Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.515
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mjaneci3 kaže...

Naravno da je - , a to si skužio i sam.

Pa izbacio sam antene vani, namontirao sam ih na nosač. Postavljene su prema uputama koje dolaze s njima...

 Za  ZTE MF286 treba samo jedna vanjska antena kada su dvije slabiji je signal. Bilo je rasprava o tome https://forum.bug.hr/forum/topic/tele-2/neogranieni-internet-tele2/249781.aspx?page=227  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mjaneci3 kaže...

Naravno da je - , a to si skužio i sam.

Pa izbacio sam antene vani, namontirao sam ih na nosač. Postavljene su prema uputama koje dolaze s njima...

Koje antene? Iskra P56?

Mora ti biti razlika u jačini signala, brzina može biti i ista, ali jačina signala se mora poboljšati.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

i treba dodati na jačinu signala da se povećava exponencijalno. svaka 3 decibela je 100% jači signal. a sa iskrama se dobiva oko 8 db. što je preko 200% bolji signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije Iskra u pitanju. Probao sam i s jednom i s obje i mijenjao ulaze, ništa od navedenog ne utječe na signal. Antene su ove:

https://www.chipoteka.hr/artikl/149745/antena-gsm-nedis-4g3g-max-11-db-698-2700-mhz-unutarnjavanjska-8070126100
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nova mjerenja sim pokućni router B818-263. Zanimaju me vaša zapažanja i mišljenja.

1800 1800
2100 2100
2600 2600
1800+2100 1800+2100
1800+2600 1800+2600
1800+2100+2600 1800+2100+2600
Auto Auto
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Uopće ne rade agregacije(između različitih bandova) na repetitoru ili na ruteru,možemo si čestitati ja sam imao istu situaciju na moru samo kaj sam bio na Fleterici.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 5:10 (JohnMatrix).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nova mjerenja sim pokućni router B818-263. Zanimaju me vaša zapažanja i mišljenja.

 zanimljivo... upload na max ali download uvijek kao da je na jednoj frekvi, ili imaju neki limiter. ili jednostavno odašiljač nije na optici nego na bežičnom linku. to bi objasnilo zašto ne ide više.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Router je dobar rade agregacije na A1 i HT HR. Problem je u Tele2 . 4G+ je čista obmana da privuku korisnike znači da nemaju agregaciju među frekvencijama u to sam još i prije sumljao jer još nitko nije okačio speed test od pokučnog sa većim DL od 150Mbps . Imaju dvije frekvencije i negdje tri frekvencije a svi koji znate što je 2CA 3CA..... znate o čemu pričam. Ta bazna na koji se spajam visine je 58m na njoj su sva tri operatera, u funkciji je oko godinu dana Tele2 od prije mjesec dana. Tako da propusnost samog tornja nije upitna A1 i HT HR max brzine na tom tornju. Ako zbrojite moje brzine na pojedinim frekvencijama dobijete grzinu preko 300Mbps a ja sa te tri frekvencije ne mogu preko 150Mbps. Inače nisam na Tele2 kolega s foruma mi je posudio sim od pokućnog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 8:09 (DDavorin).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

bas smo nedavno ja i kolega testirali b818 i b715, brzine iste na tcomu, tele nismo jer nemamo karticu al su pale jako naspram pocetka kad je krenuo "flat" i brzine max sto smo uspijeli su cca 100 sa oba rutera, al taj isti odasiljac sa druge str ajmo reci sjeverne kuca je na istoku preko mobitela mjerimo skoro 300mbps, jel moguce da tamo ima manje korisnika ili je vise odasiljaca sa odvojenom brzinom.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Moguće da je razlika u opterećenosti baznih

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 10:05 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

bas smo nedavno ja i kolega testirali b818 i b715, brzine iste na tcomu, tele nismo jer nemamo karticu al su pale jako naspram pocetka kad je krenuo "flat" i brzine max sto smo uspijeli su cca 100 sa oba rutera, al taj isti odasiljac sa druge str ajmo reci sjeverne kuca je na istoku preko mobitela mjerimo skoro 300mbps, jel moguce da tamo ima manje korisnika ili je vise odasiljaca sa odvojenom brzinom.

 Test naših operatera stavit ću u ovu temu(da ne spamam ovu temu) kao i test B818-263 sa dva različita FW.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@DDavorin

Otkad Tele2 nudi brzine veće od 150 megabita (i to samo za pretplatnike), pa da ih je itko uspio dosegnuti?

U Zagrebu uredno imam 4G+ na Tele2.

Sumljao? 😂😂😂😂😂
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 18:02 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
@DDavorin

Otkad Tele2 nudi brzine veće od 150 megabita (i to samo za pretplatnike), pa da ih je itko uspio dosegnuti?

U Zagrebu uredno imam 4G+ na Tele2.

Sumljao? 😂😂😂😂😂

 Vidim da ti ta tematika nepoznata zato uzivaj u benefitima 4G+. Uglavnom Tele2 nema agregacija frekvencija to je poanta svega. 4G+ marketinški trik da privuku nove korisnike.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
probao sam forsirati svaku frekvenciju zasebno pa sve zajedno, doduše ima sam dve, i ne dobivam ništa bolju brzinu kao i kad je single frekvencija, iako u routeru uredno stoji da je 4g+, i da bi kao trebalo biti CA no ne osjeti se
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo par testova pojedinacnih frekvencija i obadvije frekvencije bit ce da na mojoj lokaciji radi agregacija

1800 MHZ 1800 MHZ
1800+2100 MHZ 1800+2100 MHZ
2100 MHZ 2100 MHZ
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo ponovio testove na drugom tornju gdje ima samo dvije frekvencije i max brzine po frekvenciji 2100 oko 50 i 1800 oko 10. E sad tu je nešto drugačija situacija bazna je dosta opterečena tako da brzine na auto čak skoče na 80Mbps na vrlo kratko vrijeme pa padnu na 49 i pa opet malo skoknu pa padnu tako da je teško tu reći ima li ili neme agregacije jer ti skokovi u brzinama mogu biti i do zagušenosti bazne i samog servera za speedtest . Pošto se svi ti parametri mogu se mijenjati softverski postoji mogučnost da je negdje uključeno ,a negdje nije. Ali definitivno se ne ukljući agregacija tamo gdje bi brzine prelazile 150Mbps kao u mojim prijašnjim mjerenjima.

 

horihoro  Kad testiraš radi preko kabla , a ne preko Wifi jer wifi je još jedna bežična mreža podložna raznim utjecajima pa može doći do većih odstupanja u mjerenjima

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@DDavorine, bijesni čovječe, Tele2 ima agregaciju frekvencija.
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@dado16 Ne osjeti se jer je previše korisnika online. Ni na A1 ne osjetim uvijek veće brzine agregacijom kada svi krenu koristiti internet.
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@DDavorine, veliki stručnjače, fali ti 2600MHz.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
@DDavorine, veliki stručnjače, fali ti 2600MHz.

 Da si pažljivije čitao vidio bi da sam radio mjerenja sa drugog tornja koji nema 2600. A ti meni reci gdje ti vidiš agregaciju u gore postanim mjerenjima gdje ima toranj i 2600. Do prije par dana nisi znao da Tele2 ima Pokućni na bonove bez ograničenja!

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 12:58 (DDavorin).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@DDavorine, stručnjače, napisao si da Tele2 nema agregaciju frekvencija.

"Uglavnom Tele2 nema agregacija frekvencija to je poanta svega."

Stručnjače.

A pokućnim internetom nazivaju korisnici A1 čak i svoj homebox. Podatak koji mi je da forumaš nije vezan uz pokućni: https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-na-bonove/

Ljudi svašta nazivaju pokućnim internetom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 16:05 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zelenapaprika  Sam nadimak ti govori jesi zelen ,a nemaš pojma o toj tematici bitno da se ukljućiš i spamaš i trolaš! A konkretno ništa od tvoji tvrdnji pokaži tu agregaciju kako radi kod tebe na Tele2 ako uopće imaš sim od tele2. I čudno da nisi znao da Tele2 ima 4G i na 2600 - B7 ,a ti kao jedan expert na tom polju.  Ovako je kod mene na 2600 , a ti svoj 4G+ možeš okačiti mačku na rep

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 16:35 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Davorin sto puta ti je napisano da tele2 nema veće brzine od 150Mb/s. To sve sa frekvencijama su radili ne zbog većih vršnih brzina nego zbog većih kapaciteta mreže. Ok?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 20:49 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nova mjerenja sim pokućni router B818-263. Zanimaju me vaša zapažanja i mišljenja.

 mislim da sam zapazio da imas iste brzine ko i ja sa huawei B315s-22

jedino kaj meni ne pi$e ova stotica kaj je tebi na svakoj sliki

drugo sve je isto

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

da agregacija radi a limit imaju do 150mbs i nema neke filozofije 

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

da agregacija radi a limit imaju do 150mbs i nema neke filozofije 

 možda imaju ludu agregaciju di samo razdvajaju korisnike na najslobodniju frekvenciju. pa ti recimo da slobodni 1800 down i 2600 up, ili obratno. tako da ako je zapunjen 1800 down daju ti 2600 down dok se 1800 ne oslobodi i tako ukrug. jedino bi mi to imalo smisla. svima štima, sve radi. ali nedaju da jedan zakuca sve frekvencije. i latencije su odmah svima dobre.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam doma HUawei B310 koji mi skuplja prašinu i reko da probam internet preko tele2 mreže. Otišo sam u prodajno mjesto da uzmem sim karticu no oni su mi dali mobilnu karticu. Da li sad to ima neke veze ako ja uzmem tarifu preko mobilne kartice s minutama i porukama pa tako isprobam internet ili je bolje ako je baš prava kartica za internet?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na govornim tarifama na bonove brzina je ogranicena na 75 mbit dok na ovim gdje je samo internet nije.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
horihoro kaže...

da agregacija radi a limit imaju do 150mbs i nema neke filozofije 

 možda imaju ludu agregaciju di samo razdvajaju korisnike na najslobodniju frekvenciju. pa ti recimo da slobodni 1800 down i 2600 up, ili obratno. tako da ako je zapunjen 1800 down daju ti 2600 down dok se 1800 ne oslobodi i tako ukrug. jedino bi mi to imalo smisla. svima štima, sve radi. ali nedaju da jedan zakuca sve frekvencije. i latencije su odmah svima dobre.

 Ma sve magleno kako kažeš luda agregacija jer da je limit na 150 ne bi bilo oscilacija zakuca na 150 +- par Mbps. Juče sam okrenuo antene da dobijem slabiji signal i time manje brzine i dobijem oko 90 na svakoj od dvije mjerene  frekvencije i 2CA oko 125Mbps agregacija proradila i dosta varirala od 100 do 125

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...
Na govornim tarifama na bonove brzina je ogranicena na 75 mbit dok na ovim gdje je samo internet nije.

 i neogranicena je limitirana na 5gb dnevno te se mora slat por konstantno za dodatnih 2 gb

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice