Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.320
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
Upogonio sam b525s 23a, brzina konstantnih 50, malo nize nego na teletu ali puno stabilnija veza sa minornim oscilacijama. :D

Jel si Vtc okolica ja sam jos na Teletu planiram prec isto na A1 

-
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozdrav , zanima me dali postoji neka indoor eksterna antena koja bi mogla pojačati signal kod tele 2 u večernjim satima kada se svi kače na internet

 

Imam tp link 4g+ mr600 ac1200 dual band router 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jesam, meni ionako istice ugovor za nekoliko mjeseci sa tele2, zena ce sada koji dan zatraziti raskid ugovora.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:48 (deepshitcro).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gospodo iz VTc i okoloce cellmapper instalirati na mob i mapirati tornjeve od A1 nema ni jedan mapiran ,a i ostali operateri su slabo mapirani! Tako da znate što možete očekivati od frekvencija na tornju i naravno gdje su i čiji su! Naravno vrijedi i za ostale korisnike čija područja nisu mapirana. I kada znate gdje je toranj možete i odrediti udaljenost i smjer u kojem okrenuti antene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 22:03 (DDavorin).
Moj PC  
5 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam jel to slican router kao moj stari tp link, ali moras nabavit neki koji podrzava rad na vise frekvi istovremeno. Ja sam zamjenio tog tp linka sa huawei b715-23c, neki su ga preporucili bas na ovom forumu. Poduplala mi se brzina odtad. Ali isto sam znao prebacit na 3g povremeno. Probaj to napravit dok ne nabavis bolji router. 3g bi ti trebao omogucit 10-15mbps DL u trenucima kad se 4g zaguzva.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
elastiko kaže...

pozdrav , zanima me dali postoji neka indoor eksterna antena koja bi mogla pojačati signal kod tele 2 u večernjim satima kada se svi kače na internet

 

Imam tp link 4g+ mr600 ac1200 dual band router 

 Odgovorio sam ti na prethodnom postu, ali zaboravio citirat

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da ne treba bolje od toga dok optika ne dođe , ovo je 4g+ router koji podržava 2,4 Ghz i 5,0 Ghz , te su sukladno tome i tvorničke antenna ( rabbit ears ) isto tako kalibrirane.

NAravno , kada bi trazio antenu isto bih htio da mogu na obje frekve kao i ove sadašnje , mada iskreno osjetim razliku kad prebacim na 5,0 Ghz , tek navečer kad zaguzva i svi jašu 2,4  Ghz po danu je realtivno ok. 

 

Ovo je LTE router koji koristim :

https://www.tp-link.com/za/home-networking/3g-4g-router/archer-mr600/

 

Mislim da je prvi od Tp-linka sa 4g+

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A onda ti je 3g jedino rjesenje kad pocne stekat 4g. Mene jedno vrijeme u tele2 3g stvarno spasavao, stabilnih 10-12mbps. A 4g 1-2mbps u isto vrijeme

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U kojim vi selima živite, evo sa mobitela test...

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 8:08 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
elastiko kaže...

Mislim da ne treba bolje od toga dok optika ne dođe , ovo je 4g+ router koji podržava 2,4 Ghz i 5,0 Ghz , te su sukladno tome i tvorničke antenna ( rabbit ears ) isto tako kalibrirane.

NAravno , kada bi trazio antenu isto bih htio da mogu na obje frekve kao i ove sadašnje , mada iskreno osjetim razliku kad prebacim na 5,0 Ghz , tek navečer kad zaguzva i svi jašu 2,4  Ghz po danu je realtivno ok. 

 

Ovo je LTE router koji koristim :

https://www.tp-link.com/za/home-networking/3g-4g-router/archer-mr600/

 

Mislim da je prvi od Tp-linka sa 4g+

 

 Ove štapne antene na tom TP link routeru su za 4G signal  ,a za Wifi 2.4 i 5Ghz antene su ugrađene unutar samog routera. Ove dvije štapne antene se mogu skinuti i na te priključke se mogu staviti vanjske antene tipa Iskra P56 MIMO. Brkaš pojmove 4G signal sa Wifi 2.4 i 5Ghz

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Gospodo iz VTc i okoloce cellmapper instalirati na mob i mapirati tornjeve od A1 nema ni jedan mapiran ,a i ostali operateri su slabo mapirani! Tako da znate što možete očekivati od frekvencija na tornju i naravno gdje su i čiji su! Naravno vrijedi i za ostale korisnike čija područja nisu mapirana. I kada znate gdje je toranj možete i odrediti udaljenost i smjer u kojem okrenuti antene.

Vtc ima dvije bazne Silosi i Osmica isprobo sam A1 karticu od mobitela u huawei b535 ruteru i dobivam b20 800mhz b3 1800mhz b1 2100mhz i malo slabije b7 2600mhz

Brzine nisam mogao kad nemam tarifu

-
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
DDavorin kaže...

 

Vtc ima dvije bazne Silosi i Osmica isprobo sam A1 karticu od mobitela u huawei b535 ruteru i dobivam b20 800mhz b3 1800mhz b1 2100mhz i malo slabije b7 2600mhz

Brzine nisam mogao kad nemam tarifu

 To mi ništa ne znači kada na cellmapper karti uopće nema mapiran ni jedan toranj od A1 tako da nemam šta staviti na te pozicije koje spominješ. Instaliraj cellmapper prošeći se oko tih tornjeva na spomenutom lokacijama pojavit će se na mapi crvene točkice tih baznih i tek onda ih mogu staviti na pravu lokaciju. Ti od prilike znaš di su i čiji su ali mnogi korisnici ne znaju. za mapiranje ti ne treba imati pristup internetu. Internet ti treba kada radiš UL podataka na server a to možeš doma kad mob spojiš na Wifi. U VTc imaš 4 mjesta gdje su odašiljači a ti spominješ samo dva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 11:11 (DDavorin).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da , u pravu si.

 

Znam da mogu vanjsku Iskricu stavit , al to bi zahtjevalo bušenje zida za provuć kabele izvanka prema unutra do routera ( ako se ne varam ) a trenutno mi to nije opcija , pa gledam koja bi mi najbolja unutrasnja antena bila ( tj. dvije ) , ako od toga ima konkretnije koristi odnosno ako je konkretnija razlika s tvorničkim antenama od TP linka mr600 4g+

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
elastiko kaže...

Mislim da ne treba bolje od toga dok optika ne dođe , ovo je 4g+ router koji podržava 2,4 Ghz i 5,0 Ghz , te su sukladno tome i tvorničke antenna ( rabbit ears ) isto tako kalibrirane.

NAravno , kada bi trazio antenu isto bih htio da mogu na obje frekve kao i ove sadašnje , mada iskreno osjetim razliku kad prebacim na 5,0 Ghz , tek navečer kad zaguzva i svi jašu 2,4  Ghz po danu je realtivno ok. 

 

Ovo je LTE router koji koristim :

https://www.tp-link.com/za/home-networking/3g-4g-router/archer-mr600/

 

Mislim da je prvi od Tp-linka sa 4g+

 

 Ove štapne antene na tom TP link routeru su za 4G signal  ,a za Wifi 2.4 i 5Ghz antene su ugrađene unutar samog routera. Ove dvije štapne antene se mogu skinuti i na te priključke se mogu staviti vanjske antene tipa Iskra P56 MIMO. Brkaš pojmove 4G signal sa Wifi 2.4 i 5Ghz

 

Da , u pravu si.

 

Znam da mogu vanjsku Iskricu stavit , al to bi zahtjevalo bušenje zida za provuć kabele izvanka prema unutra do routera ( ako se ne varam ) a trenutno mi to nije opcija , pa gledam koja bi mi najbolja unutrasnja antena bila ( tj. dvije ) , ako od toga ima konkretnije koristi odnosno ako je konkretnija razlika s tvorničkim antenama od TP linka mr600 4g+

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

elastiko  Dobit tih antena je oko 2dBi manje više su ti tako sve štapne antene

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozz imam pitanje..

Naime, 2 i pol godine sam na pokucnom internetu Tele 2, sto znaci da sam tek prije koji mjesec produzio pretplatu... Jucer mi je ruter otkazao , ne moze se spojit na njega (mobitelom,tv om) zicno kada se spoji u pc radi neko vrijeme nakon toga opet padne. Mobilna kartica radi, probao u telefonu dakle problem je ocito u ruteru. U Tele 2 kazu da Ruter mora na servis koji ja placam( ?) zna li netko od vas koji je to iznos , koliko traje , jel neko imao slicne probleme da mu ruter mora na servis? I je li to nekako namjerno namjesteno da se nakon 2 god pocne kvarit?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
intelpro kaže...
Pozz imam pitanje..

Naime, 2 i pol godine sam na pokucnom internetu Tele 2, sto znaci da sam tek prije koji mjesec produzio pretplatu... Jucer mi je ruter otkazao , ne moze se spojit na njega (mobitelom,tv om) zicno kada se spoji u pc radi neko vrijeme nakon toga opet padne. Mobilna kartica radi, probao u telefonu dakle problem je ocito u ruteru. U Tele 2 kazu da Ruter mora na servis koji ja placam( ?) zna li netko od vas koji je to iznos , koliko traje , jel neko imao slicne probleme da mu ruter mora na servis? I je li to nekako namjerno namjesteno da se nakon 2 god pocne kvarit?

Imas li garanciju na router? Odnosno, je li vec kod tebe duze od 2 godine? Ako nije, imas pravo na besplatan servis odnosenjem u poslovnicu uz prilaganje racuna i jamstvenog lista. Ako mu je istekla garancija, moras kupiti novi ali to mozes i bez Tele2, u slobodnoj prodaji ako zelis. Razlika je samo u tome sto ako je to neki skroz drukciji router, SZK ti ne moze pruziti podrsku za sucelje iako ce usluga raditi.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ruter se placa 25 kn mj ako je prije kupljen dok se jos moglo, sad se placa 700 kn jednokratno, ako je zte onaj mf nije ni cudo, dost ih je krepavalo, ako ti je router od prošlog ugovora onda ne vrijedi više jamstvo pa ti se ne isplati ni popravljat, za routere je agramservis zadužen, a cesto traze po 100 eura za popravak, rađe uzmeš novi
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala na pomoci, jel znate zasto ne mogu nudit hotspot uslugu sa mobitelom u kojem
Je ta kartica od pokucnog interneta i postoji li mogucnost da upalim to?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

koji mobitel? trebao bi moci.

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 20:56 (dado16).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
intelpro kaže...
Hvala na pomoci, jel znate zasto ne mogu nudit hotspot uslugu sa mobitelom u kojem
Je ta kartica od pokucnog interneta i postoji li mogucnost da upalim to?

 Ako je iphone ili drugi mobitel koji ima razlicite APN postavke za hotspot trebas u APN upisati: internet.tele2.hr 

 

Sve ostalo ostavi prazno. Nakon upisivanja restartiraj telefon i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Iphone 8

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja se danas pozdravio sa telcima, bilo je dobro dok je trajalo, skinulo se interneta, ali ga je još ostalo za skinuti, samo kod drugog.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kako napreduje A1 korisnicima? kako ste zadovoljni?

 

meni danas povukli po "stupovima" optiku??? ... morao sam otić do ljudi što rade da vidim kablove da se uvjerim jel sanjam. dok mi nije pokazao presjek kabela nisam vjerovao.

 

tako da sam sad na 100 čuda. em ovi vuku optiku, em znam da nema nigdje centrale za nju. tj neznam niti kad će u pogon kada dođe. i još tele2 limiti. pa A1 zamjena...

 

svašta danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

Kako napreduje A1 korisnicima? kako ste zadovoljni?

 

meni danas povukli po "stupovima" optiku??? ... morao sam otić do ljudi što rade da vidim kablove da se uvjerim jel sanjam. dok mi nije pokazao presjek kabela nisam vjerovao.

 

tako da sam sad na 100 čuda. em ovi vuku optiku, em znam da nema nigdje centrale za nju. tj neznam niti kad će u pogon kada dođe. i još tele2 limiti. pa A1 zamjena...

 

svašta danas.

 

pa ti onda nemaš šta razmišljati, optika je mama. Blago ti se.

 

Meni A1 stalno drži 40-50 mbit/s. To mi je sasvim dovoljno, pogotovo ako skidam nešto veće to uvijek radim po noći. Gledao sam film od sat i pol prekjučer na Netflixu u 4k, bilo je sve besprijekorno od početka do kraja, tako da smatram vezu stabilnom

 

Edit: a tele2 4g internet imam na mobitelu i s time sam dosta nezadovoljan redovito su brzine katastrofa. Mislio sam da će se to sad malo olabaviti od 15.10., al i dalje loše. Jučer oko 23h brzina downloada 3 Mbit/s. katastrofa

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:44 (Cansee).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nece ni biti bolje brzine, oni koji su imali loše brzine i dalje ce imati loše brzine, oni koji su imali dobre imat ce i dalje dobre i to je to...umjesto da poboljsaju repetitore i infrastrukturu oni smanje gb...mislim da se kvaliteta nece poboljsati
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
Nece ni biti bolje brzine, oni koji su imali loše brzine i dalje ce imati loše brzine, oni koji su imali dobre imat ce i dalje dobre i to je to...umjesto da poboljsaju repetitore i infrastrukturu oni smanje gb...mislim da se kvaliteta nece poboljsati

 Tele2 je poboljšao infrastrukturu tu i tamo ima još samo B3 većina je B1,B3  a ima i B1,B3,B7

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

 

pa ti onda nemaš šta razmišljati, optika je mama. Blago ti se.

 

sve je to lijepo vidjet na stupu. ali dok mi ne uvedu optiku do kuće ništa od veselja. a znam da nigdje centrale nema u krugu od 2 km. tj točno znam di su centrale ostale. a kad će doć centrala nemam pojma a koga pitat kad će doć još manje. :D

 

a do ljeta se možda preselim u još veću vukohebinu... tako da sam opet na nuli... :D

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zasad A1 rulz, na kuci mi je davao samo 800 MHz band i puni signal, oko 15 Mbps. prebacio rucno preko aplikacije huaCtrl na B1 2100 MHz i dobio od 40 do 60 mbps tako da nije lose, kad je manje opterrcenje ide i vise to
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozz. Evo i ja danas prešao sa tele2 na A1. Inace koristim iptv i od 15.10. mi iptv ne radi preko tele2 pokucnog. Probao sam sve i svasta i jednostavno ne radi. A i srezali su ga na 200gb i nitko mi nista nije javio.
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice