Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.255
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa, ideja je uzeti TELE2 bezbrojGB tarifu na pretplatu, bez ugovorne obveze, koristiti 3 tjedna dok sam na moru i onda raskinuti ugovor. to mi ispada najjeftinije/najbrze (od)morsko internet rjesenje za obitelj.

sad mene zanima, da li netko od iskusnjara zna da li postoje neka sitna slova u ugovoru, jer ja nigdje ne vidim minimalno vrijeme koristenja pretplate bez ugovorne obveze?

 

u teoriji je to slanje zahtjeva za raskid ugovora mailom i dovidjenja. platim jedan mjesec 169kn (flat/150mbps) i miran sam, ili je mozda ipak bolje uzeti za 199kn (flat/75mbps) bon tarifu i nemam nikakve zajebancije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
flash6 kaže...

ekipa, ideja je uzeti TELE2 bezbrojGB tarifu na pretplatu, bez ugovorne obveze, koristiti 3 tjedna dok sam na moru i onda raskinuti ugovor. to mi ispada najjeftinije/najbrze (od)morsko internet rjesenje za obitelj.

sad mene zanima, da li netko od iskusnjara zna da li postoje neka sitna slova u ugovoru, jer ja nigdje ne vidim minimalno vrijeme koristenja pretplate bez ugovorne obveze?

 

u teoriji je to slanje zahtjeva za raskid ugovora mailom i dovidjenja. platim jedan mjesec 169kn (flat/150mbps) i miran sam, ili je mozda ipak bolje uzeti za 199kn (flat/75mbps) bon tarifu i nemam nikakve zajebancije?

Skupo

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 16:34 (DDavorin).
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
flash6 kaže...

ekipa, ideja je uzeti TELE2 bezbrojGB tarifu na pretplatu, bez ugovorne obveze, koristiti 3 tjedna dok sam na moru i onda raskinuti ugovor. to mi ispada najjeftinije/najbrze (od)morsko internet rjesenje za obitelj.

sad mene zanima, da li netko od i

  Pa "Bez ugovorne obveze", mislim da kod Tele2 nema nikakvih sitnih slova.

 Po meni je jednostavnije platit dvi stoje za bon.

10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Već dvije tri godine tak uzimam za more net, tele2 pokucni pretplaza bez UO. Uzmem, a kad je dosta idem raskinut. Stigne kroz par dana papir postom da je raskinuto s kojim datumom, eventualno ako prelazi mjesec treba platiti zadnji račun i bok (plaća se proporcionalno, 1 dan je cca 169/30.5 cijena).

 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Budite oprezni s A1, kod njih bez UO kupujes sam ruter, ako prekines bez UO obvezu, slijedecu godinu ponovno trebas kupovati ruter i ugovarati novu bez UO.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
flash6 kaže...

ekipa, ideja je uzeti TELE2 bezbrojGB tarifu na pretplatu, bez ugovorne obveze, koristiti 3 tjedna dok sam na moru i onda raskinuti ugovor. to mi ispada najjeftinije/najbrze (od)morsko internet rjesenje za obitelj.

sad mene zanima, da li netko od iskusnjara zna da li postoje neka sitna slova u ugovoru, jer ja nigdje ne vidim minimalno vrijeme koristenja pretplate bez ugovorne obveze?

 

u teoriji je to slanje zahtjeva za raskid ugovora mailom i dovidjenja. platim jedan mjesec 169kn (flat/150mbps) i miran sam, ili je mozda ipak bolje uzeti za 199kn (flat/75mbps) bon tarifu i nemam nikakve zajebancije?

 Ako imaš router i treba ti samo SIM kartica, A1 nudi fletericu (tarifu) od 1TB po max brzini koju možeš ostvariti. Košta 249 kuna. Na A1 po novom možeš doplatiti iznos na bonaški račun koji želiš i ne ovisiš isključivo o iznosima postojećih bonova. I ako platiš Mastercardom ili Maestrom dobivaš 10% više, tako da za nekih 30 EUR-a dobiješ na bon 1TB na 30 dana, što je sasvim ok za pokrit cijelu familiju na moru. 

 

Tele2 za 199 kuna na bonove daje "neograničeni" internet ali mi se čini da je to još uvijek ograničeno na 5GB dnevno i dalje se produžuje u paketima po 2GB (za taj isti dan), što je loše ako nešto skidaš, a veće je od 5GB ili familija navali na internet.

 

HT nudi flat bez ograničenja za 70 kuna tjedno (bonbon ima povremene akcije za 35 kuna, ali u stilu "eto, danas vam dajemo flat po 35 kuna, pa požurite"), a to ti je 210 kuna za tri tjedna ili manje ako uloviš popust na bonbonu za 35 kuna (Simpa ne daje takve popuste, koliko vidim).

 

A1 i HT daju flat vikende bez ikakve doplate. HT do kraja kolovoza (još 3 vikenda), a za A1 ne znam do kada će to davati, a daje već cijeli srpanj (počeli su nuditi prije HT-a).

 

To ti je ponuda na bonove za ljeto 2020.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sto se tice tele 2 moze se uzet samo internet sim kartica nazovimo pokucni na bonove te onda nema ogranicenja od 5GB.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 8:32 (bezimeni).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pokućni na bonove bez ograničenja? Imaš link na stranicu Tele2 na kojoj su detalji o tome? Baš me zanima o čemu se radi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Pokućni na bonove bez ograničenja? Imaš link na stranicu Tele2 na kojoj su detalji o tome? Baš me zanima o čemu se radi.

Ovo?

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-na-bonove/

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ono o čemu si pisao. 😉 Ako je to - to, onda ti hvala na informaciji.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Ono o čemu si pisao. 😉 Ako je to - to, onda ti hvala na informaciji.

Drugi kolega je pisao o tome, ja sam se samo "bezobrazno" ubacio u komunikaciju. 

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dragi svi, imam doma pokućni od tele 2, lokacija Zagreb Gornja Dubrava Dankovec, bio sam izuzetno zadovoljan mjesecima brzinama (80 download), a ni na stabilnost se nisam mogao žaliti. Unazad 2 tjedna jačina signala je kriminalno loša, ne prelazi 54%, a brzina je do maksimalno 10, a većinu vremena i 3,4,5. Nisam ništa prčkao po postavkama routera, nisam fizički mjenjao lokaciju na kojoj se router nalazi, mreža je postala loša preko noći. Uzeo sam novu karticu, hodao ko tele po stanu da najdem bolju poziciju i jači signal, vračao na tvorničke postavke, ažurirao formware, ništa nije pomoglo. Ima li itko kakvu ideju da dobijem bar 70% signala. Neka moja pretpostavka je da hvatam signal nekog udaljenijeg odašiljača nego dosad, provjereno znam da je stanica udaljena ni 500 metara, no očito ne lovim signal sa nje. Sa 98% sam pao na 54% bez ikakvog valjanog razloga. Router je d-link DWR-921-4720.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I meni je isto brzina nekih tjedan dva uzas. Znaju mi 1080p/720p videi na yt stekat. Nzn kaj im se događa, ja sam nekih 15-ak kilometra istocno od tebe.

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Podrav ekipa, 

nisam pratio ovu temu pa barem godinu dana. Uglavnom, tele2 pokućni pa koristim preko 3, ako ne i 4 godine.. doslovno od samog početka jer je to bila najbolja solucija s obzirom da sam iz malog sela s istoka Hrvatske gdje na bakru možete imati standardnu brzinu za 2000. godinu od 4 mbit/s. 
Kad sam tek uzeo pokućni bio sam prezadovoljan brzinama, brzine su DL išle čak i do 140mbit/s, a UL do 50 mbit/s. Međutim u posljednje vrijeme mi je internet katastrofa, bilo to podne, jutro, večer, mrak, zora, nebitno. Brzine variraju od 2 do 10 mbit/s za DL te 1-4mbit/s pa UL. 
Bazna stanica je nekih 1km od mene i 100% sam siguran da bazna stanica nije opterećenija nego u vrijeme kada sam tek počeo koristiti pokućni iz razloga što u 4 godine se iz sela iselilo pa barem 30% stanovništva i to su pretežito mlađi ljudi koji su bili intezivni koristnici interneta. Ostali su babe, djedovi i ja na toj baznoj stanici, a brznia je teška koma. 
Može li mi tko reći o čemu bi se tu moglo raditi? Imam onaj stari Huawei 315b router ako se ne varam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Podrav ekipa, 

nisam pratio ovu temu pa barem godinu dana. Uglavnom, tele2 pokućni pa koristim preko 3, ako ne i 4 godine.. doslovno od samog početka jer je to bila najbolja solucija s obzirom da sam iz malog sela s istoka Hrvatske gdje na bakru možete imati standardnu brzinu za 2000. godinu od 4 mbit/s. 
Kad sam tek uzeo pokućni bio sam prezadovoljan brzinama, brzine su DL išle čak i do 140mbit/s, a UL do 50 mbit/s. Međutim u posljednje vrijeme mi je internet katastrofa, bilo to podne, jutro, večer, mrak, zora, nebitno. Brzine variraju od 2 do 10 mbit/s za DL te 1-4mbit/s pa UL. 
Bazna stanica je nekih 1km od mene i 100% sam siguran da bazna stanica nije opterećenija nego u vrijeme kada sam tek počeo koristiti pokućni iz razloga što u 4 godine se iz sela iselilo pa barem 30% stanovništva i to su pretežito mlađi ljudi koji su bili intezivni koristnici interneta. Ostali su babe, djedovi i ja na toj baznoj stanici, a brznia je teška koma. 
Može li mi tko reći o čemu bi se tu moglo raditi? Imam onaj stari Huawei 315b router ako se ne varam. 

Stavi karticu u mobitel pa malo prosetaj blize baznoj pa ces vidjet.

Ja sam zadovoljan proslo je 20 sati a brzina preko 100mbps

https://www.speedtest.net/result/9923332702

-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pokušao sam, ništa, iste su brzine, fascinatno je da kad vratim svoju karticu (mreža bonbon) na mobu mi je 4G+ dok je tele2 samo 4G. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Pokušao sam, ništa, iste su brzine, fascinatno je da kad vratim svoju karticu (mreža bonbon) na mobu mi je 4G+ dok je tele2 samo 4G. 

 možda ti mob ne podržava tu agregaciju. ili odašiljač na koji se spajaš niti nema dvije frekvencije za agregaciju ikakavu (mislim na  tele2 antene).

 

jer recimo moj odašiljač ima samo jednu frekvu i ne misle stavljat drugu do vjerovatno 5g mreže. malo je opterećen odašiljač i ne interesira ih da ga pojačaju.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bazna stanica radi ti samo na b3 1800 mhz zato je 4g. Vjerojatno neko manje mjesto di zivis,ali naznam zasto Tele2 tolko skrtare sa kapacitetima a reklamiraju 4g+ mobitele a ruralni djelovi su samo na 4g

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Bazna stanica radi ti samo na b3 1800 mhz zato je 4g. Vjerojatno neko manje mjesto di zivis,ali naznam zasto Tele2 tolko skrtare sa kapacitetima a reklamiraju 4g+ mobitele a ruralni djelovi su samo na 4g

 nikome se ne isplati investirat u ruralni dio ako im to donosi malo prihoda. makar  eu  nudi neke pare za ruralni dio...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I ja sam malo testirao(nova bazna na mojoj mikrolokaciji) ali sam na bonovima pa mi je brzina ograničena na 75Mbps. Moram negdje nabaviti sim od pokućnog da testiram.

B3 B3
B1 B1
B7 B7
AUTO AUTO
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 19:55 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

I ja sam malo testirao(nova bazna na mojoj mikrolokaciji) ali sam na bonovima pa mi je brzina ograničena na 75Mbps. Moram negdje nabaviti sim od pokućnog da testiram.

Koja lokacija sa b7 kad nisu na nekim lokacijama b1 pustit??????

-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
lithiumion kaže...

Pokušao sam, ništa, iste su brzine, fascinatno je da kad vratim svoju karticu (mreža bonbon) na mobu mi je 4G+ dok je tele2 samo 4G. 

 možda ti mob ne podržava tu agregaciju. ili odašiljač na koji se spajaš niti nema dvije frekvencije za agregaciju ikakavu (mislim na  tele2 antene).

 

jer recimo moj odašiljač ima samo jednu frekvu i ne misle stavljat drugu do vjerovatno 5g mreže. malo je opterećen odašiljač i ne interesira ih da ga pojačaju.

 Mob podržava, provjerio upravo. Sve mi je jasno, ali kako prije 3 godine sam spajajući se na tu istu baznu stanicu imao 14-15 puta veće brzine? A opterećenje bazne stanice je daleko manje nego prije 3 godine. 

horihoro kaže...

Bazna stanica radi ti samo na b3 1800 mhz zato je 4g. Vjerojatno neko manje mjesto di zivis,ali naznam zasto Tele2 tolko skrtare sa kapacitetima a reklamiraju 4g+ mobitele a ruralni djelovi su samo na 4g

 Znači, modem je isti, kartica je ista, bazna stanica je ista kao i prije 3 godine kad sam krenuo koristiti pokućni. Brzine su mi 14-15 puta manje, a opterećenje stanice je 100% manje nego prije 3 godine. Doslovno iz sela se iselilo 50% ljudi od 20 do 40 godina. 

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vjerovatno bazna pokriva i malo dalje neka mjesta pa neko sa Iskrinim antenama moguce da vuce promet i tako zagusuje

-
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Na pokućnom sam od sredine 2017. Mreža im je sve gora i gora. Mogu birati ili ovo ili T-komu koja je rekla da će dovesti optiku do mene prije kraja 2868. godine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje za ekipu koja se susretala s ZTE MF286 ruterom i vanjskim antenama. Uzeo sam u chipoteci 4G vanjske antene (x2 jer je specificirano da samo s 2 radi 4G) i spojio ih na ruter, ali nisam dobio apsolutno nikakve promjene u signalu. Doslovno je u db ista vrijednost i na 4G i na 3G. Jesam negdje propustio opciju da se prebacuje između interne i vanjske antene ili ?

Vrijednosti koje dobivam bez eksternih antena:

LTE = cca 100db
HSPA+ = cca 80db

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja nemam vanjsku ali na huwaiu imam opciju za odabrati antenul, doduse po defultu je na auto.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Koliko vidim, ZTE nema tu opciju. Ako netko zna, nek me usmjeri...

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mjaneci3 kaže...


Vrijednosti koje dobivam bez eksternih antena:

LTE = cca 100db
HSPA+ = cca 80db

 Vjerovatno su vrijednosti:

LTE -100 dBm

HSPA+ -80 dBm

 

Ništa nisi ni mogao imati sa tim antenama više u prostoriji , jer sve to koliko su bolje od internih uguši koaksijalni kabal.

Dobre su samo ako ih izbaciš negdje van gdje je bolji signal , a ruter sa internim antenama nemože vani na tom mjestu stajati radi npr. kiše.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Naravno da je - , a to si skužio i sam.

Pa izbacio sam antene vani, namontirao sam ih na nosač. Postavljene su prema uputama koje dolaze s njima...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
Na pokućnom sam od sredine 2017. Mreža im je sve gora i gora. Mogu birati ili ovo ili T-komu koja je rekla da će dovesti optiku do mene prije kraja 2868. godine.

 Istina, sve lošije i lošije iz dana u dan. 
Fascninatno mi je što osnovna škola u mjestu kojem živim ima optiku, a kuća doslovno koja je 10m zračne linije od škole nema mogućnosti dobiti optiku. (Frend mi živi odmah do škole, zvao HT i nije dostupa optika na adresi iako im je napomenuo da škola ima optiku a udaljena je 10m od njega)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice