Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.400
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako stavim karticu od bonbona u tele2 router jel cu morat neke postavke namjestati? Uzeo sam si tjedni flat na bonbon kartici dok mi ne dođe tcom opticki internet

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

Ako stavim karticu od bonbona u tele2 router jel cu morat neke postavke namjestati? Uzeo sam si tjedni flat na bonbon kartici dok mi ne dođe tcom opticki internet

 Mislim da ti je na Simpi trenutno akcija, tjedan dana flat za 35 kn

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sasoon kaže...
maxy0 kaže...

Ako stavim karticu od bonbona u tele2 router jel cu morat neke postavke namjestati? Uzeo sam si tjedni flat na bonbon kartici dok mi ne dođe tcom opticki internet

 Mislim da ti je na Simpi trenutno akcija, tjedan dana flat za 35 kn

 Da, uzeo sam to. Samo me zanima jel mogu tu karticu staviti u router od tele2? Predpostavljam da mogu, jel cu morat neke postavke namjestati, apn i to?

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

192.168.8.1 mozda?

Ta je, hvala!

Ne znam kaj me bacilo u davna doba kad mi je još za T-coma bilo 1.1 za D-Link

Nisam odavno ulazil u admin, to je.

 

DDavorin kaže...

 Reset na tvorničke postavke i IP je 192.168.1.254. User admin.  Loz. admin

A prije reseta probaj ovako kako sam napisao

Znaš možda kak doći do te šifre za prijavu na router/internet?

Ja ne vidim nigde te opcije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 18:25 (Armor).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@maxy0 
Mislim da da, dodaš samo novi apn (https://www.t.ht.hr/apn/upute-android) i trebalo bi raditi.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tomahowk25 kaže...
Neznam sta nije jasno u pitanju da trazim najbolju ponudu neogranicenog interneta kojeg bi koristio ISKLJUCIVO na mobitelu BEZ PRETPLATE(NIKAKVI UGOVORI)

 A1 fleterica na bonove 250 kuna = 1TB prometa. Do kraja godine još daju 10% ako se bon kupi Mastercardom, pa bon košta jeftinije JER je A1 jedini provider koji bonašima da da doplate svoj račun s iznosom koji žele (dakle, ne moraju biti fiksni iznosi postojećih bonova nego iznos koji želiš).

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mali322 kaže...
Sve je stvar pokrivenosti sa signalom na mjestima na kojima bi najviše koristio net...šta ti vrijedi najeftiniji ako nemaš dobar signal...ja koristim Tcom-ovu Unlimited tarifu i super sam zadovoljan, svakih 200 GB pošaljem SMS i nastavljam surfati po najvećim brzinama koje u mom slučaju znaju ići i do 300 Mbit/s...

 I tako svakih 50GB nakon potrošenih 200GB. Fućkaš takav neograničeni internet. Svatko ima neko ograničenje, a reklamira uslugu kao neograničenu.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa i jest neograničeno. Plaćaš fiksnu naknadu za neograničenu količinu prometa.

Kako sad odjednom nije neograničeno?
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...
zelenapaprika kaže...
robogo kaže...
Zato što se sve svodi na piskaranje po forumima i kukanje umjesto da se poduzmu konkretne mjere.

 Pa to i ja tvrdim. Ne razumijem kako ljudi nemaju petlju i želju sjesti i napisati e-mail provideru o tome čime nisu zadovoljni.

Nema kruva od toga. Netko je baš lud sjedit i čitati moje mailove gdje im govorim kako su si pucali u nogu. Čitaju već na Fejsu mišljenje rulje. Prešao na A1, jako zadovoljan, završena priča za mene. A neki warriori se nastavili svađat na forumu. Pa zašto, ljudi?

 A1 ima jako lošu službu za korisnike, a ni tehnička podrška nije ništa bolja. Došao sam u kontakt s njima dvaput ove godine i uglavnom su se pravili ludi, slali mi mailove s podacima koji su netočni itd. Dok nemaš nikakvih problema, svaka je mreža dobra. Ako si napredni korisnik s nekim specifičnim potrebama i zahtjevima, onda se pripremi na borbu s vjetrenjačama.

 

Na FB-u ljudi zbilja proljevaju žuč i bijesni su s pravom u 90% slučajeva. Kada pročitaš njihove poruke zapitaš se tko bi od nas mogao imati takvu firmu koja neće ispoštovati previše toga iz ugovora i koja će nakon toga moći nastaviti poslovati kao da se ništa nije dogodilo?

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

Ako stavim karticu od bonbona u tele2 router jel cu morat neke postavke namjestati? Uzeo sam si tjedni flat na bonbon kartici dok mi ne dođe tcom opticki internet

 I Bonbon i Simpa imaju istu akciju, flat tjedan za 35 kuna. U načelu nećeš morati ništa podešavati.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Pa i jest neograničeno. Plaćaš fiksnu naknadu za neograničenu količinu prometa.

Kako sad odjednom nije neograničeno?

 Pročitaj sadržaj sličice koju je poslao dado16 na prethodnoj stranici ove teme. Posebno kraj.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I dalje je neograničena količina prometa u pitanju. U čemu je stvar?
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To je sad super kako je bilo do prije mjesec, dva...prije je bilo poslije 50 GB se slala poruka za nastavak i onda svakih 5 GB mislim, ludilo...ovo sada je mrak! 🤭💆✌️
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
I dalje je neograničena količina prometa u pitanju. U čemu je stvar?

 Za mene je to nepotrebno maltretiranje pretplatnika. Ako ne pošalje SMS, nema interneta.

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tomahowk25 kaže...

Zanima me najbolja opcija za neogranicen internet na mobitelu(dakle A1,Tele 2,T com?)

Skidao bi si serije i filmove i stvari s torrenta i gledao youtube na 480kvaliteti i to je to...

 ako imas mob sa 2 sim kartice, onda je opcija uzet A1 internet sa ruterom

DA moras platit 400 kuna za ruter koji ti ne treba, al stavis sim u mob (ak prima 2 sim) i imas za net, 179kn, do 1000Gb bez ikakvih poruka

bas sam jucer pital u shopu, u ruteru je sim kartica PUNE velicine

ono kaj si ti gledal je kombinacija glasovne tarife i mobilnog interneta na telefonskom broju i tu vecina ima slanje nekih poruka ili veliku pretplatu

a kolega ti je preporucil data broj, znaci sim samo za net bez mogucnosti poziva

i onda je mobitel u biti modem

tomahowk25 kaže...
Iznos mjesečne naknade tarife Savršena uključuje neograničene minute i SMS poruke prema svim nacionalnim
mrežama te neograničeni mjesečni podatkovni promet u Hrvatskoj, uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka do 400
Mbit/s za prvih 100 GB iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka smanjuje na
brzinu do 2 Mbit/s te se navedena smanjena brzina primjenjuje do isteka obračunskog razdoblja.
---------------------------------------------------
znaci samo 100 gb nudi A1 po punoj brzini?
pa to je onda jos veca bljuzga od tele 2 gdje daju 200Gb?

 tu si vjerojatno pobrkal A1 internet na glasovnoj tarifi i tele 2 na data tarifi

posto mene ne zanima internet na mobu, nisam to ni proucaval

ali je vrlo vjerojatno da svi ogranicavaju brzine ili zahtjevaju slanje poruka da bar malo uspore korisnike da ne surfaju unedogled bez ikakvih ogranicenja

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
Ak znas broj kartice u routeru mogu ti ja pogledat na poslu potrosnju...ili oib...al pise ti broj kartice brijem kad udes u router

 nemoj se ljutit al nebi daval takve podatke nekome koga ne poznam

a i nije mi vise bitno jer se net tolko usporio u prime time-u da krajem mjeseca idem na A1, ovo nema smisla

nemogu gledat normalno yt u 1080

ibarix kaže...

 Lokacija Brodski Varoš ako ti šta pomaže. ZTE router od A1 ide do 75 Mbps, Huawei B525 koji imam od Tele2 ide do 150 download. Kako je u centru, ne znam. I primijetim da A1 nema zagušenja navečer u vrijeme Lige prvaka kao što je Tele2 znao imati.

 jel ti je ovo gore max brzina kaj si izmjeril il teoretska?

ak se ne varam, taj od A1 ZTE za 400 kuna pise da je cat 6 ruter, a to bi trebalo ic do 300 Mbps, isto i b525

ja imam stari b315s koji je cat 4, znaci do 150

znaci bez obzira na uvjete mreze, prelaskom sa cat4 na cat 6 ruter bi "u teoriji" trebao imat vecu max brzinu duplo, odnosno zavisno od udaljenosti tornja / signala / zagusenja mreze?

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Citam na fejsu da ljudi odlaze iz tele2 jer vise nema neogranicenog interneta vec su smanjili na 200GB ili kako vec.

Meni i dalje na stranici mojtele2 pise neograniceno (slika u prilogu). Propustam li nesto ili sam samo neinformiran kako treba? Hvala

Kovačić
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Citam na fejsu da ljudi odlaze iz tele2 jer vise nema neogranicenog interneta vec su smanjili na 200GB ili kako vec.

Meni i dalje na stranici mojtele2 pise neograniceno (slika u prilogu). Propustam li nesto ili sam samo neinformiran kako treba? Hvala

 Ne propuštaš ništa internet ti je i dalje neograničen možeš raditi prometa koliko hoćeš i dalje je flat samo poslije 200GB skidaš sa brzinom od 2Mbps

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da, neograničeno je ali nakon 200GB brzina pada na astronomskih 2mbit.

 

Ne znam gdje su i kako izvukli tih 200GB ali danas uz Netflix, YT i igre po 70+ GB i updateove od 10ak GB (thanks, Activision) to ubiješ za cca 15 dana. Ostalih 15 dana si teleportiran natrag u 2002. godinu i početke t-comovog ADSLa. A da ne pričamo o cijeloj situaciji danas kad ljudi rade od doma, djeca povremeno ili stalno moraju na online nastavu sa videokonferencijom, ne bi smio na razna okupljanja i tako, vani je oko nule navečer pa ti nema druge nego gledati filmove ili igrati igre. 1h fullhd videa je oko 1GB. Dvoje ljudi spuca 200GB ako gleda nešto na netu 4 sata za <25 dana pod uvjetom da ništa drugo ne skida.

10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Simpa/BonBon tjedni flat - reaktivira se sam ako ima novaca na računu ili se mora slati sms svakih 7 dana?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
reaktivira se
battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i meni kao poslovnom korisniku sa dosta brojeva pod ugovorom stisnuli 2Mbps ograničenja nakon cca 320Gb prometa.
Ajde dečki na prodaji/supportu za poslovne korisnike su OK i svjesni su blamaže koja im se dešava, ali politika novog vlasnika je takva....
Na 1 broju tražio raskid ugovora i privremeno prešao na A1. Za sada zadovoljan sa A1 jer na mojoj lokaciji iako imam slabiji signal na A1, radi 3CA (B1 + B3 + B7) pa ipak dobivam veće brzine, a koliko vidim trebao bi im raditi i 4CA (B1 + B3 + B7 + B20) da mi oprema to podržava...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo da se pohvalim da sam od danas sretno rastavljen sa Tele2.
Što je previše, previše je. Ili sada u slucaju Tele2 je premalo...
Ostao na vip homeboxu do travnja iduce godine jer je do tada ugovor ali kako mi se cini ici cu na HT nakon toga. Vidjet cemo jos kako ce disat tržište.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I ja sam se danas popodne rastao od njih, moram priznati da sam relativno dugo čekao na red, a većina ljudi bila je tamo iz istog razloga kao i ja. Bio je i jedan očito poslovni korisnik koji je uz par pokućnih imao i 20-ak brojeva na zahtjevu za isključenje.

 

Sve u svemu, mislim da će Tele2 na kraju zažaliti. Vjerojatno su se nadali kako će ovo ograničenje proći ispod radara kod većine korisnika, ali ostvarilo im se sasvim suprotno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

po njihovoj stranici 338 gb potrošeno ovaj mj, sad izmjerio brzinu preko vpn New York

 

126mbit download

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

I ja sam se danas popodne rastao od njih, moram priznati da sam relativno dugo čekao na red, a većina ljudi bila je tamo iz istog razloga kao i ja. Bio je i jedan očito poslovni korisnik koji je uz par pokućnih imao i 20-ak brojeva na zahtjevu za isključenje.

 

Sve u svemu, mislim da će Tele2 na kraju zažaliti. Vjerojatno su se nadali kako će ovo ograničenje proći ispod radara kod većine korisnika, ali ostvarilo im se sasvim suprotno.

 Da, kako vrijeme ide moram priznati da ni meni više nije jasna ova Tele 2 odluka. Moguće je da su mislili da će proći ispod radara, tim više što su obavijest dobro sakrili na samom računu. No, ako su ovakvi redovi i da ljudi masovno otkazuju ugovore, onda je priča očito otišla u drugom smjeru, jer ne vidim poslovnu logiku u kojoj gubiš tako veliki broj korisnika. 

Očito jest da su jako dobro znali koliko im korisnika troši preko 200GB prometa, no moguće je da ljudi odlaze jer ne žele takva niska ograničenja, bez obzira na trenutnu potrošnju. Tim više što nakon tih 200GB nemaš nikakvu mogućnost da doplatiš dodatne gigabajte po punoj brzini. (A1 je imao mogućnost dokupa 100+100+20+20+...)

Društvene igre na https://igranje.hr
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Naravno da su prethodno radili analize vezano za potrošnju korisnika i sigurno su znali koliki postotak njih troši preko 200 GB. Uvjeren sam da je riječ o tek manjem broju korisnika, negdje oko 5%, 10% maksimalno. Obavijest o tome su namjerno sakrili na 3. stranicu računa, misleći kako većina neće ni primijetiti. No portali su vijest prenijeli, korisnici su se informirali kako su žestoko počeli limitirati nešto što su do jučer reklamirali kao neograničeno i odlučili kazniti takvu odluku kompanije, takav je nekakav moj dojam nakon razgovora s ljudima koji su stajali samnom u redu ispred poslovnice. Primjerice, moja potrošnja je svaki mjesec bila niža od 200 GB (od 100 GB do 180 GB), i iako me ovaj limit niti ne zahvaća, osjećam se sputano i psihološki me opterećuje. Sve do sada nisam ni jednom imao potrebe pratiti tu mjesečnu potrošnju. Iz tih razloga sam odlučio otkazati uslugu i time kazniti ovakvu odluku.

Moj PC  
9 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

Naravno da su prethodno radili analize vezano za potrošnju korisnika i sigurno su znali koliki postotak njih troši preko 200 GB. Uvjeren sam da je riječ o tek manjem broju korisnika, negdje oko 5%, 10% maksimalno. Obavijest o tome su namjerno sakrili na 3. stranicu računa, misleći kako većina neće ni primijetiti. No portali su vijest prenijeli, korisnici su se informirali kako su žestoko počeli limitirati nešto što su do jučer reklamirali kao neograničeno i odlučili kazniti takvu odluku kompanije, takav je nekakav moj dojam nakon razgovora s ljudima koji su stajali samnom u redu ispred poslovnice. Primjerice, moja potrošnja je svaki mjesec bila niža od 200 GB (od 100 GB do 180 GB), i iako me ovaj limit niti ne zahvaća, osjećam se sputano i psihološki me opterećuje. Sve do sada nisam ni jednom imao potrebe pratiti tu mjesečnu potrošnju. Iz tih razloga sam odlučio otkazati uslugu i time kazniti ovakvu odluku.

 Upravo to. A na to još nadodajmo kako su smanjili količinu prometa po punoj brzini, a cijenu usluge su ostavili istom. Još jedan razlog više za nezadovoljstvo i raskid. 

 Mene su osim s prometom otjerali i s vrlo ružnim odnosom kao ugovornim korisnikom. Meni su pokazali tim činom da im nije stalo do mene kao korisnika. Tim gore je što ja sada nikome ne želim više preporučiti Tele2 (Telemach). A sigurno je još puno drugih s mojim stavovima. Tako da su si time napravili i priličan "bad publicity" koji se sada širi. 

Društvene igre na https://igranje.hr
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 

Evo što sam bagri iz Tele2 poslao neki dan ,odgovorili su mi seronje kao i obično njihovim nesuvislim uobičajenim baljezganjem  

tehnički problemi , opterećenost mreže, cijene mobitela na tržištu .

Jednostavno ova bagra iz  SZK postala je toliko bezobrazna da je sva sreća da se ne vidimo uživo.

 

Da bude jasno nisu ni HT ni A1 cvijeće  ali ovi u Tele2 su prvoklasno smeće .

 

Pogledajte brzine kod Tele2 i A1  na mobitelu .

 

Mail za Tele2

 

Pozdrav.


Gospodo uvažena u Tele 2 evo pogledah promocije koje ste složili i ne mogu se oteti dojmu da oni koji smišljaju ovakve ponude ne da su bezobrazni nego nisu niti pametni niti inteligentni,

vaš sam korisniik i pratim ponude koje nudite i evo vam primjer koliko ste bezobrazni i smatrate da smo svi kreteni i idioti pa ćemo nasjesti na vaše podvale i zapamtite dobro da ova obavijest ide po svim relevantnim forumima za mobitele da ne zajebete naivne ljude evo vam primjer vaše podvale.

Uređaj :
Xiaomi Mi 10T pro 8/128 GB


Prije promocije


Uređaj 120 kn.mj x 24 mj = 2880 kn
Tarifa 169 kn.mj x 24 mj = 4056 kn
289 kn.mj x 24 = 6936 kn


Ukupno za 24 mj=6936 kn +1 = 6937kn

Trenitna promocija


3 x 136 kn.mj = 408 kn
21 x 304 kn.mj = 6384 kn.mj + 29 kn


Ukupno za 24 mj. = 6821 kn

Tako je i za druge uređaje koji su skuplji , kako vas nije sram te izopačene i bezobrazne pameti
dobili ste nove vlasnike ali vaš bezobrazluk je ostao isti .

Od 2005 sam u Tele2 skoro 13 godina bonovi i pretplata , nakon smanjivanja
onima koji su na Pokućnom
što smo mi to dobili na mobilnoj tarifi kakvo poboljšanje ništa zapravo
dobili smo kurac u čelo ,
ovo je moja svakodnevna brzina .


Kad sam to reklamirao nekoliko puta onda ste mi odgovorili da se tehničkom kontrolom ustanovilo da je na mom broju sve u redu , znači ja sam kreten a vi ste pametni koji ovako mjerim svaki dan a ljeti je stanje još i gore .
500 m sam zračne linije ispod vaše bazne stanice koja je u trokutu od 20 m sa HT i A1 njihovim baznim stanicama , po tome se vidi da imate smeće od opreme i ljudima prodajete muda za bubrege .
Zapamtite da sebi zabijate nož u leđa uskoro će biti


" rastajem se cigani sa vama "

 

 

a na svakom relevantnom forumu ću samo istinom i činjenicama boriti se protiv vas jer ste prvoklasna đubrad .

Zbogom .

"

 

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sve ok, ali mislim da ipak nema smisla vrijeđati ili derati se na djelatnike službe za korisnike (studente) koji te mailove čitaju i koji za apsolutno ništa nisu krivi. Takvi mailovi ne dolaze do uprave koja je ove probleme zakuhala. Jučer je u poslovnici čovjek ispred mene zbog pokućnog također vrijeđao i derao se na jadnu curu od kojih 20 godina koja je bila za pultom i doveo je do suza. Nema potrebe za tim. Ja sam ju uredno pozdravio, predao joj unaprijed popunjen zahtjev za isključenje i zahvalio joj kada je sve bilo provedeno. 

 

Jedini način kako upravi Tele2 možete iskazati svoje mišljenje je otkazati ugovor, jedino taj jezik uprava razumije. Pričao mi je kolega kako je kad je Tele2 uveo tarifu revolucija, tada je Tele 2 dnevno imao nekoliko tisuća zahtjeva za prijenos broja u svoju mrežu. Nekoliko TISUĆA zahtjeva dnevno, kolega je tada radio na obradi tih zahtjeva. I što su napravili u T-comu i Vipu kada je kod njih nastupila panika? Bili su prisiljeni korisnicima ponuditi identične tarife samo da ne odu.

Moj PC  
7 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice