Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.233.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Meni je bila skroz ok utrka,Vett je sve u svemu dobro vozio osim starta,LeCler je izvukao max sto je mogao i pruzio vrlo dobru utrku!!

Hamilton:"I need more power" neprocijenjivo😁

 

Na to sam se bas nasmijal kak je to dobro cuti

 

 

Vettel je trebal dobiti kaznu za jump start, mislim da je za identicnu stvari Kimi dobil u Rusiji ono neka budu konstantni s tim kaznama kad se vec odluce za to..
Ali na kraju dana kao Ferrari navijac zbog njihovih gluposti protelkih 10 godina prouzrokovali su mi anksioznost

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:07 (dad0r).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...

 Vettel je trebal dobiti kaznu za jump start, 

Molim prouči bolje pravila prije nego blebneš glupost.  Vettelov i Kimijem start nemaju veze jedan sa drugim. 

 

https://www.autosport.com/f1/news/146550/fia-explains-vettel-lack-of-jumpstart-sanction

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 14:45 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...
dad0r kaže...

 Vettel je trebal dobiti kaznu za jump start, 

Molim prouči bolje pravila prije nego blebneš glupost.  Vettelov i Kimijem start nemaju veze jedan sa drugim. 

 

https://www.autosport.com/f1/news/146550/fia-explains-vettel-lack-of-jumpstart-sanction

 

Meni je izgledalo ko jump start posto se pomaknul pod crvenim svjetlima ali ok nije dosta mu je kazna kaj se sam sjebal.

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...

 Meni je izgledalo ko jump start posto se pomaknul pod crvenim svjetlima ali ok nije dosta mu je kazna kaj se sam sjebal.

Pa i pomaknul se je pod crvenim svjetlima, opet ti govorim, otvori si pravila i vidi što FIA smatra pod JUMP STARTOM.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Oni gledaju položaj bolida prema liniji rešetke u kojoj je svaki automobil. Ja sam nekoć mislio da gledaju pomicanje guma, ali bio sam u krivu.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari ipak starta 1-2, nakon što je Verstappen dobio kaznu jer nije usporio pod žutim zastavama zbog izlijetanja Bottasa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 2:21 (formula1live).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Kakvi su to je..ni kreteni, užas.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Odlicno potpuno zasluzena kazna za tog izdrkanca 👍👍👍👍
Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Samo ti hejtaj, to ti je zdravo. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Taj mi se vozač nikad nije sviđao al nije zaslužio takvu kaznu. Mogli su mu samo poništiti krug i to je to. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 To bi bilo normalno, ali ove sezone su s tim moronskim odlukama otišli korak više.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čovjek je ugrozio živote svih na koji su se nalazili na tome mjestu i kazna je potpuno zaslužena,

tom logikom ne bi trebali usporavati niti u tijeku utrke. 

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Nije ugrozio ničiji život, ne trabunjaj. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 Nije ugrozio ničiji život, ne trabunjaj. 

Kaj da je izgubio kontrolu u tome zavoju? Kaj da je probušio gumu na krhotinu Botasova bolida? Di bi završio?

ps. jedini koji ovdje trabunja si TI, samo se sjeti Jules Bianchia.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 7:54 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Ti si neki žešći pacijent, vidim. Svaki moj komentar za bilo što je tumbs down, nevezano za temu i odgovor. A ovo što sad spominješ nema veze s nesretno stradalim Julesom. Max je uletio normalno punom brzinom u zavoj i onu desno žutu zastavu nikako nije ni mogao vidjeti u tome trenu jer skreće lijevo i gleda kud vozi i opazio je vjerojatno tamo bolid sasatrane ali je proletio desno i amen. Žuta zastava mu je pokazana u tome trenu jako na knap i ono što su mogli, ako su ga ili kaznit je da se taj krug ne računa i to je to. A ovo oko toga da šta ako ovo, šta ako ono je toliko glupo komentirati da uopće ne znam što imaš sliku Schumachera ili gledaš F1 ako pojma nemaš o trkama ili ne razumješ to ni najmanje.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 Kakvi su to je..ni kreteni, užas.

Malo si pobrkao lončiće. Dobio je zasluženu kaznu i sam to zna. Ne znam što mu je bilo u tom trenutku, valjda kriva odluka ali svjestan je bio što je napravio. Prekršio je pravila i ne znam da li si pratio kvalifikacija. Odmah nakon njih je Verstappen izjavio da je vidio žute zastave i vidio je da je Bottas pokraj staze, ali je odlučio NE usporiti i nastaviti krug dalje i ako si pogledao, napravio je osobno najbolje vrijeme u tome sektoru (bolje nego kod prvog brzog kruga u Q3).

 

Njegova greška je bila što je odmah za intervju izjavio da nije htio usporiti. Da to nije javno rekao za TV (zato vozači daju nedorečene izjave u tom slučaju) bio bi mu samo ukinut taj krug i dobio bi bodove na licencu, ali i dalje bi bio na prvome mjestu.

 

A nesreća se mogla dogoditi, mogao je i on izletjeti u tome zavoju i završiti u Bottasu i na taj način ugroziti svoj i njegov život, a o krhotinama koje su mogle odletjeti u publiku da i ne govorimo. Malo trebaš objektivno pogledati na to. Donio je odluku pod adrenalinom u trenutku sekunde i to je to. Ako ga poslije sezone netko pita za to, sigurno će reći da je napravio glupost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 8:58 (formula1live).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Ma gledao sam i jasno mi je sve samo se pretjeruje s tim prekrajajnem ove sezone i to previše. Da ne idem sada unatrag koliko su sjebali Ferrari i tako dalje. To mi smeta i to je glupo i s time uništavaju sport. A Max ko Max je i previše malo neposredan za svoje dobro, trebao bi se dozirati . Kad su odlučili da će ga kaznit, trebali su mu obrisati ovaj zadnji krug i to je to. Bio je najbrži i zaslužio je Pole.

 

 Ovo za potencijalne nesreće, pa svi koji se bave trkanjem riskiraju život svaki put tako da ne treba sada tu filozofirati i banalizirati. I ovi što su malo "digli" gas su isto nekog mogli pokupit, pa nisu i fala Bogu da niko nije stradao. Krhotine mogu odletjeti u publiku i pri masu drugih neseća tako da ovo sada povezivati tako s Maxom, gdje se ništa nije ni desilo nema veze i nema logike. "Donio je odluku pod adrenalinom u trenutku sekunde i to je to." - to si dobro rekao i to je ono što bi se trebali ljudi zapitati prije nego drvlje i kamenje prosipaju. S tobom se bar može normalno diskutirati, što je lijepo.  U svakom slučaju, bit će zanimliva utrka. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

nikako nije ni mogao vidjeti u tome trenu jer skreće lijevo i gleda kud vozi i opazio je vjerojatno tamo bolid sasatrane ali je proletio desno i amen.

Kako je Vettel koji je prolazio prije njega usporio??? Kako je on vidio žutu zastavu??? Kako Vettelu žuta zastava nije bila "na knap"???

ps. Vettel je vjerojatno skretao u neki drugi zavoj garant.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 9:32 (Valentin17).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

skroz normalna kazna...a iz svog iskustva sudenja na utrkama, mogu rec da je ovo moglo biti jako kobno u slucaju da je sudac izletio pomoc bottasu, a da je npr max dignuo neki komad i da mu zavrsio u glavu ili negdje...nije ni potrebno da se sam zabije u bottasa, nego dovoljno sta je prosao preko raznih komada karbona...treba usporit, zaobic van trkace putanje i da je bilo jos vremena preostalo trebalo je ocistit stazu...posto je kraj nije se poduzimalo nista i pretpostavljalo se da ce ljudi usporit i pazit, a pogotovo covjek koji vec ima pole u saci...ali ne, kamikaza ode pungas.com i bas ga briga...da se razumjemo, jako navijam za covjeka, nakon ferrarija, ali jbg sta je je...zasluzeno

16 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Obveza smanjenja brzine u slučaju žutih zastava je tu iz sigurnosnih razloga, ne zbog neostvarivanja prednosti u odnosu na druge vozače.

Stoga ni kazna nije mogla biti ista kao da je samo negdje izašao izvan granica staze tj. kazna poništavanja vremena tog kruga, nego je morala biti ovakva.

 

To je njegova osobna greška (nesmotrenost) iako ga donekle razumijem, u tom djeliću sekunde je morao donijeti odluku pustiti gas ili ne, a F1 vozačima puštanje gasa nije u krvi.

15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kazna je sasvim zaslužena i treba da posluži svim vozačima kao nauk kako se treba ponašati u ovakvim situacijama. Pravila treba da važe za sve i sigurnost je najvažnija.

Inače kod Maxa nije najveći problem to što pravi greške. Još je mlad i treba skupiti iskustvo. Svjestan je da je brz i gladan je uspjeha. Kada stalno voziš na granici razumljivo je da će se dešavati greške, nema vozača koji ih ne pravi.
Ono što je njegov najveći problem je što on nikada ništa ne nauči iz svojih grešaka i tada ne možeš napredovati. Ja se ne sjećam da je on i jednom u ovih nekoliko godina koliko vozi priznao da je on pogriješio posle nekog incidenta. Uvijek mu je bio neko drugi kriv, a sa takvim stavom nikada neće naučiti.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Max je vidio žutu zastavu, sudac je mahao s njome, a uz to na volanu bolida se također odmah pojave zastave. Ja sam recimo za kažnjavanje ovakvih propusta jer ipak je važnije doći brzo do unesrećenog jer u nakim slučajevima sekunde znače život, a uz to, kao što sam i napisao, Max je donio krivu odluku i to je to. Nitko iz RedBulla se neće buniti na nju. Horner je morao reći da je Max usporio jer je to njegov posao. 

 

Pravilo je da u takvim slučajevima vozači u bolidu moraju usporiti na onu brzinu na kojoj mogu naglo promjeniti smjer kretanja bez opasnosti od proklizavanja i normalno ne smiju napraviti najbolje (osobno) vrijeme u tom sektoru.

15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ima li netko link za utrku?

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pitanje: Ako je Max jučer uzeo pol poziciju i sad ju je izgubio sa ovom kaznom. Dal se njemu računa ta pol pozicija u statistici ili ju je izgubio? 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zdravko kaže...

Ima li netko link za utrku?

 https://sportsurge.net/#/streamlist/1227

13 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

verstappen opet bez mozga...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Shaka111 kaže...

verstappen opet bez mozga...

 Zabadava mu sav taj talent kad ne moze proci utrka tj. prvi zavoj da se ne sudari s nekim pa onda jos i kasnije u utrci bzvz forsira i opet kontakt.

 

Ferrarijevi master mindovi na pitwallu baš vole komplicirati život svojim vozačima. 

twice the pride double the fall
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari opet pokaže kako sam sebe pobjediti.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čudna utrka. Početak super i onda je sve stalo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice