Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.760
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i kod mene večera brzina nikakva, stream ne radi niti pod razno.

Brzina varira od 2 do 5mbit, ali i upload koji mi uvijek bude dosta visok i veći od downloada sada ne prelazi 5mbit.

Kao da su me zalockali na 5mbit. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Novi s10e ali sad ne znam je li i on moźe spojiti 1800+2100? Jer se isto pojavi koji put na tren kao i na Honor 8, ali odmah izgubi isto. Pišem o net monsteru. Brzine su iste s istog mjesta kao i na Honoru.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Novi s10e ali sad ne znam je li i on moźe spojiti 1800+2100? Jer se isto pojavi koji put na tren kao i na Honor 8, ali odmah izgubi isto. Pišem o net monsteru. Brzine su iste s istog mjesta kao i na Honoru.

 moze da, podržava do 7CA

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Doma sam. Eto drži kombinaciju, ali brzina nije nešto ekskluzivno.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Oldy, ako veš stavljaš brzinu i soliš rane ostalima   daj onda bar stavi u tekst da je mjereno u pola 2 u noći!

 

Činjenica je da Tele2 imaju poteškoće, očito su nešto pokušali složiti ili uvesti, ali nije pošlo kako su zamislili. Sumnjam na filtraciju, ali naravno da to nećete čuti od njih (ako i uspijete dobiti nekoga s maaaaaalo više znanja i ovlasti od onih jadnih studenata u korisničkoj službi) Jadnih u smislu da suosjećam s njima jer moraju slušati naše jadikovke.

 

Bilo bi zanimljivo da se kolega DDavorin i kolega Ranko091 više i aktivnije uključe u ovu priču, jer sam siguran da i oni sumnjaju (ako već nemaju saznanja) na nešto, ali očito nije baš za javnost.

 

Inaće nisam sklon "teorijama zavjere", ali evidentno je da je problem prisutan. A ne javljaju se svi na forum, koji imaju probleme, pa vjerujem da je problem još i veći.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene samo nervira sto jos na mojoj lokaciji nisu pustili b1 2100 mhz ocitosu im zanimljivi veliki gradovi i more inace brzina na b3 trenutno oko pol 10

https://www.speedtest.net/result/8947023400

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

bome i kod mene usporilo. bio sam prilično zadovoljan sa brzinom, koristim tele 2 mobilni zadnjih skoro 2 mjeseca, većinom mi je brzina bila oko 30-40 mbit/s, a po noći 80-100 mbit/s, što mi je bilo itekako dovoljno, po noći skidam ako nešto trebam, a po danu netflix, youtube, gaming radi sve stvarno dobro

 

a sada zadnjih nekoliko dana kao da mi je netko stavio granicu na 10 mbit/s, nisam upratio šta se događa po noći, ali kad se vratim s posla pa do spavanja (16:30-23:00) bude ovakva brzina

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

bome i kod mene usporilo. bio sam prilično zadovoljan sa brzinom, koristim tele 2 mobilni zadnjih skoro 2 mjeseca, većinom mi je brzina bila oko 30-40 mbit/s, a po noći 80-100 mbit/s, što mi je bilo itekako dovoljno, po noći skidam ako nešto trebam, a po danu netflix, youtube, gaming radi sve stvarno dobro

 

a sada zadnjih nekoliko dana kao da mi je netko stavio granicu na 10 mbit/s, nisam upratio šta se događa po noći, ali kad se vratim s posla pa do spavanja (16:30-23:00) bude ovakva brzina

 Evo, točno o tome govorim, isto i kod mene tak. (I kod par ljudi koje znam iz mog mjesta)

 

Savjetujem ti da u svakom slučaju izneseš svoju frustraciju službi za korisnike. Kulturno ali oštro i pod prijetnjom prelaska drugome operateru.

 

Čim više pritužbi, jedino će tako reagirati.

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
a kad sam ja prvi govorio da mi je limitirana brzina na 10 mbps, nitko nista nije reagirao, te je sve drugo bilo krivo od signala do routera itd....ocito su sa mojim mjestom prvo počeli pa evo došlo i do vas
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
a kad sam ja prvi govorio da mi je limitirana brzina na 10 mbps, nitko nista nije reagirao, te je sve drugo bilo krivo od signala do routera itd....ocito su sa mojim mjestom prvo počeli pa evo došlo i do vas

 Kodmene nije nista limitirano kolko ide ide 

https://www.speedtest.net/result/8947357781

-
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Napokon stigli pigtail sma na ts9 ruter b818 spojen na vanjsku antenu trenutna brzina

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 12:10 (lord22).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ. Je u pola dva u noći kada sam se vratio iz grada. Samo pokušavam spojiti dvije frekvencije za više od 150 Mb/s, ali to izgleda na Tele2 ne ide.
Evo od doma maloprije....
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Cak i 3g ide iznad 14mbs 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i kod mene od jutros sve štima kao i ranije, nadam se da je onaj sinoćnji problem bio iznimka. 

Upload mi je loš jer mi je signal nikakav, ali bitno mi je da mi je download dobar, a trenutno je preko 50mbit.

 

https://www.speedtest.net/result/8947413946

 
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene sranje, jedva 6-7 mbps.
Jel netko zna zašto se ne mogu registrirati na HT mrežu? Piše mi dostupno kraj njihove mreže ali kad se pokušam registrirati izbaci poruku "neuspješno"?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Kod mene sranje, jedva 6-7 mbps.
Jel netko zna zašto se ne mogu registrirati na HT mrežu? Piše mi dostupno kraj njihove mreže ali kad se pokušam registrirati izbaci poruku "neuspješno"?

Zato što se nalaziš na području koje je odlično pokriveno Tele2 signalom. HT signal možeš koristiti samo u mjestima gdje Tele2 ima slab signal ili ga nema uopće (uređaji se sami prebace u nacionalni roaming kada budeš na takvom području).

12 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
darkborg kaže...
Kod mene sranje, jedva 6-7 mbps.
Jel netko zna zašto se ne mogu registrirati na HT mrežu? Piše mi dostupno kraj njihove mreže ali kad se pokušam registrirati izbaci poruku "neuspješno"?

Zato što se nalaziš na području koje je odlično pokriveno Tele2 signalom. HT signal možeš koristiti samo u mjestima gdje Tele2 ima slab signal ili ga nema uopće (uređaji se sami prebace u nacionalni roaming kada budeš na takvom području).

 Hmm daleko sam ja od odličnog signala ali ajd, ima ga. Dopušta mi da se prijavim na 3g ali 4g ne.

Sve u svemu planiram nabaviti A1 sim da vidim kakav je signal/brzina i ako bude bolje od ovoga mislim da se opraštam od teleta, ugovorna obaveza je hvala bogu istekla.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
Marko :D kaže...
darkborg kaže...
Kod mene sranje, jedva 6-7 mbps.
Jel netko zna zašto se ne mogu registrirati na HT mrežu? Piše mi dostupno kraj njihove mreže ali kad se pokušam registrirati izbaci poruku "neuspješno"?

Zato što se nalaziš na području koje je odlično pokriveno Tele2 signalom. HT signal možeš koristiti samo u mjestima gdje Tele2 ima slab signal ili ga nema uopće (uređaji se sami prebace u nacionalni roaming kada budeš na takvom području).

 Hmm daleko sam ja od odličnog signala ali ajd, ima ga. Dopušta mi da se prijavim na 3g ali 4g ne.

Sve u svemu planiram nabaviti A1 sim da vidim kakav je signal/brzina i ako bude bolje od ovoga mislim da se opraštam od teleta, ugovorna obaveza je hvala bogu istekla.

 Bilo je pisano o tome pokućni može samo na 3G HT HR ,a tarifa raspali i bezbroj giga može na 4G HT HR i 3G HT HR neovisno o signalu Tele2! I sve ostale govorne tarife sa uključenim GB mogu na 4G HT HR pretplata i na bonove!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 17:50 (DDavorin).
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim da dosta ekipa ima isti problem kao i ja.

Lako mi je loš downlaod, 5-10 Mbps.

 

Ali imam NordVPN, i kada se spojim na recimo Belgiju, u vrijeme kada je bez vpn sporo, dobijem download i do 30 Mbps.

Na neke druge zemlje ide downlaod i više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Navečer. Dvije frekvencije zajedno.
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I kod mene ispod 5mbps!
Otkad je 2100 frekvencije nije bilo problema, do sad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Od službe za korisnike naravno nikakve koristi, samo generički copy/paste odgovori. I savjet da se prebacim na 3G. Kad sam rekao da mi je brzina na 3G jednaka ili lošija te da ne planiram plaćati 170kn mjesečno za 3G, dobio sam kulturni odjeb "Slobodno možeš postupiti po vlastitom nahođenju" 🤣

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam se veceras prebacio na 3g, pun mi je k rebootanja. Cak nikako nije ni dizao brzinu sad kad bi rebootao. A na 3g stabilnih 12-15Mbps. Iptv radi normalno. Nek se napuse vise s tim svojim 4g internetom

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo da javim da su moji problemi sa sranjem od brzine nestali!

 

 

...ali tako da sam prešao na Simpa HT 4G  

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

Samo da javim da su moji problemi sa sranjem od brzine nestali!

 

 

...ali tako da sam prešao na Simpa HT 4G  

 

i kolko nude oni gb po max brzini? ako daju 100 gb, nabijem ih. i 400 mi je malo, al 100 je ništa, tjedan dana

 

a ako će mi smanjiti brzinu na 4 mbit/s onda mi se bolje držati tele 2 i 10 mbit/s

 

 

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

i kolko nude oni gb po max brzini? ako daju 100 gb, nabijem ih. i 400 mi je malo, al 100 je ništa, tjedan dana

 

a ako će mi smanjiti brzinu na 4 mbit/s onda mi se bolje držati tele 2 i 10 mbit/s

 

 

 Oglašavaju se da je FLAT, bez smanjenja brzine. To i je doista tako, ali;

- imaj na umu fair usage, koji neznam kolki je, ali sigurno nije manji od 1TB

- Na simpi je službeno ograničena brzina 75/25  

 

EDIT;

Ne košta te ništa probati - kupiš simpa broj za 20 kuna, i odma dobiješ tih 20 kuna na račun. Aktiviraš opciju dan za 10 kuna, i isprobaš 2 dana kak je na tvojoj lokaciji.

 

EDIT2

Zapravo, ne oglašavaju se, nije simpa niti namjenjena kao zamjena za kućni internet, ali može u sili poslužiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 10:06 (ZdravacVZ).
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
Cansee kaže...

i kolko nude oni gb po max brzini? ako daju 100 gb, nabijem ih. i 400 mi je malo, al 100 je ništa, tjedan dana

 

a ako će mi smanjiti brzinu na 4 mbit/s onda mi se bolje držati tele 2 i 10 mbit/s

 

 

 Oglašavaju se da je FLAT, bez smanjenja brzine. To i je doista tako, ali;

- imaj na umu fair usage, koji neznam kolki je, ali sigurno nije manji od 1TB

- Na simpi je službeno ograničena brzina 75/25  

 

EDIT;

Ne košta te ništa probati - kupiš simpa broj za 20 kuna, i odma dobiješ tih 20 kuna na račun. Aktiviraš opciju dan za 10 kuna, i isprobaš 2 dana kak je na tvojoj lokaciji.

 

EDIT2

Zapravo, ne oglašavaju se, nije simpa niti namjenjena kao zamjena za kućni internet, ali može u sili poslužiti.

 ja ju imam vec jako dugo tako da nije bas u sili, funkcionira normalno i nema nikakvih zamjerki, sto se tice brzine sta pise 75/25 ako nekome treba više od toga ima istu tu opciju na bonbonu sto je opet njihova mreža ali tamo ne piše da je ograničena brzina(ipak piše, našao sam negdje sakriveno pod kategorijama)

 

btw ako imate pretplatu na t-mobilu, mozete traziti duplu karticu te vam je internet dan onda 9 kn i nema ograničenja 75/25 i imat cete neograniceni internet i doma u routeru i u mobitelu ali to se isplati samo onome tko vec plaća pretplatu za mobitel

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 10:29 (dado16).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koja je to brija s tim LTE-A na Tele 2.
Šetam oko baznih gdje ima i 2600MHz. Lovi većinu vremena po jednu frekvu ili 1800 ili 2100. Na samo dva mjesta, 200 metara razmaka na sekundu ulovi sve tri 1800+2100+2600 i taman se spremim okinuti screenshot kad se vrati na 1800MHz. Na žalost ne stignem nit screenshot napraviti a kamoli napraviti speedtest. Ludo. Uređaj je S10e.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

A1 je po meni bolja alternativa od HTa. ipak dobivaš noćni flat koji možeš iskoristiti za skidanje većih stvari i još imaš opciju dokupiti 100gb ako zatreba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Koja je to brija s tim LTE-A na Tele 2.
Šetam oko baznih gdje ima i 2600MHz. Lovi većinu vremena po jednu frekvu ili 1800 ili 2100. Na samo dva mjesta, 200 metara razmaka na sekundu ulovi sve tri 1800+2100+2600 i taman se spremim okinuti screenshot kad se vrati na 1800MHz. Na žalost ne stignem nit screenshot napraviti a kamoli napraviti speedtest. Ludo. Uređaj je S10e.

 Sasvim normalno kada nema potrošnje podataka mob ili router radi na jednoj frekvenciji! pokreni speed test i bit će sve tri ako si na pravom mjestu

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 15:01 (DDavorin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice