Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.709
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Promjena je za korisnike mobile broadband usluge, ne za korisnike govorne usluge (zasad).
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

za raskid me traži korisnički račun ili šifru pretplatnika... ali na e-računu to ne piše. kamo da nađem taj broj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

za raskid me traži korisnički račun ili šifru pretplatnika... ali na e-računu to ne piše. kamo da nađem taj broj?

 Ja to nisam ispunio pri predaji zahtjeva i raskinuo sam uspješno. Jest da sam naveo željeno vrijeme raskida, no svejedno nisu ispoštovali nego su mi raskinuli tjedan dana kasnije. Toliko sam i čekao da mi se jave na e-mail, jer sam raskidao putem e-maila.

Samo sam slao obrazac raskida i presliku osobne.

Društvene igre na https://igranje.hr
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
zelenapaprika kaže...
, pa si u biti kolateralna žrtva megalomanije određenih korisnika i loše politike oko fair usagea tele2."

 

Pa odi vrijeđat one koji se nisu znali skinut s pokućnog 0-24h, a ne mene.

 

Ja sam i dalje korisnik Tele2 i nastavit ću to biti dok mi to bude odgovaralo.

 

 

 

 

 Ja mislim da su se uvjeti Pokucnog promjenili jer je kompaniju preuzeo novi vlasnik koji ne zeli investirati u nove kapacitete mreze zbog velikog broja korinika Pokucnog.

To sto su napravili je cista suprotnost od onoga sto je prijasnji svedski vlasnik napravio kad je uveo POkucni prije cetiri godine i sve se to novom vlasniku vec obija o glavu.

 Sigurno si barem djelomično ako ne i većim dijelom u pravu (ni ti ni ja ne znamo njihove stvarne planove), barem za razdoblje dok sami ne izbace ponude pod nazivom Telemach sredinom 2021. i dok ne počnu najavljene investicije u 5G mrežu. Pa predlažem da zaključimo ovu prepisku.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...
ranko091 kaže...

za raskid me traži korisnički račun ili šifru pretplatnika... ali na e-računu to ne piše. kamo da nađem taj broj?

 Ja to nisam ispunio pri predaji zahtjeva i raskinuo sam uspješno. Jest da sam naveo željeno vrijeme raskida, no svejedno nisu ispoštovali nego su mi raskinuli tjedan dana kasnije. Toliko sam i čekao da mi se jave na e-mail, jer sam raskidao putem e-maila.

Samo sam slao obrazac raskida i presliku osobne.

 ma dobro, ja sam poslao. uspio sam naći taj broj. to je bio poziv na broj na e-računu. stavio sam sutrašnji datum. a kad oni to pokrenu neznam. mail im je došao danas. nije fizičko pismo da kasni. pa ćemo vidjeti.

moram još platit za ovaj mjesec i idući valjda do datuma dok ne raskinu. taj račun ću dobit 1.1.2021.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 13:51 (ranko091).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Na koji način ti misliš propisivati brzinu na mobilnoj mreži? Šta bi netko trebo poslovati s gubitokom samo zato da ima propisanu brzinu u peaku? Što se tiče fiksne infrastrukture, da država je trebala davno postaviti svoju infrastrukturu i inzajmiljivati ju operaterima. Srećom došli su malo pameti pa to sad radi OIV a i dalje premalo i presporo.

 Kao i vodovod i bolnice, a i (dijelom) HEP, poanta poslovanja nije DOBIT nego osnovna usluga svim građanima. Dobit - da u smislu kanalizacije, smeća i svega ostalog što komunalci nude pod usluge, ali na vodi se ne zarađuje jer bi sutra imao cijenu vode od milijardu kuna po litri jer eto netko ima monopol pa može što oće. Nestle to radi po nekim državama pa eto.

 

Dakle hoće li cijena odvoza smeća porast ili ne, hoće li se odvajat plastika, hoće li postojat pročišćivači.. (kategorija "Usluge") to nema veze sa vodom kao (kategorijom) "osnovna potreba" SVIH ljudi u državi.

 

Internet ne spada u kategoriju "usluge", već "osnovna potreba" zato i jest danas propisani minimum kojeg t com mora udovoljit onih par megabajta brzine baš svima.

 

Hoće li telekomi raditi s dobiti ili ne - realno nikog ne treba bit briga. U interesu države je da svi građani i sve firme imaju struju, vodu i internet jer kao što sam rekao, to je pitanje nacionalne sigurnosti. Kao što ne gledaš profit kada dvjema babama u selu dovodiš vodu. Šta će tamo neka firma određivat narodu što će i koliko će?  ...ma kako da ne.

 

Da se razumijemo, ja sam potpuno za free trade u svim segmentima koji spadaju pod "usluge", ali protiv free tradea u svim segmentima koji spadaju pod "osnovna potreba".

 

Hoće li to biti preko fiksnih linija ili mobilnih, potpuno nebitan detalj na kojeg si se bez veze ulovio (korisnika bi bolio đon). Poanta je da eto imaš operatera koji ti u "špici sezone" kada će možda sva djeca gledat nastavu online, zatvorit pipu jer se njima na slobodnom tržištu tako prohtjelo. Pa što ne bi sutra bilo 50 giga? ili brzina 0.5, a max giga - 10? Ili ukinuo potpuno od 7 do 15 h. 

 

Mada, da se mene pita u roku od 30 dana bi proveo optiku na razini države jer ne postoji isplativija investicija za budućnost.

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jebote kad citam ove tvoje nebuloze ko da slusam onu Peovicku. Sta ti mislis sta ce se dogodit kad privatna kompanije nemoze ostavariti dobitke? Prestat ce poslovati, ako nikome nije isplativno poslavat onda nitko niti nece poslovat. I sta ce se onda desit? Nitko nece imati nikakav internet, eto do toga bi dovele te tvoje genijalne ideje.

13 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko008 kaže...

Pitanje.

Da li se ograničenje od 200gb prometa po punoj brzini odnosi i na Bezbroj GB na mobitelu ?

Pogledao sam PDF račune unazad 6 mjeseci i ni na jednom nema obavjest o samnjivanju brzine nakon 200gb.

Zasada sam na potrošenih 240gb i i dalje udara puna brzina.

 

 

 Odnosi se samo na Pokućni Internet

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivan dragi kaže...
 

Internet ne spada u kategoriju "usluge", već "osnovna potreba" zato i jest danas propisani minimum kojeg t com mora udovoljit onih par megabajta brzine baš svima.

 

 

 Ajde molim te ovo argumentiraj pravnim aktom koji to propisuje? Da je internet osnovna potreba onda bi za tu potrebu imao državnu firmu kao što imaš vodovod i HEP (koji uz HEPI, RWE, nudi zagarantiranu isporuku struje). Takvo što za internet NE postoji, nego imaš nekoliko tržišnih providera koji se bore za korisnike. Da svi odluče otići iz HR ne postoji nikakva pravna zapreka koja bi im to branila. Stoga: internet jest usluga. Nije osnovna potreba. Ne znam od kuda ti informacija po kojoj je internet osnovna potreba?

 

Meni je klinac u školi dobio talbet i Tele2 karticu koju plaća država i taj combo možemo nazvati nekom vrsti "osnovne potrebe školaraca" i tu potrebu garantira država plaćajući Tele2 uslugu u korist školarca. Znači sve one usluge koje ti ne garantira država nisu odnovna potreba. ;)

Struju i vodu ako ne možeš plaćati, odnosno ako si socijalno ugroženi stanovnik onda imaš povlaštene cijene i ostale olakšice. No, čak je i struja upitno osnovna potreba, jer imam susjede u ulici koji struju ne plaćaju i ista im je isključena. I - žive bez struje. Isto tako, mislim da nitko neće umrijeti bez interneta. 

Društvene igre na https://igranje.hr
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kao studentu koji je primoran pratiti nastavu "online" internet itekako jest potreba. 

Nisam od države dobio nikakvu SIM karticu, tablet/laptop, niti novac da si uzmem paket internet prometa za nastavu u prosjeku oko 5 sati dnevno + sestra u srednjoj školi također prati "online" - ništa od države. Nitko te ne pita imaš li ili nemaš pristup internetu, ali moraš ga pribaviti da bi mogao obavljati ono osnovno što se od tebe zahtjeva.

 

Ovo su drugačiji vremena, istina je da pristup internetu nije uvršten pod "osnovne potrebe", no to ne znači da to nije (ako ćemo tako, taj argument možemo iskoristi za mnogo stvari). Vrlo velik dio ljudi prelazi na "online" način rada/studiranja, nitko ih ne pita žele li to ili ne, što ispada da bez interneta, nema studija/nekih poslova.

 

No sad vezano uz temu, danas nam smanjili na 2mbps (nakon 240GB), sve radi sporo... jedino je ping izvrstan, pa donekle spašava stvar, ali sa 2mbps se ne može.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ako nekom treba tele2 router a da je presao u a1, neka se javi, ja svoj prodaem

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bogami su kod mene iznimno brzi, evo čim sam prešao 200GB odmah sam skontao po HBO Go kad je krenuo štekat i smanjio kvalitetu da je to to, i sad vidim poruka stigla da sam prekoračio limit....

Sutra po A1, kakogod da radi, ovih 200GB sam pazio baš skroz cijeli mjesec, naravno da nikakvo skidanje igara nije dolazilo u obzir, rađe trpit i slabiju vezu nego malo malo provjeravat kolko sam potrošio i smanjivat sve živo na 720p...

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni stvarno nisu jasni ovi ljudi koji so ocito online i ocito koriste net, a drugima pametuju koliko je internet luksuz. 

U danasnje doba gdje je toliko poslova, obrta, skolovanja pa cak i nekakvih najbanalnijih transakcija koje su prije isle faksom vezano uz internet vi pljujete na ljude kad su nezadovoljni nekvalitetnom uslugom

i kad im se zakida pristup ono sto je za puno ljudi jedini prozor u svijet ili jedini nacin zarade, zanimacije, socijalne aktivnosti, ucenja itd.

Jasno bi mi bilo da smo u 1996. godini... ali danas. S obzirom koliko je tehnologija napredovala i koliko je sve danas vezano uz internet pa sad i ovaj covid... Vani se cijela industrija razvila oko gejminga, timovi,

sponzori, ovo ono. Pa onda stream. Pa ljudi koji su itekako kreativni i svoje produkte plasiraju na svjetsko trziste putem interneta. Pa invalidi, bolesni ljudi. Uz to Hrvatska je jos uvijek prepuna iteako 

talentiranih programera, codera koji dodju doma pa budu ograniceni na 200gb prometa. 

 

Naravno da su ljudi frustrirani, pogotovo oni koji su potpisali ugovor i trpili i losu vezu i tehnicke kvarove i papagaje iz podrske za sluzbe da bi imali barem taj 1 TB prometa. I sad odjednom tako. 

I sto je najgore za jako puno ljudi nema alternative. A1 je koliko vidim zivi uzas sto se tice usluge, kvaliteta veze je 0, ja vec 2 tjedna pokusavam narucit Homebox da ga isprobam na tih 14 dana, nista. 

Kao da im uopce nije u interesu dobit nove korisnike. Telefonske instalacije ovdje (zivim u gradu btw, mogu samo zamisliti kako je ljudima u ruralnim podrucjima) su bakrene, prastare, spojeni smo na centrale

koje su na drugom kraju grada iako postoji centrala doslovno ulicu iznad, ali tko zna tko je na to spojen. Tako da preko fiksne linije ne dolazi u obzir. Dakle jedina opcija je neki oblik bezicnog. 

 

Sta imas u ponudi... Tele 2 sa 200gb ogranicenja i onda ne mozes gotovo nista. T Com sa 400 gb i A1 koji za sada jos ima taj 1TB, ali koji isto tako koliko vidim na njihovom sluzbenom forumu ima brzinu

od punih 0.5. 

 

I to onda nije dosta nego kad se ljudi dodju eto pozalit uvijek se nadju pametni kojima je guzica jos uvijek u dobrom polozaju da idu pametovat. Pa im je sve luksuz sto drugi koriste, ali ne ono sto oni koriste. 

Uvijek su najpametniji, najbolje znaju, uvijek pisu "pa sto ti ne napravis", ali na prvi znak da njima nesto ne odgovara vriste kao mala djeca, zovu odvjetnike jer ih vecina ima duboke dzepove. 

Ali eto, mi prosjecni gradjani neka se zadovoljimo sa tim da mozemo otvorit forum stranicu nakon 5 minuta ucitavanja. 

 

Pricate kao da je web tehnologija jos uvijek na onoj iz 1998. godine, a ne gdje jedan web page ti povuce tonu prometa. Danas je internet itekako potreba. A tko god je pisao da ima susjede bez struje, da to je tuzna

istina o Hrvatskoj i to ti sve govori. Kad imas ljude u 21. stoljecu koji su prisiljeni zivjet bez struje ili bez vode. To ne znaci da sad zato svi trebamo tako zivjeti. Zapravo mene bi bilo uopce sram to pisati, a da im ne 

pomognem nekako. Jer i HEP i sve ostalo slicno su kriminalne organizacije u Lijepoj Nasoj i samo je pitanje kad ces se ti naci u situaciji da ti treba pomoc. A onda ces se pitati zasto ljudi okrecu glavu. I kad ti netko

pripomogne mozda ti tad malo prosvjetli lampica u glavi da je lako upirati prstom u druge iz udobne fotelje toplog doma. 

 

Po nekima bi bilo najbolje da svi samo stalno sutimo, cak i na forumima da se ljudi nemaju pravo oglasit i eto valjda da se vratimo na 32k modeme. U vrijeme kad ti lupi update za windowse ili za graficku i to ti pojede

tih jadnih 200 gb. 

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Jebote kad citam ove tvoje nebuloze ko da slusam onu Peovicku. Sta ti mislis sta ce se dogodit kad privatna kompanije nemoze ostavariti dobitke? Prestat ce poslovati, ako nikome nije isplativno poslavat onda nitko niti nece poslovat. I sta ce se onda desit? Nitko nece imati nikakav internet, eto do toga bi dovele te tvoje genijalne ideje.

Državno, a efikasno :)

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Jebote kad citam ove tvoje nebuloze ko da slusam onu Peovicku. 

 Peovićka ne govori nebuloze.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Jebote kad citam ove tvoje nebuloze ko da slusam onu Peovicku. Sta ti mislis sta ce se dogodit kad privatna kompanije nemoze ostavariti dobitke? Prestat ce poslovati, ako nikome nije isplativno poslavat onda nitko niti nece poslovat. I sta ce se onda desit? Nitko nece imati nikakav internet, eto do toga bi dovele te tvoje genijalne ideje.

HŽ ima neprofitabilne linije pa ih mora držati, autobusi koji voze djecu isto voze bez zarade na nekim linijama (nas je nekad davno bilo samo četvero u busu svaki dan, jel se to Autotransu isplatilo?)...

 

Kćer od cure ide na online nastavu. Nisu dobili nit će dobiti ikakav tablet niti SIM karticu. Što će biti kad se potroši 200GB prometa?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Opet mješate kruške i jabuke. Jel HŽ privatna firma? Jel su te autobusne linije subvenciirane od države, županije ili općine? Jel operatori dobivaju kakve subvencije? Jel im državi gradi infrastrukturu?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A prijatelju ti ni neznaš šta su kruške a šta jabuke pa samim tim i neznaš šta miješaš a šta ne...
'Država' je izgradila infrastrukturu, zapravo 'mi' smo je izgradili, ali je jedan lapan stavio potpis i skupa sa Hrvatskim Telekomunikacijama prodao i infrastrukturu jer smo mi banana država...
Lapane!
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa u tome i je poanta, država ne osigurava apsolutno ništa i ponaša sa kao da ju nije briga i pušta "slobodnom tržištu" da se bavi sa time, a trebala bi intervenirati kao u slučaju struje, vode i prijevoza djece tj. osigurati svima jednake osnovne usluge.

 

Nije (cijeli) problem u telekomima, problem je država tj onaj tko to regulira - HAKOM.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ByteRat kaže...
(...)

 

Po nekima bi bilo najbolje da svi samo stalno sutimo, cak i na forumima da se ljudi nemaju pravo oglasit i eto valjda da se vratimo na 32k modeme. U vrijeme kad ti lupi update za windowse ili za graficku i to ti pojede

tih jadnih 200 gb. 

Što se konkretno dobiva kukanjem na forumu?

 

Jesi li ikad sjeo, pa napisao jednako dugo pismo operateru čijim uslugama nisi zadovoljan?

 

Vidiš, ja jesam, i to više puta. Najviše VIPnetu, nešto manje puta HT-u, a zadnje je to bio ove godine pred ljeto A1 (nasljednik VIPneta). Zadnji problem koji sam imao na A1 riješio se za par mjeseci sam od sebe. Ne utvaram si da sam ja išta postigao slanjem e-maila na službene adrese i nazivanjem SZK. Ali sam imao neko unutrašnje zadovoljstvo da sam umjesto na forume, svoje nezadovoljstvo usmjerio prema operateru čije usluge plaćam preskupo. Zato postoje njihove službene adrese. Kada ljudi nauče da su kao potrošači koji plaćaju uslugu u poziciji požaliti se operateru i da taj mora na kraju nešto ponuditi kao rješenje, pa ako on ništa ne napravi i regulatoru tržišta, onda će nam barem mrvicu biti bolje.

 

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...
 

Kćer od cure ide na online nastavu. Nisu dobili nit će dobiti ikakav tablet niti SIM karticu. Što će biti kad se potroši 200GB prometa?

 Teško na nastavu može potrošit 200GB. Radim od kuće, danas mi je 10 i pol sati bio aktivan Zoom prema Japanu (od cca 5 ujutro po našem vremenu) koji inače koristim kao i neke druge platforme nekoliko puta tjedno (nekad više, a nekad manje), gledam YT, slušam YT tj. jukebox radijske stanice, gledam serije na HBO GO, e-mail, Web, download, upload... I danas na zadnji dan mjeseca studenog potrošio sam ukupno 140,3GB. Dakle, manje od famoznih 200GB. Oni znaju zašto je baš 200GB. Vjerojatno postoji neki prosjek potrošnje na Tele2 koji se vrti oko tog broja.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mali322 kaže...
A prijatelju ti ni neznaš šta su kruške a šta jabuke pa samim tim i neznaš šta miješaš a šta ne...
'Država' je izgradila infrastrukturu, zapravo 'mi' smo je izgradili, ali je jedan lapan stavio potpis i skupa sa Hrvatskim Telekomunikacijama prodao i infrastrukturu jer smo mi banana država...
Lapane!

 To je bilo tada. Od tada do danas netko je i dalje razvlačio žice i optiku ispod zemlje i po stupovima i kućama. Netko je sve to financirao. Ta priča s prodajom infrastrukture je gotova stvar i nitko nikada neće snositi posljedice zbog toga. Neki akteri toga nisu više ni živi, kao što znaš.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Pa u tome i je poanta, država ne osigurava apsolutno ništa i ponaša sa kao da ju nije briga i pušta "slobodnom tržištu" da se bavi sa time, a trebala bi intervenirati kao u slučaju struje, vode i prijevoza djece tj. osigurati svima jednake osnovne usluge.

 

Nije (cijeli) problem u telekomima, problem je država tj onaj tko to regulira - HAKOM.

Koja država na svijetu je osigurala svima sve (vodu, struju, kanalizaciju i po tvom internet)?

 

 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa nije net samo za njenu online nastavu, ja isto radim svaki drugi tjedan od kuće. Logovi, nacrti, pdfovi sa dokumentacijom... Cura je isto doma, sto ce raditi nego gledati netflix, yt i surfati? 10.12 izlazi CP2077, to je 70+ GB, ovisno o day 0 patchu.

 

200GB nije nikako dovoljno i točka. Za samca možda. Oni su uzeli neki divlji prosjek od prošle godine i za*rali motku generalno.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pošto imam već zamalo 3 godine pokućni internet i 2 mobitela sa tarifom Bezbroj Gb ajd da i ja nešto kažem.

 

Jedini krivac za cijelu novo nastalu situaciju je isključivo Tele 2 i nitko drugi. Nisu krivi ni korisnici koji su skidali torrente ko ludi.

 

Ti si ljude privukao na jedan jedini način a to je sa 1 TB prometa i onda se ideš žaliti kada ljudi koriste u potpunosti uslugu koju plačaju.

 

Nitko njih nije silio da u ponudu stave 1 Tb prometa po punoj 4G brzini.

Znaju i oni sami da su u startu išli sa ponudom od 200 Gb da bi privukli jako malo novih korisnika jer bi se ljudi radije odlučili za T-Scum ili A1

ako zbog ničeg drugoga onda zbog bolje infrastrukture.

 

Znali su svoje maximalne kapacitete i opet su uzimali više korisnika nego što im je ta ista infrastruktura podržavala.

 

I onda još ideš obavještavati korisnike o promjeni na 10 stranici računa koju moš misliti da večina ljudi pogleda (evo ja prvi sam saznao

za to tek prije neki dan od prijatelja koji je baš zbog toga prešao na A1).

Dobar dio Casual usera će za to tek na žalost saznati kada bude kasno odnosno tek poslije 01.01.2021.

 

 

 

Marko Ištuk
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

"Što se konkretno dobiva kukanjem na forumu?

 

Jesi li ikad sjeo, pa napisao jednako dugo pismo operateru čijim uslugama nisi zadovoljan?

 

Vidiš, ja jesam, i to više puta. Najviše VIPnetu, nešto manje puta HT-u, a zadnje je to bio ove godine pred ljeto A1 (nasljednik VIPneta). Zadnji problem koji sam imao na A1 riješio se za par mjeseci sam od sebe. Ne utvaram si da sam ja išta postigao slanjem e-maila na službene adrese i nazivanjem SZK. Ali sam imao neko unutrašnje zadovoljstvo da sam umjesto na forume, svoje nezadovoljstvo usmjerio prema operateru čije usluge plaćam preskupo. Zato postoje njihove službene adrese. Kada ljudi nauče da su kao potrošači koji plaćaju uslugu u poziciji požaliti se operateru i da taj mora na kraju nešto ponuditi kao rješenje, pa ako on ništa ne napravi i regulatoru tržišta, onda će nam barem mrvicu biti bolje."

 

 

Da, jesam, pisao i duga i kratka pisma i prituzbe i sudio se sa HTom i dobio. Kakve to sad veze ima? Evo i ti si pa si isto svejedno na forumu i drugima pametujes kako ne bi trebali kukat na forumu.

Koja je poanta foruma ako ne izmjena informacija, neko izbacivanje bijesa iz sebe koje sigurno neces pisat operateru jer ti se onda itekako nece nikakve prituzbe uvazit. Ajde ako si tako pametan pa sta radis onda i ti na forumu, 

odi pisat onda pisma operaterima o nama.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:10 (ByteRat).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
 

Kćer od cure ide na online nastavu. Nisu dobili nit će dobiti ikakav tablet niti SIM karticu. Što će biti kad se potroši 200GB prometa?

 Teško na nastavu može potrošit 200GB. Radim od kuće, danas mi je 10 i pol sati bio aktivan Zoom prema Japanu (od cca 5 ujutro po našem vremenu) koji inače koristim kao i neke druge platforme nekoliko puta tjedno (nekad više, a nekad manje), gledam YT, slušam YT tj. jukebox radijske stanice, gledam serije na HBO GO, e-mail, Web, download, upload... I danas na zadnji dan mjeseca studenog potrošio sam ukupno 140,3GB. Dakle, manje od famoznih 200GB. Oni znaju zašto je baš 200GB. Vjerojatno postoji neki prosjek potrošnje na Tele2 koji se vrti oko tog broja.

 Ovo je apsolutna glupost. Ako svakodnevno koristis net za to sve ma nema zive sanse da si za download, upload, youtube, gledanje serija i sto si sve jos tu napisao potrosio 140 GB. Osim ako ne gledas na 280p onda mozda. Nemoj prodavat propagandu. Koristim net bas za skoro isto kao i ti, znaci rad, YouTube, Netflix, igranje, tu i tamo neki upload i sl. Znaci nikakvi torenti ovo ono, sad neke nebuloze. Cisto neki prosjek. Ostala 2 ukucana jedino za povremeno surfanje i to tipa svakih par dana. 200 gb je otislo u manje od pola mjeseca. 

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Pa nije net samo za njenu online nastavu, ja isto radim svaki drugi tjedan od kuće. Logovi, nacrti, pdfovi sa dokumentacijom... Cura je isto doma, sto ce raditi nego gledati netflix, yt i surfati? 10.12 izlazi CP2077, to je 70+ GB, ovisno o day 0 patchu.

 

200GB nije nikako dovoljno i točka. Za samca možda. Oni su uzeli neki divlji prosjek od prošle godine i za*rali motku generalno.

A sad je još i cura tu, pa igrica... Onda prijeđi drugome. Nema? Smanjite svo troje apetite. Nekada je bilo više, sada je 200GB. I to je tako. Čemu ovoliko poruka? Niti jedna poruka na forumu neće ništa promijeniti.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko008 kaže...

Pošto imam već zamalo 3 godine pokućni internet i 2 mobitela sa tarifom Bezbroj Gb ajd da i ja nešto kažem.

 

Jedini krivac za cijelu novo nastalu situaciju je isključivo Tele 2 i nitko drugi. Nisu krivi ni korisnici koji su skidali torrente ko ludi.

 

Ti si ljude privukao na jedan jedini način a to je sa 1 TB prometa i onda se ideš žaliti kada ljudi koriste u potpunosti uslugu koju plačaju.

 

Nitko njih nije silio da u ponudu stave 1 Tb prometa po punoj 4G brzini.

Znaju i oni sami da su u startu išli sa ponudom od 200 Gb da bi privukli jako malo novih korisnika jer bi se ljudi radije odlučili za T-Scum ili A1

ako zbog ničeg drugoga onda zbog bolje infrastrukture.

 

Znali su svoje maximalne kapacitete i opet su uzimali više korisnika nego što im je ta ista infrastruktura podržavala.

 

I onda još ideš obavještavati korisnike o promjeni na 10 stranici računa koju moš misliti da večina ljudi pogleda (evo ja prvi sam saznao

za to tek prije neki dan od prijatelja koji je baš zbog toga prešao na A1).

Dobar dio Casual usera će za to tek na žalost saznati kada bude kasno odnosno tek poslije 01.01.2021.

 

 

 

 Nisu se oni uopće žalili. Žale se korisnici.

 

Kojim novcem bi financirali pokretanje 4G mreže da nisu privukli korisnike?

 

I banka promjene poslovanja najavljuje na ultra loš način. Npr. ZaBa. Samo ti javi da su promijenili uvjete poslovanja, pa si ti sad misli na kojoj stranici i što su točno promijenili. Nekada natuknu što su promijenili ali je to toliko neodređeno da opet ne mogu pronaći što su TOČNO promijenili. Ali su i banka i Tele2 ispoštovali zakon koji se odnosi na odnos njih i potrošača / klijenata. I sad su oni krivi jer netko ne čita račun ili obavijesti. Ma u kojem to svemiru?

 

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ByteRat kaže...

"Što se konkretno dobiva kukanjem na forumu?

 

Jesi li ikad sjeo, pa napisao jednako dugo pismo operateru čijim uslugama nisi zadovoljan?

 

Vidiš, ja jesam, i to više puta. Najviše VIPnetu, nešto manje puta HT-u, a zadnje je to bio ove godine pred ljeto A1 (nasljednik VIPneta). Zadnji problem koji sam imao na A1 riješio se za par mjeseci sam od sebe. Ne utvaram si da sam ja išta postigao slanjem e-maila na službene adrese i nazivanjem SZK. Ali sam imao neko unutrašnje zadovoljstvo da sam umjesto na forume, svoje nezadovoljstvo usmjerio prema operateru čije usluge plaćam preskupo. Zato postoje njihove službene adrese. Kada ljudi nauče da su kao potrošači koji plaćaju uslugu u poziciji požaliti se operateru i da taj mora na kraju nešto ponuditi kao rješenje, pa ako on ništa ne napravi i regulatoru tržišta, onda će nam barem mrvicu biti bolje."

 

 

Da, jesam, pisao i duga i kratka pisma i prituzbe i sudio se sa HTom i dobio. Kakve to sad veze ima?Evo i ti si pa si isto svejedno na forumu i drugima pametujes kako ne bi trebali kukat na forumu.

Koja je poanta foruma ako ne izmjena informacija, neko izbacivanje bijesa iz sebe koje sigurno neces pisat operateru jer ti se onda itekako nece nikakve prituzbe uvazit. Ajde ako si tako pametan pa sta radis onda i ti na forumu, 

odi pisat onda pisma operaterima o nama.

 

Ako pitaš kakve veze to ima, onda ne razumiješ o čemu raspravljamo. I još ti piše: "Što se konkretno dobiva kukanjem na forumu?"

 

Ja se ne žalim na potez Tele2. Nego nekoliko vas UPORNO nabacuje drvlje i kamenje na njih NA FORUMU kojeg čita šaćica ljudi. Pa kako vam se više da?

 

Za izbacivanje bijesa odi trčat 10 krugova oko kvarta. Proći će te.

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice