Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.234.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 Hahaha, ha da. 

 Nadam se da su svi vidjeli da je Kimi repostao ovu sliku na Instagramu, zajedno sa njegovom slikom da jos ima nade u spas F1 vozaca.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne mogu se uspoređivati današnji vozači i oni iz prošlosti. I to iz razloga da je nekoj bud**i palo na pamet napraviti formulu "zelenom". Prijašnji vozači su vozili maksimlano od start do kraja, na granici fizičkih sposobnosti plus na granici bolida, nije se štedjelo na ničemu (niti njihovom zdravlju). E tu se tek vidi tko je top klasa. Danas vozači, pa možda, i veći dio utrke kontroliraju stanje bolida i stagniraju, ne voze na maksimumu. To može i prosječan vozač.

 

Hamilton je u par utrka pokazao (dok je bio zadnji ili pri kraju) da može odvesti koncentriranu utrku s maksimalnim napadanjem (nije štedio bolid), ali da li bi tako mogao voziti svaku utrku od starta do cilja, voziti nekome na repu kada obojica imate iste gume i vozite na granici koju može samo profesionalan vozač izdražati, to treba vidjeti. Ja smatram da bi mogao, ali to nikada nečemo vidjeti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Ne mogu se uspoređivati današnji vozači i oni iz prošlosti. I to iz razloga da je nekoj bud**i palo na pamet napraviti formulu "zelenom". Prijašnji vozači su vozili maksimlano od start do kraja, na granici fizičkih sposobnosti plus na granici bolida, nije se štedjelo na ničemu (niti njihovom zdravlju). E tu se tek vidi tko je top klasa. Danas vozači, pa možda, i veći dio utrke kontroliraju stanje bolida i stagniraju, ne voze na maksimumu. To može i prosječan vozač.

 

Hamilton je u par utrka pokazao (dok je bio zadnji ili pri kraju) da može odvesti koncentriranu utrku s maksimalnim napadanjem (nije štedio bolid), ali da li bi tako mogao voziti svaku utrku od starta do cilja, voziti nekome na repu kada obojica imate iste gume i vozite na granici koju može samo profesionalan vozač izdražati, to treba vidjeti. Ja smatram da bi mogao, ali to nikada nečemo vidjeti.

 Mislim da ovo boldano nikad nije bilo tako, uvijek su se štedjele gume, gorivo, bolidi...samo se za to nije znalo jer nije bilo tolike i takve komunikacije između boksa i vozača.

Ali u brdo intervjua koje sam gledao sa vozačima iz najrazličitijih era oni kažu da je bilo tako. Čuvalo se gorivo, pazile se gume, mjenjači, motori...

Da, nisu morali motori trajati određeni broj utrka (ako je momčad imala dovoljno financija mogla je mijenjati motore i mjenjače kao čarape) ali je svejedno trebalo paziti na njih da odrade utrku. Gledao sam brdo starih utrka u kojima je netko od vodećih odustao od borbe i usporio jer je morao štedjeti gorivo ili gume. Bilo je jako puno managementa i štednje bolida kroz cijelu povijest F1, samo nije bilo sve toliko javno.

I sve je bilo i fizički puno zahtjevnije nego danas. I puno više tog managmenta bolida je palo na osjećaj vozača (ovo ovisi o kojem točno razdoblju pričamo, jer je s godinama kako je rasla telemetrija to sve više i više vodio boks)

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...
formula1live kaže...

Ne mogu se uspoređivati današnji vozači i oni iz prošlosti. I to iz razloga da je nekoj bud**i palo na pamet napraviti formulu "zelenom". Prijašnji vozači su vozili maksimlano od start do kraja, na granici fizičkih sposobnosti plus na granici bolida, nije se štedjelo na ničemu (niti njihovom zdravlju). E tu se tek vidi tko je top klasa. Danas vozači, pa možda, i veći dio utrke kontroliraju stanje bolida i stagniraju, ne voze na maksimumu. To može i prosječan vozač.

 

Hamilton je u par utrka pokazao (dok je bio zadnji ili pri kraju) da može odvesti koncentriranu utrku s maksimalnim napadanjem (nije štedio bolid), ali da li bi tako mogao voziti svaku utrku od starta do cilja, voziti nekome na repu kada obojica imate iste gume i vozite na granici koju može samo profesionalan vozač izdražati, to treba vidjeti. Ja smatram da bi mogao, ali to nikada nečemo vidjeti.

 Apsolutno točno. To je razlog da se ne može izabrati ni najbolji, ni najveći vozač svih vremena već samo najuspješniji na temelju brojaka. Ništa drugo.

 Pa ni to ne mozes jer te brojke o pobjedama, poleovima i prvenstvima su relativne i vezane uz druge varijablu a to su pravila, motori, konkurencija.

 

Ako zelis najbrzeg na temelju brojaka, uzmi isti bolid, nek svi vozaci odvoze 30 krugova i onda stopaj 3 najbrza poslije tog...jer sad shvacas koliko je onda to glupo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:56 (Mitch).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čekam 15h da gledam kvalifikacije, baš sam se nagledao. One davno počele.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Zato je Versttappen top vozač a bottas nije niti dobar drugi vozač...

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Okej kvalifikacije. Bit će sutra zanimljiva prva dva zavoja između Hama i Verstapena. Nakon toga se Ham odvaja i to je to od utrke. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Okej kvalifikacije. Bit će sutra zanimljiva prva dva zavoja između Hama i Verstapena. Nakon toga se Ham odvaja i to je to od utrke. 

 Ako nebu sudara između njih dva.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...
Vandit kaže...

 Ako nebu sudara između njih dva.

 Ako nebu sudara nema smisla ni gledat ostatak utrke...

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako Verstapen izbije na prvo mjesto, teško ga bude Hamilton pobjedio. Nadam se da nebu sudara, jedino Verstapen može pobjedit Mercedese očito.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Okej kvalifikacije. Bit će sutra zanimljiva prva dva zavoja između Hama i Verstapena. Nakon toga se Ham odvaja i to je to od utrke. 

 Hamilton kreće na soft gumama, a verstappen i bottas na medium. Hamilton ce prvi od njih trojice morati u box i cijelu trku ce imati više potrošene gume, tako da ova dva imaju šansu..

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

 Ako nebu sudara nema smisla ni gledat ostatak utrke...

 Tako je. 

 

Pouzdam se u Verstapena. Neka bude sudara, izljetanja...Inače nas čeka dosadna utrka. 

 

 

E da, Bottas prop'o k'o kauč. 

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Verstappen više nije takav. ostavit će mjesta Hamiltonu, ako će uopće biti blizu njega s obzirom na gume. Mercedes je jak, 6 desetinki bez "party" moda je ogromna prednost, pogotovo na ovoj stazi. Uvjeren sam da ako Hamilton nešto ne zezne na početku ima sigurnu pobjedu.

 

 

PS: Albon izjavio da ne zna od kuda toliki zaostatak za Verstappenom s obzirom da je bio uvjeren da je odvozio dobar krug...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 18:14 (formula1live).
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ekipa, utrka je u 13:10h, nemojte se zeznuti kao s kvalifikacijama. 

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hehe, kakav prvi krug. 

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Dinamičan start. Ako hamilton neće dobiti kaznu ima sigurnu pobjedu

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Dinamičan start. Ako hamilton neće dobiti kaznu ima sigurnu pobjedu

 Za šta bi točno trebao dobit kaznu? Nisam pratio.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Isprobavao je start na izlazu iz boksa gdje baš ne bi smio. Ako FIA procjeni da je bio na opasnome mjestu dobit će kaznu

 

EDIT:10 sekundi, bit će zanimljivo gledati utrku poslje boksa. Stvarno nepotrebna početnička greška

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 13:34 (formula1live).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Isprobavao je start na izlazu iz boksa gdje baš ne bi smio. Ako FIA procjeni da je bio na opasnome mjestu dobit će kaznu

 Vidim sad, 5 sekundi. Nije to ništa za njega, bude imao takvu prednost da mu to nebu utjecalo za njegovu pobjedu. Nadam se da sam u krivu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Oho, deset sekundi za Hamiltona. 5+5

 

Ovo još nisam vidio. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Uhh. Sad su ga baš dobro kaznili. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

To je to od utrke. Ako neče biti safty cara, teško da će se nešto dogoditi među prva tri. Leclerc ima priliku biti 5-ti.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bottasovo obracanje nakon utrke (opet to whom it may concern), stari moj da nije bilo penala ne bi ti ni danas to izgovorio, a vjerovatno neces jos neko vrijeme opet to izgovoriti

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 14:56 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

Bottasovo obracanje nakon utrke (opet to whom it may concern), stari moj da nije bilo penala ne bi ti ni danas to izgovorio, a vjerovatno neces jos neko vrijeme opet to izgovoriti

 Da nije brdo puta bilo penala, kaosa na stazi i ostalih pizdarija... Hamilton nebi bio prvi. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
8 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja odustao na pola trke. Mislim da je ovo posljednja koju sam pogledao.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Šteta, opet Mercedes. Utrka je bila meeh, ništa posebno osim starta.

Koja je razlika u prihvaćanju kazne. Hamilton se plače čim su mu rekli za kaznu, dok je Ricciardo to primio mirno i samo rekao vozit ću brže. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Vrhunci utrke: 

- Ricciardo i "I'll drive faster"

- Gasly koji opet Red Bullu trlja Albona na nos

 

Razočarenja: 

- Mercedes koji i uz 10 sekundi kazne bude na podiju.

 

 

Šteta, al' pakujemo kofere i vraćamo se 2022.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Guštaju ga kažnjavat, a pravila nedorečena i možeš ih interpretirat kako poželiš. 

 

Ova kazna je idiotizam bilo je vecih stvari za kaznu pa nisu isto kao i kazna Riccardu nema veze s mozgom. 

 

 

twice the pride double the fall
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa ne znam da li je kazna bila bez razloga. Čak su i na skayu (gdje svršavaju na hamiltona) rekli da je napravio glupost i da će najvjerojatnije biti kažnjen. Nije niti bitno jer će sigurno biti prvak ove godine. A one izjave nakon utrke koje je davao hamilton su donekle razumljive. Ali ove od bottasa su smijeh.

10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

maknut ce mu 2 kaznena boda za tu kaznu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice