Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.234.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

McLaren se povukao sa VN Australije! Član ekipe je pozitivan na korona virus. Kimi i Lewis izjavili da nije pametno što su tamo.

Bahrein je bio potvrđen da će biti održan bez gledatelja i bio je neki rumor da bi tamo održali 2 utrke da se nadoknadi Kina, sad ćemo vidjet dali će se to održati, pošto je Formula E stavljena na pauzu do 21.6.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 12:47 (ZooZ).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Žalosno je kamo ovaj svijet ide.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da barem ovako krene sezona. :) :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Otkazana Australia .

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 Otkazana Australia .

 Kako je sve krenulo sa otkazivanjem, bilo je za očekivati.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Prema zadnjim informacijama F1 je odgođena do kraja svibnja. Postoji mogućnost da se ova sezona prenese u 2021. Ali onda promjene regulacija očekuju tek 2022.

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Ne znam što bih rekao generalno za to sve nego žešća katastrofa i sranje. 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sve se bojim da će htjet refundat f1 tv..

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Vidio sam na facebook da je netko pitao za refund pa su odgovorili da trenutno nemogu dat odgovor na to pitanje. Sezona bude išla dalje poslije sve ovoga i pokušat će se što više utrka odvozit.

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Na službenim stranicama još uvijek pišu da je sezona odgođena do Baku utrke s obzirom da je europa postala centar epidemije korona virusa. S obzirom da cijepiva još neće biti jedno vrijeme ne bih se čudio da se sezona i otkaže. Pogotovo što su se neki vozači kao Hamilton pobunili da je neodgovorno odžavati utrke s obzirom na situaciju. S druge strane RedBull je bila jedna od tri momčadi koje su bile spremne danas započeti treninge. Suprotno od njih, jedino se Ferrari i Mercedes nisu pojavili i uopće pomislili da bi održali treninge

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 22:35 (formula1live).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ako se kojim slucajem i odgodi sezona, ne vidim smisla da se nastavi s ovi pravilima. najbolje da preskoce ovu sezonu i krenu s novim pravilnikom.
tako bi sve momcadi imale vremena u miru razvijat aute.

a ako se odrzi, to ce biti super auti kad ce ih imati prilike usavrsiti sada na miru .

win win!
jesus_tm1
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da je puno veci problem sponzora koji su platili svoje mjesto u F1 i npr. Haas-a koji bi trebao uskoro odluciti ostati u F1 ili ne. Treba i platiti ljude za ovu godinu i onda opet sljedecu, mislim da se ova sezona premjesti u 2021 bi ponovno bio kaos.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

Mislim da je puno veci problem sponzora koji su platili svoje mjesto u F1 i npr. Haas-a koji bi trebao uskoro odluciti ostati u F1 ili ne. Treba i platiti ljude za ovu godinu i onda opet sljedecu, mislim da se ova sezona premjesti u 2021 bi ponovno bio kaos.

 Zašto bi bio kaos? Za jedan vikend dvije trke, milina za nas navijače.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...
ivanoile kaže...

Mislim da je puno veci problem sponzora koji su platili svoje mjesto u F1 i npr. Haas-a koji bi trebao uskoro odluciti ostati u F1 ili ne. Treba i platiti ljude za ovu godinu i onda opet sljedecu, mislim da se ova sezona premjesti u 2021 bi ponovno bio kaos.

 Zašto bi bio kaos? Za jedan vikend dvije trke, milina za nas navijače.

 Zbog kolicine novca u igri, ekipa oko F1 (Liberty Media) vec odavno ne razmislja o navijacima. Australija ti je bila prvi primjer igre i novca i koliko novac direktira smjer F1, pa tako i sezone. 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

 Zbog kolicine novca u igri, ekipa oko F1 (Liberty Media) vec odavno ne razmislja o navijacima. Australija ti je bila prvi primjer igre i novca i koliko novac direktira smjer F1, pa tako i sezone. 

 Ne razmišljaju oni ni i nama, običnim gledateljima. Od kad su počeli sa svakakvim ograničenjima u Formuli.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
11 godina
offline
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Šteta, ali nadam se da će RB i Ferrari ipak pružiti neki otpor ove (ukoliko je uopće bude) i sljedeće sezone.

Nizozemska, Španjolska i Monako također odgođeni.

Je li bilo uopće kakve rasprave o tome što će biti s utrkama koje su odgođene? Hoće li se održati nekada kasnije, ili će smanjiti sezonu za broj utrka koje se ne održe? Znam da je nemoguće bilo što znati u ovom trenutku, ali je li uopće bilo kakve priče o tome?
Postoji li prema pravilniku neki minimalni broj utrka koje se moraju održati kako bi sezona bila valjana?

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Navodno će smanjiti ljetnu stanku, naravno neke utrke se neće održati, a koliko znam za prvenstvo se minimalno treba održati minimalno 8 utrka. 

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam kako bi ovo definirao, no Helmut Marko je htio organizirati "korona party" za vozače redbulla i torrorosa da ih zarazi s covid19 i na taj način ih pripremi za ostatak sezone kada počnu utrke, da se neće trebati bojati da se zaraze jer bi organzam trebao razviti imunitet na taj virus. Stvarno?! Ali to je sve pod predpostavkom da će sva četvorica vozača ozdraviti, što ako koji od njih ima neki "defekt" za koji ne znaju i umre od zaraze? 

 

https://www.autosport.com/f1/news/148842/marko-wanted-red-bull-drivers-to-contract-covid19

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Marko je car, šteta što ga nisu poslušali .

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Neka se prvo on zarazi.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Ne znam kako bi ovo definirao, no Helmut Marko je htio organizirati "korona party" za vozače redbulla i torrorosa da ih zarazi s covid19 i na taj način ih pripremi za ostatak sezone kada počnu utrke, da se neće trebati bojati da se zaraze jer bi organzam trebao razviti imunitet na taj virus. Stvarno?! Ali to je sve pod predpostavkom da će sva četvorica vozača ozdraviti, što ako koji od njih ima neki "defekt" za koji ne znaju i umre od zaraze? 

 

https://www.autosport.com/f1/news/148842/marko-wanted-red-bull-drivers-to-contract-covid19

 Ideja je odlična, i činjenica je da bi u teoriji to bio idelan način postupanja jer bi se na taj način najranije i najbezbolnije razvio imunitet krda, i sasvim sigurno bi ukupan broj smrti bio osjetno manji nego da se ide ovako kao do sad...ali s ovakvom je idejom problem što je mora odobriti netko drugi tko onda ima i socijalnu i psihološku i svakakvu drugu odgovornost i onda to sve pada u vodu.

Ali da se vodimo samo brojevima i da su brojevi jedini zakon, bez ovih ostalih "subjektivnih" stvari onda bi njegova ideja bila odlična.

 

EDIT: ok, moja pogreška sa terminom "činjenica", trebao sam napisati da sam ja osobno u potpunosti uvjeren da je to tako. S mojim potpuno nemedincinskim backgroundom, i kao totalni laik na tom području, samo na bazi onoga što sam čitao od nekih ljudi koji su u medicini, a i čuo par ljudi u medicini koje znam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 13:37 (miki1981).
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki1981 kaže...
formula1live kaže...

Ne znam kako bi ovo definirao, no Helmut Marko je htio organizirati "korona party" za vozače redbulla i torrorosa da ih zarazi s covid19 i na taj način ih pripremi za ostatak sezone kada počnu utrke, da se neće trebati bojati da se zaraze jer bi organzam trebao razviti imunitet na taj virus. Stvarno?! Ali to je sve pod predpostavkom da će sva četvorica vozača ozdraviti, što ako koji od njih ima neki "defekt" za koji ne znaju i umre od zaraze? 

 

https://www.autosport.com/f1/news/148842/marko-wanted-red-bull-drivers-to-contract-covid19

 Ideja je odlična, i činjenica je da bi u teoriji to bio idelan način postupanja jer bi se na taj način najranije i najbezbolnije razvio imunitet krda, i sasvim sigurno bi ukupan broj smrti bio osjetno manji nego da se ide ovako kao do sad...ali s ovakvom je idejom problem što je mora odobriti netko drugi tko onda ima i socijalnu i psihološku i svakakvu drugu odgovornost i onda to sve pada u vodu.

Ali da se vodimo samo brojevima i da su brojevi jedini zakon, bez ovih ostalih "subjektivnih" stvari onda bi njegova ideja bila odlična.

 molim te možeš li nam reći koje su tvoje kompetencije za ovakve tvrdnje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...
miki1981 kaže...
formula1live kaže...

Ne znam kako bi ovo definirao, no Helmut Marko je htio organizirati "korona party" za vozače redbulla i torrorosa da ih zarazi s covid19 i na taj način ih pripremi za ostatak sezone kada počnu utrke, da se neće trebati bojati da se zaraze jer bi organzam trebao razviti imunitet na taj virus. Stvarno?! Ali to je sve pod predpostavkom da će sva četvorica vozača ozdraviti, što ako koji od njih ima neki "defekt" za koji ne znaju i umre od zaraze? 

 

https://www.autosport.com/f1/news/148842/marko-wanted-red-bull-drivers-to-contract-covid19

 Ideja je odlična, i činjenica je da bi u teoriji to bio idelan način postupanja jer bi se na taj način najranije i najbezbolnije razvio imunitet krda, i sasvim sigurno bi ukupan broj smrti bio osjetno manji nego da se ide ovako kao do sad...ali s ovakvom je idejom problem što je mora odobriti netko drugi tko onda ima i socijalnu i psihološku i svakakvu drugu odgovornost i onda to sve pada u vodu.

Ali da se vodimo samo brojevima i da su brojevi jedini zakon, bez ovih ostalih "subjektivnih" stvari onda bi njegova ideja bila odlična.

 molim te možeš li nam reći koje su tvoje kompetencije za ovakve tvrdnje?

 Neću reći da pretpostavljam, ali mislim, iste kao i tvoje kompetencije za kontra te ideje.

A ako govorimo o tome zašto mislim da je to tako onda je to zbog toga što je to na tragu onoga što o imunitetu krda govore ljudi s područja medicine na čije sam članke naletio. I dok je toga u početku bilo znatno manje, zadnjih dana ih je bilo više, otkad su rekli da se imunitet razvija u osoba koje su preboljele koronu skroz do kraja.
Tako da kad bi se išlo kontroliranim širenjem bolesti, u kontroliranim uvjetima, i po zdravim ljudima, u teoriji bi sve to skupa zavšrilo s najmanje ljudskih žrtava.
Ja ne kažem da tu nema moralnih i socijalnih upitnika, granica itd itd...ali ako bi se gledale čiste brojke, bilo smrtno stradalih, bilo ukupni nastali trošak zbog "downtime-a" i svega ostaloga što ide uz to - ta njegova ideja bi bila pobjednik.

EDIT: ok, moja pogreška sa terminom "činjenica", trebao sam napisati da sam ja osobno u potpunosti uvjeren da je to tako. S mojim potpuno nemedincinskim backgroundom, i kao totalni laik na tom području, samo na bazi onoga što sam čitao od nekih ljudi koji su u medicini, a i čuo par ljudi u medicini koje znam.

 

EDIT2: evo ispravio sam i u originalnom postu, da nebi netko mislio da ja to pričam s nekom vlastitom medicinskom pozadinom

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 13:38 (miki1981).
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

istina je da se stekne imunitet i da su pod kontroliranim uvijetima vjerojatnosti da sve završi dobro jako velike, ali što da zbog te ideje netko od njih umre? Nitko ne može jamčiti da će svi preživjeti zarazu, pa svaki dan vidiš da sportaši umiru od bolesti od kojih ne bi trebali. Ovo je bila čista pohlepa za novcem, dok se zdravlje vozača stavilo u drugi plan.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

istina je da se stekne imunitet i da su pod kontroliranim uvijetima vjerojatnosti da sve završi dobro jako velike, ali što da zbog te ideje netko od njih umre? Nitko ne može jamčiti da će svi preživjeti zarazu, pa svaki dan vidiš da sportaši umiru od bolesti od kojih ne bi trebali. Ovo je bila čista pohlepa za novcem, dok se zdravlje vozača stavilo u drugi plan.

Ja nisam ni rekao da netko jamči da će svi preživjeti zarazu, nego da mislim isto kao i on. Da imaju puno više šanse da sve bude ok ako je dobiju u kontroliranim uvjetima, i da je takav način daleko sigurniji za sve uključene. 

A zato sam i napisao ovaj dio:

"Ja ne kažem da tu nema moralnih i socijalnih upitnika, granica itd itd...ali ako bi se gledale čiste brojke, bilo smrtno stradalih, bilo ukupni nastali trošak zbog "downtime-a" i svega ostaloga što ide uz to - ta njegova ideja bi bila pobjednik."

 

Stvarno se ne slažem da je tu zdravlje vozača u drugom planu, mislim da je kontrolirana zaraza, pogotovo u tim uvjetima koje imaju na raspolaganju daleko sigurnija za njih od toga da slučajno pokupe koronu sami od sebe. Što ionako vrlo vjerojatno hoće, barem sudeći po onome što kažu o širenju virusa.
Jednako bi tako isto razmišljao da je moje dijete ili netko moj u pitanju u toj situaciji da ga Marko želi namjerno zaraziti u kontroliranim uvjetima, iako bi tada vrlo vjerojatno zbog emotivnih i moralnih razloga bio protiv te ideje. Ali samo zato jer bi tada gledao stvari po pojedinačnom slučaju, a ne globalno, i bio bi vođen emocijama, a ne brojkama. I što mi je emocionalno puno prihvatljivije da 100 drugih ljudi ima 10% šansu za nastradati nego da se 1 moja osoba dovede u 0.1% šansu da strada.

 

 

 

 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nema prave, al evo možemo gledati virtualnu F1

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dejo6 kaže...

Nema prave, al evo možemo gledati virtualnu F1

 charles pokazao moć, sve ih je poderao

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

neki dan pogledao stream monaca 1996 i usporedivsi s ovim sta gledamo danas - dan i noc...da ne govorim neke ruzne stvari, pa da se neki navijaci nekih vozaca ne osjecaju prozvanim...

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

neki dan pogledao stream monaca 1996 i usporedivsi s ovim sta gledamo danas - dan i noc...da ne govorim neke ruzne stvari, pa da se neki navijaci nekih vozaca ne osjecaju prozvanim...

Tko nije gledao, ne može razumjeti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice