Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.812
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa, evo stigao mi A1 router danas. Kao što sam obečao, testirao sam brzine sa jednim i drugim providerom. Testovi su izvršeni u 11:30,14:30 i 19:30 sati. Pošto opterečenje mreže varira tijekom dana i najviše je oko 20 sati. Oba routera su stajala na identičnom mjestu tijekom testa zbog poštenja samog testa. Samo sam mrežni kabel iz PC-a prekopčavao.

 

 

 

TELE 2 11:30 TELE 2 11:30
A1 11:30 A1 11:30
TELE 2 14:30 TELE 2 14:30
A1 14:30 A1 14:30
TELE 2 19:30 TELE 2 19:30
A1 19:30 A1 19:30
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
to je k od routera, isto je tak i na tele2, ja imam b535 i imam super brzine dok kolega nedaleko od mene ima zte taj isti i malo mu dobra brzina malo mu pada na 2 mbps i ping bude po 999, a kod mene uredno radi
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
-
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 20:57 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni se cini da je tele2 skreso brzine zadnjih par dana. Vec jedno 2 dana mi je uzas sporo sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Isključite Wifi na ZTE 286R i testirati preko lan kabla

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Preko tele2 mi nerade svi kanali na iptv pokrenuo free vpn rade svi, susjed ista iptv lista a1 provajder rade svi kanali netreba vpn. Nešto mućkaju s rutama.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Isključite Wifi na ZTE 286R i testirati preko lan kabla

 Sta se dobiva iskljucivanjem wifia?(ako sam vec povezan kablom)?

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...
DDavorin kaže...

Isključite Wifi na ZTE 286R i testirati preko lan kabla

 Sta se dobiva iskljucivanjem wifia?(ako sam vec povezan kablom)?

 Ništa 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
texas.bug kaže...

 U pravu si.

Mislim da trenutno ni jedna mobilna mreza na bonove ne nudi nista posebno dobro sto odudara od ostalih.

Kazem trenutno.

 

Tko iduci ponudi nesto dobro bit ce seoba na tu mrezu.

Isto kako je sad selidba sa tele pokucnog na a1 pokucni. Besplatno je i moze se neograniceno puta, pa zasto ne

 Jedino T-Mobile na simpi ima pravi FLAT mobilni internet, jedini problem je što ga moraš aktivirat na tjednoj bazi i košta 70kn, što ispadne oko 280kn mjesečno... Pošto je Tele 2 ovime pošteno zasrao, ovo čak postaje i OK opcija za one koji ne mogu imat pošten fiksni internet... Skuplja opcija, al bar te ne spušta na 2mbs, a da ne govorim da su im brzine na 4G kud i kamo bolje u odnosu na Tele2...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 23:44 (NoDe31).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NoDe31 kaže...
texas.bug kaže...

 U pravu si.

Mislim da trenutno ni jedna mobilna mreza na bonove ne nudi nista posebno dobro sto odudara od ostalih.

Kazem trenutno.

 

Tko iduci ponudi nesto dobro bit ce seoba na tu mrezu.

Isto kako je sad selidba sa tele pokucnog na a1 pokucni. Besplatno je i moze se neograniceno puta, pa zasto ne

 Jedino T-Mobile na simpi ima pravi FLAT mobilni internet, jedini problem je što ga moraš aktivirat na tjednoj bazi i košta 70kn, što ispadne oko 280kn mjesečno... Pošto je Tele 2 ovime pošteno zasrao, ovo čak postaje i OK opcija za one koji ne mogu imat pošten fiksni internet... Skuplja opcija, al bar te ne spušta na 2mbs, a da ne govorim da su im brzine na 4G+ kud i kamo bolje u odnosu na Tele2...

 

jebiga ovo ne zvuči loše, da sam znao prije za to malo bi razmislio. Da mi brzina bude minimalno 40-50 mbit/s dao bi 280 kn bez sekunde razmišljanja i aktivirao svaki tjedan

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

 

jebiga ovo ne zvuči loše, da sam znao prije za to malo bi razmislio. Da mi brzina bude minimalno 40-50 mbit/s dao bi 280 kn bez sekunde razmišljanja i aktivirao svaki tjedan

 Nije baš da je ta ponuda u simpi nešto novo, al do sada pored Tele 2 Bezbroj GB tarife je bila neisplativa, jer realno, 1TB fair usage je bilo sasvim korektno... No sa ovih 250GB su usrali šefa i stanicu... Što se samih brzina tiče, koristio sam njihovu dnevnu "FLAT" ponudu dva dana jer mi je Tele2 otkazao poslušnost i moram reči da su u "prime time" brzine nebo i zemlja između ta dva operatera...

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li sam dobro shvatio da se moze otkazati tele2 ugovor bez penala?

I uzeti A1 flat bez ugovorne obveze? S tim da moram od njih uzeti novi ruter?

Da li A1 spusta navecer brzinu?

 

Inace sam prije 3 godine bio na VIP-u. I presao na tele2 zbog flata. Internet mi je onda puno bolje radio na VIP-u. 64Mb sa 30-40 pingom. Tele2 mi radi katastrofa.

Gale
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 0:55 (Legasus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Trollas, ovo nije fer jer ne znaju svi da si posaugao 1TB i sad ti spustilo na 1mbit od 18-23h (stari sistem kazne).

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ista stvar je bila, mozda malo bolji ping, al brzina ostala ista, Wifi ili kabel
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
srcipesak kaže...
horihoro kaže...

 Trollas, ovo nije fer jer ne znaju svi da si posaugao 1TB i sad ti spustilo na 1mbit od 18-23h (stari sistem kazne).

daa je bar tak ostalo opet mos skidat poslje sa punom brzinom 

https://www.speedtest.net/result/10240145180

-
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 Navodno ako se uzme Flatbox na ugovor, može se dobiti za 119 kn mjesečno, netko je uspio dobiti i za 99 kn

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gale92  Super si napravio router će te doći 500 kn i dvije godine ne možeš mrdnuti sa A1 bez penala

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 Meni isto nije jasno zasto na ugovor kad je cijena apsolutno ista, jedino sto router moras odma platit. Al ono dode 400kn.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Gale92  Super si napravio router će te doći 500 kn i dvije godine ne možeš mrdnuti sa A1 bez penala

 ako oni ne "zaebu" ko TELE2 nemam potrebe "mrdnuti"

12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hrčak kaže...
Gale92 kaže...

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 Navodno ako se uzme Flatbox na ugovor, može se dobiti za 119 kn mjesečno, netko je uspio dobiti i za 99 kn

 Možeš dobiti popuste ako i "ostale usluge" preneseš kod njih. Mislim da su mi rekli da je 20 kn popust za svaki broj koji preneseš ili uslugu. Onda je to sve nekakav njihov Mozaik ( isti k ko i Magenta 1)

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na ZTE-ovoj stranici nema niti uputa za uređaj, a kamo li FW...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Testirao sam još malo A1.

Prije toga sam napravio test i download mi je bio 170Mbit. Zatim sam sa steama skinuo Borderlands 2. No limit za download speed u postavkama. I brzina downloada mi je bila oko 160Mbit/20MB.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo i ja A1

Čekam cca 1tj da mi stigne....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Uzeo i ja A1

Čekam cca 1tj da mi stigne....

 Također i ja na Fletericu.Danas slijedi raskid ugovora sa Tele2.A1 mi je dosta nestabilniji jer brzina varira od 50 do 100 mbita,dok je tele2 bio na 70 do 130mibta.Uređaj je huawei 535.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 11:42 (funny games).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I da svi koji su dosegli potrošnju od 200gb prije 15.10. se automatski smanjiva brzina na 2 mbit-a.Žalosno.

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li A1 može raditi sa Tele2 ruterom?

 

Vidim kad se narucuje Flatbox DUO da je obavezno uzeti ZTE Homebox Officebox ZTE MF286R Cat6 koji vec imam.

Da li je obavezno samo online ili se moze bez njega u poslovnici?

Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Legasus kaže...

Da li A1 može raditi sa Tele2 ruterom?

 

Vidim kad se narucuje Flatbox DUO da je obavezno uzeti ZTE Homebox Officebox ZTE MF286R Cat6 koji vec imam.

Da li je obavezno samo online ili se moze bez njega u poslovnici?

 Vjerojatno će ti raditi.. ali moraš uzeti ruter od A1 - 389,00 HRK jednokratno ako nećeš pretplatu.

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 12:10 (molnyi).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
molnyi kaže...
Legasus kaže...

Da li A1 može raditi sa Tele2 ruterom?

 

Vidim kad se narucuje Flatbox DUO da je obavezno uzeti ZTE Homebox Officebox ZTE MF286R Cat6 koji vec imam.

Da li je obavezno samo online ili se moze bez njega u poslovnici?

 Vjerojatno će ti raditi.. ali moraš uzeti ruter od A1 - 389,00 HRK jednokratno ako nećeš pretplatu.

Ako nećeš pretplatu, kako plaćaš mjesečeni račun? Bonovima?


Jer vidim da ljudi brkaju ugovornu obavezu na 24 mjeseca i običan ugovor bez obaveze na 24 mjeseca. I brkaju otplatu uređaja u ratama.

 

Uostalom, na Webu A1 piše: "Biraj želiš li ugovornu obvezu ili ne."

 

Tak da... Pripazite samo na terminologiju da netko ne shvati pogrešno i završi s ovrhom jer misli kako "nema pretplatu".

 

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

I da svi koji su dosegli potrošnju od 200gb prije 15.10. se automatski smanjiva brzina na 2 mbit-a.Žalosno.

 Ovo je netocno, pitao sam ih na fejsu i kazu da za stare korisnike vrijedi 1 TB cijeli 10. mjesec i tek od 1.11. krece ovo s 200 gb

http://trakt.tv/user/MjezZza
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice