Računalo staro 30ak godina

poruka: 10
|
čitano: 4.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Računalo staro 30-ak godina

Htio bih pitati nekoga tko se razumije u starija računala kakvo je računalo na priloženim slikama i vrijedi li štogod danas ili je za otpad?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo staro 30ak godina

Ili 386/486, dok je ne upališ nećeš znat :) Ako je ispravna možeš dobiti neke novce za to, ima ekipe koja to kupuje i cijeni!

 

 

Ovdje možeš postavit upit, frknut ćeš je odmah

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 13:35 (Flying Dutchman).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Računalo staro 30ak godina

To je najvjerojatnije 286. Mogao bi bit 386, ali 486 gotovo sigurno nije. Grafika je čini mi se ATI Wonder iz otprilike 1987., karakteristično je da ima mouse port (sličan kao PS2) između 9-pinskog i 15-pinskog VGA. Vjerojatnije ipak 286 jer ima samo 5¼ floppy.
Ako je ispravno moglo bi vrijediti nekome.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Računalo staro 30-ak godina

-zdelanac pc nešto klase 286.. = smeće. (jednako da je 386, 486.. no po flopyju 5,25" je vjerojatno starije..).

-kao vintage, imao bi vrijednost da je neki origigi-brand, nešto ibm-compaq i sl. ovako je nevažan trgovački (ako još postoji autronic..).

-npr kao za prastare apple-II ili comodorac i sl. posotoji neko tržište, kao za aute, namještaj.. no ne za generičke osim kao izvor dijelova no oni koji trebaju to već imaju i tad je cijena za dijelove ne za starinu-vrijednost.

 

-ako možeš upaliti vidjet ćeš probleme npr tipkovnica din, monitor, + osim dosa praktički beskorisno. Ako je neispravno pa ne možeš ni upaliti tad je samo smeće, praktički ništa iskoristivo osim starog at napajanja (drugačiji konktori.. novi atx). Pronaći npr ispravnog miša za com port za taj pc je teže.. odnosno vrijednost kutje je manja od miša :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Računalo staro 30ak godina

Hvala svima na odgovorima

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo staro 30ak godina
Koliko bi vridia kuglicni mis u originalnom pakovanju nekoristen na serijski port?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo staro 30ak godina

-omom tko ga želi (više nego treba) nešto, ostalima ništa.. svaka cijena od 3kn do 3000kn je jednako moguća no realno 30-100kn ili usporedivo s cijenama novih u trgovini.

-poneki modeli imaju adapter, npr ps2-com ili usb-ps2.. ali se ne mogu mixati ili koristiti na drugom mišu (obično logitech..) tj sam miš mora podržavati + odgovarajući driver.

-često juzeri bez iskustva jednostavno nemaju 'pravi' driver npr za dos, ms ili genius, 2-ili-3 tipke itd. i tad radi itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo staro 30-ak godina

Ja ipak pretpostavljam da je 386.

Otvori pa vidi ili ga slobodno doniraj meni pa ću vidjeti.

Ako je 386-486 mogućnost da ga je skurila Varta baterija je velika.

 

Lp

12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo staro 30ak godina
wifi kaže...
Koliko bi vridia kuglicni mis u originalnom pakovanju nekoristen na serijski port?

A gle, ovisi o modelu. Imam ih i ja nekoliko. To kao da pitaš koliko vrijede gume od auta, ali ljetne :)
Ako je IBM, Microsoft, neka marka obično više, a neki Genius ili Taiwanski no name manje, max. 30ak kn.

9 godina
neaktivan
offline
Računalo staro 30ak godina

Back in time kad je tipka Turbo zapravo usporavala pc 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice