Može li ova konfiguracija pokretati novije igrice?

poruka: 8
|
čitano: 3.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Može li ova konfiguracija pokretati novije igrice?

Pozdrav, 

Naime ne tražim nikakvo gamer računalo koje će sve vrtiti na high, nego čisto nešto s čim se mogu nove igrice pokrenuti. 

Znači vaše mišljenje i zahvaljujem se!

Konfa je sljedeća:

  • AMD A10-9700, 4x 3,5 GHz (bis zu 3,8 GHz, 2 MB Cache)
  • AMD Radeon R7 Grafik, 2 GB HyperMemory, VGA, HDMI
  • Festplatten: 240 GB SSD Kingston, 1 TB HDD
  • 16 GB DDR4-RAM, 2400 MHz, Windows 10 Home
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li ova konfiguracija pokretati novije igr
rokodd kaže...

Pozdrav, 

Naime ne tražim nikakvo gamer računalo koje će sve vrtiti na high, nego čisto nešto s čim se mogu nove igrice pokrenuti. 

Znači vaše mišljenje i zahvaljujem se!

Konfa je sljedeća:

  • AMD A10-9700, 4x 3,5 GHz (bis zu 3,8 GHz, 2 MB Cache)
  • AMD Radeon R7 Grafik, 2 GB HyperMemory, VGA, HDMI
  • Festplatten: 240 GB SSD Kingston, 1 TB HDD
  • 16 GB DDR4-RAM, 2400 MHz, Windows 10 Home

 sve do 2019. (tomb raideri, bioshockovi, doom, hollow knight itd.) bez frke, čak i na high. prvi mi je zapeo metro exodus ali ne zbog kvalitete grafike, nego je jednostavno zablokirao i ni makac (radeon r7 260, 2 GB) do bolje grafičke (s 6 GB memorije, iako radi i s 4 bez problema). procesor ti je nalik i5 seriji 5000, što znači da je i više nego dovoljan. dakle more će toga bez problema raditi a za najnovije bi valjalo staviti bolju grafičku (tipa r7 580 s 4GB RAM ili nvidia 1660 s 6 GB).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Može li ova konfiguracija pokretati novije igrice?

Slabo do nikako

Dirty dosen
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Može li ova konfiguracija pokretati novije igrice?

Pokrenut hoćeš, ali nećeš se nauživati nažalost.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li ova konfiguracija pokretati novije igr
rokodd kaže...

..nego čisto nešto s čim se mogu nove igrice pokrenuti. 

..

- da/ne.

- igre kao i sve app/os imaju svoje konkretne requirementse i ono što te zanima možeš sam videti-googlati, tetris, cryza .. bilo što.

- pokrenuti vjerojatno može svako računalo, no kako će raditi (performanse) je važno za igranje, kao i surfanje-film.. problem vidiš kad nije dovoljno (snage-brzine ili nekog resursa kao rama) dok za tipkanje u wordu nećeš primijetiti razliku.

 

-npr minimalna količina rama je 4gb, početno za igranje je recimo 8, tu imaš 16, to je dovoljno + višak ili može biti manje i nevažno osim kad te konkretna igra traži konkretnu količinu a to vidiš u prvoj rečenici tj pročitaš u zahtijevima igre-aplikacije (minimum ili preporučeno.. najjačeg nema tj nije kriterij).

-a10 je slabašan izbor, besmisleno ako je dodatna vga tj možda ti je samo navedena, jer r7 je integrirana u cpu.. ali može biti i dodatna a tad je besmisleno platiti a10 i ne koristiti tj kupiti dva puta istu stvar (ili ovisi kako je što navedeno/nerazumljivo..). Integriana grafika je ok za minimum, radi.. i tako se reklamira, ne za gaming (zahtijevniji) mada i to donekle može no nije usporedivo s 'pravim' (jačim) vga-gpu no tad i cijena, tj vga od početnih (toliko da radi) 500kn, srednja klasa 1000-2000kn (ok za većinu igara), i jake.. 2-3-5-10.. i više tisuća no tad ti je jasna razlika u cijeni kad samo vga košta više nego ovo čitavo računalo.

 

-pošto je tema-naslov igrice (nema igrica, imaš biznis i to su igre, ozbiljan biz nez deminutivčića..) :) ... tad je osnovna stvar upravo vga-gpu i to što jače, dok ostatak samo treba to donekle pratiti, npr diskovi su u tome 'sporedni' tj ne ovisi o njima što može računalo ali oni su mjesto + brzina učitavanja i neophodni su. jedan disk ili dva, ssd ili hdd.. dva su skuplja od jednog i ovo je recimo danas uobičajena kombinacija ssd+hdd za brzinu/kapacitet/cijenu ali s nogućnostima (snagom) nema direktne veze, dok je količina RAMa ono što moraš zadovoljiti, ili radi ili ne.. ako nemaš dovoljno, a višak je višak, recimo da bi 8gb bilo dovoljno osim za igre-aplikacije koje konkretno traže više (99% radi na 4-8gb), no i to plaćaš, jer ništa nije đabe.

-pošto je pitanje za igre, tad nikako ne vidim smisao kupiti a10/r7 uz kontekts da samo da radi, da može nešto osnovno.. jer ako i dodaš neku jaču vga tad je ovo višak koji nisi dobio nego platio tj pogrešna kupnja, tj ako bi nešto dodavao-pojačavao tad je to pogrešno računalo u startu tj tad trebaš drugi cpu + pravu vga-gpu a to ne ovisi o ovom 'generičkom' pitanju nego pročitaš specifikacije-zahtjeve svake konkretne igre, nevažno što ja mislim-kažem.. ili neki drugi forumaš, nekome će to biti dovoljno, neko te preporučiti duplo jače/skuplje.. no jedini kriterij je konkretna igra i ti koji to koristiš.

-da si isto računalo kupovao prije par godina, tad bi to bio optimum, performanse/cijena.. no danas je već 'slabo' u usporedbi s novim-jačim a novo je iste i niže cijene i ne može se uspoređivati po mogućnostima dok igre uvjek žele novo-jače.. ne postoji prejako kao ni prevelika plaća :) samo je pitanje koliko ćeš platiti i jel višak koji si tad nepotrebno platio. Ako je neka posebna akcija, možda te to prevari, možda je isplativo, možda za istu cijeno može jače-novije.. ili ako je razlika npr 10€što tad? .. ti si taj koji bira i ti moraš znati što ti treba, ne slušati moje mišljenje jer nema veze s tvojim potrebama pa ovo više kao savjet kako birati i podsjetnik, trgovac nudi, biraš ti (pa i kad je pogrešno, radije sam tako odaberi nego da ti netko nešto uvali..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 14:31 (ihush).
15 godina
offline
Re: Može li ova konfiguracija pokretati novije igr
ihush kaže...

.. smeće :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 14:31 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Može li ova konfiguracija pokretati novije igrice?

Može u visokoj rezoluciji, Far Cry 1, Call of Duty 1 i 2 te slične dobre naslove...Max Payne 1 i 2, doom 1 itd. ima tu hrpa dobrih igretina za high detalje. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Može li ova konfiguracija pokretati novije igr
Ajar kaže...
rokodd kaže...

Pozdrav, 

Naime ne tražim nikakvo gamer računalo koje će sve vrtiti na high, nego čisto nešto s čim se mogu nove igrice pokrenuti. 

Znači vaše mišljenje i zahvaljujem se!

Konfa je sljedeća:

  • AMD A10-9700, 4x 3,5 GHz (bis zu 3,8 GHz, 2 MB Cache)
  • AMD Radeon R7 Grafik, 2 GB HyperMemory, VGA, HDMI
  • Festplatten: 240 GB SSD Kingston, 1 TB HDD
  • 16 GB DDR4-RAM, 2400 MHz, Windows 10 Home

 sve do 2019. (tomb raideri, bioshockovi, doom, hollow knight itd.) bez frke, čak i na high. prvi mi je zapeo metro exodus ali ne zbog kvalitete grafike, nego je jednostavno zablokirao i ni makac (radeon r7 260, 2 GB) do bolje grafičke (s 6 GB memorije, iako radi i s 4 bez problema). procesor ti je nalik i5 seriji 5000, što znači da je i više nego dovoljan. dakle more će toga bez problema raditi a za najnovije bi valjalo staviti bolju grafičku (tipa r7 580 s 4GB RAM ili nvidia 1660 s 6 GB).  

Nije to nikakva R7 260 nego integrirani gpu od tog buldozera koji usput budi receno nije ni blizu i5.... Dakle, dosta novih igara ce biti neigrivo i na minimalnim postavkama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice