Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.241.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

RB radi sve prave poteze. Mercedes jedna greška. Ferrari=Amaterizam 

Alonso opet odličan.

 Dvije greške samo što je Russell  sam zvao promjenu guma kad već prolazi kroz pit i tako se spasio..

BE HAPPY 要開心 : )
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
soft kaže...
Gnjavator kaže...

 Al se zato Russel dobro snašo... kao da je on iskusniji vozač a ne Hamilton.

Ma nema se on šta bolje snalaziti, u Mecedesu nema reda. Da mi je vidjeti može li Perez ovako nešto napraviti Maxu. Tsunoda napravio ono šta je Bottas trebao u predzadnjem krugu u zadnjoj utrci prošle sezone.

 

 Ne zaboravi da je Russell sam sebe pozvo u box da zamjeni gume, da je čeko stratege iz ekipe nebi mercedes imo podij a da je i Hamilton ošo promjenit gume imali bi dvojicu na podiju. Još je Ham imo sreće što Perez i Saintz nisu bili na visini zadatka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 2:16 (Gnjavator).
22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamilton je ispao tupeto što također nije tražio soft. Očigledno je Russel bolje promišljao situaciju. Ustvari kad pogledaš malo dublje on previše vjeruje tim jazavcima s pitwalla i njihovim predicting softwareima. Nikad nije zatražio nešto na svoju ruku. Slijepo bi ih slušao i kad bi promašili, a vrlo često jesu onda bi sasuo drvlje i kamenje po njima. Znači... veliki dio krivnje je na njemu, a ne isključivo na pitwallu. Da je dovoljno pametan onda bi već odavna vagao njihove pozive s obzirom da su ga bezbroj puta zeznuli.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Forza Ferrari ! Lagani 1-2 + najbrzi krug.

This aged very well, no?

 

Na stazi na kojoj RB nikako nije bio u igri, ipak uz dosta sreće, briljantnosti RB mašinerije i tima i soldine Maxove vožnje.

26 bodova na već ovromnu razliku!

 

Ferrari ne može ne sjebati.

Ili će sjebati big-time ili malo. Moraju sjebati.

Meni osobno driver-of-the-day je Russell. Ispravno postupio s gumama, vrebao priliku i dobio ju.

Zasluženo najbolji rezultat karijere. I dodaje na hrpu razliku prema Lewisu. Koji sad 2022. doživljava ono što je Alonso od njega 2007/08.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 20:45 (sudy_freak).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mene cudi sto Merc nije zvao obojicu da stavi soft kad su morali proc kroz pit..strategija im je bila dobro dok nije uketio VS i SC..nakon toga je sve otislo out..
AUDIOFIL
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ma Russel je dvije svjetlosne godine bolji vozac od hamiltona i zasluzio je postolje, mislim da bi mercu bilo pametnije podrediti bolid njemu kao trenutno boljem vozacu u teamu sa boljim race sensom i boljom voznjom. Ferrari ko Ferrari, nista novo. Max jos jednom pokazuje da nije slucajno na bolidu br. 1. Alonso opet dobar, ima nade za njega... XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 22:36 (deepshitcro).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Ma Russel je dvije svjetlosne godine bolji vozac od hamiltona .... Max jos jednom pokazuje da nije slucajno na bolidu br. 1.

 opet si realni ferarist ha 🤣 ... kako nije slučajno, pa Lewis je slučajno dobio Merca, prosječan vozač kao i Max

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Cim nesto ne radi odma Lujo place, lijepo mu je Alonso rekao da jedino zna vozit naprijed sa sekundom po krugu prednosti. Skoro je opet izbacio Ferrari van, a pokusao je Redbulla na restartu ali naucili su i jedni i drugi pa mu daju malo vise mjesta jer covjek je ipak samo prosjecan vozac.

 

Inace dobra utrka, definitivno bolja nego ona prije gdje se Max vozao naprijed bez ikakvih problema. Ferrari opet standard, zeznu uvijek negdje. Sljedece godine ce valjda bit prvaci, a ako ne sljedece onda one sljedece i tako u krug.

mihi
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
mihi999 kaže...

Cim nesto ne radi odma Lujo place, lijepo mu je Alonso rekao da jedino zna vozit naprijed sa sekundom po krugu prednosti. Skoro je opet izbacio Ferrari van, a pokusao je Redbulla na restartu ali naucili su i jedni i drugi pa mu daju malo vise mjesta jer covjek je ipak samo prosjecan vozac.

 

Inace dobra utrka, definitivno bolja nego ona prije gdje se Max vozao naprijed bez ikakvih problema. Ferrari opet standard, zeznu uvijek negdje. Sljedece godine ce valjda bit prvaci, a ako ne sljedece onda one sljedece i tako u krug.

 A sad i ti napriča svašta. Alonso to i stvarno misli, a zna se zašto. A ovo u vezi izbacivanja Ferrarija vjerojatno misliš na start sa Sainzom. Sainz je Hamiltonu napravio apsolutno isto što i Hamilton Alonsu. Alonso nije htio popustiti jer je imao prednost pa ga je Hamilton maloumno zajahao i sebe katapultirao i zasluženo odustao. U srazu sa Sainzom Hamilton je bio u prednosti, ali je popustio i tako izbjegao nevolje s obzirom da je Sainz maloumno sijekao gdje nije smio.

Utrku su začinili VSC i SC. Zanimljiv je bio VSC s čudnim performansom Red Bullove filijale kojeg treba istražiti. Loše pričvršćen kotač, kontrola privezanosti sigurnosnog pojasa, pa konačno zaustavljanje na stazi...

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kao i nakon svake utrke, pojedinci bacaju drvlje i kamenje po Hamiltonu, bez izrazavanja bilo kakve konstruktivne kritike ili komentara na samu utrku.

Kao i nakon svake utrke ti isti pojedinci, koji ocito nisu ljubitelji Hamiltona, prvi i bilo cime neizazvani krecu sa negativnim komentarima vjerjatno sa zeljom da provociraju i izazovu reakciju.

Eto zbog tih i takvih se vecina ekipe koja je bila aktivna na ovom topicu povukla sa istoga. Zapravo steta je ovo bio usitinu dobar topic. Vec neko vrijeme nije....
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
soft kaže...

Odlična utrka. GOAT ima show i uči djecu kako se vozi.

Tko ti je GOAT ovdje? 

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Prvi tier F1 je isključivo Schumacher, Drugi tier je ekipa Prost, Senna i Lauda, a onda ide sve ostalo.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Kao i nakon svake utrke, pojedinci bacaju drvlje i kamenje po Hamiltonu, bez izrazavanja bilo kakve konstruktivne kritike ili komentara na samu utrku.

Kao i nakon svake utrke ti isti pojedinci, koji ocito nisu ljubitelji Hamiltona, prvi i bilo cime neizazvani krecu sa negativnim komentarima vjerjatno sa zeljom da provociraju i izazovu reakciju.

Eto zbog tih i takvih se vecina ekipe koja je bila aktivna na ovom topicu povukla sa istoga. Zapravo steta je ovo bio usitinu dobar topic. Vec neko vrijeme nije....

Nešto nije u redu sa Hamiltonom kao vozaču crne kože (nije nikakva rasna uvreda samo činjenica) jer svi ovdje volimo Pele-a, svi volimo Jordana, svi volimo ono čudo od 100m u sprintu, Tiger Woodsa, ali HAM-a i kada ga klupski koleda pobijedi 300.000 ljudi su oduševljeni.

To što su se neki povukli sa foruma (iz nekog tvog kvazi-razloga), to nas ne zanima.. .pa čak i ti da se povučeš.

Topic je inače Hot, a ako se tebi ne sviđa...  potraži neki drugi a prije svega upitaj se zašto mnogi ljudi ne vole Hamiltona... ima nešto u tome.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Prvi tier F1 je isključivo Schumacher, Drugi tier je ekipa Prost, Senna i Lauda, a onda ide sve ostalo.

Amen! 

Because anything Korea does, Japan does it better.
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Kao i nakon svake utrke, pojedinci bacaju drvlje i kamenje po Hamiltonu, bez izrazavanja bilo kakve konstruktivne kritike ili komentara na samu utrku.

Kao i nakon svake utrke ti isti pojedinci, koji ocito nisu ljubitelji Hamiltona, prvi i bilo cime neizazvani krecu sa negativnim komentarima vjerjatno sa zeljom da provociraju i izazovu reakciju.

Eto zbog tih i takvih se vecina ekipe koja je bila aktivna na ovom topicu povukla sa istoga. Zapravo steta je ovo bio usitinu dobar topic. Vec neko vrijeme nije....

 Ali zašto ti tako gorljivo skačeš u obranu i tako izazivaš svoje "protivnike". Ponekad mislim da ti Sir nije neka rodbina.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Prvi tier F1 je isključivo Schumacher, Drugi tier je ekipa Prost, Senna i Lauda, a onda ide sve ostalo.

 Takva vrijednovanja nemaju uopće smisla. U tvom izboru nema npr. Fangia?! Wow! Nema Jim Clarka?! A di je Jackie Stewart? A Graham Hill? A di je John Surtees, jedini prvak u Formuli 1 i motociklizmu? Zašto bi isključivo Schumacher bio u tvom prvom tieru uzimajući u obzir koliko je bezobrazan i licemjeran bio, te koliko se toga u Ferrariju namiještalo samo njemu da je i u vozačkim ugovorima bila uneseno to da je on neprikosnoveni broj jedan. O tome bi trebalo pitati Barrichella. Mene je oduševio na svojim početcima, ali zgadio mi se onim potezom u Adelaideu. Vrhunski je vozač, ali govno od čovjeka. S obzirom da na uspješnost nekog vozača utječu mnogi elementi, u prvom redu bolid, teško je tj. nemoguće govoriti o najboljem svih vremena. Može se odrediti samo najuspješniji svih vremena, a trenutno je to Maddogov štićenik i to mu ne može nitko oduzeti... osim u dogledno vrijeme Verstappen.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja sam se puno puta u ovih par tjedana povukao od komentiranja, jer je kao i kod tema s Rimcem, nema veze što kažeš dok god je protiv (onda si "naš"). 

 

Mercedes je ispljuskao Ferrari i to pošteno. Da se kojim slučajem nije potkrala greška s zadnjim Lewisovim stintom, bilo bi gotovo i savršeno. Monza neće biti takva, ali se ne bi čudio da Ferrari zezne i da rezultat bude i gori (za njih). 

 

Daniela mi više uopće nije žao. Iskreno dosta mi je. Bio je kriminalno loš. Ja bih čak sad ubacio Oscara pa nek se mali uči za drugu godinu, a Daniela su ionako platili. McLaren je izgubljen u svemiru. 

 

Perez je bio očajan. Podsjećao je na Bottasa od prošle godine. RB i Sainzov penal mu je dao to peto mjesto, jer ga on nije zaslužio jučer. 

 

Sainz se mora srediti. Još može potegnuti jedan krug, ali ne bi se čudio da je jednako kriv kao i Ferrari za potrošnju guma. S obzirom na brzinu Ferrarija - bolje da zaboravi na ovo i ispljuska se.

 

Alonso je bio vrlo brz. On je po meni jedini highlight zadnjih par utrka. Najbolji jučer.

 

Max zbilja zna potegnuti tih par prvih krugova i održavati prednost. Držao je Lewisa na ~5s i strategija je reagirala pravovremeno samo su zeznuli s gumama. Svejedno, nije napravio ništa krivo i još važnije osvojio mi je mega bodove u fantasyu. Bez tehničkih problema, Monza je slam dunk za njega i RB. 

In vino veritas
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Malo pazljivije moras citati moje komentare. Ne skacem nikome u obranu. Mozda si propustio, no ja sam navijac Ferarrija i nisam iskljuciv kao ovdje neki. Tako da vise no cijenim postignuca Hamilton, Vettela i mnogih drugih i nemam problem da ih pohvalim. Evo recimo ovu sezonu sam uistinu impresioniran kako Verstappen zrelo vozi, za razliku od prosle kad je jedino dojmljiv bio po izrazenoj agresivnosti.

9 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo se ti tješi... činjenice govore drugačije.

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Lijepo te molim da mi ukazes na te "cinjenice", jer ih ja nisam svjestan.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je u nedjelju bilo prvi puta u posljednjih 7-8 godina na neki način žao Mercedesa i Hamiltona. Na stranu njegova kuknjava čim je vidio da kola idu nizbdro (pogotovo tako javno prema ekipi koja ti je omogućila 6 poprilično lakih naslova) ali po meni je mercedes trebao pobijediti i vjerujem da bi pobijedio da nije bilo tog SC-a pred kraj utrke. Iako, vjerujem da je RB sa strategijom i računao na SC jer na ovoj stazi i s takvim izletnim zonama i gravel trap-ovima mislim da je barem jedan SC neizbježan.

Za Ricciarda se slažem s onim što je kolega GranDaddo napisao, čovjek se mora dobro posložiti jer ovoliko lošiji od momčadskog kolege nije valjda bio ni Latifi. Nekako mislim da je on previše u svemu osim u formuli 1 (znam da brije na nekakvu modu, glazbu i šta ti ja znam), pa ja na njegovom mjestu ne bi izlazio iz simulatora dok ne bi posložio dobra vremena i konačno našao zajednički jezik s autom. One fore da auto ne odgovara njegovom stilu vožnje su mi smiješne, jer kako onda možeš spadati među top 20 vozača svijeta (inače smiješna izjava koju F1 komentatori vole koristiti) ako si dobar samo u autu koji ima specifične karakteristike.
Gledao sam nekakav intervju u kojem Zak Brown govori kako se sigurno neće više toliko prevariti kod slaganja ugovora za vozače, naime oni nisu imali nikakvu klauzulu u slučaju loših rezultata i tu morali pregristi .

Perez obećavao prvih nekoliko utrka ali što dalje to gore. Očito da mu odgovaraju lošiji auti iz kojih mora izvlačiti maksimum "na mišiće" i gdje mu nitko ne može predbaciti u slučaju osrednjeg razultata.

Sainzu dajem do kraja 2024 (do tad mu je ugovor) i onda vjerojatno dolazi netko mlađi kao broj 2 Leclerc-u. Iskreno, draži mi je od Leclerca ali mislim da nisu uopće u istoj ligi. 

Prema svemu sudeći jedino Mercedes trenutno ima dva vozača koja mogu odraditi čitav vikend na nivou i uz konkurentan bolid osvojiti utrku. 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
steve90 kaže...


Perez obećavao prvih nekoliko utrka ali što dalje to gore. Očito da mu odgovaraju lošiji auti iz kojih mora izvlačiti maksimum "na mišiće" i gdje mu nitko ne može predbaciti u slučaju osrednjeg razultata.

 Koliko znam na Perezov bolid je stavljen floor po 2023 regama i njegov primarni posao je hraniti telemetriju i biti dovoljno pri vrhu da RB ne riskira konstruktorski naslov.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
3 godine
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ekipa, da ne tražim sad po cijelom forumu ... Vjerojatno netko zna pa mi olakša potragu

 

Uglavnom, kad su obično popusti za onaj F1 Pass (gledanje utrka i svega ostalog uživo, itd) .. Ovo što je trenutno 65€ .. I kolko ispadne cijena tad?

 

Imate kakav info dal se moze spojiti više korisnika s razlicitih IP adresa istovremeno? I koliko? (Da se, u slučaju da se to uzme, podjele troškovi)

 

Gledam preko IPTV-a i ne mislim mjenjat to, al ako se vec može izvesti da se podjeli cijena na par korisnika, uz popust, ne bi bilo loše ni to kao opcija..

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Bukva kaže...

 Koliko znam na Perezov bolid je stavljen floor po 2023 regama i njegov primarni posao je hraniti telemetriju i biti dovoljno pri vrhu da RB ne riskira konstruktorski naslov.

Hvala, nisam ovo znao.. Znaš možda gdje si to pročitao, ili je samo bilo priče tijekom prijenosa utrke?

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Lijepo te molim da mi ukazes na te "cinjenice", jer ih ja nisam svjestan.

Evo sad budi svjestan i to preko svojih riječi: "pojedinci bacaju drvlje i kamenje po Hamiltonu" a ti razmisli zašto je to tako. Pa čak i kada Žnj vozači sa Žnj autom prestignu Hamiltona čuješ ovacije sa tribina.
Lik (osim puke statistike) je ne definisana osoba ne samo u svijetu F1 nego i u svijetu sporta generalno.

Pa prije deceniju i jače sam ga gledao (i navijao za njega) i navijao za njega još dok je bio u vezi sa najboljom mačkom tadašnjice.Nicole Scherzinger... ali tog Hamiltona više jednostavno nema! Tačka, kraj. The End.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da sam prilično objektivan glede svih današnjih vozača. Jedino sam pristran za Michaela Schumachera. Tu mogu biti neobjektivno pristran bilo kada.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel bio ko na Monzi?

WHITE STONES VARAŽDIN
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Lik iz Čapljine je bio barem 20 puta :-D I živcirao me s onom zastavom da ne vidim podijum na kraju trke.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
Maddog_HR kaže...
Lijepo te molim da mi ukazes na te "cinjenice", jer ih ja nisam svjestan.

Evo sad budi svjestan i to preko svojih riječi: "pojedinci bacaju drvlje i kamenje po Hamiltonu" a ti razmisli zašto je to tako. Pa čak i kada Žnj vozači sa Žnj autom prestignu Hamiltona čuješ ovacije sa tribina.
Lik (osim puke statistike) je ne definisana osoba ne samo u svijetu F1 nego i u svijetu sporta generalno.

Pa prije deceniju i jače sam ga gledao (i navijao za njega) i navijao za njega još dok je bio u vezi sa najboljom mačkom tadašnjice.Nicole Scherzinger... ali tog Hamiltona više jednostavno nema! Tačka, kraj. The End.

 A ipak nije tako, a i sam to znaš. Te ovacije možeš čuti samo od Verstappenovih navijača.

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy, samo potvrdjujes moj komentar da se Hamilton kritizira bez ikakvog stvarnog razloga, pogotovo ne sportskog.

A pausalne ocjene oko pretjecanja treba staviti u kontekst tko ga pretjece, stanju guma i tko vozi bolji bolid. Da ga karikiram do kraja, nisam vidio da ga je srezao Latifi u Williamsu pa da je publika podivljala.

Covjek vozi najbolje sto moze sa paketom, a i timom kojeg ima. I radi greske, poput one sa zabijanjem u Alonsa u Spa. A rade ih i drugi, npr. Verstappenov spin na Hungaroringu. Jel zato katastrofalan vozac? Naravno da ne, vozi zrelo i najbolju sezonu otkad je u F1. Doduse velike zasluge za ovu dominaciju idu i izvrsnom bolidu i savrseno poslozenoj momcadi (...hmmmm, na koga me to ono podsjeca....), ali ne treba umanjivati njegovu voznju zbog gresaka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 20:18 (Maddog_HR).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice