Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.693
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

znam da bi moralo probao sam sa jos jednim b715 al isto ne zeli. mozda je los firmware, trebam se time pozabaviti al nemam bas vremena, to cemo na godisnjem.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

ja npr na tele imao sinr od 17-23 varirao je. brzina oko 50 vecinu vremena, sad na tcomu sam se preporodio brzina uvijek oko 100 a sinr mozda 5, mada mi nije jasno zasto nece vise a preko moba ide skoro 200.

radi ti samo na jednoj frekvenciji

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 14:56 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da kod mene lokacija nije velik problem. Udaljen 7-8 km od odasiljaca. Bas jucer sam premjestao router i posrecilo mi se s parametrima na jednoj poziciji gdje ga ne mogu staviti, imao sam SINR 15 i dl je bio 50mbps i ul 30mbps. Eto samo ne znam za pretrpanost.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
frane177 kaže...

Mislim da kod mene lokacija nije velik problem. Udaljen 7-8 km od odasiljaca. Bas jucer sam premjestao router i posrecilo mi se s parametrima na jednoj poziciji gdje ga ne mogu staviti, imao sam SINR 15 i dl je bio 50mbps i ul 30mbps. Eto samo ne znam za pretrpanost.

 prenatrpanost se testira u udarnim satima 18-23. tada je većina ljudi doma nakon posla i tada svima radi najgore.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Javljam vam da sam jučer uočio da mi je kao Tele2 korisniku na bonove mobitel se spojio na HT HR 4G signal. Znači da je po novome omogućen 4G nacionalni roaming. Naime to je moguće primijetiti samo putem posebne mobilne aplikacije za praćenje mobilnog signala gdje se vide identifikacijski brojevi ćelija baznih stanica te frekvencijski pojasevi jer na mobitelu kao naziv operatera uvijek piše Tele2 bez obzira na koju je mrežu mob spojen budući da je omogućen mislim da se zove tzv. seemless overhand ili kako već nemojte me držati za riječ - to je mogućnost mreže da primjerice u nacionalnom roamingu mobitel tuđe bazne stanice vidi kao da su od vlastite matične mreže pa prebacuje između njih bez da mobitel pokaže slovo R tj. da registrira roaming. Ova mogućnost je do sada radila i radi u sklopu 3G nacionalnog roaminga tako da prosječni korisnik ne zna kad je u biti spojen na HT a kad na T2 baznu st. osim ako ne ukuca *107#. Još ću nadodati da sam na T2 SIM-u kad je bio spojen na baznu od HTa uočio da je bio omogućen LTE+ iliti 4G+ ali je ubrzo netragom nestao. Također mob sa T2 SIMom se uredno spaja na band 20 (800 MHz EU Digital Dividend) bazne stanice od HT-a. Eto toliko od mene, nadam se da sam uljepšao jutro vama korisnicima prije svega pokućnog je će ovo nadajmo se rasteretiti zagušenu i preopterećenu T2 mrežu
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
4 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znači moguće je forsati roaming na tcom mrežu? Super. Meni je odašiljač tele2 i tcom na istom. Sad samo natjerat u roaming na 800. Brzine će mi uvijek bit max. :)
9 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima ovdje nekog iz Osijeka da koristi ovaj pokućni net? da čujem ta iskustva, ili ima neki način da provjerim zasićenost lokalnih mreža?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Prije svega hvala ti sto si nas obavijestio,evo ja se maloprije pokusao spojiti na HT 4g i kaze mi neuspjelo korisnik sam pokucnog,posto kod mene nema odasiljca,bazne od Tele2 primoran sam spajati se na HT 3g,sad dali treba cekati određen period da HT omoguci postepeno svima 4G ili odjednom svi dobijemo.Prije nekih 2 mjeseca me zvali iz tehnicke sluzbe Tele2 i bas mi covjek rekao da ce kroz ljeto biti omogucen HT 4g naravno ja sam bio skeptican dok me ti sad nisi obradovao,Pozrdav.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@ranko091
Znači kad sam u području pokrivenosti i T2 4G i HT 4G signala i ja na mobu ručno odaberem HT HR 4G on me opet automatski prebaci na baznu od T2 4G jer bazne od HT a i bazne od T2 a vidi kao bazne iste mreže a opet na neki način T2 ima prioritet nad baznim stanicama od HT-a. Pretpostavljam da u vecim gradovima taj roaming nece biti moguć vec ce moci biti moguće kao do sada koristiti samo T2 a nac. roaming ce biti namijenjen za područja gdje nema T2 4G signala. Ne znam, možda se varam. Uspio sam samo u nekoliko navrata uloviti taj HT ov 4G na T2 SIM-u u manjem gradu gdje ima i jednog i drugog signala i to sasvim slučajno. Moram svratiti u područje gdje nema T2 4G signala a ima HT ovog da provjerim brzine. Ova tvoja ideja o forsanju na 800MHz je fantastična nezz dali se to može izvesti na mobu vjv da uz root ili tako nešto pretpostavljam da govoriš o ruteru.
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 10:19 (Lieutenant commander Data).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@IceMan89
Hvala i tebi na potvrdi teorije. Kako još nisam bio u području gdje nema T2 4G signala a HTov 4G signal sam ulovio samo nekoliko puta i to na vrlo kratko vrijeme na mjestima gdje imam i T2 4G a imam dual SIM mob sa T2ovom i HT ovom SIMom mislio sam možda da mi je mob jednostavno pobrkao brojeve ćelija i pojaseve SIM1 i SIM2, ali ipak po svemu sudeći izgleda da nije tako nego da se stvarno nešto kuha

Ima li tko još kakvu ideju kako forsati T2 mob na HT 4G? Neki app, nezz nisam istraživao....
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo sad sam se cuo sa Tele2 Hrvatska i ovo su mi odgovorili na upit,Trenutno je pušten 4G nacionalni roaming promet na području Zaprešić – Samobor – Jastrebarsko te na području Istre.E sad kad cemo mi ostali doci na red neznam.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo opet uspio uhvatiti 4G+!! Naravno HT nac. roaming. U downu čak skoro 95Mbps!!! A na bonovima sam! Da sam bio na pravom T2 signalu vjv bi me u najboljem mogućem slučaju zakucalo na 75Mbps. Loša strana slike je mizeran up - oko 2Mbps te poveći ping oko 100-tinjak ms. Vjv. još uvijek testiranju i usklađuje stvari
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 17:23 (Lieutenant commander Data).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Lieutenant commander Data kaže...
Evo opet uspio uhvatiti 4G+!! Naravno HT nac. roaming. U downu čak skoro 95Mbps!!! A na bonovima sam! Da sam bio na pravom T2 signalu vjv bi me u najboljem mogućem slučaju zakucalo na 75Mbps. Loša strana slike je mizeran up - oko 2Mbps te poveći ping oko 100-tinjak sec. Vjv. još uvijek testiranju i usklađuje stvari

 pa ja mislim da je dovoljno forsirati 800 mhz, pošto tele2 nema tu frekvenciju. i automatski bi po toj frekvenciji moralo se spojit na tcom 800 mhz odašiljač.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zna neko dal nakon isteka prvobitnog ugovra mogu imat uslugu bez ugovorne obaveze i kakvi su uvjeti, sad guraju opet novi ugovor al ja bi najrade bez ugovore obaveze ak naidem na nes bolje da se samo mogu prešaltat.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Zna neko dal nakon isteka prvobitnog ugovra mogu imat uslugu bez ugovorne obaveze i kakvi su uvjeti, sad guraju opet novi ugovor al ja bi najrade bez ugovore obaveze ak naidem na nes bolje da se samo mogu prešaltat.

 naravno da možeš. ja tako imam od prvog dana. ista je usluga. neznam možda je kakva sitnica u pitanju na ugovoru, neki sitni benefit.

 

mislim da bez ugovora moraš kupit ruter full cijenu ili tako nešto. možda netko zna više, ne sjećam se više prvotnih ugovora.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja sam uvijek uzimao bez ugovorne obveze, 2 ili tri puta, imao svoj rute ubacio i tjt, cijena ista. raskines kad zelis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

Jel ima ovdje nekog iz Osijeka da koristi ovaj pokućni net? da čujem ta iskustva, ili ima neki način da provjerim zasićenost lokalnih mreža?

Gdje u Osijeku? U Retfali je preko dana OK, poslije 20h skoro pa neupotrebljivo.

 

EDIT: kaže SZK test pilot 4G nacionalni roaming preko HT-a u Istri i oko Zaprešića

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 17:34 (robogo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ima li još negdje popis baznih stanica za HT osim CellMappera? Nešto više official?
Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Cansee kaže...

Jel ima ovdje nekog iz Osijeka da koristi ovaj pokućni net? da čujem ta iskustva, ili ima neki način da provjerim zasićenost lokalnih mreža?

Gdje u Osijeku? U Retfali je preko dana OK, poslije 20h skoro pa neupotrebljivo.

 

EDIT: kaže SZK test pilot 4G nacionalni roaming preko HT-a u Istri i oko Zaprešića

 

znači kurčina. izgleda da mi je bolje uzeti klasiku max brzine 10 mbit/s, barem imam pravi flat i u svakom trenutku 10 mbit/s

 

da u svakom trenutku imam zagarantirano 30 mbit/s onda bi se lomio, ali ovako ispada da mi je sigurnije ići na stabilnih 10

 

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima, trebao bi pomoc u vezi tele2 interneta, zivim u mjestu Hlevnica gdje jedino radi mobilni internet, problem je u tome kaj cesto gubim signal,a i brzina nije neka radost...mene zanima ako bi kupio neki kvalitetniji router,bi li se to stabiliziralo? Ako bi, kojeg uzeti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Lieutenant commander Data kaže...
@IceMan89
Hvala i tebi na potvrdi teorije. Kako još nisam bio u području gdje nema T2 4G signala a HTov 4G signal sam ulovio samo nekoliko puta i to na vrlo kratko vrijeme na mjestima gdje imam i T2 4G a imam dual SIM mob sa T2ovom i HT ovom SIMom mislio sam možda da mi je mob jednostavno pobrkao brojeve ćelija i pojaseve SIM1 i SIM2, ali ipak po svemu sudeći izgleda da nije tako nego da se stvarno nešto kuha

Ima li tko još kakvu ideju kako forsati T2 mob na HT 4G? Neki app, nezz nisam istraživao....

 ima dvije Apk jedna za qualcomm snapdragon https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=hr  . a druga za MTK  https://mobileuncletools.com/  obje aplokacije zahtjevaju root mobitela

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 19:32 (DDavorin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ovo je postalo nenormalno!! Danas sam izmjerio rekord pri downu nikada u životu nisam toliko izmjerio mslm - i pogodite putem čega - putem tele2 usluge na bonove!! I naravno u sklopu HT HR 4G nac roaminga. Izgleda da se dečki igraju. Neka. Uživaju oni, ali tako mi svega uživam i ja!! 😎

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 19:38 (Lieutenant commander Data).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedino je pitanje ograničavanja količine podataka u roamingu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nešto ne štima s uploadenjem screenshota na mobilnoj verziji foruma. Uploadao sam sa moba preko desktop verzije ali ss nije vidljiv na mobilnoj ver. ostalima. Zainteresirani neka odu na desktop verziju tamo će vidjeti koliko sam se ustvari oslobodio! 😃😉😎
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Jedino je pitanje ograničavanja količine podataka u roamingu

Tu se ne radi o pravom roamingu već o nacionalnom roamingu, samim time ne bi trebalo biti nikakvih ograničenja. U nacionalnom roamingu sve usluge možeš normalno koristiti kao da si na Tele2 signalu.

Lieutenant commander Data kaže...
Nešto ne štima s uploadenjem screenshota na mobilnoj verziji foruma. Uploadao sam sa moba preko desktop verzije ali ss nije vidljiv na mobilnoj ver. ostalima. Zainteresirani neka odu na desktop verziju tamo će vidjeti koliko sam se ustvari oslobodio! 😃😉😎

Bug na forumu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 19:56 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Jedino je pitanje ograničavanja količine podataka u roamingu

Tu se ne radi o pravom roamingu već o nacionalnom roamingu, samim time ne bi trebalo biti nikakvih ograničenja. U nacionalnom roamingu sve usluge možeš normalno koristiti kao da si na Tele2 signalu.

 Znam 3G nije imao ograničenje ,a 4G ako nema super treba neko treba skinutu veću kolićinu pa vidjeti....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mislim da tog ograničenja za nac roaming neće biti jer je omogućen mislim da se zove tzv. seemless overhand tj. mob automatski prebacuje između HTovih i T2ovih baznih procitaj moj post prije kad sam prvi put uocio HT 4G na T2 za objašnjenje pa tako prosječni korisnik za sada ne može kontrolirati na koji je mrežu spojen. Znači ja odaberem HT HR 4G ručno ali me mob opet baci na T2ove bazne jer one imaju prioritet.
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz imam pitanje za ovu tele 2 internet tarifu na bonove "bezbroj gb" za 200 kn

Jel postoji kakvo ogranicenje, netko mi je pričao da dnevno imas kao 5 gb pa onda moras slati poruke da ti dodaju jos gb tako nesta..? 

Treba mi jer idem na more a tamo necu imati bas neta...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kad izabereš u nacionalnom roamingu HT4G spojiti ćete samo na HT3G ne dozvoljavaju 4G probao bezbroj puta.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedan od razloga zašto sam na Tele2... 😊

stribs kaže...

Pozz imam pitanje za ovu tele 2 internet tarifu na bonove "bezbroj gb" za 200 kn

Jel postoji kakvo ogranicenje, netko mi je pričao da dnevno imas kao 5 gb pa onda moras slati poruke da ti dodaju jos gb tako nesta..? 

Treba mi jer idem na more a tamo necu imati bas neta...

Koliko dugo ćeš biti na moru? Ako ćeš biti tjedan, dva, uzmi kod Bonbona tjedni flat (70 kn za 7 dana; često bude akcija i za 35 kn) - skroz neograničeno s brzinom do 75 Mb/s. Imaj na umu da ti brzina najvjerovatnije neće biti ni blizu tih 75 Mb/s zbog navale turista.

 

Inače, da; mobilna tarifa ima to da nakon potrošenih 5 GB moraš slati SMS za dodatnih 2 GB. To možeš učiniti neograničeni broj puta u danu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2019 15:08 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice