Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.764
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Huawei b525 od Tele2

B1 2100mhz brzina https://www.speedtest.net/result/9271552990

B3 1800mhz brzina https://www.speedtest.net/result/9271558983

Ajde neko ko je strucan da mi pomogne dal bi mogo jos dobit na brzini sa ruterom koji podrzava obje frekvencije 

i koji ruter bi mi preporucili?

 Huawei B535-232 imaš ga u iskonu za 699kn https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte Imaš opis na 3 stranici ove Teme 

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

DDavorin slobodna naruđba nema vese sa iskon uslugama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

DDavorin slobodna naruđba nema vese sa iskon uslugama?

 Da naručiš preko weba i za dan dva ti dođe samo router plačaš pouzećem nema poštarine. Kolega sa foruma Opalaa !! ga je naručio došao mu za 48h pa ako te zanima još šta u vezi naruđbe obrati se kolegi info iz prve ruke

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 14:21 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ja sam ga dobio isto za cca 2 dana...sve normalno radi, stock firmware, nije lockan ni na jednu mrezu, okej radi router
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nema šta, reg. na iskon, stavit u košaricu i platit po želji, za 699,00 kn dobar deal za nov router.

E sad, za prednosti i nedostatke nisam toliko provukao kroz ruke lte routera da bih mogao raditi neke veće analize, ali mogu usporediti sa B315S-22 kojeg imam.
Kod mene Tele2 ima sve 3 frekvencije 1800, 2100 i 2600.Preko Huawei monitora se da "nariktat" po želji. 
Testiranje:
postavljenna samo na 4G plus upload na1800  nperf

postavljena agregacija 1800+2100, upload na 1800 nperf

2100+2600, upload na 1800 nperf

1800+2600 daje najlošije rezultate, vjerojatno jer 1800 freq je najopterečenija, ostalo tu nema neke velike razlike tako da ga držim na automatski+4G samo stalno za sad jer zadovoljava moje potrebe, bilo bi bolje da su brzine veće ali šta je tu je.

Router je brz, znači boot, sučelje i samo prebacivanje po frekvencijama je "ugodne" brzine, za usporedbu sa B315, ako to ikome znači.

Wi-Fi radi dobro, ništa spktakularno ali po kući ima dobar domet bez problema.
Spojeno je jedno računalo žicom,jedan laptop, TV za netflix, 4 mobitela, klima, printer....
Za sad sve O.K.pogotovo za novi router za tu cijenu.
Ako ima pitanja, tu sam.

   

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 17:10 (Opalaa !!).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Opalaa !! kaže...

Nema šta, reg. na iskon, stavit u košaricu i platit po želji, za 699,00 kn dobar deal za nov router.

E sad, za prednosti i nedostatke nisam toliko provukao kroz ruke lte routera da bih mogao raditi neke veće analize, ali mogu usporediti sa B315S-22 kojeg imam.
Kod mene Tele2 ima sve 3 frekvencije 1800, 2100 i 2600.Preko Huawei monitora se da "nariktat" po želji. 
Testiranje:
postavljenna samo na 4G plus upload na1800  nperf

postavljena agregacija 1800+2100, upload na 1800 nperf

2100+2600, upload na 1800 nperf

1800+2600 daje najlošije rezultate, vjerojatno jer 1800 freq je najopterečenija, ostalo tu nema neke velike razlike tako da ga držim na automatski+4G samo stalno za sad jer zadovoljava moje potrebe, bilo bi bolje da su brzine veće ali šta je tu je.

Router je brz, znači boot, sučelje i samo prebacivanje po frekvencijama je "ugodne" brzine, za usporedbu sa B315, ako to ikome znači.

Wi-Fi radi dobro, ništa spktakularno ali po kući ima dobar domet bez problema.
Spojeno je jedno računalo žicom,jedan laptop, TV za netflix, 4 mobitela, klima, printer....
Za sad sve O.K.pogotovo za novi router za tu cijenu.
Ako ima pitanja, tu sam.

   

 Ja imam i koristim ovaj B315S-22. Slao prigovor u tele2 da mi HT-ovi repetitori daju bolji signal nego njihovi, ali sa ovom SIM karticom koju imam se ne mogu u roamingu spojiti na vise od HT HR 3g  pa su mi rekli da ce mi poslati sad novu s kojom ce to biti u mogucnosti.

Mogu li ja ista poboljsati sa ovim huawei monitorom? Hvala

Kovačić
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za taj router sam koristio program LTEWatch, da li bi profitirao šta od toga u tvojoj situaciji....probaj. Najveći benefit sam imao prije na tom routeru kad su uključili 2600 freq, prebacio sam ga stalno na tu freq, jer nije bila toliko opterećena, btw ja imam nekakve vanjske antene sa ebay-a koje su mi donjele nešto brzine jer u kući baš je signal kako-tako bio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kolko vidim po cellmaperu teletina 2 se i nije baš potrudila oko 2600mhz frekve..

 

ima samo u čakovcu, zagrebu, zaprešiću, karlovcu i zadru.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da evo gledam u Rijeci tj na Kastvu ništa od 2600.... ajd još na 2100 Mhz i radi al na 1800 moš zaboravit na neke brzine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 19:48 (petric1).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene u Zagrebu nema 2600. Imam samo 1800+2100.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 3:47 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Kod mene u Zagrebu nema 2600. Imam samo 1800+2100.

 U Zagrebu kod križanja Držićeva-Branimirova nema 2600, ali u Dubravi u Zagrebu ima. Znači, ovisi o lokaciji.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa u nekim mjestima jos nema ni b1 na 2100mhz

bas su neozbiljni operater

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa no nisu ni cijeli Zagreb pokrili sa 2600 gdje će negdje drugdje kad ne mogu ni to. I sve manje i manje mobitela imaju u ponudi. Novo samo S20 serija ništa drugo novo. Slabo ulažu. Izgleda da čekaju da ih preuzmu ovi novi, a to se odužilo. A koliko ćemo biti sretni i s tim novim vlasnicima Bog zna.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 11:35 (Oldy).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Milka30 kaže...
Router potpuno isti kao ovaj sto imam sada od Tele 2 ZTE(nešto).

Tele 2 : down 9 MB/s,  up 35 MB/s, ping 21

A1   : down 13 MB/s, up 9 MB/s,  ping 16

Milka30 kaže...

Po muci se junaci poznaju!

 nitko ne ocekuje spanjolsku inkviziciju! silujte sve muskarce i spalite sve zene! sto ljudi sto cudi, sto zena skoro dvjesto sisa...

milka na onoj slici se vidi da si napisal da si u brodu

evo i ja sam...u slavonskom brodu, da neki ne pomisle da sam NA brodu (ima i toga )

i evo mali skrinshot, 3 u noci

tokom dana je ok, navecer super, jedino kaj ponekad zna ujutro od 6 krenut usporavat kak se ljudi bude

al je brzina dovoljna da nisam vec jedno dva mjeseca otvaral spiid test

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

B1 2100 MHZ Ovo je max sto sam uspio dobit

https://www.speedtest.net/result/9284900755

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma ja bih care pjevao da imam stalnih 5 MB/s,ali evo trenutno na 4G imam 0.75 MB/s.Prebacio sam se na 3G i za sada 15 MB/s.

 

Zanimljivo je da sada,kada mi je istekao ugovor,poslje 2 godine,router mi se poceo kvariti,iznenadno puca veza i on zasvjetli crveno,nakon reseta opet proradi!

Dok mi je trajala ugovorna obaveza,nikada to nije radio.

Naravno da nije do njih-nazvao sam ih,ponudili su mi opciju da dobijem novi router,jaci,bolji,uz ugovornu obavezu+"gratis playstation 4".

 

Ironija nevezana za temu-sada placam racun za pokucni 160 kn,ako bih odabrao "gratis" PS4 onda bi mi racun iznosio 280 KN.......120 X 24 mjeseca = 2880 KN

Pa zar PS4 nije oko 2000 KN?

 

Zalosno je sto nemam izbora,jer sam testirao A1,a jako losa iskustva imam sa T scumom,Tele 2 mi je nuzno zlo,barem dok ovi ne prestanu paliti 5G antene i omoguce nam 5G

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma ja bih care pjevao da imam stalnih 5 MB/s,ali evo trenutno na 4G imam 0.75 MB/s.Prebacio sam se na 3G i za sada 15 MB/s.

 

Zanimljivo je da sada,kada mi je istekao ugovor,poslje 2 godine,router mi se poceo kvariti,iznenadno puca veza i on zasvjetli crveno,nakon reseta opet proradi!

Dok mi je trajala ugovorna obaveza,nikada to nije radio.

Naravno da nije do njih-nazvao sam ih,ponudili su mi opciju da dobijem novi router,jaci,bolji,uz ugovornu obavezu+"gratis playstation 4".

 

Ironija nevezana za temu-sada placam racun za pokucni 160 kn,ako bih odabrao "gratis" PS4 onda bi mi racun iznosio 280 KN.......120 X 24 mjeseca = 2880 KN

Pa zar PS4 nije oko 2000 KN?

 

Zalosno je sto nemam izbora,jer sam testirao A1,a jako losa iskustva imam sa T scumom,Tele 2 mi je nuzno zlo,barem dok ovi ne prestanu paliti 5G antene i omoguce nam 5G

 

 

...Evo i forum se zablesirao

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 8:55 (Milka30).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Milka30 kaže...

Naravno da nije do njih-nazvao sam ih,ponudili su mi opciju da dobijem novi router,jaci,bolji,uz ugovornu obavezu+"gratis playstation 4".

Nisu ti ponudili "gratis PS4" nego su ti nudili da uzmeš PS4 uz mobilne usluge. Kada je nešto gratis ili na poklon, to ne plaćaš (recimo, sjeti se božićnih ponuda Tele2).

Milka30 kaže...

Ironija nevezana za temu-sada placam racun za pokucni 160 kn,ako bih odabrao "gratis" PS4 onda bi mi racun iznosio 280 KN.......120 X 24 mjeseca = 2880 KN

Pa zar PS4 nije oko 2000 KN?

Ovisi o kojem se PlayStationu radi, nisu svi isti. Recimo, običan PS4 je oko dođe oko 2000 kn; PS4 Pro bundle, s druge strane, više od 2500 kn.

 

I uvijek imaj na umu da su uređaji u ponudi operatera uvijek skuplji nego oni u drugim trgovinama. Prije sam kupovao mobitele kod operatera, ali otkad svi mobiteli moraju biti otključani i prodaju se u svim trgovinama eletroničke opreme, više ne kupujem.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

270 stranica u ovoj temi, a neki još nisu uspjeli doći do zaključka da je T2 pokućni mobilni internet, koji nije i nikad neće biti fiksne brzine i da ne očekujete čudesa od njega

 

odite platite HT-u 250+ kn za optiku pa će te imati fiksnu brzinu i moći će te svršavati na dl speed

 
1 9 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

mislim da se ne radi ovdje o tome da su ljudi škrti nego nemaju izbora.

 

ja bi platio i 400kn za optiku al nemam mogucnosti.

 

a bakar mi ne podrzava vise od 4 mbita..

Moj PC  
8 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ovisi o kojem se PlayStationu radi, nisu svi isti. Recimo, običan PS4 je oko dođe oko 2000 kn; PS4 Pro bundle, s druge strane, više od 2500 kn.

 

I uvijek imaj na umu da su uređaji u ponudi operatera uvijek skuplji nego oni u drugim trgovinama. Prije sam kupovao mobitele kod operatera, ali otkad svi mobiteli moraju biti otključani i prodaju se u svim trgovinama eletroničke opreme, više ne kupujem.

 Stavio sam pod navodnike,jer je to kao gratis.Svejedno je opet puuno skuplji od naskupljega PS-a

axor kaže...

270 stranica u ovoj temi, a neki još nisu uspjeli doći do zaključka da je T2 pokućni mobilni internet, koji nije i nikad neće biti fiksne brzine i da ne očekujete čudesa od njega

 

odite platite HT-u 250+ kn za optiku pa će te imati fiksnu brzinu i moći će te svršavati na dl speed

Svi smo mi toga svjesni i recimo,ja bih osobno dao i 5000 Kn za fixnu opticku liniju,no nemoze,jer sam od najblize stanice udaljen 500 m,a nalazim se u novome naselju!

A sto se tice HT...upravo sam to sto i preporucas napravio-otisao i narucio novu telefonsku liniju + internet (tada je bilo 1 KN),lagano potpisao zahtjev,dosao tehnicar i uvidio da nece pruzati liniju jer sam udaljen 500 m,te da se ne isplati (ne,ne postoji opcija da ja platim-pitao sam)-lik lagano stornirao ugovor i tada pocinju problemi:

-Ja telefona nemam,niti interneta,stornirani ugovor,a računi za tel+net dolaze!

...ukratko 9 mjeseci je trajala moja agonija dokazivanja sa T comom da necu placati nesta sta nemam-----samo u Hrvatskoj,neprocjenjivo!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zivim u mjestu di bakar nemre ni 4mbs tak da je Telac jedini izbor

Trenutna 

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
oni koji nemaju izbora svjesni su toga i neće se puno žaliti za svoja 4mbps, no velika većina njih su korisnici koji imaju izbor i škrtare u izboru a net im služi za Livestream na twitchu ili skidaju igre svaki dan po 50gb
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
axor kaže...
oni koji nemaju izbora svjesni su toga i neće se puno žaliti za svoja 4mbps, no velika većina njih su korisnici koji imaju izbor i škrtare u izboru a net im služi za Livestream na twitchu ili skidaju igre svaki dan po 50gb

 Kada je već kolega u postu iznad naveo, zanima me koliko je vaša mj potrošnja (mislim na TELE 2 Pokućni - neograničeni net)..... meni je recimo oko 300GB,..... eto da otvorimo neku raspravu, malo da ove svakodnevne postove "razbijemo" posebice sada kada je velika većina kod kuće radi COVID-19

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
axor kaže...
oni koji nemaju izbora svjesni su toga i neće se puno žaliti za svoja 4mbps, no velika većina njih su korisnici koji imaju izbor i škrtare u izboru a net im služi za Livestream na twitchu ili skidaju igre svaki dan po 50gb

 Kada je već kolega u postu iznad naveo, zanima me koliko je vaša mj potrošnja (mislim na TELE 2 Pokućni - neograničeni net)..... meni je recimo oko 300GB,..... eto da otvorimo neku raspravu, malo da ove svakodnevne postove "razbijemo" posebice sada kada je velika većina kod kuće radi COVID-19

 

evo kod mene

 

Potrošnja

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Izmedu 300GB i 600GB vise manje.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nisam tele2 nego koristim simpa karticu al trosim cca 700gb
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
700-800GB
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@dado16  Koju to simpa tarifu imaš?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 21:37 (huzjordedi).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

520GB od početka mjeseca, isto prešao na Simpu zbog brzine.

 

Edit: BonBon, flat tjedan 70kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 21:45 (mladen-p).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice