Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.536
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne nisam probao,ali budem probao ovih dana. Se moze takav internet uzet bez ugovorne obaveze jer sam u iznajmljenom stanu te ne znam koliko cu se tu zadrzavati a i opcenito ne volim ugovore na 12 ili 24 mjeseci.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@Matej22

Online naruči free SIM kartice, na njih uplati najmanji paket mb tek toliko da dan dva izvrtiš speedtest po svim sobama tog stana u razno doba dana, noći, vikendom..

Na ruteru će to vjerojatno biti sporije nego na mobu, pa možda da razmisliš o hotspot funkciji ??

Evo npr jedna od mogućih opcija: unlimited tarifa u HT je 229 kn mjesečno i uz nju možeš uzeti redmi 9 (4/64) za bukvalno 1 kn, on ima LTE brzine do 600 Mbps tako da uz malo sreće buš tako imao imao 100-300 realnih Mbps . Taj mob ima 5000 maH što će dati dobru autonomiju hotspotu bez da moraš stalno biti na punjaču... Prvih 200 GB po punoj brzini a onda šalješ poruku za novih 50 GB po punoj brzini i tako do kraja mjeseca.Pretplatnici HT imaju punu brzinu, nisu limitirani kao bonaši.

Tele2 je jeftiniji ali signal je lošiji i općenito im mreža ima daleko manje kapacitete nego HT. Sad Tele2 ima i limit prometa .

A1 više nije niti sjena donedavnog Vipneta, a to saznaš kad dođe do problema pa ti je već prekasno....


@Grof-LZS

LZS ? 😉
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@matej, odi na a1 web i provjeri šta ti je dostupno. Sad sam brzinski pogledao za nehajsku ulicu, random broj i dostupan je njihov kabelski internet 200/20.
Možeš uzeti bez ugovorne obveze i na svoje ime bez obzira jesi prijavljen na toj adresi ili ne.

Ja sam u sličnoj situaciji kao ti i evo sutra mi dolazi tehničar instalirati.
Samo si provjeri dostupnost na svojoj adresi.

Edit: cijena ti je 180kn mjesečno i nema nikakvih drugih troškova.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 21:15 (darkborg).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod vipa optiku djeliš po principima kao na pokućnom.Dovuku ormarić do zgrade i onda brate brzima se djeli sa svima koji su spojeni.Pripazi puste max brzinu al u praksi ne dobiješ toliko .

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 21:32 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

@bunker da li je ta unlimted tarifa sa xiaomijem slucajno na pretplatu od 12 ili 24 mjeseci?

Ovo sa narucivanjem kartica ce pricekati dok sa susjedima ne provjerim nesto oko kabelskog interneta. Ps hvala na svim tim opcijama

@darkborg evo provjerio sam dostupnost kabelskog interneta i imam opciju 200/20 samo problem je sto ja u unajmljenom stanu nema uticnice za net i telefon,dok najmodavci koji su kat ispod imaju a1 net i televiziju. Pitanje jel ja mogu kako dobiti taj internet na svoj kat iako nemam prikljucaka za net? (rijec je o neetaziranom stani bez internet parica i izlaza te nismo prijavljeni)

Momci hvala na velikoj pomoci i trudu

Ps bilo sta je bolje od trenutnog tele2 i njihovih brzina i 200GB prometa ali ako necu imat opcija morat cu ostati na njemu jer a1 flatbox vjerojatno otpada zbog svojih musica oko pinga i brzine ali i to cemo jos vidjeti

Jos jednom hvala svima

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 22:37 (Matej22).
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Matej22 , da, 24 mj pretplate, ali stavi sve na papir:

 

A verzija: unlimited tarifa 229 kn mjesečno a dobar mob si dobio bukvalno za jednu kn, poziva i GB kolko hoćeš, uvjek su uz tebe tj tvoj mob, doma upališ hotspot i preko njega idu PS4, TV, laptop,... 

 

B verzija: plaćaš fiksnu liniju cca 150-200 kn, plus kaj još plaćaš bonove ili pretplatu za mob i još si tog redmi 9 platio 1200 kn ....

 

Kužiš, treba sve zbrojiti koliko potrošiš u 2 godine ( tipični period za kupiti novi mob ) na sve usluge koje koristiš i na cijenu moba...

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/xiaomi-redmi-9?entityid=w4XVv-PUKq8iaNoQ6_PXh8HPRQylyzaoKalBppRT6sY1&noredirect=1&cti=mcd&gapt=4-1-1-1-0-0-0&groupdiscount=false&specialoffer=false&esim=false&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false&maxrangevalue=140&tariffid=ia0N1N_0knLrXBNYmhfHEw3Vy8Q6hDaWW7HGSZ3Vndo1&magentadiscount=false&price=0

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

uskoro mjenjamo ime grupe u Neograničeni internet u A1 budući da večina i prelazi tamo nakon ovog sranja sa tele2

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...



@Grof-LZS

LZS ? 😉

 LZS! Da, dobro pucaš. Znamo se s LinuxZaSve foruma dok sam tamo bio aktivan... Danas vodim udrugu za društvene igre. ;)

 

(sorry na malom off topicu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 8:08 (Grof-LZS).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Matej22 kaže...

samo problem je sto ja u unajmljenom stanu nema uticnice za net i telefon,dok najmodavci koji su kat ispod imaju a1 net i televiziju. Pitanje jel ja mogu kako dobiti taj internet na svoj kat iako nemam prikljucaka za net? (rijec je o neetaziranom stani bez internet parica i izlaza te nismo prijavljeni)

 

 Nema veze s etažiranjem. Ima veze s vlasnicima. Znači, trebaš porazgovarati s najmodavcem i pokušaj mu objasniti da bi si zbog potrebe trebao uvesti žični internet jer je Tele2 smanjio tarifu, a drugo jednostavno ne radi dobro na tvom području. Tu mu moraš samo naglasiti kako će ta linija glasiti na tebe, tako da on nema baš nikakvih troškova u slučaju tvog neplaćanja. Imam podstanare već dugo godina i svatko si uvede svoj internet na žicu (i odnese kada ode iz stana). Nikada nisam imao nikakvih troškova zbog toga.

Stvar je samo dobre volje tvojih najmodavaca. Budu li ti njurgali, možeš im objasniti kako ti je internet prilično važan u radu i životu, pa ćeš u tom slučaju biti primoran pronaći drugi stan koji ima uvedenu infrastrukturu.  ;)

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Grofe , uvjek je lijepo susresti dobre i drage osobe ma gdje to god bilo. Dobro nam došao.

😉
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Grofe , uvjek je lijepo susresti dobre i drage osobe ma gdje to god bilo. Dobro nam došao.

😉

 Hvala! :) Tu sam ja inače već 10-tak godina, samo rijetka ptica. (dalje ti pišem u PP da tu ne spamamo)

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

bunker.  Samo Xiaomi redmi 9 Pro (redmi serija) može odraditi 3CA kod naših operatera

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Davorin, naravno da nebu imao maximum, ali vidi priloženu sliku, redmi 9, unutra je testna Simpa kartica. Na pretplati bi to bilo još bolje no i ovo je odlično za svakodnevni rad.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Chagljotaurus kaže...

 A sta je to po tebi tocno gusenje interneta? Gledanje iptv-a? Skidanje neke igre? Ako je 500GB mjesecno gusenje interneta onda po tebi zivimo u 20-om stoljecu, kad su adsl veze radile punom parom ne bi li poskidale cijele audio/video/warez kolekcije. Danas skoro nitko ne koristi torrente ni za download filma, kamoli da ide skidat nesto sto uvijek mozes skinuti s neta u desetak sekundi. A operater koji danas ne mozd osigurati 500GB mjesecno za manje od 10% svojih korisnika nadam se da ne postoji. A1 sigurno moze to osigurati jos 2 godine, prije 5G-a

 Sisanje interneta 0-24h. Pojedinci su nezasitni.

 

Pitaj providere koja im je granica tolerancije, a ne mene. Tele2 je očito podvukao crtu i odlučio se riješiti sisača interneta. 

 

Ako mi padnu brzine na A1, što mi je zapravo nebitno jer mi je to tek usputna veza na internet, onda je jasno sa su sisači u mom kvartu prešli da flatbox.

 

Sve što si nabrojao je zapravo pogodno za fiksni internet. Ne mogu ga imati? Neka gnjave sve oko sebe da ga dobiju. Imaju načelnike općina, gradonačelnike, saborske zastupnike... Nerijetko im je to i rodbina. Stranačka.

 

 

 500GB mjesecno je za fiksni internet?! Pa u kojem stoljecu ti zivis..fiksni internet odlazi u ropotarnicu proslosti svakim danom sve brze, 5G je vec tu. Ako 2020e godine predstavlja problem skinuti 500GB podataka mjesecno preko mobilnih mreza onda ili zivimo u 20 stoljecu ili taj internet provider treba prestati sa pruzanjem svojih "usluga"

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Davorin, naravno da nebu imao maximum, ali vidi priloženu sliku, redmi 9, unutra je testna Simpa kartica. Na pretplati bi to bilo još bolje no i ovo je odlično za svakodnevni rad.

 Pretplata isto kao i Simpa idu max dostupne brzine. Jep to je ok brzina za jednu frekvenciju.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Davorine , nije tako. Simpa ide do 350 Mbps a pretplatnici nemaju taj limit i mogu povući koliko im trenutna situacija na baznoj omogući.....

Na webu simpe je malo zbunjujuće jer ima ikona u kojoj piše Max 4g brzine, no gore u opisu kao i u uvjetima korištenja usluge jasno navode tih 350 Mbps, a tako je i na bonbonu....
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Kod vipa optiku djeliš po principima kao na pokućnom.Dovuku ormarić do zgrade i onda brate brzima se djeli sa svima koji su spojeni.Pripazi puste max brzinu al u praksi ne dobiješ toliko .

 Minimalno po ugovoru ide 140/14 tako da vjerujem da je to i dalje najbolja opcija za internet ako je dostupno na adresi, meni su evo danas spojili i  ne ide ispod 190/20, naravno ovisi od zgrade do zgrade. U svakom slučaju  bolje i stabilnije od bilo koje mobilne mreže. Ne moraš uzeti ugovornu obavezu, ne moraš platiti ruter, 180kn/mj. Meni dovoljno.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Davorine , a vidi sad na slici kaj piše za pretplatnike:
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vrijedi li to smanjivanje maksimalne količine podataka po punoj brzini za sve korisnike ili? S obzirom da sam korisnik pokućnog godinu i 7 mj. sa mjesečnim prosjekom potrošnje od 500GB te nisam dobio nikakvu poštu / poruku / obavijest o promjenama. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
buger98 kaže...

Vrijedi li to smanjivanje maksimalne količine podataka po punoj brzini za sve korisnike ili? S obzirom da sam korisnik pokućnog godinu i 7 mj. sa mjesečnim prosjekom potrošnje od 500GB te nisam dobio nikakvu poštu / poruku / obavijest o promjenama. 

 Za SVE korisnike. Dobio si poruku u PDF računu za 9. mjesec i to na zadnjoj stranici tog PDF-a, iza prazne stranice iza računa (da valjda ne bi slučajno uočio obavijest) - onak' vrlo perfidno s njihove strane.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Davorine , a vidi sad na slici kaj piše za pretplatnike:

 Nema limita ni na jednoj tarifi pretplata isto tako i simpa. Ja imam gigabox i na tri frekvencije mi ide 450 da imam 4CA išlo bi blizu 600Mbps. Na HT HR Nema limita  jedini limit je opterećenost tornja zatim koliko je frekvencija dostupno na tom tornju i naravno uređaj koji koristiš. Ovo je samo reklama a ko ne zna taj uzima 600Mbps  pošto je samo na toj tarifi ta brzina.... Evo kako su to reklamirali prije više od pola godine i naravno naplaćivali......Ti si sad otišao u drugom smjeru ja sam spomenuo samo mob note 9.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 16:10 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vidi stvarno, kakva banda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
buger98 kaže...

Vidi stvarno, kakva banda.

 Da. Nažalost. Zapravo, kad razmislim o tome gdje su smjestili obavijest, onda im baš i nije bilo svejedno da svi odu, nego samo ona manjina koja je uspjela skužiti obavijest ili se drugdje informirati. Jer ostali će ostati po sili penala nakon 1.1.2021.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I ja naručio Flatbox 14 dana probno... Razočaran sam s ovom Tele 2 odlukom, pogotovo jer imam jako dobre brzine.

Ako se A1 pokaže OK, raskidam ugovor i naručujem još jedan Flatbox da i starome zamijenim Tele2 pa da može nastaviti IPTV-ati.

just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 Da. Nažalost. Zapravo, kad razmislim o tome gdje su smjestili obavijest, onda im baš i nije bilo svejedno da svi odu, nego samo ona manjina koja je uspjela skužiti obavijest ili se drugdje informirati. Jer ostali će ostati po sili penala nakon 1.1.2021.

Raskid bez penala vrijedi za sve pretplatnike mobilnog interneta s tarifom Bezbroj GB koji ga zatraže do 1.1.2021. 

 

Nema naknade za prijevremeni raskid, samo otplata uređaja do kraja (routeri, konzole, itd).

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 22:22 (robogo).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovih zadnje 3 i pol godine Tele2 mi je bio stvarno odličan, žao mi je šta je došlo do ovoga. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jučer sam potrošio tih famoznih 200 GB pokućnog interneta i namjerno sam kupio AC Valhalla preko PS store i stavio na download. Evo nakon dobro premašenih 20-tak GB mi nije spuštena brzina... Nemam blage veze zašto. Možda zato što imam bezbroj na mobitelu, i korisnik sam pokućnog interneta cca 4 godine dok još nije bija flat. Živim u zaista malome selu cca 250 stanovnika pored Splita, bazna stanica je praktički u selu, možda ne diraju nas koji nemamo priliku ugrabit optiku ili makar VDSL ili je vikend pa nisu ažurni :)))

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 0:57 (sminigo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako skidas pakete te igre ili sto vec i predjes limit od 200 gb, a dalje ti skida po punoj brzini,

moguce da za postojece konekcije ne limitiraju, ali jednom kad ih zatvoris biti ce limitirano.

Iako bi mi bilo draze da je ovo sto si ti napisao i da ti nece smanjiti brzinu.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Prije 2 mjeseca je veza ( ping - jitter ) bila odlicna, a u zadnjih mjesec dana od kako su poceli prelazit iz Tele2 u A1 ping i jitter otisli u 3 lijepe s tim da brzina nikad ne pada ispod 140mb/s, ali nista to ne vrijedi kad u 20 sekundi ping sa 40 skoci na 500-600 nekoliko puta.. tako da obicno surfanje netom je pain in the ass, a na online gaming ne treba niti pomisljati.. ovo govorim za ZG, mozda u manjim gradovima i naseljima gdje nisu optereceni repetitori bude radilo dobro i dalje.. ja sam out of luck i prelazim na Iskon ( opet  )

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 3:12 (ReventoN).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sminigo kaže...

Jučer sam potrošio tih famoznih 200 GB pokućnog interneta i namjerno sam kupio AC Valhalla preko PS store i stavio na download. Evo nakon dobro premašenih 20-tak GB mi nije spuštena brzina... Nemam blage veze zašto. Možda zato što imam bezbroj na mobitelu, i korisnik sam pokućnog interneta cca 4 godine dok još nije bija flat. Živim u zaista malome selu cca 250 stanovnika pored Splita, bazna stanica je praktički u selu, možda ne diraju nas koji nemamo priliku ugrabit optiku ili makar VDSL ili je vikend pa nisu ažurni :)))

 ne brini, nece odmah nakon 200 GB, recimo meni je dosla SMS poruka nakon 315 GB.

Battlenet - TheProdigy#2234
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice