Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.242.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Perez je imao starije gume od Lec..i brzi i odjednom ode Perez..

 Da, ali LeClerc ga je agresivno naganjao i stajao mu u gear box poduže vrijeme i tu se gume potroše.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Slazem se..ali stvarno ne vidim smisla ovakvih staza gdje moras ima min 1.5 sec brzi bolid da bih mozda mogao prestic!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 15:07 (volegradele).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma samo da je startno-ciljna ravnina dulja bilo bi puno drugačije. Ali... grad je to. Što imaš imaš.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Gradovi nisu za utrke, ali u gradu su hoteli, casina i PARE. Zato imamo Monaco, Singapur, Miami, a uskoro i Las Vegas.

 

Problem je što te trash staze imaju money, a legendarne staze kao SPA uvijek "kubure s buđet" jer su smještene ispod 7 gora, ispod 7 šuma, u selu pored šume, ali ne na moru.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Gradovi nisu za utrke, ali u gradu su hoteli, casina i PARE. Zato imamo Monaco, Singapur, Miami, a uskoro i Las Vegas.

 zato će Vegas imati pravce gdje bi i Latifi sa ovakvim Williamsom bio u top 10 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sutra FIA izlazi sa izjavama.

Neka predviđanja?

In vino veritas
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

Sutra FIA izlazi sa izjavama.

Neka predviđanja?

 Nebu ništa zanimljivo! Sve u skladu s pravilima.

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja mislim da će im oduzeti X milijuna od budgeta iduće godine ili CFD "u istoj vrijednosti".

Ne vjerujem da bi dirali u 2021. 

Ne mogu dirati budget za 2022., jer je vjerojatno već potrošen ili ostaje samo za sami pogon.

Iako se "posljedice" mogu osjetiti i u 2022., opet ne vjerujem da će im oduzeti bodove (konstruktorske i/ili vozačke). 

 

Sve pada u vodu ako je prekoračenje kao što se piše 10+mil. To može biti cijena godišnjih troškova ispitivanja u tunelu. 

 

I opet, ne samo da je RB iznenađen, nego i AM. Kako su auditori mogli "pregledati" tolike cifre?!

 

Radije bi da ih (ili bilo koga) ulove u varanju na tehničkom nivou nego ovo. Barem bi ukazivalo na neku pamet. Predati papire sa krivim brojevima mi izgleda šlampavo i bedasto.

In vino veritas
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

Radije bi da ih (ili bilo koga) ulove u varanju na tehničkom nivou nego ovo. Barem bi ukazivalo na neku pamet. Predati papire sa krivim brojevima mi izgleda šlampavo i bedasto.

 

Još kad na kraju sve svedu na tečajne razlike...

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mislim da ce potencijalna kazna jako ovisiti o visini prekoracenja.

No, koliko god bilo, ako ga ima, FIA ce morati izreci kaznu. Nadam se odgovarajucu visini prekoracenja i u skladu s pravilnikom. Tesko da mogu napraviti nekakav kompromis mimo pravilnika, jer ce se u tom slucaju druge momcadi hvatati za taj presedan i same poceti kalkulirati sa prekoracenjem budzeta.

...ali vidjet cemo uskoro.
9 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Današnji F1 pravilnik je živo tkivo koje se razvija sukladno potrebama i interesima... nažalost. Natjecanje po nekim pravilima koja su podložna raznim tumačenjima... da mi je netko pričao da postoji takav sport - ne bih vjerovao... al jbg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 22:46 (miki_the_pirat).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Mislim da ce potencijalna kazna jako ovisiti o visini prekoracenja.

No, koliko god bilo, ako ga ima, FIA ce morati izreci kaznu. Nadam se odgovarajucu visini prekoracenja i u skladu s pravilnikom. Tesko da mogu napraviti nekakav kompromis mimo pravilnika, jer ce se u tom slucaju druge momcadi hvatati za taj presedan i same poceti kalkulirati sa prekoracenjem budzeta.

...ali vidjet cemo uskoro.

 

Samo što u pravilniku nema navedenih kazni kolike su za koje prekoračenje ili slično. Jbg, ako ćemo po nekoj povijesti, kad ekipa mulja kao onomad kad je bila ona afera sa McLarenom i spygateom, oduzeli su im momčadske bodove, ali vozačke nisu dirali.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vozacke nisu dirali jer nije bilo porebe s obzirom da je Kimmi bio prvak, a ne Hamilton ili Alonso.
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mariner kaže...
Vozacke nisu dirali jer nije bilo porebe s obzirom da je Kimmi bio prvak, a ne Hamilton ili Alonso.

 Samo što je ta kazna za momčad proglašena u doba dok se to sa vozačkim naslovima još nije znalo ko će biti prvak... inače nebi ferrari momčadski i matematički osiguro prvenstvo 3 trke prije kraja sezone.

 

BTW, da se Alonso nije razbio u Japanu ko početnik proklizo na vodi

i izvrtio se ili da se Hamilton nije usidrio u Kini
, obojica na kiši nebi Kimi ni sanjo to prvenstvo a u to vrijeme je Ferrari momčadski već imao naslov zbog Mclaren diskvalifikacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 12:05 (Gnjavator).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Točno je što govoriš, ali kružilo je mnogo priča u to vrijeme što bi bilo da je netko od McLarenovih vozača osvojio titulu. Govorilo se da bi Ferrari uložio žalbu koja bi bila prihvaćena, zatim da je sam McLaren sabotirao svoja dva vozača kako ne bi osvojili titulu sve u dogovoru sa FIA-om koja bi im zauzvrat odobrila šasiju za sezonu 2008. i odbacila dodatnu kaznu za tu šasiju koja je korijene imala u Ferrarijevoj... Ružna i tužna vremena.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pomaknuta odluka za idući tjedan.

Samo smrdi još i više.

In vino veritas
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Neke nedodirljive tvrtke/timovi su prekoračili budžet i ne može ih se kazniti. Sada imaju 10 dana da smisle zašto je njihovo prekoračenje bilo dopušteno.

Inflacija i te gluposti.

22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ross Brawn je 2019. kad je uveden cost cap rekao da onaj tko ga prekoraći gubi prvenstvo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 16:50 (Mariner).
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Tresla se brda, rodio se mis !
Dobili su sto su htjeli, svi pisu i pricaju o tome. Tipicna amerikanizacija. Nesto slabo se pise o vrhunskom vozacu hamiltonu koji je rutinski odradio proslu utrku. Slabo se pise o tome da staze kao singapur ubijaju F1 dok se klasici od staza planiraju izbaciti jer ne unose dovoljno novcica u sustav. Na nekoliko staza se voze utrke koje izgledaju kao okupljanje i lagani kas paradnih konja. A mi ovce raspravljamo o tome je li inflacija kriva sto je netko potrosio $.
Nitko nije pohvalio Ferrari sa duplim podijem, dok se za svaki mercedesov podij hvalospijevi lansiraju na mjesec. Licemjerstvo na najjace!
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 22:05 (deepshitcro).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kako ja to vidim ima 2 tabora.

 

1) predali smo papire i znamo da smo unutar budgeta

2) predali smo papire i potrošili smo "nešto" iznad budgeta

 

Mjesecima su oba tabora bila sigurna da su računi u redu.

 

Ako su svi predali vanjskim auditorima račune, onda računaju da su brojke provjerene i dobre. Iz toga kreće "iznenađenje", jer oni koji su izvan budgeta vjerojatno nisu računali da će FIA reći da su "toliko" izvan. Za RB se govori o cifri i od 10milja. Sumnjam da je Horner predao papire s 10milja viška i vjerojatno mu nije jasno otkud toliko više. 

Nije problem ako je RB prekrdašio 10milja i da "izgube sve". To je svjesno varanje i nema veze s konverzijom u krugerande i zaokruživanjem na 2 decimale. Problem je ako su oni prikazali 2 milijuna a FIA kaže 10. Onda se pita kako je ostalih 8 momčadi predalo točno a AM i RB pogrešno. I tu mislim da je FIA strah. Tog razgovora. 

 

Ross Brawn said: "This has teeth. If you fraudulently breach the financial regulations, you will be losing your championship. It has serious consequences if teams breach these regulations."

In vino veritas
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

Kako ja to vidim ima 2 tabora.

 

1) predali smo papire i znamo da smo unutar budgeta

2) predali smo papire i potrošili smo "nešto" iznad budgeta

 

Mjesecima su oba tabora bila sigurna da su računi u redu.

 

Ako su svi predali vanjskim auditorima račune, onda računaju da su brojke provjerene i dobre. Iz toga kreće "iznenađenje", jer oni koji su izvan budgeta vjerojatno nisu računali da će FIA reći da su "toliko" izvan. Za RB se govori o cifri i od 10milja. Sumnjam da je Horner predao papire s 10milja viška i vjerojatno mu nije jasno otkud toliko više. 

Nije problem ako je RB prekrdašio 10milja i da "izgube sve". To je svjesno varanje i nema veze s konverzijom u krugerande i zaokruživanjem na 2 decimale. Problem je ako su oni prikazali 2 milijuna a FIA kaže 10. Onda se pita kako je ostalih 8 momčadi predalo točno a AM i RB pogrešno. I tu mislim da je FIA strah. Tog razgovora. 

 

Ross Brawn said: "This has teeth. If you fraudulently breach the financial regulations, you will be losing your championship. It has serious consequences if teams breach these regulations."

 Mi to ne znamo...možda je i ostalih 8 predalo drukčije od FIA-inih rezultata, samo što ni po svom ni po FIA-inom rezultatu nisu prešli cost cap, pa nije ni bitno, barem ne za za sam certifikat.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
 Nesto slabo se pise o vrhunskom vozacu hamiltonu koji je rutinski odradio proslu utrku.
Nitko nije pohvalio Ferrari sa duplim podijem, dok se za svaki mercedesov podij hvalospijevi lansiraju na mjesec. Licemjerstvo na najjace!

 izgorio si od ljubomore 

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne razumijem zašto se Hamiltonov zbor uvijek fokusira na ljubomoru. Zašto bi mi obični ljudi bili ljubomorni na njega osobno? Ako već netko sanja da bude vozač Formule1 onda može biti "ljubomoran"  na doslovno svakog vozača koji ima priliku voziti pa makar i jednu sezonu. Odrasli ljudi, kao većina nas ovdje, su više zavidni ovima na domaćoj sceni koji su zdimili milijune i još su na slobodi da uživaju u njima.

 

Kakav Hamilton i ljubomora? Više se smijem Hamiltonovim izjavama i "woke" ljevičarsko licemjernim naklapanjima nego išta drugo.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Kakav Hamilton i ljubomora? Više se smijem Hamiltonovim izjavama i "woke" ljevičarsko licemjernim naklapanjima nego išta drugo.

 haha pa doslovno svuda ga najviše spominju hejteri kao vas par tu, što dovoljno govori koliko vam je u glavi, da ne navijam za njega i Norrisa bolio bi me k šta pričaju

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa bas njih dvoje (lewis i Norris) su najveci licemjeri na gridu. Privlace te prave vrijednosti, nema sta... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Voli engleske "pravednike". Uvijek se bore za neke visoke moralne vrijednosti, a sami truli od kostiju.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bila je kiša na oba treninga kad su ovakvi rezultati?

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

40% da će biti kiša i u nedjelju.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sutra u 8 ujutro kvali, a utrka u 7 ujutro..... Ponavljam  07:00 UJUTRO. Nemojte mi plakati u nedjelju oko 14 sati da ste prespavali trku.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sat je navijen… mislim mobitel.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice