Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.957
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam A1 prije 10-ak dana, 100 gb paket + nekakva akcija pa sam dobio jos 100 gb gratis slijedeca 24 mjeseca iako sam uzeo bez ugovorne obveze.

Ruter me ispao 399 kn + 145 kn mjesecno za 200 gb prometa, sklopljeno u jednoj od poslovnica.

 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Roman007 kaže...

 

Od vas koji koristite pokućni i ZTE ruter, dali tko ima i PS4? Meni se događa kao da ruter ne propušta full brzinu prema PS-u pa sam spojen npr na 20 megabita ali PS skida možda polovicom te brzine ili manje.

 ja ti imam ZTE TELE2 pokućni.

Recimo ako mi je brzina 30-35mbps, na LAN mi PS  daje 19-20mbps.

 

 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
konstantno drži neku brzinu. Na b715 ni rano ujutro nisam mogao izmjeriti veću brzinu od 60,a ovdje mi i navečer bude oko 60. Nema onako da varira da ti je veći upload od downloada i tako.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
Roman007 kaže...

 

Od vas koji koristite pokućni i ZTE ruter, dali tko ima i PS4? Meni se događa kao da ruter ne propušta full brzinu prema PS-u pa sam spojen npr na 20 megabita ali PS skida možda polovicom te brzine ili manje.

 ja ti imam ZTE TELE2 pokućni.

Recimo ako mi je brzina 30-35mbps, na LAN mi PS  daje 19-20mbps.

 

 

 znači slična situacija 

PSN Roman_991
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dosa mi je B715 i P56 antene. Sad bi se mora igrat malo da si podesim kako treba. Ako tko ima ovo dvoje, javite se u inbox, pls. 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

Dosa mi je B715 i P56 antene. Sad bi se mora igrat malo da si podesim kako treba. Ako tko ima ovo dvoje, javite se u inbox, pls. 

 Razmak antena neka bude najmanje 34 cm i neka bude montirane na nekakav nosač da budu pod kutem od 45 stupnjeva ili 90 stupnjeva.Okreni samo antene prema odašiljaču i nadaj se najboljem.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

Dosa mi je B715 i P56 antene. Sad bi se mora igrat malo da si podesim kako treba. Ako tko ima ovo dvoje, javite se u inbox, pls. 

 Izmjeri brzine sa i bez antena

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovo je slika cellmappera gdje mi je router i na koji se spajam. eNB ID 41042 - LTE:

https://prnt.sc/t1xcfv

 

Link na Cellmaper lokaciju:

https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=2&type=LTE&latitude=43.54036594122948&longitude=16.449991602669396&zoom=16&showTowers=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=None&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true

 

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 

Opticka vidljivost dobra. Zracna linija od P56 antena do odasiljaca je 1km. Sve je na automatski od networking settings. Probavao sam jučer radno razne opcije i jedino auto je najbolje. Ovo je Di se spajam trenutno 

CELL_ID
10506765 - 1800 mhz
Brzine:
Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 11:03 (jojo_surf).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 Oke, ne koristim LteWatch - vidim da piše 4G i band 3. Jel ti nije 1800+2100 (odnosno auto) ukljucen pa da lovi 4g+ kad vec imaju 1+3 na tom tornju? Na b535 se barem UVIJEK vidi jel 4g ili 4g+. Kazem, ak je do ltewatch onda sorry, nemam iskustva s njim :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 

Opticka vidljivost dobra. Zracna linija od P56 antena do odasiljaca je 1km. Sve je na automatski od networking settings. Probavao sam jučer radno razne opcije i jedino auto je najbolje. Ovo je Di se spajam trenutno 

CELL_ID
10506765 - 1800 mhz
Brzine:

Gotovo identične rezultate sam izmjerio nedavno kod frenda kojem sam postavljao antenu. SINR max. 17. Brzina slična tvojoj. Opterećenje odašiljača bi trebalo biti nikakvo obzirom da je u pitanju malo turističko mjesto u kojem trenutno ima 10 osoba. On je super zadovoljan, jer mu je alternativa t-com parica i brzina od 5-7mbit/s, ovako ima i 20x veću brzinu.

 

Router Huawei B525.

 

Kako se spajaš na router, žično ili bežično?

 

creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

 Koliko vidim s antenama Iskra P56.

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

  S antenama. Nisan zadovoljan

mzopg kaže...
jojo_surf kaže...

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 

Opticka vidljivost dobra. Zracna linija od P56 antena do odasiljaca je 1km. Sve je na automatski od networking settings. Probavao sam jučer radno razne opcije i jedino auto je najbolje. Ovo je Di se spajam trenutno 

CELL_ID
10506765 - 1800 mhz
Brzine:

Gotovo identične rezultate sam izmjerio nedavno kod frenda kojem sam postavljao antenu. SINR max. 17. Brzina slična tvojoj. Opterećenje odašiljača bi trebalo biti nikakvo obzirom da je u pitanju malo turističko mjesto u kojem trenutno ima 10 osoba. On je super zadovoljan, jer mu je alternativa t-com parica i brzina od 5-7mbit/s, ovako ima i 20x veću brzinu.

 

Router Huawei B525.

 

Kako se spajaš na router, žično ili bežično?

 

creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

 Koliko vidim s antenama Iskra P56.

 

 A jbt Ovo je router b715 i imamo iste brzine. Onda nisan treba toliko trosit ako je i b525 dobar... Moguce da je do zagusenja. Bas cu ga jednom mjerit ujutro u 3-4 sata, bas me zanima koliko ce onda biti. 

 

 

Btw, jel ima ovdje itko b715? wifi signal mi je preslab tj. Opseg mu je jako mali. Sa zte mf286 san mogao do garaze. S ovim nema sanse.... 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 19:14 (jojo_surf).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...
creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

  S antenama. Nisan zadovoljan

mzopg kaže...
jojo_surf kaže...

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 

Opticka vidljivost dobra. Zracna linija od P56 antena do odasiljaca je 1km. Sve je na automatski od networking settings. Probavao sam jučer radno razne opcije i jedino auto je najbolje. Ovo je Di se spajam trenutno 

CELL_ID
10506765 - 1800 mhz
Brzine:

Gotovo identične rezultate sam izmjerio nedavno kod frenda kojem sam postavljao antenu. SINR max. 17. Brzina slična tvojoj. Opterećenje odašiljača bi trebalo biti nikakvo obzirom da je u pitanju malo turističko mjesto u kojem trenutno ima 10 osoba. On je super zadovoljan, jer mu je alternativa t-com parica i brzina od 5-7mbit/s, ovako ima i 20x veću brzinu.

 

Router Huawei B525.

 

Kako se spajaš na router, žično ili bežično?

 

creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

 Koliko vidim s antenama Iskra P56.

 

 A jbt Ovo je router b715 i imamo iste brzine. Onda nisan treba toliko trosit ako je i b525 dobar... Moguce da je do zagusenja. Bas cu ga jednom mjerit ujutro u 3-4 sata, bas me zanima koliko ce onda biti. 

 

 

Btw, jel ima ovdje itko b715? wifi signal mi je preslab tj. Opseg mu je jako mali. Sa zte mf286 san mogao do garaze. S ovim nema sanse.... 

 ja imam.. meni je relativno blizu. na katu al je "zračne linije mozda 4-5m i imam jako dobru antenu na kompu..al 5ghz dosta slabo pokriva to sam isto primijetio. velim meni nije loše,al je "mala" udaljenost..da je veća ko zna..

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Wifi na 5 GHz slabo prolazi kroz zidove, dok 2.4 GHz koliko toliko prolazi

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

stigao mi huawei b525 do sada imao ZTE MF286R  pa da vidim ako je bolji....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja imam b715 i dvije iskre p56 na krovu. Ful signal brzina na 2.4 mhz oko 100 mbps a na 5 mhz ide i do
262 mbps jutros izmjereno. I 5 mhz ide po cijelom katu kuće iako je ruter na tavanu, mjerim na mobitelu.
www.speedtest.net/my-result/e/6208572285
Ja sam na A1.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 18:06 (Rocki).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rocki kaže...
Ja imam b715 i dvije iskre p56 na krovu. Ful signal brzina na 2.4 mhz oko 100 mbps a na 5 mhz ide i do
262 mbps jutros izmjereno. I 5 mhz ide po cijelom katu kuće iako je ruter na tavanu, mjerim na mobitelu.
www.speedtest.net/my-result/e/6208572285
Ja sam na A1.

Fulao si temu. Ovo je tema za Tele2, ne za A1.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...
jojo_surf kaže...
creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

  S antenama. Nisan zadovoljan

mzopg kaže...
jojo_surf kaže...

RSRQ stalno varira gore dolje, a SINR nikako ne mogu dofurat do 30. Maximum mi je 17. LteWatch:

https://prnt.sc/t1xdwp

 

Opticka vidljivost dobra. Zracna linija od P56 antena do odasiljaca je 1km. Sve je na automatski od networking settings. Probavao sam jučer radno razne opcije i jedino auto je najbolje. Ovo je Di se spajam trenutno 

CELL_ID
10506765 - 1800 mhz
Brzine:

Gotovo identične rezultate sam izmjerio nedavno kod frenda kojem sam postavljao antenu. SINR max. 17. Brzina slična tvojoj. Opterećenje odašiljača bi trebalo biti nikakvo obzirom da je u pitanju malo turističko mjesto u kojem trenutno ima 10 osoba. On je super zadovoljan, jer mu je alternativa t-com parica i brzina od 5-7mbit/s, ovako ima i 20x veću brzinu.

 

Router Huawei B525.

 

Kako se spajaš na router, žično ili bežično?

 

creat1n kaže...
To je s antenama ili bez? Dobra brzina.

 Koliko vidim s antenama Iskra P56.

 

 A jbt Ovo je router b715 i imamo iste brzine. Onda nisan treba toliko trosit ako je i b525 dobar... Moguce da je do zagusenja. Bas cu ga jednom mjerit ujutro u 3-4 sata, bas me zanima koliko ce onda biti. 

 

 

Btw, jel ima ovdje itko b715? wifi signal mi je preslab tj. Opseg mu je jako mali. Sa zte mf286 san mogao do garaze. S ovim nema sanse.... 

 ja imam.. meni je relativno blizu. na katu al je "zračne linije mozda 4-5m i imam jako dobru antenu na kompu..al 5ghz dosta slabo pokriva to sam isto primijetio. velim meni nije loše,al je "mala" udaljenost..da je veća ko zna..

 

daj mi reci kakav ti je RSRQ i SINR na LteWatch, molin te. 

Rocki kaže...
Ja imam b715 i dvije iskre p56 na krovu. Ful signal brzina na 2.4 mhz oko 100 mbps a na 5 mhz ide i do
262 mbps jutros izmjereno. I 5 mhz ide po cijelom katu kuće iako je ruter na tavanu, mjerim na mobitelu.
www.speedtest.net/my-result/e/6208572285
Ja sam na A1.

 

daj mi reci kakav ti je RSRQ i SINR na LteWatch, molin te. 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko,

U postu se govori o ruteru huawei b715 i o antenama iskra p56 o čemu i pišem.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 18:42 (Rocki).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pročitaj naslov teme. Ovo je tema vezana isključivo za Tele2 usluge. Ako želite raspravljati o antenama, preporučujem da otvorite novu temu.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rocki kaže...
Marko,

U postu se govori o ruteru huawei b715 i o antenama iskra p56 o čemu i pišem.

 https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?page=10&jumpto=6153469&sort=asc&view=flat  = ovdje mozes

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ajde ajde dečki nećemo sada.... ugl ruter je vrh i ovako na "prvi pogled" i ovo malo korištenja mnogo bolji nego ZTE kojeg sam koristio 2 god

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje, dal se u taj 1tb mjescno racuna download + upload ili samo download? 

Ova iz korisnicke sluzbe ocito nije razumila pitanja te je konfuzno odgovorila (genericno, smanjuje vam se brzina downloada i uploada)

 

Mene vise zanima jel upload se racuna u taj 1tb mjesecnog prometa il samo downloadanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 19:03 (Blendy).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

naravno da i jedno i drugo

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok trenutno sam u fazi iz jednog grada u drugi pa mi je potreban pokućni internet pa sam čuo preporuku za tele 2 prvenstveno mi je potreban za PS4 online igranje pa me zanima koja tarifa i obavezno BEZ UGOVORA ili ako imate neku drugu preporuku . Bitno je da ne šteka u online i jeli bitno koji mi dadnu router il' kako se to zove ? Hvala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rondo9 kaže...

Bok trenutno sam u fazi iz jednog grada u drugi pa mi je potreban pokućni internet pa sam čuo preporuku za tele 2 prvenstveno mi je potreban za PS4 online igranje pa me zanima koja tarifa i obavezno BEZ UGOVORA ili ako imate neku drugu preporuku . Bitno je da ne šteka u online i jeli bitno koji mi dadnu router il' kako se to zove ? Hvala 

 Uzmi neograničenu tarifu

Oni dijele ZTE rutere ali pkušaj tražit Huawei B525 ruter....

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo meni na B715. ovo je spojeno samo na LTE 2100. Odasiljac nema 3 agregacije, nego samo 2. 1800 + 2100

 

 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 7:03 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

Evo meni na B715. ovo je spojeno samo na LTE 2100. Odasiljac nema 3 agregacije, nego samo 2. 1800 + 2100

 

 

Kakva ti je brzina na 1800+2100 ? Ja koristim Huawei b535 i zadovoljan sam sa brzinom, jedino mu je mana slab wifi 

https://www.speedtest.net/result/9674427592

-
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 

 

Kakva ti je brzina na 1800+2100 ? Ja koristim Huawei b535 i zadovoljan sam sa brzinom, jedino mu je mana slab wifi 

https://www.speedtest.net/result/9674427592

 i ja imam HUAWEI B525 te mi je WiFi uredu odnosno ne primjetim da ima nekih poteškoća. Probaj u postavkama rutera postavit da je isti "baca" dug signal....

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako nekog zanima prodajem Huawei b525 ruter 500kn fiksno

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice