zapadne str brzina 5-8mbps odem sa sjeverne tamo 10 puta vise. siugnal mi je max da ne moze biti bolji. morat cu probati a1 pa makar onih 200gb koristio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice