Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.229.993
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

sutra 20h na yt i fb kanalu od f1.com mozemo gledati jerez 1997 (sch, vill, fre pole position, cisto da vas podsjetim)

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

neki dan pogledao stream monaca 1996 i usporedivsi s ovim sta gledamo danas - dan i noc...da ne govorim neke ruzne stvari, pa da se neki navijaci nekih vozaca ne osjecaju prozvanim...

 Četvorica se razbila u prvom krugu, a nema safety cara. Danas bi i startali iza safety cara po takvoj kiši.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
....

Ja nisam ni rekao da netko jamči da će svi preživjeti zarazu, nego da mislim isto kao i on. Da imaju puno više šanse da sve bude ok ako je dobiju u kontroliranim uvjetima, i da je takav način daleko sigurniji za sve uključene. 

A zato sam i napisao ovaj dio:

"Ja ne kažem da tu nema moralnih i socijalnih upitnika, granica itd itd...ali ako bi se gledale čiste brojke, bilo smrtno stradalih, bilo ukupni nastali trošak zbog "downtime-a" i svega ostaloga što ide uz to - ta njegova ideja bi bila pobjednik."

 

Stvarno se ne slažem da je tu zdravlje vozača u drugom planu, mislim da je kontrolirana zaraza, pogotovo u tim uvjetima koje imaju na raspolaganju daleko sigurnija za njih od toga da slučajno pokupe koronu sami od sebe. Što ionako vrlo vjerojatno hoće, barem sudeći po onome što kažu o širenju virusa.
Jednako bi tako isto razmišljao da je moje dijete ili netko moj u pitanju u toj situaciji da ga Marko želi namjerno zaraziti u kontroliranim uvjetima, iako bi tada vrlo vjerojatno zbog emotivnih i moralnih razloga bio protiv te ideje. Ali samo zato jer bi tada gledao stvari po pojedinačnom slučaju, a ne globalno, i bio bi vođen emocijama, a ne brojkama. I što mi je emocionalno puno prihvatljivije da 100 drugih ljudi ima 10% šansu za nastradati nego da se 1 moja osoba dovede u 0.1% šansu da strada.

 

 

 

 

 Znaci generlano si za tu ideju ali ako nije niko tebi drag i bitan ukljucen..... Lijepo.... Isto tako statistika je lijepa ako ti ne umre neko bitan. A smijali se kad je doktor u bg rekao da je za one koji su umrli smrtnost 100%.... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...

 

 

 Znaci generlano si za tu ideju ali ako nije niko tebi drag i bitan ukljucen..... Lijepo.... Isto tako statistika je lijepa ako ti ne umre neko bitan. A smijali se kad je doktor u bg rekao da je za one koji su umrli smrtnost 100%.... 

 Točno tako. Logično mi je to sve ok, i u potpunosti se slažem s tom idejom. Ali da je u opasnosti netko tko je meni osobno dovoljno drag ili dovoljno bitan iz nekih drugih razloga onda bi i dalje smatrao da je ideja najbolja ukupno za svih, ali bi bio protiv nje da netko moj potencijalno ne nastrada.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
Posmatrač kaže...

 

 

 Znaci generlano si za tu ideju ali ako nije niko tebi drag i bitan ukljucen..... Lijepo.... Isto tako statistika je lijepa ako ti ne umre neko bitan. A smijali se kad je doktor u bg rekao da je za one koji su umrli smrtnost 100%.... 

 Točno tako. Logično mi je to sve ok, i u potpunosti se slažem s tom idejom. Ali da je u opasnosti netko tko je meni osobno dovoljno drag ili dovoljno bitan iz nekih drugih razloga onda bi i dalje smatrao da je ideja najbolja ukupno za svih, ali bi bio protiv nje da netko moj potencijalno ne nastrada.

 Zar to nije malo cinicno? Zagovaras rjesenje koje sam ne bi primijenio? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
miki1981 kaže...
Posmatrač kaže...

 

 

 Znaci generlano si za tu ideju ali ako nije niko tebi drag i bitan ukljucen..... Lijepo.... Isto tako statistika je lijepa ako ti ne umre neko bitan. A smijali se kad je doktor u bg rekao da je za one koji su umrli smrtnost 100%.... 

 Točno tako. Logično mi je to sve ok, i u potpunosti se slažem s tom idejom. Ali da je u opasnosti netko tko je meni osobno dovoljno drag ili dovoljno bitan iz nekih drugih razloga onda bi i dalje smatrao da je ideja najbolja ukupno za svih, ali bi bio protiv nje da netko moj potencijalno ne nastrada.

 Zar to nije malo cinicno? Zagovaras rjesenje koje sam ne bi primijenio? 

Pa je, naravno, cinično, subjektivno, sve je... samo kažem da su mi jasne obje strane, i Marko sa svojom idejom, jest da je u njegovom slučaju primjenjena samo na njegov ekosustav, i odnosi se na mlade i zdrvae osobe o kojima oni medicinski znaju ama baš sve o tim dečkima, a jasni su mi oni drugi koji pljuju po toj ideji namjerne zaraze.

Da je on otac onekom od njih možda bi i on razmislio dva put da li bi to predložio, a opet, možda i nebi, sve ovisi koliko je siguran u njihov medicinski tim. Međutim sasvim je normalno da svi mi u određenoj mjeri u odluku uključujemo i neke subjektivne stvari. Baš zbog toga često i donosimo odluke koje nisu najbolje za cjelokupnu situaciju nego za određene pojedince u odrđenoj situaciji. Ali ljudi smo, tako funkcioniramo, barem u najvećem broju.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
.....

Pa je, naravno, cinično, subjektivno, sve je... samo kažem da su mi jasne obje strane, i Marko sa svojom idejom, jest da je u njegovom slučaju primjenjena samo na njegov ekosustav, i odnosi se na mlade i zdrvae osobe o kojima oni medicinski znaju ama baš sve o tim dečkima, a jasni su mi oni drugi koji pljuju po toj ideji namjerne zaraze.

Da je on otac onekom od njih možda bi i on razmislio dva put da li bi to predložio, a opet, možda i nebi, sve ovisi koliko je siguran u njihov medicinski tim. Međutim sasvim je normalno da svi mi u određenoj mjeri u odluku uključujemo i neke subjektivne stvari. Baš zbog toga često i donosimo odluke koje nisu najbolje za cjelokupnu situaciju nego za određene pojedince u odrđenoj situaciji. Ali ljudi smo, tako funkcioniramo, barem u najvećem broju.

 I ta premisa ima puno rupa. Prvo niko ne zna apsolutno sve o zdravlju neke osobe. To bi pretpostavljalo da je medicina istrazila sve sto se moze istraziti a da je to istina ne bi ni bili u ovoj situaciji. Drugo takve stvari mozes provoditi na sebi i ni na kome drugom. Ti ljudi su tu radi drugih stvari i nisu njegovo vlasnistvo tako da apsolutno niko nema pravo donositi takve odluke......

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
miki1981 kaže...
.....

Pa je, naravno, cinično, subjektivno, sve je... samo kažem da su mi jasne obje strane, i Marko sa svojom idejom, jest da je u njegovom slučaju primjenjena samo na njegov ekosustav, i odnosi se na mlade i zdrvae osobe o kojima oni medicinski znaju ama baš sve o tim dečkima, a jasni su mi oni drugi koji pljuju po toj ideji namjerne zaraze.

Da je on otac onekom od njih možda bi i on razmislio dva put da li bi to predložio, a opet, možda i nebi, sve ovisi koliko je siguran u njihov medicinski tim. Međutim sasvim je normalno da svi mi u određenoj mjeri u odluku uključujemo i neke subjektivne stvari. Baš zbog toga često i donosimo odluke koje nisu najbolje za cjelokupnu situaciju nego za određene pojedince u odrđenoj situaciji. Ali ljudi smo, tako funkcioniramo, barem u najvećem broju.

 I ta premisa ima puno rupa. Prvo niko ne zna apsolutno sve o zdravlju neke osobe. To bi pretpostavljalo da je medicina istrazila sve sto se moze istraziti a da je to istina ne bi ni bili u ovoj situaciji. Drugo takve stvari mozes provoditi na sebi i ni na kome drugom. Ti ljudi su tu radi drugih stvari i nisu njegovo vlasnistvo tako da apsolutno niko nema pravo donositi takve odluke......

 Znaju sve što mogu znati o njima, ali ne slažem se da to možeš provoditi samo na sebi i nikome drugome, takve stvari (pod uvjetom naravno da to ne spada u krđenje osnovnih ljudskih prava i da nije ilegalno), možeš provoditi na svakome tko na to pristane, u njihovom slučaju Marko je iznio ideju, netko je mogao na nju pristati, da je ideja prošla prema vozačima onda bi oni birali da li će pristati ili ne. Uvijek imaš izbor. Tako da po meni ima čovjek pravo davati bilo kakve ideje želi, dok god nitko subjekte ne prisiljava da na to pristanu. Ali oni su njihovi zaposlenici, i imaju svoja prava, i svakako imaju pravo izbora.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
Posmatrač kaže...
..... I ta premisa ima puno rupa. Prvo niko ne zna apsolutno sve o zdravlju neke osobe. To bi pretpostavljalo da je medicina istrazila sve sto se moze istraziti a da je to istina ne bi ni bili u ovoj situaciji. Drugo takve stvari mozes provoditi na sebi i ni na kome drugom. Ti ljudi su tu radi drugih stvari i nisu njegovo vlasnistvo tako da apsolutno niko nema pravo donositi takve odluke......

 Znaju sve što mogu znati o njima, ali ne slažem se da to možeš provoditi samo na sebi i nikome drugome, takve stvari (pod uvjetom naravno da to ne spada u krđenje osnovnih ljudskih prava i da nije ilegalno), možeš provoditi na svakome tko na to pristane, u njihovom slučaju Marko je iznio ideju, netko je mogao na nju pristati, da je ideja prošla prema vozačima onda bi oni birali da li će pristati ili ne. Uvijek imaš izbor. Tako da po meni ima čovjek pravo davati bilo kakve ideje želi, dok god nitko subjekte ne prisiljava da na to pristanu. Ali oni su njihovi zaposlenici, i imaju svoja prava, i svakako imaju pravo izbora.

 Pa to sam i rekao. Nije na njemu da donosi takve odluke....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
miki1981 kaže...
Posmatrač kaže...
..... I ta premisa ima puno rupa. Prvo niko ne zna apsolutno sve o zdravlju neke osobe. To bi pretpostavljalo da je medicina istrazila sve sto se moze istraziti a da je to istina ne bi ni bili u ovoj situaciji. Drugo takve stvari mozes provoditi na sebi i ni na kome drugom. Ti ljudi su tu radi drugih stvari i nisu njegovo vlasnistvo tako da apsolutno niko nema pravo donositi takve odluke......

 Znaju sve što mogu znati o njima, ali ne slažem se da to možeš provoditi samo na sebi i nikome drugome, takve stvari (pod uvjetom naravno da to ne spada u krđenje osnovnih ljudskih prava i da nije ilegalno), možeš provoditi na svakome tko na to pristane, u njihovom slučaju Marko je iznio ideju, netko je mogao na nju pristati, da je ideja prošla prema vozačima onda bi oni birali da li će pristati ili ne. Uvijek imaš izbor. Tako da po meni ima čovjek pravo davati bilo kakve ideje želi, dok god nitko subjekte ne prisiljava da na to pristanu. Ali oni su njihovi zaposlenici, i imaju svoja prava, i svakako imaju pravo izbora.

 Pa to sam i rekao. Nije na njemu da donosi takve odluke....

 Pa nije on ni donio tu odluku, samo je dao prijedlog.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Dali se zna išta o kartama, ako je utrka otkazana. Dali će možda vrijedit za sljedeću godinu ili vraćaju novce.

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Upravo dobih mail od F1, dobio mjesec dana free pristup F1 TV pa eto ako nekoga zanima i ako već imate kreiran acc tamo, provjerite mailove. A ako nemate, a želite dobiti free, kreirajte acc pa možda dobijete i vi. 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

odgledao i stream jereza 1997 i svrsavao...

em na zvuk, em na vozace, em na dogadaje na stazi, em na stazu...

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

#SennaSempre <3

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nadam se da se nećete ljutiti ali našao sam kod sebe članke o Senni koje sam izrezivao i lijepo pa stavio u fascikl. Izresci su i Večernjeg lista.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koliko čitam tražio je dvije godine ugovora uz mogućnost produljenja na što Ferrari nije pristao. Znači, možemo očekivati Sainza u Ferrariju. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, navodno je tražio prije minimum 3 godine, i plaću s nekim razumnim smanjenjem. A oni nudili, opet navodno 1 godinu i nerazumno smanjenje. Pa je onda on tražio 2 godine, ali valjda ni to nisu htjeli dati. Meni se nekako čini da su mu nudili točno ono što treba da ne produlji ugovor. 

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vandit kaže...

Koliko čitam tražio je dvije godine ugovora uz mogućnost produljenja na što Ferrari nije pristao. Znači, možemo očekivati Sainza u Ferrariju. 

 zasto sainza a ne recimo ricciarda

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Neka ide, bilo je vrijeme al stvarno. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...

 zasto sainza a ne recimo ricciarda

 

Osobno, svejedno mi je koji bi od njih dvojice došao u Ferrari. Obojica su mi dragi. Ali nekako se u zadnje vrijeme zahuktala priča o Sainzu i Ferrariju pa sam se time poveo u svom komentaru. Ali ako u ovoj krnjoj sezoni Renault Riccairdu ne isporuči neki znatniji pomak, možemo očekivati i da će on otići. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ricciardu isto istice ugovor krajem 2020, Sainzu ja mislim oko 2021 tek, tako da mi je Daniel puno logicniji prijelaz s obzirom da se nista ne govori o obnovi zasad.

Di2 &amp; EPS FTW!
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ricciardo i Charles bi bili dobar trkaci tandem, samo ih treba cijepiti jednog protiv drugog i to je to... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jedan od neslužbenih razloga zašto je Ricciardo otišao iz RB-a je to što se RB u potpunosti fokusirao na Verstappena. Otišao je u Renault da bude prvi vozač, no vidio je da ti ništa ne vrijedi biti prvi vozač ako si u nekonkurentnom bolidu. 

 

Ferrari je u potpunosti fokusiran na Leclerca koji će odlaskom Vettela definitivno biti prvi vozač. Sad je pitanje pristaje li Ricciardo da opet bude u položaju u kakvom je bio u RB-u. S druge strane dobiva relativno konkurentan bolid, a s druge strane dobiva istu ulogu kakvu je imao u RB-u. 

 

P.S. Ovo su sve samo moja nagađanja. 

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Tko zna, možda bude ovu sezonu odvozio puno bolje, baš zbog toga jer treba drugu ekipu, pa vidimo i pobjede za ferrari

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Navodno će biti Sainz potvrđen kroz idućih 48 sati, ako je vjerovati motorsportu it.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Tko zna, možda bude ovu sezonu odvozio puno bolje, baš zbog toga jer treba drugu ekipu, pa vidimo i pobjede za ferrari

 Uz onakvu strategiju dzaba mu.....

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

E što bi volio da dođe Hamilton pa da ga popuši ovaj pjetlić LeClerc. Ne znam ljudi, biće da sam ostario, ali ovaj Leclerc ne zaslužuje da sjedi u Ferariju a posebno ne zaslužuje mjesto prvog vozača. Ne znam ko ga gura ali..... I opet kažem da je Ferari napravio grešku kada su pustili Kimija koji je daleko stabilniji od Sebastiana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice