Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.634
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Zloupotrebljavali mrežu????? Ajde malo mi to objasni. I na koji način ti mogu blokirati hotspot na mobu(prodaju mobitele bez hotspota)? ufff sva sreća da niko u HR ne koristi hotspot na T-com i A1! Palac gore za tele2 prave poštenjačine što su dozvolile hotspot iako to nigdje nisi naveli!  

Ovo što se radi na pokućnom internetu je zloupotrebljavanje; u uvjetima lijepo piše da usluga nije namijenjena za torrent, a većina korisnika i dalje torrentira, zato i imate male brzine. I da može se blokirati izrada Wi-Fi hotspota, neki operateri to i rade; kako to uspjevaju - klik; tu ti je sve lijepo objašnjeno. Budi sretan da to kod nas nije blokirano.

 Torrentirati možeš i na govornoj tarifi na mobu skidati bez hotspota, a hotspot u normalnom korištenju mislim da nema tu problema koristim ga godinama na svim operaterima i nikad problema! A torrenti ajde skineš si nešto, al problem su oni koji ostave sidanje i zaborave ne to.

 marko, ak citas sa razumijevanjem (znam, niko vise ne trosi skill point na to )

onda ti je sve objasnjeno da je covjek koji opisuje svoje iskustvo na tvom linku to dozivio 2012.-te godine dok je koristil nokiju na simbijanu pa mu je blokan wifi hotspot

ajde, dodatno su komentirali 2013.te pa je to ipak malo novije

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
ED63 kaže...

 u većini slučajeva prodavači neznaju šta prodaju, naroičito u tim telekomunikacijama.

 

ali ne razumijem zašto ne možeš uć na ruter. u čemu je točno problem? ja u 99% slučajeva, upišem user name po priručniku i šifra obično bude na poleđini rutera. osim ako je netko nije promijenio. mada je ta sa rutera dovoljno kompleksna da nema ni potrebe.

 mogu uc u ruter, i sve je resetirano na tvornicke postavke, i user i pass je po naljepnici koja je na ruteru

ALI...

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 5:55 (ED63).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

prevelike slike za stavit sve tri

na kraju mi ostane vrtit ovu zadnju sliku u nedogled

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nadam se da ću uspjeti danas pronaći vremena i okačiti vantenu.

Kupovina od 30 eura. Došla je sa 2x12 metara kabla tj. originalno je 2x10m ali bivšem vlasniku nije bilo to dovoljno pa je dokupio još 2x2m.

Nadam se boljem i stabilnijem signalu jer mi SINR non-stop divlja od 3-10. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

javi bas rezultate da vidimo jel valjaju sta antene da i drugi znaju. ja sam odustao od atena, kad hoce ide i 90 kad nece 20-30 al opet dosta, cekam agregacije dvije barem pa po novi ruter.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...

prevelike slike za stavit sve tri

na kraju mi ostane vrtit ovu zadnju sliku u nedogled

 pa šta nije netko malo prije napisao da je problem u pregledniku. da se proba sa drugim firefox, chrome, edge, ie...

 

 valjda će jedan radit kako treba?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Panel , da je multi band .....mora biti da je to ova iz eBay oglasa sa 28dBi .

 

U specifikaciji piše "2x 14dBi 1800-2600 oraz 2x 10 dBi 800-900 mhz" 

... ili su zbrajali dobit (gain) obe unutarnje u plastici 14 + 14 = 28dBi

5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tarifa Tmob.neograničena,Vukovarska ulica u Zagrebu,speedtest.

 
3 2 hvala 2
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Papasjuk kaže...

Tarifa Tmob.neograničena,Vukovarska ulica u Zagrebu,speedtest.

Fulao si temu. 

 

I da, brzina je velika, shvaćamo; pokušaj ti shvatiti da još nema puno ljudi koji koriste ili Gigabox uslugu ili tu neograničenu tarifu za 299 kn/mj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 19:36 (Marko :D).
8 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

A možda je on uzeo ovu uz Magneta 1 popust 199kn to je 30kn skuplje od tele2 bezbroj Gb tarfe i ta tarifa kod T-coma ipak onda ako se tako uzme i zbog nekih samih stavki i pogodnosti unutar same tarife ja svakako dosta povoljna za uzet.

Da mnogima i dalje vrlo skupo ovih 299kn ili ova akcija 249kn ali ovi koji imaju fiksne t-com usluge ulaskom u magnetu mogu tu dobit tih 50/100kn popusta i onda tih 199kn je koliko toliko ok.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 19:37 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nešto sam pokušavao sa antenama, imao sam yagice koje sam okačio na plinski odušnik i s 2x4m kablovima dokučio nekao do rutera. U slikama imate brzine sa vanjskom i unutarnjom antenom rutera.

Okačio sam i mjerenja LTEWatcha sa i bez antene. To je sve napravljeno sada prije cca 15 min.

Panelku sam samo postavio na mjesto sutra je ona na redu.

Da ima razlike vidite i sami mjerio sam nekoliko puta i rezultati su donekle bili gotovo identični.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 19:40 (lord22).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Seki001 kaže...

A možda je on uzeo ovu uz Magneta 1 popust 199kn to je 30kn skuplje od tele2 bezbroj Gb tarfe i ta tarifa kod T-coma ipak onda ako se tako uzme i zbog nekih samih stavki i pogodnosti unutar same tarife ja svakako dosta povoljna za uzet.

Da mnogima i dalje vrlo skupo ovih 299kn ili ova akcija 249kn ali ovi koji imaju fiksne t-com usluge ulaskom u magnetu mogu tu dobit tih 50kn popusta i onda tih 199kn je koliko toliko ok.

No budimo realni, ekipa iz ove teme ne koristi fiksne usluge HT-a tako da oni ni ne ostvaruju popust. Uostalom, ponavljam, ovo je isključivo Tele2 tema. Stvarno ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu ovdje slati speedtestove HT-a i A1. 

8 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Slažem se sa tobom ali eto već kad je on to postao komentirao sam malo.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kada se već komentirao koliko plaćam neograničenu tarifu,daleko si od procjene,ona mene dođe 85 kn mj.!

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jedan sam.od zadovoljnih korisnika, produzen ugovor na jos 2 godine, sad je cijena 149 kn mjesecno bezbroj gb... Istina nekad zna zajebavat, ali brzina je i dalje super 50+ uvijek i veza je stabilna bez pucanja. Nekad zna prikazivati wifi vezu na mobitelu da je ima ali internet ne radi

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Seki001 kaže...

A možda je on uzeo ovu uz Magneta 1 popust 199kn to je 30kn skuplje od tele2 bezbroj Gb tarfe i ta tarifa kod T-coma ipak onda ako se tako uzme i zbog nekih samih stavki i pogodnosti unutar same tarife ja svakako dosta povoljna za uzet.

Da mnogima i dalje vrlo skupo ovih 299kn ili ova akcija 249kn ali ovi koji imaju fiksne t-com usluge ulaskom u magnetu mogu tu dobit tih 50kn popusta i onda tih 199kn je koliko toliko ok.

No budimo realni, ekipa iz ove teme ne koristi fiksne usluge HT-a tako da oni ni ne ostvaruju popust. Uostalom, ponavljam, ovo je isključivo Tele2 tema. Stvarno ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu ovdje slati speedtestove HT-a i A1. 

 Ne znam dali sam skužio da li za ovu tarifu Neograničena na HT za 199 kn.  treba biti korisnik  i neke njihove druge usluge ili ne.

Nije mi to baš jasno.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Papasjuk kaže...

Kada se već komentirao koliko plaćam neograničenu tarifu,daleko si od procjene,ona mene dođe 85 kn mj.!

Tebe dođe, ali nas druge ne dođe. Nema smisla uspoređivati cijene usluge s popustima jer su popusti individualni.

MUĆAK kaže...

Ne znam dali sam skužio da li za ovu tarifu Neograničena na HT za 199 kn.  treba biti korisnik  i neke njihove druge usluge ili ne.

Nije mi to baš jasno.

Dobro si skužio. Da bi dobio tu tarifu za 199 kn, moraš biti korisnik drugih HT-ovih usluga. Ako nemaš ništa od HT-a, kada bi išao ugovoriti uslugu, cijena bi ti bila 299 kn/mj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 15:31 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Reći ću još samo da nemam fiksne usluge(Magente itd.),kod dotičnog providera.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ali imaš više mobilnih linija, te si kod dotičnog operatera produžio ugovor, zar ne? Ti si dobio ponudu tzv. ispod stola koja nije dio redovne ponude; samo zato što si je ti dobio ne znači da ju svatko može dobiti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 16:47 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Papasjuk kaže...

Kada se već komentirao koliko plaćam neograničenu tarifu,daleko si od procjene,ona mene dođe 85 kn mj.!

Tebe dođe, ali nas druge ne dođe. Nema smisla uspoređivati cijene usluge s popustima jer su popusti individualni.

MUĆAK kaže...

Ne znam dali sam skužio da li za ovu tarifu Neograničena na HT za 199 kn.  treba biti korisnik  i neke njihove druge usluge ili ne.

Nije mi to baš jasno.

Dobro si skužio. Da bi dobio tu tarifu za 199 kn, moraš biti korisnik drugih HT-ovih usluga. Ako nemaš ništa od HT-a, kada bi išao ugovoriti uslugu, cijena bi ti bila 299 kn/mj.

 Dakle tako onda mogu popušit 

prangiju a kod njih i onih iz A1 su paraziti i ukruvi koji su nas i opljačkali a ti isti ne pitaju 

koliko što košta nego jel ima odmah u prodaji. Članka

 

 

5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Davnih vremena me je Ispravljach naučio da netreba puniti džepove Tcomovim menagerima,nego pronaći svoj put.

8 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Poznati mutikaša.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
Marko :D kaže...
Papasjuk kaže...

Kada se već komentirao koliko plaćam neograničenu tarifu,daleko si od procjene,ona mene dođe 85 kn mj.!

Tebe dođe, ali nas druge ne dođe. Nema smisla uspoređivati cijene usluge s popustima jer su popusti individualni.

MUĆAK kaže...

Ne znam dali sam skužio da li za ovu tarifu Neograničena na HT za 199 kn.  treba biti korisnik  i neke njihove druge usluge ili ne.

Nije mi to baš jasno.

Dobro si skužio. Da bi dobio tu tarifu za 199 kn, moraš biti korisnik drugih HT-ovih usluga. Ako nemaš ništa od HT-a, kada bi išao ugovoriti uslugu, cijena bi ti bila 299 kn/mj.

 Dakle tako onda mogu popušit 

prangiju a kod njih i onih iz A1 su paraziti i ukruvi koji su nas i opljačkali a ti isti ne pitaju 

koliko što košta nego jel ima odmah u prodaji. Članka

 

 

 Par stranica prije zanimali su te penali prilikom raskida ugovora s Tele2..... a tu pljuješ po ostala dva operatera ajde mani se toga! Ne potpisujem UO nigdje i selim ako treba svaki mjesec od operatera do operatera(možda sljedeći mjesec Tele2) gdje je bolja ponuda za mene! Kvaliteta(ping, pucanje veze itd) i brzina ta dva parametra su mi bitna. Tridesetak kn razlike +/- u cijeni ne igraju mi ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 17:47 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DragoL kaže...

Na području Marije Bistrice (Hrvatsko-Zagorje) omogučen band 1 (uz prethodni standardni band 3).
Koliko vidim po ostalim postovima Tele2 još nema CA (carrier agregation), ali i bez toga mogu reči da je prpopusnost porasla cca 50% naspram prije (prije sam navečer imao cca 10-20Mbps sad je 20-30MBps).

Da li Tele2 planira uvesti CA za band 1+3, kada?
Da li njihov Huawei B525 cat6 router podržati CA band 1+3?

Od 12.05.2019 nestao B1 na mom području?
Sada i stvarno više nije ništa jasno??
Hoće li Tele2 upogoniti i B7?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DragoL kaže...
DragoL kaže...

Da li njihov Huawei B525 cat6 router podržati CA band 1+3?

 

 Ne

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 15:20 (DDavorin).
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja koristim Huawei B315s-22 i ok je ruter. 

Frequency bands: LTE/UMTS/GSM (4G LTE-FDD 800/900/1800/2100/2600MHz 4G LTE-TDD 2600MHz). However, frequency 700MHz is supported on band 28.
LTE Speed: Donwload up to 150Mbps / Upload up to 50Mbp

2 SMA antenna jacks
1 USB port
Wifi 802.11b/g/n
Supported number of wireless connections: Up to 32 devices
4 Gigabit LAN ports/1 WAN/LAN port
1 RJ11 port
Normal SIM card (no micro SIM or nano SIM, you may need an adapter if you use Micro SIM or Nano SIM.)

 

Više o tom ruteru: link

 

Imam samo jedan mali problem. 

 

Kad stavim karticu u mob brzine su preko 100 mb/s (skoro cijeli dan od kad je nova bazna stanica)  - mobitel , ali kad ju stavim u ruter i napravim speed test brzina je manja oko 60 mb/s - u ruteru

 

Pc je spojen na ruter preko wi-fi. Da probam spojit preko lan kabla? Signal je iste jačine na mobu i na ruteru. Full non stop.

 

 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 16:38 (Njambris).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel moguce klonirati karticu i koristiti je na dva uredjaja? jer vidim da na netu ima za uzeti kartice za kloniranje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

jel moguce klonirati karticu i koristiti je na dva uredjaja? jer vidim da na netu ima za uzeti kartice za kloniranje

 ne bih znao ali mi je interesantno? mogu li obje radit simultano ili jedan da druga ne?

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Njambris kaže...

 

Pc je spojen na ruter preko wi-fi. Da probam spojit preko lan kabla? Signal je iste jačine na mobu i na ruteru. Full non stop.

 

 

 to ti je jedina prepreka za veće brzine. ili se moraš spojit na 2x2 wifi N, za 150 mbita, ili na 1x1 wifi AC za 150 mbita ili se uštekat direktno kabelom. s tim da kabelom nemaš nikakvih gubitaka latencija. tako da je to najbolje riješenje ako je lako ostvarivo.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dennocro kaže...

jel moguce klonirati karticu i koristiti je na dva uredjaja? jer vidim da na netu ima za uzeti kartice za kloniranje

 ne bih znao ali mi je interesantno? mogu li obje radit simultano ili jedan da druga ne?

 

 

 vidim da mogu obje istovremeno, al sjeca se jos prije koju god kolega sa posla je imao dvije kartice isti br, kad ovaj crkne (smartphone) drugi koji moze danima koristi pozive i poruke samo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice