MMA (Mixed Martial Arts) izdvojena tema

poruka: 10.518
|
čitano: 1.323.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

A kaj kazete na Francisa ?

Katar je odlican bio.... to je zapravo po meni drugi najbolji match veceri poslije main eventa...

uff zaboravio sam pobjedu Luquea.. odlicna borba takoder.

Djeluje impresivno, ali još u biti nismo vidjeli njegovu pravu borbu izuzev one protiv Stipe i tu je izgubio.

To lamatanje djeluje zastrašujuće, ali top borac će to itekako kazniti, imao je 3-4 promašaja prije nego je pogodio. Sjetimo se kako je Stipe na sličan način nokautirao Werduma.

Rozenstruik je bačen lavovima, nije on još niti približno Top 10 borcima.

Zadnju je dobio samo zahvaljujući sucu u ringu koji je napravio veliku grešku, nešto kao što su sinoć napravili Cruzu.

 

Dobar event, bilo je dobrih borbi.

Mitchell - Rosa odličan grapling meč.

Luque - Price odlična borba.

Pettis - Cerrone isto dobra borba, po meni je to mogao i kauboj dobiti. Malo nefer ponašanje Pettisa nakon uboda u oko i još mu je to vjerojatno donijelo pobjedu. Još kad se računa da su frendovi.

Stephens - Kattar odlična borba, Kattar je jako dobar borac.

Cejudo - Cruz, tripple C osjetno bolji, Cruz se nije snašao, ali unatoč tome sudac je prerano prekinuo borbu.

Ferguson - Gaethje odlična borba, Gaethje ga je jednostavno demolirao. Podsjetilo me na borbu Cerrone - Iaquinta ili Cerrone - Hernandez.

 

Hardy - De Castro loša borba, prvu rundu De Castro bolji i onda se prestao boriti samo je eskivirao udarce i tako cijelu drugu i treću rundu, bez veze.

Waterson - Esparza isto loša borba.

 

Baš me zanima koja je bila gledanost.

13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Event je uglavnom ispunio očekivanja. Mislim čak da su sve borbe u Prelimsima išle do DEC, ali bilo je zabavnih borbi. Nisam očekivao da će toliko izdominirati Tonya. Ima nešto u tome da se već par mjeseci priprema za Khabiba, ali jednostavno je bio pregažen. Bome je sad upitno hoćemo li ikad vidjeti taj fight.

 

Cejudov odlazak u penziju mi je bio najveće iznenađenje. Flyweight je ionako nebitan, a sad je i Bantam na tom putu. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

A kaj kazete na Francisa ?

 

 Da će ga dobiti svaki bolji boksač koji zna držati gard. Žalosno je i vidjeti da je u vrhu divizije borac s tako lošom tehnikom. Onakve široke krošee sam zadnji put vidio kad su se dvojica na bauštelu potukla.

9 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...
toxic kaže...

A kaj kazete na Francisa ?

 

 Da će ga dobiti svaki bolji boksač koji zna držati gard. Žalosno je i vidjeti da je u vrhu divizije borac s tako lošom tehnikom. Onakve široke krošee sam zadnji put vidio kad su se dvojica na bauštelu potukla.

 a i nema neki hrvač, neki majstor na "podu" teška je odavno najsiromašnija kvalitetom u ufcu

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...
toxic kaže...

A kaj kazete na Francisa ?

 

 Da će ga dobiti svaki bolji boksač koji zna držati gard. Žalosno je i vidjeti da je u vrhu divizije borac s tako lošom tehnikom. Onakve široke krošee sam zadnji put vidio kad su se dvojica na bauštelu potukla.

Mediji mu grade samopouzdanje i tu je on u velikoj prednosti. Stalno se piše kako udara kao auto, kako je zastrašujuć... bla bla bla i to njemu diže sampouzdanje koje je jako bitno u ringu, a s druge strane tjera protivnike da su previše suzdržani i oprezni, vidjeli smo to u "borbi" protiv Lewisa pa protiv Dos Santosa, sve je to posljedica PR-a. Ne kažem da nema impresivne fizičke predispozicije, ali tehnički je još daleko ispod top boraca.

 

Isto je bilo prije borbe sa Miočićem, imao je samopouzdanje do neba, smatrao da će protivnici sami padati kad zamahne, ali Stipu to nije previše *ebalo i odradio je odličnu borbu, a Ngannou se nakon toga raspao jer su mu zabili u glavu da je nepobjediv. Sad se opet vratio u taj "mod" i to će opet trajati dok ne naleti na top borca koji je mentalno čvrst.

11 godina
protjeran
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
mzopg kaže...
BlueMax kaže...
toxic kaže...

A kaj kazete na Francisa ?

 

 Da će ga dobiti svaki bolji boksač koji zna držati gard. Žalosno je i vidjeti da je u vrhu divizije borac s tako lošom tehnikom. Onakve široke krošee sam zadnji put vidio kad su se dvojica na bauštelu potukla.

Mediji mu grade samopouzdanje i tu je on u velikoj prednosti. Stalno se piše kako udara kao auto, kako je zastrašujuć... bla bla bla i to njemu diže sampouzdanje koje je jako bitno u ringu, a s druge strane tjera protivnike da su previše suzdržani i oprezni, vidjeli smo to u "borbi" protiv Lewisa pa protiv Dos Santosa, sve je to posljedica PR-a. Ne kažem da nema impresivne fizičke predispozicije, ali tehnički je još daleko ispod top boraca.

 

Isto je bilo prije borbe sa Miočićem, imao je samopouzdanje do neba, smatrao da će protivnici sami padati kad zamahne, ali Stipu to nije previše *ebalo i odradio je odličnu borbu, a Ngannou se nakon toga raspao jer su mu zabili u glavu da je nepobjediv. Sad se opet vratio u taj "mod" i to će opet trajati dok ne naleti na top borca koji je mentalno čvrst.

 Točnije na Daniela Cormiera koji če mu pakazati što znači : THERE ARE LEVELS TO THIS GAME što bi DC rekao.

13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Ne znam... DC je najavio da mu je rematch s Stipom zadnji meč. Baš ga boli taj poraz. Nakon što dobije Stipu, možda odluči ostati još malo i submitati Francisa u prvoj rundi, ali prije da se oprašta.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Cormier priča kako vjetar puhne, tj. kako da najviše zapali publiku i ubere love. Jasno mi je to, ima 41 i traži dobar money fight.

I am over 9000!!!
9 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 23:29 (Avensac).
9 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Nitko ne priča o fight nightu?  Bilo je dobrih borbi, Smith ostao bez zubi, doslovno


Još u subotu Overeem i Harris, barboza v ige..

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Avensac kaže...

Nitko ne priča o fight nightu?  Bilo je dobrih borbi, Smith ostao bez zubi, doslovno


Još u subotu Overeem i Harris, barboza v ige..

Pogledao jutros snimku, nije mi se noćarilo usred tjedna. 

 

Zadnjih (glavnih) pet borbi sam pogledao.

 

Evo nabrzinu mišljenje.

 

Arlovski - Lins

Solidna borba, Arlovski u dobroj formi, vidi se da je fit. Lins jako čvrst, odlična brada, progutao je par dobrih udaraca. Nije bilo previše atraktivno, ali gledljivo. Lins je previše jednodimenzionalan borac, odličan rad ruku i boks i to je to.

 

Simon - Borg

Ovo sam pogledao na preskokce, ti mali "skakavci" su previše brzi za moje oči i još udaraju kao komarci tako da mi je to uglavnom dosadno za gledanje. Simon ogromna prednost u rasponu, ali nije je baš najbolje koristio, a mislim da ima preko 15cm veći raspon, nije malo. U globalu nešto bolji radi takedowna i kontrole.

 

Hernandez - Dober

Dosta dobra borba. Dober ima specifičan stil. Hernandez je opet krenuo pun sebe, ali se brzo ispuhao. Zaslužena pobjeda Dobera bio je daleko bolji.

 

Rothwell - OSP

Rothwell mi je simpatičan lik, ali u ringu djeluje kao grizli, samo se gega prema protivniku i pritišće ga. Mislim da je OSP imao previše respekta zbog debija u teškoj kategoriji, a uz to je tu i njegov vječni problem nikakve kondicije. Da je tog čovjeka natjerati da malo manje bilda, a više radi na kondiciji bio bi izvrstan borac. Još jedna solidna borba, ali ništa posebno.

 

Smith - Teixeira

Već duže mi se čini da je Smith poput Rozenstruika prebrzo krenuo na sam vrh, ali me ovdje odmah u startu demantirao. Odličan rad ruku, distanca, sve pet i onda se ispuše u 5 minuta. Nevjerojatno mi je da jedan takav borac nema barem duplo bolji kardio od 10 godina starijeg borca. Sramota kako se loše pripremio. Za razliku od njega Teixeira se dobro pripremio i uzeo sve što mu je Smith ponudio na pladnju. Svaka čast starom veteranu.

 

Smith previše imitira Jonesa, što ne mora biti loše, ali Jones za razliku od njega ima 5x više energije i daleko bolji kardio. Uz to me njegov kut nije previše oduševio, upute su im kao da igraju videoigricu. Ne možeš borca tako *ebati sa milijun informacija, daju se osnovne smjernice.

 

Na kraju mi ga je bilo i žao, primio je nepotrebne batine. Ovdje se vidjelo i kako svaki sudac ima svoje kriterije, što po meni nije dobro, jedan svira kraj čim primiš ozbiljniji udarac, dok drugi pušta da te protivnik dobro nalupa. Prekid Ferguson - Gaethje je bio odličan, prekid Cruz - Cejudo je bio loš, prekid Rozenstruik - Overeem je bio loš...

 

Mislio sam još Johnsona pogledati, ali nisam stigao, a vidim sad da je izgubio.

 

U subotu solidan card, mada mislim da ću isto pogledati snimku, ubije me to gledanje cijelu noć. UFC 249 sam gledao od 00:30 do 07:00 ujutro, ne znaju Amrikanci ništa ispod 7h napraviti. 

9 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

 

Ovo bi moglo biti zanimljivo za Cormiera ako uspije pobijediti kralja HW divizije 

 

15 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Reem se izvukao i pobijedio... Trebao je pobijediti i protiv Jairzinha samo da je sudac bio bolji npr poput ovog...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

Reem se izvukao i pobijedio... Trebao je pobijediti i protiv Jairzinha samo da je sudac bio bolji npr poput ovog...

 Isti je sudac bio ovu borbu i protiv Jairzinha. Očito se osjećao dužnim/krivim za zadnju borbu pa je ovu pustio puno više 

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

Reem se izvukao i pobijedio... Trebao je pobijediti i protiv Jairzinha samo da je sudac bio bolji npr poput ovog...

Upravo to, sad se vidi koliku mu je štetu napravio u prethodnoj borbi. Sada bi Reem imao 4 pobjede u nizu, borcu njegovih godina to bi puno značilo ukoliko misli još jednom napasti titulu.

13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

sada sam tek pogledao fergussona i justina, malo sam ignorirao što se u mma svijetu događa zadnjih tjedana .. dobar fight, no znao sam odmah da bu tony to igubio.. uvijek je bio tip koji je primao puno udaraca, a to jednostavno ne ide protiv onog konja gaethjea, još je i dugo ostao na nogama, odnosno nije ni pao na kraju.. BTW dobar stoppage od herba, nije tu bilo više ništa za vidjeti..

no nekako mislim da će khabib justina, kao i sve ostale jednostavno sodomizirati 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

Reem se izvukao i pobijedio... Trebao je pobijediti i protiv Jairzinha samo da je sudac bio bolji npr poput ovog...

 

Ranko Kukumar kaže...

 Isti je sudac bio ovu borbu i protiv Jairzinha. Očito se osjećao dužnim/krivim za zadnju borbu pa je ovu pustio puno više 

 

mzopg kaže...

Upravo to, sad se vidi koliku mu je štetu napravio u prethodnoj borbi. Sada bi Reem imao 4 pobjede u nizu, borcu njegovih godina to bi puno značilo ukoliko misli još jednom napasti titulu.

 Borba protiv Rozenstruika prekinuta je apsolutno opravdano. Overeem se podignuo i onda ga je samo zanijelo na stranu. To se MORA prekinuti. Meni je žap što je izgubio, pogotovo jer je bio bolji, puno je teži potivnik Francisu i sekunde su ga dijelile do pobjede ali bilo kakvo otezanje od strane suca kako bi borba došla do kraja bilo bi protiv pravila. Nebitno jet prva ili zadnja sekunda borbe.

A ruku na srce, Rozenstruik je imao dovoljno vremena izdemolirati ga na podu ali je vidio da je gotovo i gospodski se odmaknuo. 

 

13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Meni bi dan danas nije jasno kako neki to vide kao early stoppage.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Reem je odavno ostao bez brade,teško da može opasnije napasti Hw diviziju

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...

 Borba protiv Rozenstruika prekinuta je apsolutno opravdano. Overeem se podignuo i onda ga je samo zanijelo na stranu. To se MORA prekinuti. Meni je žap što je izgubio, pogotovo jer je bio bolji, puno je teži potivnik Francisu i sekunde su ga dijelile do pobjede ali bilo kakvo otezanje od strane suca kako bi borba došla do kraja bilo bi protiv pravila. Nebitno jet prva ili zadnja sekunda borbe.

A ruku na srce, Rozenstruik je imao dovoljno vremena izdemolirati ga na podu ali je vidio da je gotovo i gospodski se odmaknuo. 

 

Do kraja runde je bilo 4 sekunde. Znači imaš borca koji je srušen na pod jakim krošeom, ali nije nokautiran ili u nesvjesti već je potpuno priseban i odmah iste sekunde se ustaje na noge. To se ne prekida, pa ne bave se baletom. Nakon što je pao ode još jedna sekunda znači zadnje tri sekunde da je samo pokrio glavu i da Rozenstruik navali vjerojatno ga ne bi završio.

Iznimno loš prekid, isto tako je mogao svirati kraj kad ga je Harris srušio, mogao je svirati i kraj kad je Teixeira rušio Smitha... a još kad se uzme da je to kraj borbe (4 sekunde do kraja) i Overeem vodi kod sudaca. Ma ne da je loš prekid nego je to katastrofalno loše odrađeno.

 

Hexfire kaže...
Meni bi dan danas nije jasno kako neki to vide kao early stoppage.

Evo pa se podsjeti, zamisli da vodiš cijelo vrijeme, do kraja je 4 sekunde i jedan udarac te uzdrma i baci na pod, ali ti si priseban odmah ustaješ, do kraja još 2-3 sekunde i onda sudac uleti i svira kraj. To se jednostavno ne radi osim ako borac nije u nesvjesti.

 

https://mmacore.tv/videos/Alistair_Overeem_vs_Jairzinho_Rozenstruik_Full_Fight_UFC_on_ESPN_7_Part_4/10334354

 

ZGamer kaže...

Reem je odavno ostao bez brade,teško da može opasnije napasti Hw diviziju

Očito nisi gledao zadnju borbu. Volio bi ja tako biti bez brade i primati onakve bombe od Harrisa i preživjeti ih bez problema i još preokrenuti borbu. Svašta ljudi bubaju.

9 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
mzopg kaže...
BlueMax kaže...

 Borba protiv Rozenstruika prekinuta je apsolutno opravdano. Overeem se podignuo i onda ga je samo zanijelo na stranu. To se MORA prekinuti. Meni je žap što je izgubio, pogotovo jer je bio bolji, puno je teži potivnik Francisu i sekunde su ga dijelile do pobjede ali bilo kakvo otezanje od strane suca kako bi borba došla do kraja bilo bi protiv pravila. Nebitno jet prva ili zadnja sekunda borbe.

A ruku na srce, Rozenstruik je imao dovoljno vremena izdemolirati ga na podu ali je vidio da je gotovo i gospodski se odmaknuo. 

 

Do kraja runde je bilo 4 sekunde. Znači imaš borca koji je srušen na pod jakim krošeom, ali nije nokautiran ili u nesvjesti već je potpuno priseban i odmah iste sekunde se ustaje na noge. To se ne prekida, pa ne bave se baletom. Nakon što je pao ode još jedna sekunda znači zadnje tri sekunde da je samo pokrio glavu i da Rozenstruik navali vjerojatno ga ne bi završio.

Iznimno loš prekid, isto tako je mogao svirati kraj kad ga je Harris srušio, mogao je svirati i kraj kad je Teixeira rušio Smitha... a još kad se uzme da je to kraj borbe (4 sekunde do kraja) i Overeem vodi kod sudaca. Ma ne da je loš prekid nego je to katastrofalno loše odrađeno.

 

Hexfire kaže...
Meni bi dan danas nije jasno kako neki to vide kao early stoppage.

Evo pa se podsjeti, zamisli da vodiš cijelo vrijeme, do kraja je 4 sekunde i jedan udarac te uzdrma i baci na pod, ali ti si priseban odmah ustaješ, do kraja još 2-3 sekunde i onda sudac uleti i svira kraj. To se jednostavno ne radi osim ako borac nije u nesvjesti.

 

https://mmacore.tv/videos/Alistair_Overeem_vs_Jairzinho_Rozenstruik_Full_Fight_UFC_on_ESPN_7_Part_4/10334354

 

ZGamer kaže...

Reem je odavno ostao bez brade,teško da može opasnije napasti Hw diviziju

Očito nisi gledao zadnju borbu. Volio bi ja tako biti bez brade i primati onakve bombe od Harrisa i preživjeti ih bez problema i još preokrenuti borbu. Svašta ljudi bubaju.

Eto kad sve vidiš ja gledao i sve te bombe od Harissa mi ne djeluju kao ona od Rozenstroika...čovjek i dan danas ima ožiljak preko lijevog obraza 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 0:14 (ZGamer).
12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
mzopg kaže...

 

Do kraja runde je bilo 4 sekunde. Znači imaš borca koji je srušen na pod jakim krošeom, ali nije nokautiran ili u nesvjesti već je potpuno priseban i odmah iste sekunde se ustaje na noge. To se ne prekida, pa ne bave se baletom. Nakon što je pao ode još jedna sekunda znači zadnje tri sekunde da je samo pokrio glavu i da Rozenstruik navali vjerojatno ga ne bi završio.

Iznimno loš prekid, isto tako je mogao svirati kraj kad ga je Harris srušio, mogao je svirati i kraj kad je Teixeira rušio Smitha... a još kad se uzme da je to kraj borbe (4 sekunde do kraja) i Overeem vodi kod sudaca. Ma ne da je loš prekid nego je to katastrofalno loše odrađeno.

 

 Pravila se znaju i zna se zašto su pravila tu. Ako borac nema ravnotežu borba se mora prekinuti. Ne može stajati a ti ga nazivaš potpuno prisebnim? Potpuno je nebitno koliko je do kraja. Ovo što ti pričaš je ko da u nogometu jedna ekipa ima 20 udaraca u okvir, 90% posjeda i sudac im na račun toga pokloni penal u zadnjoj minuti.

Brkaš "uzdrmanost" sa gubitkom ravnoteže i izgubljenim pogledom. Dobro pogledaj ovaj video i trenutak kad je sudac prekinuo. Tek kad je Overeema odnijelo pet koraka udesno. Nek zahvali protivniku što ga nije ubio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...

 Pravila se znaju i zna se zašto su pravila tu. Ako borac nema ravnotežu borba se mora prekinuti. Ne može stajati a ti ga nazivaš potpuno prisebnim? Potpuno je nebitno koliko je do kraja. Ovo što ti pričaš je ko da u nogometu jedna ekipa ima 20 udaraca u okvir, 90% posjeda i sudac im na račun toga pokloni penal u zadnjoj minuti.

Brkaš "uzdrmanost" sa gubitkom ravnoteže i izgubljenim pogledom. Dobro pogledaj ovaj video i trenutak kad je sudac prekinuo. Tek kad je Overeema odnijelo pet koraka udesno. Nek zahvali protivniku što ga nije ubio.

Ovo nije nogomet niti je usporedivo. Kad je u pitanju MMA sudac donosi odluku uzimajući u obzir više faktora. Ovdje je trebao uzeti u obzir da je do kraja borbe 4 sekunde i da borac koji je u knockdownu vodi kod svih sudaca. On to nije uzeo u obzir jer je "zaspao" zadnjih 10 sekundi i to se jasno vidi iz snimke.

 

Pa koliko puta borac bude u knockdownu, ali se borba ne prekida, mislim da sam barem sto puta vidio gdje je jedan borac ustao nakon knockdowna ili nije ni pao ali tetura i jedva stoji i borba se ne prekida. Pa pogledaj malo Romero - Whittaker, jedan i drugi su bili u nokautu, teturali, jedva stajali pa nije bilo ni govora o prekidu. Pa najbolje borbe proizlaze iz ovakvih situacija. Hendo - Shogun...

 

Sudac će prekinuti ukoliko jedan borac uvjerljivo dominira i nema više previše šanse za preokret, a do kraja je malo vremena, onda može prekinuti borbu da zaustavi daljnje ozlijeđivanje borca. Vidili smo to nedavno u meču Gaethje - Ferguson.

 

Greška 1. sudac stoji predaleko od boraca i totalno je u svojim mislima i to se jasno vidi kad se trgnuo nakon što je Rozenstruik zadao udarac. U tom trenu on trči prema borcima, ali ne prekida borbu. Tada svi u kavezu znaju da je već označeno zadnjih 10 sekundi borbe i da je pola od toga prošlo. Sudac zadnjih 10 sekundi mora biti blizu boraca, a ne tri metra dalje.

 

Greška 2. Rozenstruik nakon što je bacio Overeema u knockdown okreće leđa i odlazi od borca. Pa nije ovo boks. Ovo je amaterska greška i to se ne radi u MMA-u. Borac nije taj koji procijenjuje i proglašava kraj borbe već je to sudac. Još čudnije je što ga sudac hvata za ruku i zaustavlja da ne odlazi od protivnika, znači nema još kraja borbe.

 

Greška 3. Sudac i dalje nije sudio prekid borbe, Rozenstruik odlazi, Overeem se ustaje, do kraja borbe je JEDNA sekunda. Overeem zatetura ali je na nogama u tom trenu sudac vidi u kakvom mu je stanju usna i da tetura i odlučuje označiti prekid. Znači svira prekid sa istekom vremena. I to je dobar prekid? Zanima me što bi bilo da je Overeem ostao ležati na leđima i pokazao sucu rukama da je ok. Što onda? Rozenstruik je već otišao. Do kraja 1-2 sekunde.

 

Isti taj sudac je nagovorio Struvea da nastavi borbu protiv Rothwella nakon što je Ben napravio dva ilegalna udarca i bio je spreman za diskvalifikaciju. Sudac je rekao Struveu da vodi kod sudaca i da mu je najbolje nastaviti borbu i još malo izdržati. Nakon toga Rothwell nokautira Struvea i to u zadnje 3 sekunde runde.

 

Evo što i Bisping misli o prekidu:

Michael Bisping doesn’t agree with Jairzinho Rozenstruik vs. Alistair Overeem stoppage

 

“Referee Dan Miragliotta, I love Dan Miragliotta. He’s a great guy. I think he’s a very, very good referee and they do a very hard job. They have to make split-second calls in a tough situation. But Overeem wasn’t knocked out,”

 

“Rozenstruik hits him, puts him down, smashes his lip wide open, and then thinks it’s a walk-off knockout. Turns around and just walks away. But Overeem gets up and then walks the opposite direction. Walks away from Rozenstruik but even still, he’s still on his feet. He wasn’t knocked out, and then Miragliotta waves the fight off. It was very unusual.”

 

Što je onda sa borbom Bisping - Anderson? Slična situacija.

https://mmacore.tv/videos/Anderson_Silva_vs_Michael_Bisping_UFC_Fight_Night_84_Full_Fight_Part_4/10123022

 

Pa je sudac Herb Dean nakon borbe izjavio:

"In MMA, We don't stop a match just because someone gets dropped. I saw that when he fell he was not unconscious, he was facing Anderson. Anderson did got give him a threat to protect himself from, so I don't want to start playing what if - what if he'd attacked or not - but the bottom line is he didn't attack."

To je ispravna odluka.

 

Što bi bilo da su svirali prekid kad je Gastelum nokautirao Weidmana na kraju runde? Slična situacija. Na kraju je Wedman preokrenuo borbu.

https://mmacore.tv/videos/Chris_Weidman_vs_Kelvin_Gastelum_Full_Fight_UFC_on_Fox_25_Part_2/10184604

 

Ovo je bio izuzetno loš prekid i jako loša procjena jednog iskusnog suca.

 

Pogledaj ovu sliku, tu borba još nije prekinuta. Rozenstruik odlazi, sudac ga hvata za ruku kako bi ga zaustavio, Reem se ustaje. Do kraja 2-3 sekunde.

 

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...

 Pravila se znaju i zna se zašto su pravila tu. Ako borac nema ravnotežu borba se mora prekinuti. Ne može stajati a ti ga nazivaš potpuno prisebnim? Potpuno je nebitno koliko je do kraja. Ovo što ti pričaš je ko da u nogometu jedna ekipa ima 20 udaraca u okvir, 90% posjeda i sudac im na račun toga pokloni penal u zadnjoj minuti.

Brkaš "uzdrmanost" sa gubitkom ravnoteže i izgubljenim pogledom. Dobro pogledaj ovaj video i trenutak kad je sudac prekinuo. Tek kad je Overeema odnijelo pet koraka udesno. Nek zahvali protivniku što ga nije ubio.

 Sve krivo. Pravila prekidanja i ne postoje - na sucu je da subjektivno procijeni je li za prekida ili ne. Točna definicija ne postoji, već sudac ocjenjuje koliko je borac uzdrman i da li je na granici preživljavanja ili je u pitanju da ga poštedi eventualne štete. 

 

Ovo za razvnotežu je glupost - da si ikad trenirao ikakav borilački sport onda bi znao da se gubitak ravnoteže događa i u milijun drugih sportova koji su sastavni dio MMA - Hrvanje, BJJ. Zato se često na treningu rade vježbe ravnoteže (tipa 30-ak kolutova u komadu i onda se radi obrana GNP, dakle doslovno nemaš pojma gdje si - ali na takav način vježbaš upravo kad si u borbi uzdrman i moraš se obraniti i ustati na noge). U hrvanju se prilikom raznih bacanja (ne samo rear suplex bacanja, već klasična body lock iz greco roman stila) događa također gubitak ravnoteže - ali gle vraga borba se ne prekida. Tipičan primjer toga je Askren-Lawler, kojeg je upravo to spasilo (dogodio se slam na glavu ali je upravo zbog hrvačkog iskustva i ovog ranije opisanog baš zato preživio). Ista je priča i u Judu, BJJ itd. 

 

Gubitak ravnoteže zbog udarca nije nikakva iznimka. Borba bi se trebala prekidati kada se borac ne može inteligentno obraniti i u tom slučaju sudac prekida borbu zbog toga što borac nije u stanju obraniti se. Po meni sudac nije trebao prekinuti tu borbu. 

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
mzopg kaže...

 

Pogledaj ovu sliku, tu borba još nije prekinuta. Rozenstruik odlazi, sudac ga hvata za ruku kako bi ga zaustavio, Reem se ustaje. Do kraja 2-3 sekunde.

 

 Kakve veze ima Silva - Bisping s ovim?  O čemu ti pričaš? Uporno odbijaš shvatiti jedinu bitnu stvar. Sudac nije prekinuo borbu zbok nokdauna, nije je zaustavio zbog puknute usne niti je zaustavio jer je protivnik okrenuo leđa i počeo slaviti. Zaustavio je jer Overeem nakon što je ustao nije mogao zadržati ravnotežu i bio je izgubljen.  4 ili 400 sekundi do kraja, apsolutno svejedno.

Silva - Bisping je bila situacija u kojoj se Bisping možda mogao dignuti ali nije ni pokušao. Overeem je pokušao i nije uspio. Citiraš Herba Deana a upravo je on znao prekinuti borbe zato jer bi procijenio da je jedan borac dezorijentiran. I svaka mu čast na tome.

Weidman - Gastelum?? Zašto bi se to prekinulo? Weidman se aktivno branio.

 

Tvoja zadnja rečenica: "Pogledaj ovu sliku, tu borba još nije prekinuta. Rozenstruik odlazi, sudac ga hvata za ruku kako bi ga zaustavio, Reem se ustaje. Do kraja 2-3 sekunde." - je upravo ono o čemu govorim. Sudac nije prekinuo dok nije morao.Samo ti fali nastavak rečenice. Što se događa kad Overeem ustane?

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Ranko Kukumar kaže...
 

 

Ovo za razvnotežu je glupost - da si ikad trenirao ikakav borilački sport onda bi znao da se gubitak ravnoteže događa i u milijun drugih sportova koji su sastavni dio MMA - Hrvanje, BJJ. Zato se često na treningu rade vježbe ravnoteže (tipa 30-ak kolutova u komadu i onda se radi obrana GNP, dakle doslovno nemaš pojma gdje si - ali na takav način vježbaš upravo kad si u borbi uzdrman i moraš se obraniti i ustati na noge). U hrvanju se prilikom raznih bacanja (ne samo rear suplex bacanja, već klasična body lock iz greco roman stila) događa također gubitak ravnoteže - ali gle vraga borba se ne prekida. Tipičan primjer toga je Askren-Lawler, kojeg je upravo to spasilo (dogodio se slam na glavu ali je upravo zbog hrvačkog iskustva i ovog ranije opisanog baš zato preživio). Ista je priča i u Judu, BJJ itd. 

 

Gubitak ravnoteže zbog udarca nije nikakva iznimka. Borba bi se trebala prekidati kada se borac ne može inteligentno obraniti i u tom slučaju sudac prekida borbu zbog toga što borac nije u stanju obraniti se. Po meni sudac nije trebao prekinuti tu borbu. 

 Glavno da si ti pametan. Trenirao sam tajlandski boks (Tigar Split) i natjecao se 5 godina dok nisam odselio iz Splita. Nakon toga u vojsci držao obuku iz borilačkih vještina nekoliko generacija specijalnih jedinica. U biti sam skoro cijeli život bio u ringu ili uz ring. Sad si se ti meni, s mojih 46 godina, našao soliti pamet? I onda za kraj napišeš "Borba bi se trebala prekidati kada se borac ne može inteligentno obraniti". A čovjek koji ne može hodati ravno se može inteligentno braniti?

Hoćeš sad da ja prozovem tebe tko si što si i koji su tvoji uspjesi u borilačkim sportovima? Hoćemo li imenom i prezimenom?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
BlueMax kaže...
Sudac nije prekinuo borbu zbok nokdauna, nije je zaustavio zbog puknute usne niti je zaustavio jer je protivnik okrenuo leđa i počeo slaviti. Zaustavio je jer Overeem nakon što je ustao nije mogao zadržati ravnotežu i bio je izgubljen.  4 ili 400 sekundi do kraja, apsolutno svejedno.

Tvoja zadnja rečenica: "Pogledaj ovu sliku, tu borba još nije prekinuta. Rozenstruik odlazi, sudac ga hvata za ruku kako bi ga zaustavio, Reem se ustaje. Do kraja 2-3 sekunde." - je upravo ono o čemu govorim. Sudac nije prekinuo dok nije morao.Samo ti fali nastavak rečenice. Što se događa kad Overeem ustane?

Jedino radi čega je mogao zaustaviti borbu je bilo radi ozlijede borca kako bi pozvao doktora da ga pregleda, a on to nije napravio.

 

Kakve veze ima što je Overeem bio na klimavim nogama, kad je Jair već krenuo slaviti, a do kraja je u tom trenu ravno JEDNA sekunda. Pa tko u toj situaciji svira kraj? Zašto svirati kraj? To se ne radi i nije korektno.

 

Ovako je napravio sranje, uletio je gotovo između boraca, jedan se okreće i ide na drugu stranu, a drugi se ustaje. Da je pustio borbu svirao bi kraj prije nego bi Jair uopće došao do Reema, prema tome zašto je označio prekid? To se pušta do kraja u takvoj situaciji, Jair se u takvoj situaciji baca na Reema i kreće ground'n'pound, Reem ima 1-2 sekunde obraniti se ili biti nokautiran i to je to. Nema se tu što drugo mudrovati. Dok se borac brani nemaš što "svirati" kraj, a on nije niti dopustio da Reem koji je bio pri svjesti ima priliku braniti se.

 

Po tebi nema veze je li do kraja 4 sekunde ili 400??? Pa već sam ti rekao da ovo nije nogomet. Itekako ima veze koliko je do kraja i sudac tu može procijeniti da li će borac primiti još udarac prije kraja runde ili je do kraja 2 minute pa će primiti desetak udaraca. To nije ista situacija. Čini mi se da ne poznaješ osnove MMA suđenja.

 

Primjeri koje sam stavio Silva - Bisping su slični jer je Silva krenuo slaviti i donijeti odluku umjesto suca kao što je to napravio Jair, a to nije posao borca i Dean je donio ispravnu odluku. Drugi primjer je knockdown Weidmana, isto je bio uzdrman i samo zato što sudac nije uletio između boraca protivnik je ostao blizu i Weidman se mogao baciti na njegove noge, to je isto napravio Reem protiv Harrisa, ali da je sudac postupio kao protiv Jaira on bi ostao bez te mogućnosti. Ne znam kako to ne vidiš. Da je Weidman u onakvoj situaciji ustao isto bi bio na klimavim nogama kao i Reem, to je normalna reakcija tijela na knockdown.

 

Borbe koje suci prekidaju kad je borac u knockdownu nisu u zadnje 2-3 sekunde i kad taj borac uvjerljivo vodi osim ukoliko borac nije u potpunom knockoutu onda se tu nema što drugo napraviti.

 

Što je sudac uopće radio između, a nije označio prekid i zašto je hvatao Jaira za ruku? Mislim da je očito da ga je iznenadilo to što se desilo u zadnjih par sekundi i da je reagirao potpuno pogrešno. Dopustio je borcu da označi kraj borbe.

9 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Rozenstruik se ponio gospodski,okrenuo je leđa a mogao je birati dali da mu načme drugu stranu glave ili opali istu...po kojoj to logici misliš da bi se Remm uopće imao prilike osloviti na noge da ga je htio dovršiti a pao je na guzicu sa rukama na leđima?!

12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
ZGamer kaže...

Rozenstruik se ponio gospodski,okrenuo je leđa a mogao je birati dali da mu načme drugu stranu glave ili opali istu...po kojoj to logici misliš da bi se Remm uopće imao prilike osloviti na noge da ga je htio dovršiti a pao je na guzicu sa rukama na leđima?!

Nije to gospodski nego neozbiljno. Kad bi svi borci tako postupali bilo bi preokreta koliko hoćeš. To je borba za koju se krvavo spremaš mjesecima, nema tu mjesta za glumljenje gospodina. Gospodin budi prije borbe i nakon borbe.

 

Reem se u tom slučaju ne bi ni dizao jer niti bi imao prostora niti bi to imalo smisla. Ostane na leđima, noge u zrak i pokušava se obraniti preostale 2 sekunde. Mislim da je zaslužio tu priliku i da bi i njemu kao borcu bilo draže da je tako završilo. Uostalom dok bi se Jair okrenuo i ponovno krenuo na Reema borba bi završila.

 

I dalje držim da je Miragliotta donio jako lošu odluku.

 

Vjerojatno je i dobrim dijelom zbog ove greške pustio borbu protiv Harrisa i zahvaljujući tome je Reem došao do preokreta.

 

Kad smo već kod ove zadnje borbe, zanima me što mislite o korištenju situacije sa otmicom Harrisove pokćerke u video koji je pušten kao uvod u borbu. Ne znam je li Harris dao dozvolu i je li uopće imao utjecaja na to, ali meni je to bilo užasno. Uopće ne vidim koja je poanta tog videa. I sad ti navijaj za Reema. Još jedna užasna odluka. Ono sranje oko McGregora i NY napada još i mogu shvatiti, ali ovo mi nema nikakvog smisla.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice