Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.332
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Z004 kaže...

Pozdrav, tele 2 za pokučni Internet nudi ZTE mf286r router.

Dali je to 4g+ router i da li će mi sa tim routerom biti brzine ko i na mobitelu ? (Kod kuće mi bude brzina 95/25 na speedtestu izmjereno mobitelom na 4g+)

 

Hvala

 ukratko imam taj ruter i ne podržava 4G+.

Meni je sad pretplata prestala te sam ih pitao dali će u skorašnje vrijeme dobivati koje 4G+ rutere pa da neznaju.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo da pohvalim tele2, kod mene zadnjih 2 tjedna na huawei b715 brzina po danu ne pada ispod 30mbita, po noci ide i preko 100.

 

prije su brzine bile dnevne oko 10-15, naveče 5-10, u noći 50-70. i više ne puca veza, znalo je pucati 1-2puta dnevno da sam baš morao resetirati ruter.

 

nek tak ostane i ja zadovoljan. imam jos god dana ugovora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dado16 kaže...
Z004 kaže...

Pozdrav, tele 2 za pokučni Internet nudi ZTE mf286r router.

Dali je to 4g+ router i da li će mi sa tim routerom biti brzine ko i na mobitelu ? (Kod kuće mi bude brzina 95/25 na speedtestu izmjereno mobitelom na 4g+)

 

Hvala

 podrzava samo 1/3/7/8/28 bandove, tak da nece biti kao na mobitelu

 A zašto ne bi bilo kao i na mobitelu ako su na njegovoj mikrolokaciji B3 i B7 imat će 4G+ i brzinu kao na mobitelu. Router podržava sve bandove koje naši operateri imaju. Samo je bitno koje 2CA podržavaju konkretno za taj router ne podržava 2CA B1+B3 Što je u većini slučajeva koje agregacije ima tele2 u hr i ako je ta kombinacija i taj router onda nema 4g+ ni brzine kao na mobu.

Evo i sve 2CA koje podržava ZTE MF 286:  B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B8,B7+B20

band koje podržava B1,B3,B7,B8,B20

Z004 Uzmi router B535-232 imaš par postova iznad link kod kolege Gale92

 kazes zasto ne bi podrzavalo i onda napises da ne podrzava agregacije koje ima tele2 u hr... pa o tome ja i pricam, nema sanse da mu bude kao na mobu

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
DDavorin kaže...
dado16 kaže...
Z004 kaže...

Pozdrav, tele 2 za pokučni Internet nudi ZTE mf286r router.

Dali je to 4g+ router i da li će mi sa tim routerom biti brzine ko i na mobitelu ? (Kod kuće mi bude brzina 95/25 na speedtestu izmjereno mobitelom na 4g+)

 

Hvala

 podrzava samo 1/3/7/8/28 bandove, tak da nece biti kao na mobitelu

 A zašto ne bi bilo kao i na mobitelu ako su na njegovoj mikrolokaciji B3 i B7 imat će 4G+ i brzinu kao na mobitelu. Router podržava sve bandove koje naši operateri imaju. Samo je bitno koje 2CA podržavaju konkretno za taj router ne podržava 2CA B1+B3 Što je u većini slučajeva koje agregacije ima tele2 u hr i ako je ta kombinacija i taj router onda nema 4g+ ni brzine kao na mobu.

Evo i sve 2CA koje podržava ZTE MF 286:  B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B8,B7+B20

band koje podržava B1,B3,B7,B8,B20

Z004 Uzmi router B535-232 imaš par postova iznad link kod kolege Gale92

 kazes zasto ne bi podrzavalo i onda napises da ne podrzava agregacije koje ima tele2 u hr... pa o tome ja i pricam, nema sanse da mu bude kao na mobu

 Čitaj s razumjevanjem što sam napisao kolega ima isti taj router i ima 4G+ na Tele2 i to na B3+B7. Zte286 je 4G+ router isto kao i B525s-23a oba su cat6 routeri.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dado16 kaže...
DDavorin kaže...
dado16 kaže...
Z004 kaže...

Pozdrav, tele 2 za pokučni Internet nudi ZTE mf286r router.

Dali je to 4g+ router i da li će mi sa tim routerom biti brzine ko i na mobitelu ? (Kod kuće mi bude brzina 95/25 na speedtestu izmjereno mobitelom na 4g+)

 

Hvala

 podrzava samo 1/3/7/8/28 bandove, tak da nece biti kao na mobitelu

 A zašto ne bi bilo kao i na mobitelu ako su na njegovoj mikrolokaciji B3 i B7 imat će 4G+ i brzinu kao na mobitelu. Router podržava sve bandove koje naši operateri imaju. Samo je bitno koje 2CA podržavaju konkretno za taj router ne podržava 2CA B1+B3 Što je u većini slučajeva koje agregacije ima tele2 u hr i ako je ta kombinacija i taj router onda nema 4g+ ni brzine kao na mobu.

Evo i sve 2CA koje podržava ZTE MF 286:  B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B8,B7+B20

band koje podržava B1,B3,B7,B8,B20

Z004 Uzmi router B535-232 imaš par postova iznad link kod kolege Gale92

 kazes zasto ne bi podrzavalo i onda napises da ne podrzava agregacije koje ima tele2 u hr... pa o tome ja i pricam, nema sanse da mu bude kao na mobu

 Čitaj s razumjevanjem što sam napisao kolega ima isti taj router i ima 4G+ na Tele2 i to na B3+B7. Zte286 je 4G+ router isto kao i B525s-23a oba su cat6 routeri.

 To si u pravu ali problem je sto Tele2 jako rijetko di je pustio B7 neznam zasto nepuste na svim baznim stanicama ili ocito skrtare

-
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Meni je na b525s-23a brzina preko dana prosjecno 80, dok navecer ide do 120. Susjed udaljen 80tak metara zracne linije ima max brzinu 60tak sa istim tim routerom. Njemu razlog nije jasan, a bome ni meni posto smo spojeni na isti toranj... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
Meni je na b525s-23a brzina preko dana prosjecno 80, dok navecer ide do 120. Susjed udaljen 80tak metara zracne linije ima max brzinu 60tak sa istim tim routerom. Njemu razlog nije jasan, a bome ni meni posto smo spojeni na isti toranj... :D

 velika vjerovatnost da niste na istom odašiljaču, ili niste na istom sektoru antene. jer su 3 antene na odašiljaču za pokrivanje 360 stupnjeva. svaka po 120 stupnjeva pokriva.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala na odgovoru!
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

...dali ima kakva aplikacija za mobitel u kojoj se vidi koja od tih dva B  mobitel koristi za 4g+ ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa pitat ću tu.

Naime pošto mi je 4.6.2020 istekla pretplata na tele2 pokućnom.

Razmišljam prekinuti s njima suradnju te preći kod nekih od ostalih TCOM ili VIP

Ako oni imaju mobilni Internet s ruterom.

 

Mene samo zanima kolika bi kod njih cijena bila "beskonačnog interneta" odnosno recimo 1T kao što ima TELE2

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanimljivo taj Huawei B535 se spaja na b1 naravno pise da je spojen na 4g+

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Ekipa pitat ću tu.

Naime pošto mi je 4.6.2020 istekla pretplata na tele2 pokućnom.

Razmišljam prekinuti s njima suradnju te preći kod nekih od ostalih TCOM ili VIP

Ako oni imaju mobilni Internet s ruterom.

 

Mene samo zanima kolika bi kod njih cijena bila "beskonačnog interneta" odnosno recimo 1T kao što ima TELE2

 

u sličnoj sam dilemi, ali koliko sam ja proučio kod HT-a je 300gb (400gb ako si u magenti) i nakon toga ide brzina na 4 megabita, a VIP je imao akciju 200gb (obično je 100) i nakon toga smenjenje brzine tokom dana a od 10 navečer do 6 ujutro je max brzina

PSN Roman_991
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 14:43 (Roman007).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Ekipa pitat ću tu.

Naime pošto mi je 4.6.2020 istekla pretplata na tele2 pokućnom.

Razmišljam prekinuti s njima suradnju te preći kod nekih od ostalih TCOM ili VIP

Ako oni imaju mobilni Internet s ruterom.

 

Mene samo zanima kolika bi kod njih cijena bila "beskonačnog interneta" odnosno recimo 1T kao što ima TELE2

 Na A1 moraš imati njihovu najskuplju tarifu za mobilni internet (to nije voice tarifa s internetom, nego baš mobilni internet) i potom doplatiti za neograničeni internet. ALI, nemoj me pitati koja su ograničenja tog neograničenog interneta. To istraži sam ili neka to napiše netko tko to sam ima. Ja sam odustao, kada sam vidio cijenu. Meni flat internet nije toliko potreban.

 

Mislim da HT nema neograničeni internet na mjesečnoj razini (osim u najskupljoj voice tarifi za nekih 249 kuna). Bonaši: bonbon i simpa imaju flat rate tjedan za 70 kuna, što je 280 kuna u 4 tjedna. I meni nije nešto. Na Simpi sam za vikend koristio 3 poklonjena dana flat interneta i brzina je bila do 30 megabita u downloadu uz Huaweijev USB stick koji ide do 150 megabita.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Roman007 kaže...

 

u sličnoj sam dilemi, ali koliko sam ja proučio kod HT-a je 300gb (400gb ako si u magenti) i nakon toga ide brzina na 4 megabita, a VIP je imao akciju 200gb (obično je 100) i nakon toga smenjenje brzine tokom dana a od 10 navečer do 6 ujutro je max brzina

 na A1 stranicama stoji da je Neograničeni promet

 

https://www.a1.hr/privatni/internet/a1-homebox

 

Vidim da nude isti ruter koji ja sada imam kod Tele2.

 

Mene najviše smeta što je u zadnja 2,3 tjedna brzina značajno opala, točno ajmo reć razdoblje nakon isteka ugovorne obveze.

 

Zvati ću popodne pa provjeriti.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
Roman007 kaže...

 

u sličnoj sam dilemi, ali koliko sam ja proučio kod HT-a je 300gb (400gb ako si u magenti) i nakon toga ide brzina na 4 megabita, a VIP je imao akciju 200gb (obično je 100) i nakon toga smenjenje brzine tokom dana a od 10 navečer do 6 ujutro je max brzina

 na A1 stranicama stoji da je Neograničeni promet

 

https://www.a1.hr/privatni/internet/a1-homebox

 

Vidim da nude isti ruter koji ja sada imam kod Tele2.

 

Mene najviše smeta što je u zadnja 2,3 tjedna brzina značajno opala, točno ajmo reć razdoblje nakon isteka ugovorne obveze.

 

Zvati ću popodne pa provjeriti.

 Homebox? To je različito od mobilnih tarifa. To je pandan fiksnom telefonu.


"Prvih 100 GB internet prometa dostupno ti je po najvećim brzinama. Nakon toga se brzina spušta na 2 Mbit/s, što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje. U slučaju potrebe za brzinama većim od 2 Mbit/s, preporučujemo neku od dodatnih opcija koje će ti omogućiti maksimalno dostupnu brzinu.

U periodu između 00 i 10 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.

Maksimalna brzina interneta ovisi o razini 4G signala, trenutnoj opterećenosti mreže i modelu uređaja.

Opcija 1TB omogućava dodatni Internet promet po većim brzinama, svim novim i postojećim korisnicima"

 

Ovo zadnje je mukte ako produljuješ ugovor ili ga sklapaš na 24 mjeseca, što ja ne želim (tko živ, a tko mrtav za 24 mjeseca). Tako da pažljivo pročitaj BAŠ SVE što piše na toj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 14:52 (zelenapaprika).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
Roman007 kaže...

 

u sličnoj sam dilemi, ali koliko sam ja proučio kod HT-a je 300gb (400gb ako si u magenti) i nakon toga ide brzina na 4 megabita, a VIP je imao akciju 200gb (obično je 100) i nakon toga smenjenje brzine tokom dana a od 10 navečer do 6 ujutro je max brzina

 na A1 stranicama stoji da je Neograničeni promet

 

https://www.a1.hr/privatni/internet/a1-homebox

 

Vidim da nude isti ruter koji ja sada imam kod Tele2.

 

Mene najviše smeta što je u zadnja 2,3 tjedna brzina značajno opala, točno ajmo reć razdoblje nakon isteka ugovorne obveze.

 

Zvati ću popodne pa provjeriti.

 Uz Homebox Duo naplaćuje se i cijena routera koja iznosi 389 kn jednokratno ili 9 kn + 20 kn/mj. uz ugovor na 24 mj.

Prvih 100 GB internet prometa dostupno ti je po najvećim brzinama. Nakon toga se brzina spušta na 2 Mbit/s, što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje. U slučaju potrebe za brzinama većim od 2 Mbit/s, preporučujemo neku od dodatnih opcija koje će ti omogućiti maksimalno dostupnu brzinu.

U periodu između 00 i 10 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.

Maksimalna brzina interneta ovisi o razini 4G signala, trenutnoj opterećenosti mreže i modelu uređaja.

Opcija 1TB omogućava dodatni Internet promet po većim brzinama, svim novim i postojećim korisnicima.

 

Opcija 1TB uključuje maksimalno dostupnu brzinu tijekom potrošnje prvih 100GB uključenog Internet prometa iz Opcije, nakon čega se maksimalno dostupna brzina unutar Opcije smanjuje na 5 Mbit/s.

 

 

Obavezno treba čitati dopunske podatke 

 

Edit: isprika na ponavljanju sad vidim da je već netko isto napisao 

PSN Roman_991
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 15:08 (Roman007).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad zvao, rekla mi je 175KN na 24mj, dobivam 200GB prometa po punoj brzini te kad to pređem pada mi brzina na 2mbps odnosno mogu za dodatno 10kn aktivirati dodatno 20GB i to bezbroj puta.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Roman007 kaže...

 

Obavezno treba čitati dopunske podatke 

 

Edit: isprika na ponavljanju sad vidim da je već netko isto napisao 

 Treba to ponoviti što više puta. Uopće nije suvišno.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sada zvao i tcom ali ispada da su po svemu tele2 ipak "najisplativiji"...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pogotovo nama koji preko bakra vucemo ispod 10 brzinu... 😄
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon što sam danas zvoa Tele2 da želim prestati plaćati tarifu.. za nekih 15 min zvoni mob.

 

Zovu iz tele2, "gospodine vidimo da želite prekinuti tarifu, pa evo ponuditi ćemo vam bla bla bla"....

 

ugl: daju mi huawei B5254G+

novu sim karticu

10kn popusta na računu....

 

 

ono što mene "buni" je to da huawei b525 nemaju u "svojoj ponudi" a meni ga daju.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Nakon što sam danas zvoa Tele2 da želim prestati plaćati tarifu.. za nekih 15 min zvoni mob.

 

Zovu iz tele2, "gospodine vidimo da želite prekinuti tarifu, pa evo ponuditi ćemo vam bla bla bla"....

 

ugl: daju mi huawei B5254G+

novu sim karticu

10kn popusta na računu....

 

 

ono što mene "buni" je to da huawei b525 nemaju u "svojoj ponudi" a meni ga daju.....

 Izasao je iz ponude sad se daje zte model, ostalo je par komada najvjerojatnije na skladistu pa ti nude

battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

 

ono što mene "buni" je to da huawei b525 nemaju u "svojoj ponudi" a meni ga daju.....

 Možda je netko probao pokućni par dana, pa je odustao i vratio router natrag.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...

 

ono što mene "buni" je to da huawei b525 nemaju u "svojoj ponudi" a meni ga daju.....

 Izasao je iz ponude sad se daje zte model, ostalo je par komada najvjerojatnije na skladistu pa ti nude

 ja imam sada zte model.... ništa me ne košta isprobat pa ga ako nisam zadovoljan ga vratim unutar 14 dana

zelenapaprika kaže...
Gale92 kaže...

 

ono što mene "buni" je to da huawei b525 nemaju u "svojoj ponudi" a meni ga daju.....

 Možda je netko probao pokućni par dana, pa je odustao i vratio router natrag.

 vrijedi isprobati....

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gledam uzet pokucni 4g u A1, koji ruter najbolje uzeti, zte mf286r ili neki drugi? Postoji li bolja ponuda od A1 ponude?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DommY kaže...

Gledam uzet pokucni 4g u A1, koji ruter najbolje uzeti, zte mf286r ili neki drugi? Postoji li bolja ponuda od A1 ponude?

 ja danas zvao te mi nude za 175kn sa ruterom na 2 godine. Dakle 200GB prometa po flat brzini. Nakon toga brzina pada na 2mbps a ti možeš uzet za 10kn dodatnih 20GB (bezbroj puta koliko želiš).

Po meni tele2 ispada najisplativiji.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DommY kaže...

Gledam uzet pokucni 4g u A1, koji ruter najbolje uzeti, zte mf286r ili neki drugi? Postoji li bolja ponuda od A1 ponude?

 

A1 155 kn 200gb

Tele 2 169kn 1tb 

HT 199 kn 300gb (400gb u magenti).

Plus na svakom operateru imaš još neku opciju uređaj za ruter ako uzimaš.

Sam moraš procijeniti što je tebi bolje na omjeru prometa i brzine koju imaš. Ja sam baš pisao da se dvoumim jer meni HT ima uvijek iznad 100 megabita ali mi 300gb nije dovoljno dok Tele2 lošije pokriven brzinom ali više prometa.

 

 

Od vas koji koristite pokućni i ZTE ruter, dali tko ima i PS4? Meni se događa kao da ruter ne propušta full brzinu prema PS-u pa sam spojen npr na 20 megabita ali PS skida možda polovicom te brzine ili manje.

PSN Roman_991
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam kupio ovaj i nemam problema na tele2.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Roman007 kaže...
DommY kaže...

Gledam uzet pokucni 4g u A1, koji ruter najbolje uzeti, zte mf286r ili neki drugi? Postoji li bolja ponuda od A1 ponude?

 

A1 155 kn 200gb

Tele 2 169kn 1tb 

HT 199 kn 300gb (400gb u magenti).

Plus na svakom operateru imaš još neku opciju uređaj za ruter ako uzimaš.

Sam moraš procijeniti što je tebi bolje na omjeru prometa i brzine koju imaš. Ja sam baš pisao da se dvoumim jer meni HT ima uvijek iznad 100 megabita ali mi 300gb nije dovoljno dok Tele2 lošije pokriven brzinom ali više prometa.

 

 

Od vas koji koristite pokućni i ZTE ruter, dali tko ima i PS4? Meni se događa kao da ruter ne propušta full brzinu prema PS-u pa sam spojen npr na 20 megabita ali PS skida možda polovicom te brzine ili manje.

 sto se tice ps-a , ja na optici od 200 mbps sam imao 30 do 50 mbps sam, tak da više je do sonya nego tele

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gorantallica kaže...
Ja sam kupio ovaj i nemam problema na tele2.

 Jel bolji taj od B715? 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice