Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.687
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Šest dan nemam interneta i čekam da mi se javi tehnička služba. Da li mogu na osnovu tog zatražiti raskid ugovora ili moram još čekati.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-papirnato (mail i sl) prijavi, prijavi nadležnima kao hakom.. i nakon 15 dana počinješ zarađivati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene nestane mreze svima u susjedstvu na tele2 pokucnom kada bude jaca kisa i vjetar, svaki put zovem nakon sat-dva i razlog je: tehnicke poteskoce... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 11:35 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
Kod mene nestane mreze svima u susjedstvu na tele2 pokucnom kada bude jaca kisa i vjetar, svaki put zovem nakon sat-dva i razlog je: tehnicke poteskoce... :D

Jucer jaki vjetar i kisa i radi sve savrseno 3km od bazne silos Vtc uz antene Iskra p56.

Nesjecam se kada zadnji put da je nestalo kompletno usluge

-
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni i susjedu u tjedan dana dva puta na 2-3h, router se prebacio na crveno. Nakon rr routera je svjetlilo zeleno kako treba ali signal je bio 0. Inace mi je uvijek na 5 signal.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa pošto sam nedavno produžio UO na Tele 2 pokućni te dobio huawei b525 i uz njega i novu SIM KARTICU. Jčer gledam dolazi pošta od TELE2 i u nutra još jedna SIM kartica.

Dali nju mogu baciti ili da ih zovem prije?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nazovi i provjeri da nije slučajno napravljena nova linija umjesto produljenja. Provjeri ugovor, na njemu mora pisati pretplatnički broj. Ako je isti kao i broj što si do sada koristio, onda je sve OK. Ako je različit, onda je nova linija u pitanju.

Dogodi se, ne bi trebao bit prevelik problem za riješiti. Ako se i ne može riješiti, vratiš nazad unutar 14 dana i to je to.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Nazovi i provjeri da nije slučajno napravljena nova linija umjesto produljenja. Provjeri ugovor, na njemu mora pisati pretplatnički broj. Ako je isti kao i broj što si do sada koristio, onda je sve OK. Ako je različit, onda je nova linija u pitanju.

Dogodi se, ne bi trebao bit prevelik problem za riješiti. Ako se i ne može riješiti, vratiš nazad unutar 14 dana i to je to.

 zvao, rekli da su greškom poslali sim karticu pa da samo zanemarim

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Ovo preko kabela ili WIFi

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dimax kaže...
horihoro kaže...

 Ovo preko kabela ili WIFi

Kabel ali ide i preko 5ghz wifi isto

-
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

meni za sada huawei b525 bolji u odnosu na zte mf286r koji sam imao protekle dvije godine....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo ak nekog slucajno zanima:

ruter huawei B315s-22

zaboravio platit racun i iskopcali me taman prije praznika i produzenog vikenda 20-21-22.6.

reko dok uplatim i to prodje, nece me ukopcat do kraja tjedna

pa uzo back up- A1 turisticku sim karticu, 80 kn sa 75 kn skinutih za 20 giga za tjedan dana

aktiviral prek sluzbe za korisnike

stavio sim u POKUCNI huawei B315s-22

sjedi-pali - vozi

sve radi bez ikakvih podesavanja

ne kuzim se u agregacije i ostalo, samo ustekam

i radilo je

posle sam vratil T2 karticu i isto radi

 

i evo sad na cresu, i brzine su cak bolje nego u zagrebu i slavonskom brodu, ima turista al ne puno

45 DL / 30 UL, ping 20 (Tele2)

ja zadovoljan

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nekoga mozda intersira huawei b715 star 1 god sa garancijom, racunom? Ako nije adekvatno pitanje za temu nek se obrise post

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 21:43 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Cijena? Jel brendirani?

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Šta je ovo ljudi pomagajte, jel toliko Za*rana bazna stanica u ZGu

Ne znam da li je sama zagusenost uzrok ali ovo SINR je katastrofa varijacija

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 13:22 (dosada123).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

...tele2 pokućni routeri zte mf286r:

 

download 30

upload 47

ping 58

-89 dBm

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

 

u 18,00 sati

 

jel bi bilo bolje sa krovnom antenom ili je to maksimum koji mogu postići ?

 

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

 

zbog čega je takva razlika ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jer ti je mobitel najvjerojatnjje bolji od cat6, lako moguce da podrzava 5CA ak je bilo koji noviji samsung ili slicno
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Taj Zte radi samo na jednoj frekvenciji zato ti je sporije od moba koji podrzava vise frekvencija 

Nabavi Huawei b535 i imat ces brzine kao i na mobu 

evo kod mene sa tim ruterom https://www.speedtest.net/result/9776759718

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Z004 kaže...

...tele2 pokućni routeri zte mf286r:

 

download 30

upload 47

ping 58

-89 dBm

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

 

u 18,00 sati

 

jel bi bilo bolje sa krovnom antenom ili je to maksimum koji mogu postići ?

 

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

 

zbog čega je takva razlika ?

sim staviš iz routera u mob?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipo pomoć...

 

Daj mi recite koja je aplikacija najbolja za provjeru na koju antenu se spaja hombox ili pokućni.

 

Bliža obitelj će iznajmit kući i sad trebam provjerit koji od tri naša operatera ima na tom mjestu najbolji bežićni internet., pa bi preko aplikacije probao naći tko od njih ima antenu najbliže njihovoj kući.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Trebas antenu ili bazne postaje od nasih operatera?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Trebas antenu ili bazne postaje od nasih operatera?

 Bazne postaje

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Z004 kaže...

...tele2 pokućni routeri zte mf286r: download 30, upload 47

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

zbog čega je takva razlika ?

 pisali smo vec o tome tu:

pokucni je sa brojem ogranicen na podatkovnu tarifu, brzina ovisi o ruteru i antenama, i NEMOZE ic u 4G / LTE + roaming

dok telefon sa govornom tarifom plus net moze u slucajevima slabijeg signala moze prebacit se na t-kom mrezu kroz nacionalni roaming i onda je i internet brzi zbog bolje infrastrukture i manje opterecene mreze, i vjerojatno je telefon sa brzom net konekcijom

 

ruteri koji su javno dostupni prek tele 2 su po brzini ograniceni( mislim da cat 6 je maksimum u ponudi) da nebi dodatno zagusivali mrezu, pa moras kak je kolega reko uzet neki ruter izvana kaj ima sve te agregacije signala dostupne da ti radi brze

i taj nacionalni roaming je iskljucen za podatkovne tarife 4G, a moze se prebacit na 3G di je mreza manje opterecena a samim tim je i sporija

 

i ako hoces pravi test, prvo probaj na pokucnom a onda istu sim karticu stavi u mob pa usporedi, jer ak usporedjujes podatkovnu i glasovnu tarifu, ko da usporedjujes jabuke i kruske

nadam se da sam pomogo

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I koji router onda uzeti za Pokućni? Imam Huawei B315. Kupio za keš u TELE 2 prije nekoh 3.5 godina. Signal je dobar. Bazna stanica blizu. Brzine variraju jako.  Koliko vidim tu po komentarima, mogu se uzeti neki koji nisu u TELE 2 ponudi ali radit će sa TELE 2. Kako to funkcionira? Samo prebecim SIM karticu u taj novi router koji nije TELE 2 brendiran ili treba njih kontaktirati da omoguće spajanje sa tim novim routerom?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Samo prebacis karticu i deri

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima kakva dobra aplikacija da mi automatski šalje na 13380 poruku nastavi kada prijeđem dnevni limit.

probao sam neke aplikacije, ali baš ne rade kako sam ja to zamislio.

BF3:fluffy_inside
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja za to koristim Pulse SMS: https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.klinker.messenger&hl=en

 

Unutar aplikacije ideš na Settings -> Advanced Features -> Auto Replay Configuration -> Create a New Auto Replay -> tu odabereš stavku Contact i upišeš 13880 a pod "Response" upišeš Nastavi.

 

Pokušao sam koristiti i neku aplikaciju za automatizacija s gotovi predloškom (ne mogu se sjetiti koju točno) ali nije radilo, a sam nisam uspio složiti. 

Pulse mi se pokazao kao najbolje rješenje. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Eyekool kaže...

Ja za to koristim Pulse SMS: https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.klinker.messenger&hl=en

 

Unutar aplikacije ideš na Settings -> Advanced Features -> Auto Replay Configuration -> Create a New Auto Replay -> tu odabereš stavku Contact i upišeš 13880 a pod "Response" upišeš Nastavi.

 

Pokušao sam koristiti i neku aplikaciju za automatizacija s gotovi predloškom (ne mogu se sjetiti koju točno) ali nije radilo, a sam nisam uspio složiti. 

Pulse mi se pokazao kao najbolje rješenje. 

 jel postoji nesto za router da tako salje, da se ne moras spajati stalno i slati rucno poruke?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
IFTTT, Tasker, Automagic... Sve šalju bez problema.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice