Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.241.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...
Envy kaže...

Dosadniju utrku u životu nisam gledao, a osjetio sam da i komentatori ostaju bez riječi.

 Pa nisi ih onda baš puno gledao... U ovoj utrci je bar bilo neke akcije, a procesija sam se nagledao i u nekim drugim vremenima... Možda se nije borila bitka za prvo mjesto, ali dole je bilo ne baš previše, ali bilo je akcije.

Ma geldam ih otkako znam za sebe. Mislim da su makar arapi kakav show pripremili.. Ali ništa ali baš ništa se nije desilo os SC-a. Ni nekakvih dešavanj u Boxu, par preticanja preko DRS-a i vraćanje pozicije.. mislim.. čak ni Radio komunikacija nije bilo gluposti.

Mislim jedino što se sjećam da je šef Mercedesa namignuo... i da su prikazivali prelijepe pejzaže Abu Dhabia (mislim zgradurina).

Ali tek Turska i ona luda kiša i hladnoća.. pa onda Bahrein ludilo pa ponovo aiii... ali juče.. ništa do sledeće godine.

Samo ja bih volio da bude kakva veća ljetna pauza pa onda ovako opet do prosinca.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Vi koji mislite da je Hamilton odlučio voziti posljednju utrku i tako spriječio Russela, grdno se varate. Ta je odluka došla sa viših instanci, previše je tu love u igri. Sponzori, menageri, odvjetnici... ne znamo mi ni pola %.

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa ne znam baš. Totto Wolf je izjavio da je odluka na Hamiltonu da li će voziti utrku ili ne.

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Naravno da je vozio jer si je pobjedom htio učvrstiti rovove za pregovore oko milijuna koje hoće od Mercedesa za novi ugovor.

Russell bi pokupio Sakhir da nije bilo što je bilo. I pokupio bi i Abu Dhabi.

I što onda? Ništa, nitko nije glup kupit nešto za 100 kn kada možeš dobit jednako dobro ili skoro pa jednako dobro za 40 kn.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
robogo kaže...
Naravno da je vozio jer si je pobjedom htio učvrstiti rovove za pregovore oko milijuna koje hoće od Mercedesa za novi ugovor.

Russell bi pokupio Sakhir da nije bilo što je bilo. I pokupio bi i Abu Dhabi.

I što onda? Ništa, nitko nije glup kupit nešto za 100 kn kada možeš dobit jednako dobro ili skoro pa jednako dobro za 40 kn.

 Ako gledaš razliku doslovno između 100 i 40 onda je tu Ham i dalje isplativiji, jer, koliko god ga ja ne volio, Ham 100% sigurno nadoknađuje razliku od 2.5 puta sa marketinškim prihodima. Znači onaj dio koji Merc dobije više zbog više prodaje majica, kapa, suvenira, bla bla...

To je aspekt koji ljudi često zanemare, a svaka, nazovimo je, superzvjezda, će svom poslodavcu donijeti nekoliko puta više u tom kontekstu nego oni koje možemo nazvati samo zvijezdama, bez onog super prefiksa.

 

Isti je slučaj primjerice sa Messiem, Ronaldom (i novim i starim) i onim iz PSG-a, kako li se već zove (očito neće od mene zaraditi više, ali hoće od mora drugih ljudi), i razno raznim zvijezdama tog kalibra. Platite njih 500 da bi bili vaši zaposlenici umjesto neku običnu zvijezdu 100 ili 200 i to će vam se vratiti financijski (znači uopće ne računajući rezultatski dio) samo preko povećane prodaje tih ostalih vezanih roba i usluga. A odjeli koji to prate znaju točno koliko mogu očekivati profita iz tog dijela priče.

 

U takvoj organizaciji i takvom natjecanju sam iznos plaće koji sjedne vozaču na račun i rezultati koje postiže nisu ni približno jedini kriteriji po kojima netko odlučuje hoće li nekoga zaposliti ili ne.

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

 

Zak Brown

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ode Kvyat. Umjesto njega Tsunoda. Nije da nismo očekivali. Navodno je Kvyat znao već neko vrijeme da mu neće biti ponuđen novi ugovor; dobro se i držao. 

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Ode Kvyat. Umjesto njega Tsunoda. Nije da nismo očekivali. Navodno je Kvyat znao već neko vrijeme da mu neće biti ponuđen novi ugovor; dobro se i držao. 

Nema mjesta za Kvyata al ima za Mazepina i Latifija,classic F1.

 

Sad me zanima kaj bu sa Albonom,nekak ne vjerujem da ce dobiti pedalu.Thai ekipa nebu dozvolila...

 

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da su Albonove šanse minimalne, nažalost. Perez iza sebe ima novac Carlosa Slima tako da to nije nezanemarivo. Iako mislim da RB-u nije novac presudan. Njima je bitno da imaju drugog vozača koji će biti konstantno u top5, pa čak i top3, ali da neće ugrožavati njihov glavni projekt - Verstappena. 

 

Otkako je Ricciardo otišao oni nemaju takvog vozača. 

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pitanje za one koji su uzimali pretplatu na F1: da li ukinete pretplatu dok traje zimski prekid bez utrka, ili je ostavite da ide, jebo sad 25 evra?

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Mislim da su Albonove šanse minimalne, nažalost. Perez iza sebe ima novac Carlosa Slima tako da to nije nezanemarivo. Iako mislim da RB-u nije novac presudan. Njima je bitno da imaju drugog vozača koji će biti konstantno u top5, pa čak i top3, ali da neće ugrožavati njihov glavni projekt - Verstappena. 

 

Otkako je Ricciardo otišao oni nemaju takvog vozača. 

 Ali ako uzmemo u obzir da 2022 idu novi bolidi, "budget cap" i svasta jos, nisam siguran da ce novac igrat toliku ulogu. Na drugu stranu Albon je tu gdje je, zbog svoje zastave, pa je borba za to mjesto vrlo cudna. 

 

Perez je odlican vozac, da nije bilo ovih ispadanja zbog motora, bio bi cementiran na 4.mjestu, nesto sto je Albon trebao odraditi ove godine.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 11:05 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

od viška glava ne boli.

 

Albon ce navodno bit testni vozac i rezerva za rbr, a perez ce dobit jednogodisnji ugovor

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Službeno: Perez u Red Bullu 

 

https://twitter.com/F1/status/1339933551802855429?s=19

 

Sad kad i on propadne k'o prethodna dvojica. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Službeno: Perez u Red Bullu 

 

https://twitter.com/F1/status/1339933551802855429?s=19

 

Sad kad i on propadne k'o prethodna dvojica. 

 Zaslužio je konkurentan bolid. Eto sad problema za Mercedes, vjv Hamilton bude prvak, al kontruktori idu RB-u.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sada ce napokon Red Bull biti dostojna konkurencija za konstruktorski naslov.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...
Vandit kaže...

Službeno: Perez u Red Bullu 

 

https://twitter.com/F1/status/1339933551802855429?s=19

 

Sad kad i on propadne k'o prethodna dvojica. 

 Zaslužio je konkurentan bolid. Eto sad problema za Mercedes, vjv Hamilton bude prvak, al kontruktori idu RB-u.

 

 Ako nisu sa Ricciardom bili u konkurencij za WCC, nece ni sa Perezom

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Xboxn00b kaže...

Sada ce napokon Red Bull biti dostojna konkurencija za konstruktorski naslov.

 

Baš me zanima šta je to sa Verstappenovim teammate-ima pa da su toliko lošiji u istoj formuli već godinama...da li je moguće da je baš razvijana samo za njegov stil vožnje koji ne odgovara ostalima, ili su stvarno lošiji vozači. A najčudnije je što i Gastly i Albon dobro voze za Alpha Tauri, pa je teško donijeti neki zaključak. Ako je do bolida koji je razvijan za Maxa, onda se neće ni Perez dobro provesti.

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1


Top 10 onboard snimaka sezone 2020.
6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...

Baš me zanima šta je to sa Verstappenovim teammate-ima pa da su toliko lošiji u istoj formuli već godinama...da li je moguće da je baš razvijana samo za njegov stil vožnje koji ne odgovara ostalima, ili su stvarno lošiji vozači. A najčudnije je što i Gastly i Albon dobro voze za Alpha Tauri, pa je teško donijeti neki zaključak. Ako je do bolida koji je razvijan za Maxa, onda se neće ni Perez dobro provesti.

 

Netko je izjavio, ne mogu sada pronaći tko, da je RB bolid teško za voziti. I onda kada dodaš da je sve usmjereno ka Maxu i dođemo do razloga zašto su drugi RB vozači tako loši. Možda nas Perez razuvjeri. 

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa zar se bolid ne postavlja po vozacu?!
Mislim dva bolida u osnovama su ista ali svaki vozac ga podesi po svojim preferencama....mislim meni bi bilo glupo i neozbiljno radit dva bolida po Verstapenu,za rezultat trebas ima dva konkurentna bolida,a lako je usporit jedan od kad treba,telemetrijom ili naredbom iz boxa!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 9:18 (volegradele).
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

 

Netko je izjavio, ne mogu sada pronaći tko, da je RB bolid teško za voziti. I onda kada dodaš da je sve usmjereno ka Maxu i dođemo do razloga zašto su drugi RB vozači tako loši. Možda nas Perez razuvjeri. 

 Ricc nije bio los naprema Maxu u 2017 i 18 (18' Ricc je imao puno i previse tehnickih odustajanja), pa je odlucio otici na kraju sezone. Ako je sudit po Netflixu, onda RB nije htio pustit Danijela tek tako, ali ocito je njegova zelja bila puno jaca sto bi znacilo da ekipa stvarno favorizira Maxa u nebo.

 

Ja mislim da su RB i Toro Rosso (Alpha Tauri) bolidi dosta razliciti i vozaci koji su sudjelovali u njihovim razvojima su nauceni na njih Vjerujem da bi Ricc bio rame uz rame Maxu ove dvije sezone,a da bi se u AT mucio sa Gaslyem ili Albonom, cisto radi tog razvoja bolida od 2017-18.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 9:46 (ivanoile).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Pa zar se bolid ne postavlja po vozacu?!
Mislim dva bolida u osnovama su ista ali svaki vozac ga podesi po svojim preferencama....mislim meni bi bilo glupo i neozbiljno radit dva bolida po Verstapenu,za rezultat trebas ima dva konkurentna bolida,a lako je usporit jedan od kad treba,telemetrijom ili naredbom iz boxa!

 Ne, razvoj bolida, njegov osnovni rzvoj ide u jednom smjeru. Jednom smjeru kojeg odredi momčad, ako ti je jedan vozač primarni, i ako je osjetno bolji ima smisla razvijati bolid prema njemu, da neke bazične stvari budu u skladu s njegovim načinom vožnje, tj da optimalno funkcioniraju uz njegov način vožnje, njegove mogućnosti čuvanja guma itd itd. I te neke bazične karakteristike bolida ne možeš više mijenjati. 

I sad, ako ima dva vozača koji imaju sličan stil vožnje, preferiraju bolid sa otprilike jednakim npr preupravljanjem, ili apsolutno bilo kojom skupinom karakteristika, tada ti je to kao timu odlčna stvar, jer ćeš imati dva vozača koja će biti izuzetno blitu optimalne iskorištenosti bolida, i imati ćeš dva feedbacka o daljnjem razvoju bolida koji će jedan drugoga potvrđivati, ili ako feedback bude suprotan onda možeš znati da nešto ne štima, pa imaš neke potencijalne pobleme itd...

 

ALi ako su dva vozača sa relativno razlilitim načinima vožnje, onda će bolid biti optimalan za jednoga, a ovaj drugi će morati prilagođavati bolid (koliko je to moguće uz bazne postavke koje mu ne odgovaraju i koje nije moguće preokrenuti), i onda će morati vjerojatno i prilagoditi i način vožnje bolidu, tako da ništa od optimalnog rada tog konkretnog bolida u kombinaciji s tim vozačem.

 

A bolidi moraju biti identični, protivno je pravilima raditi jedan bolid sa npr mrvu manjih međuosnim razmakom u odnosu na drugi bolid, ili tako nešto. To ne može. Tako da svaka momčad na gridu razvija bolid više prilagođen jednom od svojih vozača. I onda ovaj drugi ili ima sreće pa je to blisko onome što i njemu odgovara ili nema sreće pa će biti više mučenja i neće moći izvuči one zadnje tisućinke sekunde iz bolida koje će njegov timsku kolega izvući bez puno muke i nauke.

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

 Ricc nije bio los naprema Maxu u 2017 i 18 (18' Ricc je imao puno i previse tehnickih odustajanja), pa je odlucio otici na kraju sezone. Ako je sudit po Netflixu, onda RB nije htio pustit Danijela tek tako, ali ocito je njegova zelja bila puno jaca sto bi znacilo da ekipa stvarno favorizira Maxa u nebo.

 

 

 Pa da. Odlučio je otići zato što ga nisu uspjeli uvjeriti da će on i Max imati isti tretman momčadi. Čak su mu i ponudili novi ugovor, ali je otišao u Renault. 

 

Miki1891 je dobro objasnio razvoj bolida. Tako da svatko tko dođe u RB dolazi u Maxov bolid. Nije tajna da je jedan od glavnih ciljeva RB-a bio da naprave od Maxa najmlađeg svjetskog prvaka. 

 

RB bolid je napravljen za Maxa koji je dosta agresivan vozač po stilu vožnje. Dok bi za Pereza rekao da je čista suprotnost. Baš me zanima kako će se snaći u bolidu. Siguran sam da će biti bolji od Albona, ipak ima puno iskustva tako da će i to igrati ulogu. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sretan Božić svima koji slave! 😉
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam za vas ali ja jedva čekam novu sezonu 

Je, ok, Merc ma najveći budžet ukupno, kao i vjerojatno po odjelima pojedinačno, očito ima i vrhunske ljude i vrhunski tim, i meni osobno stvarno užasno omraženog, ali, uvijek priznam i vrhunskog vozača u Hamiltonu, pa i više nego solidnu drugu violinu Bottasa (koliko god se to ponekad ne vidi zbog Hamiltonove esktra razine) i s obzirom na to kad su se u potpunosti okrenuli bolidu za sljedeću godinu imaju sigurno i najviše radnih sati provedenih na razvoju bolida za sljedeću godinu, i je, sve to znači da će najvjerojatnije i sljedeću sezonu biti ispred svih, ali svejedno...jedva čekam. Stiže dosta promjena, drukčijie podnice, drukčiji kotači što svakako vuće i osjetno preuređeni ovjes, ako će to uopće biti moguće, mislim da je vjerojatnije da će biti ovjesi skroz novi s obzirom da nestaje tako važan i aktivan dio ovjesa kao što je visokoprofilna guma...ne znam...baš sam uzbuđen, jedva čekam  

 

Ajmo, kad će više ta Barcelona pa Australija... 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako je nekome promaklo, SportKlub je potvrdio da će prenositi F1 i MotoGP (link).

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ministar kaže...

Ako je nekome promaklo, SportKlub je potvrdio da će prenositi F1 i MotoGP (link).

E sada je pitanje koji program SportKluba to planira prenositi, ako je jedan od prva tri, onda još kako tako,

ali ako je neki iznad toga, onda nije baš tako sjajno jer treba uzimati skuplji paket MAXTVa.

ps. jel se meni čini ili MAXTV TO GO uopće nema u ponudi ni jedan program SportKluba?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:24 (Valentin17).
15 godina
moderator
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...

ps. jel se meni čini ili MAXTV TO GO uopće nema u ponudi ni jedan program SportKluba?

 Ima ...

 

سمندری ڈاکو
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...
ministar kaže...

Ako je nekome promaklo, SportKlub je potvrdio da će prenositi F1 i MotoGP (link).

E sada je pitanje koji program SportKluba to planira prenositi, ako je jedan od prva tri, onda još kako tako,

ali ako je neki iznad toga, onda nije baš tako sjajno jer treba uzimati skuplji paket MAXTVa.

ps. jel se meni čini ili MAXTV TO GO uopće nema u ponudi ni jedan program SportKluba?

na MaxTV To Go nema uopće, čak ni u sportskom paketu.. na MaxTV-u treba ili Sport Plus paket (89kn/mj) ili Sport Klub paket (49kn/mj).. ispadne slična cijena kao da uzmeš pretplatu preko F1, pa ovisi što ti više odgovara - više formule ili više nogometa

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
pirat kaže...
Valentin17 kaže...

ps. jel se meni čini ili MAXTV TO GO uopće nema u ponudi ni jedan program SportKluba?

 Ima ... 

nema.. to je ako imaš MaxTV To Go uz MaxTV s kojim možeš gledati iste programe kao i na TV-u

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice