Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.233.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo da je utrka čista bez crvenih zastava. Mislim da će Max preskočiti Sainza već u prvom krugu, a onda neka pobijedi bolji/sretniji između Maxa i Leclerca...stvarno ne znam kome dati prednost jer su oboje odlični vozači sa brzim bolidima. Osim toga, još zanimljivije će mi biti gledati Hamiltona i Bottasa hahah

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 17:26 (FileFicho).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Odlicna je sezona do sada. Nadam se da ce se tako nastaviti do kraja.

 

Nije staza toliko losa. Takve bi sve morale biti, staza ne bi smijela oprastati nikakve greske. Odmah bi morao biti pijesak ko u Imoli ili zid ko sad u Miami-u pa da se vidi ko ima muda lovit svaku tisucinku a ko nema.

mihi
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo mali pool. Tko će pobjediti danas?

12 Ferrari
10 RB
2 Mercedes
1 Bottas
0 Netko peti
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Neznam u koji paralelni svemir smo otisli, Ferrari rastura spore zavoje a Red Bull nedodirljiv na ravnom.

 

10 km/h bez DRS-a su brzi od Ferraria po ravnom, a kad Red Bull kresne DRS koda su u warp usli i svi drugi izgledaju smiješno..

 

Nadam se da bude Ferrari to riješio jer inače nemaju šanse protiv takvog RB-a i Maxa koji leti.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 21:46 (dad0r).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako se dotičnome bolid ne zapali...imamo pobjednika. Bilo je napeto punih 9 krugova...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ova staza je K. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
23 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nema šta, RB je posložio bolid i u rukama najboljeg na gridu predstoji dominacija ala Mercedes/Hamilton.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne volim ovakve utrke, sve ulične izbaciti iz F1.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RB je jednostavno brzi..nemas sta..Ver vjesto to koristi! 🤕

Ham opet gubi od Russela..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 23:06 (volegradele).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Opet podcjenjujete Maxa...RB je brži, ali Max nije iznadprosjecan vozač?! Kako onda Perez nije preskočio Sainza, ako je RB toliko brži...i to još na medium gumama. 

Nemojte gluposti pričati!

 

Možete nastaviti plakati...potrajat će ovo, ako Bog da. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Red Bull je team to beat, a to će biti vrlo vrlo teško pogotovo što imaju daleko najboljeg vozača. Ne vjerujem da Ferrari može izmisliti nešto čime bi ugrozio Red Bull ove sezone, ne samo ove. Mercedesi se ovaj put nisu osramotili, ali su waaaay behind Ferrarija. Kockali su s Russelom i isplatilo im se. A McLaren... tugo moja. Nikad više na zelenu granu.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Najgori intervju(er) ikada.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
kratos091 kaže...
Najgori intervju(er) ikada.

 Awesome job baby!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 23:35 (Widowmaker).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
kratos091 kaže...
Najgori intervju(er) ikada.

 mislim da je Sainz zakolutao očima ako sam dobro vidio 😅

14 godina
moderator
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...
kratos091 kaže...
Najgori intervju(er) ikada.

 mislim da je Sainz zakolutao očima ako sam dobro vidio 😅

 Sainz je jedna dočekao da se makne...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Svaka cast Maxu na voznji i pretjecanju Sainza na startu ..ali Leclerc ni uz pomoc drs ne moze nista RB..to je cinjenica..da Max nije imao sitnu gresku u zadnjem krugu Q3 imao bih pole sigurno..ono malo sporih zavoja Ferrari ima min prednost kad dojde pravac 15 km/h , uz drs 30+ km/h brzi bolid..to su cinjenice..kad bi Ferrari popravio pravce..ko zna..ovako..RB u prednosti!
Merc rijesio poskakivanje i malo popravili brzinu!
AUDIOFIL
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1


Chuck Leclerc 🤦‍♂️
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Da je Ferrari "jači u krivinama" onda bi Leclerc bez problema držao tempo iza Max-a pa ga obišao uz pomoć DRS-a, a  ovako imaš situaciju da je kroz krivine Max povećavao prednost na "blizu sekunde" i onda pravac nije bio dovoljno dug  da ga se obiđe... jedini dijelovi gdje se Charles približavao je DRS na ravninama a čim bi zašli u krivine ode sa 0.2 na 0.6 pa na 0.8 i eto ravnine gdje to nije bilo dovoljno blizu... A taj kraj trke je Max odvozio "robotski" bez i najmanje greške, malo me podsjetio na Alonsa u Imoli 2005 kada nije dao Schumacheru da ga obiđe ne učinivši nijednu grešku do kraja trke što je bio pritisak koji niko drugi nije mogao izdržati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 7:34 (Gnjavator).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

RB je konstantno brz kroz sezone. Ferrari se vratio i već ga se tretira kao da je zamjenio Mercedes. Bude to po trajalo, al najbitnije je da su u vrhu i da se bore za postolja. Kad se sjetim prijašnji sezona kad nisu mogli nikome ništa, ovo je milina za gledati. I da, naslovi se ne osvajaju samo pobjedama.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

neznam vama, al meni je staza VRH, pogotovo onaj dio ispod autoceste, znaci 2-3 zavoja prije, pa sikana, pa uski izlaz na pravac...

uzivao sam i meni je trka bila dobra...i sta je najvaznije, pasala vremenski taman nakon radnog dana stigao na krug zagrijavanja

dao bog da svaka bila u amerika, meksiku

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bogu hvala završio je i ovaj američki cringe fest. Ovo mogu napraviti samo amerikanci i za prosječnog konzervatinog europljanina ovo je jednostavno previše. 

 

Što se tiče utrke - staza me nije impresionirala i očekivao sam više izljetanja i ljubljenja zidova. Lando spasio utrku. 

 

Očito je da će RB dominirati na stazama s dugačim pravcima (s DRS-om imaju 30km/h veću brzinu od Ferraria), dok će tehničke staze s više zavoja odgovarati Ferrariju. Bit će ovo dobra sezona. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam baš da će biti dobra sezona. Obeshrabruje me nadmoć Red Bulla. Čini mi se da su sad i u zavojima jaki. Bez ona dva DNF Verstappen bi bio na vrhu s dvadesetak bodova prednosti.

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Baš gledam telemetriju malo (jer imam F1 Pro pass) i doslovno je Max bio brži u šikanama jučer. Kada su se on i Leclerc naganjali, potonji se približio korištenjem DRS-a, a onda bi Max od zavoja prije ciljne ravnine lagano stvarao prednost sve do onih šikana gdje je imao čak 0.3 brži prolaz po sektoru. Za sve dosadašnje utrke, Leclerc je imao prednost u sporim zavojima, ali jučer se to okrenulo. Ili je RB nadogradio RB18 ili se Ferrari zeznuo jer su jučer koristili low-downforce postavke, a njihov bolid je konstruiran za veći downforce. Vidit ćemo stanje u Kataloniji, jedva čekam

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

I meni je staza bila izvan prvih očekivanja. Pogotovo onaj 3D prikaz staze mi nije dao ni trunku nade za dobrom utrkom, i to možda za koju godinu stvarno i postane kad timovi pohvataju svaki zavoj, asfalt, itd.

RB ima Mercedes 2020. performanse. Klizaljke na podnici su izgleda nova cool stvar.

I dalje mislim i vjerujem da Ferrari ima više rasploživog budgeta od RB i da će to doći do izražaja do kraja sezone. Ferrari ima puno više šanse u Barceloni.

Mercedes bi se mogao probuditi. 

Nemam više strpljenja za Ricciarda. Koliko god da mi je drag, da ga danas zamijene, ne bih plakao. 

Jedva čekam sve upgradeove. 

In vino veritas
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo našao sam detaljnu analizu koja potkrepljuje ono što sam napisao u postu prije. Vrijedi čitanja, nije predugačko: klik

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
FileFicho kaže...

Evo našao sam detaljnu analizu koja potkrepljuje ono što sam napisao u postu prije. Vrijedi čitanja, nije predugačko: klik

 Zanimljiva analiza

Di2 & EPS FTW!
23 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Vrlo je moguće da bi bilo 1-2 RB da Perez nije imao problem s motorom.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
FileFicho kaže...

Baš gledam telemetriju malo (jer imam F1 Pro pass) i doslovno je Max bio brži u šikanama jučer. Kada su se on i Leclerc naganjali, potonji se približio korištenjem DRS-a, a onda bi Max od zavoja prije ciljne ravnine lagano stvarao prednost sve do onih šikana gdje je imao čak 0.3 brži prolaz po sektoru. Za sve dosadašnje utrke, Leclerc je imao prednost u sporim zavojima, ali jučer se to okrenulo. Ili je RB nadogradio RB18 ili se Ferrari zeznuo jer su jučer koristili low-downforce postavke, a njihov bolid je konstruiran za veći downforce. Vidit ćemo stanje u Kataloniji, jedva čekam

 

Mislim da je downforce zanemariv u tim šikanama jer se presporo prolazi da bi se stvorio značajan otpor zraka, tu je samo bitan mehanički grip..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 18:25 (AFARON).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...

* * *

 

10 km/h bez DRS-a su brzi od Ferraria po ravnom, a kad Red Bull kresne DRS koda su u warp usli i svi drugi izgledaju smiješno..

 

* * *

Ovo gore stoji ali mi nije jasno zašto Perez u svom WARP pogonu nije mogao prestići Sainza?
 

Krell kaže...

Red Bull je team to beat, a to će biti vrlo vrlo teško pogotovo što imaju daleko najboljeg vozača. Ne vjerujem da Ferrari može izmisliti nešto čime bi ugrozio Red Bull ove sezone, ne samo ove. Mercedesi se ovaj put nisu osramotili, ali su waaaay behind Ferrarija. Kockali su s Russelom i isplatilo im se. A McLaren... tugo moja. Nikad više na zelenu granu.

Mercedes se ove sezone može spominjati samo kao fusnota. Ostatak sezone puno će ovisiti ima li neka staza duuugih ravnih pravaca ili nema. Do sada ako se ne varam samo dva vozača su se izmjenjivali za prvo mjesto. Max i Lec.

Bilo kako bilo.. gledamo Formulu 1 sada kao jako zanimljiv sport. 

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma Barcelona će biti laganica za Maxa...u zavojima će biti dovoljno brz da uspije pratiti Leclerca, a u 2 DRS zone ga šiba. Osim ako Ferrari ne napravi neke ogromne nadogradnje, ali treba imati na umu da u RBu isto neće spavati nego će pripremati bolid. Monaco bi mogao biti napet, ali za Barcelonu se ne brinem previše.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice