Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.852
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

Ciao svima! imam gsm antena i pokucni. Uzea san to dvoje prije malo vise od dvije godine. 

Router: ZTE MF286, kaze da je update-an na zadnje...

Sada: Upload 25+ mbs, download 10-12 mbs.

Prije: Upload 30+ mbs, download 80-90 mbs.

dBm na ruteru je -68, -69 sto nije lose.

 

E sada posto je to 3g antena, ja mislin uzeti lte antenu i malo to dovuci na bolju razinu. Sto vi mislite? 

mislio san uzeti ovu ovu lte antenu i router huawei b525. Da li netko od vas ima router b535 (ovaj novi) nije jos izasa za tele2 trziste.

Sto je bolje b525 ili b535 ili b715s-23c....? Cijena me pretjerano ne zanima. Samo me zanima da ponovno imam 100-200mbs. Nazalost ne mogu optiku imati, jedina opcija mi je mobilni internet. 

 prvo provjeri ima li tvoj odašiljač pušten u opticaj 2100 mhz? ako nema đaba sve što kupuješ.

 

ali ako kupuješ za duže staze b715 je bolji izbor. podržava 3 agregacije. dok 500 serija mislim maximalno 2 agregacije.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
jojo_surf kaže...

Ciao svima! imam gsm antena i pokucni. Uzea san to dvoje prije malo vise od dvije godine. 

Router: ZTE MF286, kaze da je update-an na zadnje...

Sada: Upload 25+ mbs, download 10-12 mbs.

Prije: Upload 30+ mbs, download 80-90 mbs.

dBm na ruteru je -68, -69 sto nije lose.

 

E sada posto je to 3g antena, ja mislin uzeti lte antenu i malo to dovuci na bolju razinu. Sto vi mislite? 

mislio san uzeti ovu ovu lte antenu i router huawei b525. Da li netko od vas ima router b535 (ovaj novi) nije jos izasa za tele2 trziste.

Sto je bolje b525 ili b535 ili b715s-23c....? Cijena me pretjerano ne zanima. Samo me zanima da ponovno imam 100-200mbs. Nazalost ne mogu optiku imati, jedina opcija mi je mobilni internet. 

 prvo provjeri ima li tvoj odašiljač pušten u opticaj 2100 mhz? ako nema đaba sve što kupuješ.

 

ali ako kupuješ za duže staze b715 je bolji izbor. podržava 3 agregacije. dok 500 serija mislim maximalno 2 agregacije.

 Kako to provjerit? Hvala

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

 Kako to provjerit? Hvala

 pa skineš neku aplikaciju za mobitel, tipa cellmapper, pa pogledaš na koje ti se frekvnecije spaja. a ako imaš vremena cellmaper ima i opciju da odradiš topologiju odašiljača. upališ skupljanje informacija i šetaš se oko odašiljača (autom, pješke, biciklom). za dan ili dva ti se na mapi cellmapera pokaže odašiljač sa svim svojim bandovima,i pozicijama antena i di su okrenute.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 pa skineš neku aplikaciju za mobitel, tipa cellmapper, pa pogledaš na koje ti se frekvnecije spaja. a ako imaš vremena cellmaper ima i opciju da odradiš topologiju odašiljača. upališ skupljanje informacija i šetaš se oko odašiljača (autom, pješke, biciklom). za dan ili dva ti se na mapi cellmapera pokaže odašiljač sa svim svojim bandovima,i pozicijama antena i di su okrenute.

Upravo probao i cellmaper odmah odradi topografiju,za 1-2 minute otkrije sve odasiljace i smjerove signala sa svih odasiljaca.

Eh sada,mene zanima,vidim da svi odasiljaci u okolini imaju smjer signala u jednome smjeru(slika),samo odasiljac na koji se ja spajam ima vise smjerova(slika).

Šta to tocno znaci?

Tele 2 operateri su mi rekli da je moj odasiljac "leđima" okrenut od mene i da ce poraditi na tome (to su rekli prije godinu dana)

I treca slika pokazuje te nekakve parametre koje bas i ne kuzim,a valjda to netko tko kuzi zna mi reci,sta ja to trebam kupiti da imam brzi internet,jer ovih 2-3 MB/s mi je premalo!?

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Milka30 kaže...

Upravo probao i cellmaper odmah odradi topografiju,za 1-2 minute otkrije sve odasiljace i smjerove signala sa svih odasiljaca.

Eh sada,mene zanima,vidim da svi odasiljaci u okolini imaju smjer signala u jednome smjeru(slika),samo odasiljac na koji se ja spajam ima vise smjerova(slika).

Šta to tocno znaci?

Tele 2 operateri su mi rekli da je moj odasiljac "leđima" okrenut od mene i da ce poraditi na tome (to su rekli prije godinu dana)

I treca slika pokazuje te nekakve parametre koje bas i ne kuzim,a valjda to netko tko kuzi zna mi reci,sta ja to trebam kupiti da imam brzi internet,jer ovih 2-3 MB/s mi je premalo!?

 dobro ta topologija nije baš savršena. morao bi pješke hodat oko odašiljača u krug. kao drugo sektor antene pokrivaju 120 stupnjeva. tako da kad vidiš onaj mali trokutić to je znak da je netko samo u tom dijelu mjerio. da je napravio cijeli krug imao bi 3 sektora preklopljenja u 360 stupnjeva. osim ako nije neka specifična okolina di iz nema ničega i na brdu je recimo.pa antena iza ne bi imala nikakvoga smisla.

 

evo dodao sam sliku kako to kod mene izgleda kad se prošetaš oko odašiljača. zelene točkice su jačina signala, a zelene crte kamo idu pozicije antena. kod mene je mali uzorak, da sam šetao još više u krug bilo bi još detaljnije i veće. ali meni nije trebalo nego samo ovo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
Grof-LZS kaže...

Što znači da novi službeni FW od Tele2 (koji nam je stigao ovih dana) nije otvorio ovu agregaciju. Vjerojatno bi trebalo prefleshati router s FW-om koji to dozvoljava. Samo treba prvo pronaći sa sigurnošću FW koji to podržava. ;)

 

EDIT:

Ne znam koliko su OK i podržavaju li agregaciju službeni ROM-ovi, ovdje:

https://huaweistockrom.com/huawei-b525s-23a

 

U svakom slučaju hvala!

Jesi li testirao taj FW? Ima li rezultata?

Da se ne gnjavim bezveze sa flešanjem. 

 Sorry, tek sad sam vidio poruku. Ne nisam još ništa fleshao. Imam nekog drugog posla, pa ne bih htio riskirati s drugim FW-om tim više što to još nisam nikad radio, pa da ne ode nešto krivo baš onda kada ne treba. ;)

6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Lijep pozdrav. Imam tele2 pokućni sa Huawei B315s-22 routerom. Zadnjih tjedan dana muku mučim sa jako lošim downloadom, pogotovo na 4G. Jučer je bio debelo ispod 1Mb/s. Upload je pak jako dobar. Ne znam što to znači, je li moguće da je stanica toliko zagušena? Ponavljam, toga nije bilo prije tjedan dana. Definitivno ću se obratit službi za korisnike, no želim im objasnit problem na najbolji mogući način. Danas su rezultati (začudo) zadovoljavajući, barem meni. Ako netko ima ideju, pucajte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
cvaja997 kaže...

Lijep pozdrav. Imam tele2 pokućni sa Huawei B315s-22 routerom. Zadnjih tjedan dana muku mučim sa jako lošim downloadom, pogotovo na 4G. Jučer je bio debelo ispod 1Mb/s. Upload je pak jako dobar. Ne znam što to znači, je li moguće da je stanica toliko zagušena? Ponavljam, toga nije bilo prije tjedan dana. Definitivno ću se obratit službi za korisnike, no želim im objasnit problem na najbolji mogući način. Danas su rezultati (začudo) zadovoljavajući, barem meni. Ako netko ima ideju, pucajte.

 Nema se tu šta  pametnog reći osim ovoga što si i sam naveo, visok upload a nizak download znači zagušenje i tu ti služba za korisnike neće moći pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 17:16 (darkborg).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...
cvaja997 kaže...

Lijep pozdrav. Imam tele2 pokućni sa Huawei B315s-22 routerom. Zadnjih tjedan dana muku mučim sa jako lošim downloadom, pogotovo na 4G. Jučer je bio debelo ispod 1Mb/s. Upload je pak jako dobar. Ne znam što to znači, je li moguće da je stanica toliko zagušena? Ponavljam, toga nije bilo prije tjedan dana. Definitivno ću se obratit službi za korisnike, no želim im objasnit problem na najbolji mogući način. Danas su rezultati (začudo) zadovoljavajući, barem meni. Ako netko ima ideju, pucajte.

 Nema se tu šta  pametnog reći osim ovoga što si i sam naveo, visok upload a nizak download znači zagušenje i tu ti služba za korisnike neće moći pomoći.

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

 klikaju ljudi speedtest od jutra do mraka  samo rade dummy promet.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
ranko091 kaže...

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

 klikaju ljudi speedtest od jutra do mraka  samo rade dummy promet.

 meni radi IPTV preko mobilnog interneta, sto znači uopce ne skidam bzvze itd, al jbg promet radi streaming pukne i 100 gb dnevno, da mi moze raditi iptv preko parice uzeo bi tak al nejde i nema drugog izbora

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

ovaj test sam radio samo zato jer sam ovdje vidio SS tog testa. Nemaju ljudi kristalnu kuglu da znaju što mene muči. Test ko test, rezultat nebitan u okviru usporedbe sa tuđim. Relativan je samo kao komparacija download/upload. Znao sam što je, samo sam se nadao da možda nije to... Bit će bolje sa antenama, hvala na savjetima. 😊

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
darkborg kaže...
cvaja997 kaže...

Lijep pozdrav. Imam tele2 pokućni sa Huawei B315s-22 routerom. Zadnjih tjedan dana muku mučim sa jako lošim downloadom, pogotovo na 4G. Jučer je bio debelo ispod 1Mb/s. Upload je pak jako dobar. Ne znam što to znači, je li moguće da je stanica toliko zagušena? Ponavljam, toga nije bilo prije tjedan dana. Definitivno ću se obratit službi za korisnike, no želim im objasnit problem na najbolji mogući način. Danas su rezultati (začudo) zadovoljavajući, barem meni. Ako netko ima ideju, pucajte.

 Nema se tu šta  pametnog reći osim ovoga što si i sam naveo, visok upload a nizak download znači zagušenje i tu ti služba za korisnike neće moći pomoći.

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

 

Ne vjerujem da jedna jedina osoba može tako drastično usporiti brzinu svim drugim korisnicima, po toj logici bi 4G internet u gradovima bio nemoguć kad bi npr. 10 ljudi krenulo gledati sadržaj na Netflixu u 4K (cca 15Mbps x 10).

What doesn't kill you only makes you stronger.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

 Ne vjerujem da jedna jedina osoba može tako drastično usporiti brzinu svim drugim korisnicima, po toj logici bi 4G internet u gradovima bio nemoguć kad bi npr. 10 ljudi krenulo gledati sadržaj na Netflixu u 4K (cca 15Mbps x 10).

 o da itekako može. ja sam 100 metara od odašiljača, imam dve p-56 iskre antene okrenute prema odašiljaču. odašiljač je skoro idealno okrenut prema mojoj kući. signal mi je max koliko lte dozvoljava. i ja ako pokrenem neki torent sa 50-tak ili više konekcija. latencija naraste na 3000+ milisekundi. i to sam samo ja. zamisli da ima 2 ili više takvih.

 

zato sam ja s razlogom limitirao svoju vezu na 20 mbita. draži mi je stabilniji net, nego net sa konstantim povišenim latencijama.

 

a od susjeda net koristim za skidanje. :D

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Clam- kaže...

 Ne vjerujem da jedna jedina osoba može tako drastično usporiti brzinu svim drugim korisnicima, po toj logici bi 4G internet u gradovima bio nemoguć kad bi npr. 10 ljudi krenulo gledati sadržaj na Netflixu u 4K (cca 15Mbps x 10).

 o da itekako može. ja sam 100 metara od odašiljača, imam dve p-56 iskre antene okrenute prema odašiljaču. odašiljač je skoro idealno okrenut prema mojoj kući. signal mi je max koliko lte dozvoljava. i ja ako pokrenem neki torent sa 50-tak ili više konekcija. latencija naraste na 3000+ milisekundi. i to sam samo ja. zamisli da ima 2 ili više takvih.

 

zato sam ja s razlogom limitirao svoju vezu na 20 mbita. draži mi je stabilniji net, nego net sa konstantim povišenim latencijama.

 

a od susjeda net koristim za skidanje. :D

naraste tebi normalno, jer si na tom istom netu, al probaj se spojti sa drugim mobom na isti taj odasiljac i ping(latencija) ce biti normalna....testirao sam sam, tak da nije tocno sto kazes...to jedino da ti mozes povuci 1gbps sa jednim uređajem e onda si u teoriji mozda svima sjebo, al to je jos uvijek sa ovakvim uređajima nemoguće

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 20:16 (dado16).
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I ja sam testirao bas to kada sam uzeo tele2 pokucni. Frend zivi cca 80m zracne udaljenosti od mene (isti odasiljac). Ja stavio downloadat igru, brzina downloada je u prosjeku bila 80, i otisao kod frenda. Tamo smo upalili csgo i ping je bio stabilnih 50. Isto tako i na speedtestu, doduse tamo je ping bio 40......
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
I ja sam testirao bas to kada sam uzeo tele2 pokucni. Frend zivi cca 80m zracne udaljenosti od mene (isti odasiljac). Ja stavio downloadat igru, brzina downloada je u prosjeku bila 80, i otisao kod frenda. Tamo smo upalili csgo i ping je bio stabilnih 50. Isto tako i na speedtestu, doduse tamo je ping bio 40......

 ma nije problem ako odašiljač ima optiku. moj nema. tako da kad se ja i frend spojimo istovremeno, ja vučem 80 on 60. bez njega ide moj do 140. kad zakucam torrent, njemu je latencija 3000 isto kao i meni.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

03.01.2020. .... istekla pretplata na Pokućni...isti dan raskid ugovora...pa u Tcom..uzeo GigaBox...PREPOROD...manji račun brži internet... 159kn za 400GB na max brzini (sa Magenta 1) pa dalje 4mbps...a u prosjeku trošim 300-350...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 13:14 (IstraTourism).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To su novom zakonskom odredbom od 01.01 obavezni isporućiti min. 4 mbit-a ili nakon iskorištenog prometa mogu spustiti i niže od 4 mbit-a?Ja sam na A1 prešao sa Tele2 ali nakon iskorištenih 200gb brzina pada na 2gb što je dosta jadno pa ne znam da li po novoj zakonskoj odredbi to mora biti min. 4mbit-a ili može i manje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

To su novom zakonskom odredbom od 01.01 obavezni isporućiti min. 4 mbit-a ili nakon iskorištenog prometa mogu spustiti i niže od 4 mbit-a?Ja sam na A1 prešao sa Tele2 ali nakon iskorištenih 200gb brzina pada na 2gb što je dosta jadno pa ne znam da li po novoj zakonskoj odredbi to mora biti min. 4mbit-a ili može i manje?

 samo t-com spada pod tu odredbu. svi ostali ne.

5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav ljudi, koju apk koristite za slanje sms poruke za produženje nakon što potrošim onih 5gb?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
IFTTT, Tasker, Automagic...
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kad potrosis 5gb, napucas 10 poruka i imas 20 giga. Poruke da si potrosio 2gb ce dolaziti ali se internet ne prekida.
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Kad potrosis 5gb, napucas 10 poruka i imas 20 giga. Poruke da si potrosio 2gb ce dolaziti ali se internet ne prekida.

 Pa jel to još nisu "začepili"?   

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
jojo_surf kaže...

 Kako to provjerit? Hvala

 pa skineš neku aplikaciju za mobitel, tipa cellmapper, pa pogledaš na koje ti se frekvnecije spaja. a ako imaš vremena cellmaper ima i opciju da odradiš topologiju odašiljača. upališ skupljanje informacija i šetaš se oko odašiljača (autom, pješke, biciklom). za dan ili dva ti se na mapi cellmapera pokaže odašiljač sa svim svojim bandovima,i pozicijama antena i di su okrenute.

 e hvala! puno si pomogao. zvali su me iz korisnicke podrske i rekli da mi odasiljac podrzava 2100 mhz. znaci sto kazes na ono da uzmen lte antenu i router b525 ili b715, sto bi po tebi bilo bolje? ovaj koji oni imaju b525 je samo 1 agregacija... 

meni je samo bitno da su vece brzine

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 9:13 (jojo_surf).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jojo_surf kaže...

 e hvala! puno si pomogao. zvali su me iz korisnicke podrske i rekli da mi odasiljac podrzava 2100 mhz. znaci sto kazes na ono da uzmen lte antenu i router b525 ili b715, sto bi po tebi bilo bolje? ovaj koji oni imaju b525 je samo 1 agregacija... 

meni je samo bitno da su vece brzine

 pa kratkoročno b525 je dobar. ali dugoročno b715. tako da si uvijek u prednosti sa agregacijom, nasparam onog od rutera što se nudi u tele2.

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

katastrofa trenutno mi je download 500kb/s rani se tele 2 mamicu vam zarku

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dosada123 kaže...

katastrofa trenutno mi je download 500kb/s rani se tele 2 mamicu vam zarku

 https://www.speedtest.net/my-result/d/d4999129-6bee-403e-bd13-e5819d07c3cb

 

nema problema kod mene

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
ranko091 kaže...

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

 klikaju ljudi speedtest od jutra do mraka  samo rade dummy promet.

 jeste vi ljudi normalni pa zakonski ne smije biti tako spor internet, katastrofa oni bi trebali kao provideri znati fizicki kemijski nebitno o agregacijskom stanju njihovog odasilajca koliko on maksimalno moze podrzati korisnika i da li je uopce operativan,

pa jebem im  gdje noce ulazu ako ne u infrastrukturu, kako mogu pustit odasiljac u rad s ovakvim problem smetlari

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dosada123 kaže...
mzopg kaže...
ranko091 kaže...

 upravo tako, netko siluje internet i ti tu nemožeš ništa nego čekat da probije 1tb i stane. druga opcija je nabavit antene i okrenut ih na neki drugi odašiljač ako je moguće.

 klikaju ljudi speedtest od jutra do mraka  samo rade dummy promet.

 jeste vi ljudi normalni pa zakonski ne smije biti tako spor internet, katastrofa oni bi trebali kao provideri znati fizicki kemijski nebitno o agregacijskom stanju njihovog odasilajca koliko on maksimalno moze podrzati korisnika i da li je uopce operativan,

pa jebem im  gdje noce ulazu ako ne u infrastrukturu, kako mogu pustit odasiljac u rad s ovakvim problem smetlari

Treba prvo vidjeti gdje je problem. Kakav ti je signal?

 

Kod mene je situacija stabilna na oko 40-50mbit/s sa relativno lošim signalom i samo sa kućnim antenama na routeru. Uz bolji signal bi vjerojatno dobio i još veću brzinu, ali i ovih 40-50 mi je skroz ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice