Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ajde bogati, kineza ima milijardu. Nije ni čudo da im je toliko trebalo :D

Dečki, glavu gore. Nemote mi još i vi ode u ovoj temi pisati negativne pizdarije. Bit će to sve dobro budemo li se kroz sljedecih mjesec dva držali propisanih mjera. Na ljeto se svi kupamo u moru bez briga

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
NEW_MAN kaže...
Prije sedmog mjeseca zaboravite na fitnesse i sve zivo osim ducana prehrane, apoteke, posta, banka te doktori. Lako moguce da bude i duze ovo sranje trajalo. Kinezi se bore sa ovim sranjem cetri mjeseca i tek sad su zaustavili sirenje. Oni imaju pravu karantetnu, nema niko nikam i tek sad su zaustavili sirenje. 2 - 3 tjedna su price za malu djecu. Evo prvi tjedan drame u EU je iza nas i sve zemlje imaju x10 bolesnih nego prije tjedan dana!!!!

 nema to veze, koliko kina ima stanovnika, koliko ima hrvatska, kao jedan manji grad u kini, dakle smijesno.. kod nas se sve to moglo fino izbjeci i staviti pod kontrolu bez da su se uvodile ikakve mjere sigurnosti, jer smo smijesno mala drzava.. 

 

Ne kazem da bi bilo pametnije, ali kazem da se moglo.. Drugo je kina koja ima 1,4 MILIJARDI stanovnika, mozes li zamisliti taj broj? tamo jedan manji gradic ima vise stanovnika nego cijela hrvatska.... lol

 Stvarno su to velike nepravde kad čovjek vidi tko nam je u stožerima, raznorazni kvazi stručnjaci i bezveznjaci, dok bi ovaj član foruma to riješio u dva dana? Ma šta dva dana, za jedno prijepodne!!! P.S. ma ne samo Coronu, kao Čak Noris, riješio bi sve!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 22:20 (bananaman1).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

exer je dragulj i heroj kojeg trebamo, ali ne zasluzujemo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
4 godine
odjavljen
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Na MyProtein.hr sa kodom dario30 5kg proteina s okusom ispadne  406 kn i dostava je besplatna. Dosta ok ponuda.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 10:09 (VladimirLem).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
VladimirLem kaže...

Na MyProtein.hr sa kodom dario42 5kg proteina s okusom ispadne  406 kn i dostava je besplatna. Dosta ok ponuda.

 dario30

 

Inace taj kod traje vec dosta dugo i uvijek je 35+% popust. Trenutno je 42%

4 godine
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
E da ispravio sam. 42% je popust. Al je i dostava free. Gledam ja svoje prijašnje narudžbe, i ovo mi je najjeftinije dosad sa .hr domene MyProteina.
Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

cuvajte pare, trebat ce vam, ne kupujte suplemente

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

cuvajte pare, trebat ce vam, ne kupujte suplemente

 

Dobro veliš.

Čuvajte novce, budućnost je vrlo vrlo neizvjesna.

Da se ne bi našli u točki vremena da vam 400kn može biti taman za preživit mjesec.

 

Naravno, nije mi namjera pametovati, svakome njegovo.

Ali osobno gledam samo na najnužnije.

Know your limits.
4 godine
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Da, nikako ne kupovati ako niste pri novcima. Nije ovo ponuda koja izbija iz cipela. Osobno sam naručio jer mi ti novci nisu problem no jasno mi je da nije tako svima.
Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pogotovo sada, whey je ionako nepotreban, i trenutno je bitno sam oodrzavati formu, sto je moguce s punoo manje treninga i unosom proteina.. uostalom trening bi trebao biti manje bitna stvar u trenutnoj situaciji

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako je to whey nebitan?

 

šalim se, slazem se da je bolje tih 400 kuna ostavit nego koristit sad za prah, pogotovo kad je ovakva situacija.

Kodova nekakvih za dobre popuste bude uvijek. 

whey whey
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jel može netko preporučiti dobre gume za vježbanje? Pošto su teretane zatvorene, utezi preskupi, gume mi izgledaju kao dobra zamjena sprava i utega u teretani.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
The_K kaže...

Jel može netko preporučiti dobre gume za vježbanje? Pošto su teretane zatvorene, utezi preskupi, gume mi izgledaju kao dobra zamjena sprava i utega u teretani.

 Bilo koja vjezba je bolja od nikakve ali mislim da ti gume nece biti bas adekvatna zamjena iz vise razloga, pravilan polozaj dijelova tijela prilikom izvodjenja i sam nacin vjezbanja sa gumama. 

 

Ja sam kod kuce napravio malu improvizaciju sa ruksakom. Sklekove radim pretezno za ruksakom na ledjima u koji natovari stasta od stvari kako bih dobio na tezini, zatim moze se uraditi dosta vjezbi i za ramena podizuci ruksak za onu gornju rucku, takodje cucnjevi, iskoraci, vjezbe za listove se odlicno rade sa natovarenim ruksakom na ledjima, a i plank. 

Tako da ako ne zelis kupovati bilo sta od sprava ili opreme potreban ti je samo jedan ruksak, nekih stvari iz kuce i odredjeni set vjezbi 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Boce za vodu napunite s pijeskom :) eto tegova

Know your limits.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Imam jedan problem pitanje. Ugl, uvjek kada radim sklekove, imam neku bol u desnom laktu kada se spustam. Nesto kao kada vam se zivac ukljesti. Znaci samo dok se spustam u skleku i samo desna ruka.Problem je u toj nelagodi koju osjetim u laktu i ometa me dok radim tu vjezbu. Zna mozda netko sta bi moglo biti i kako se toga rijesiti? Jer pomalo me strah da mi se nebi ukljestilo to nekako.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mi ovdje možemo samo špekulirati što je, idealno bi bilo konzultirati se s fizijatrom. Ali moja dva centa - vjerojatno je živac, a takve stvari se obično dugo vuku i rješavaju se vježbama, masažama i magnetima. Ja sam imao takvu situaciju s ramenom i morao sam na fizikalne terapije par mjeseci. Ako ti to nije opcija, ono što možeš je dobro zagrijati taj dio prije vježbanja, rotacije, istezanja i sl, nađeš na netu. Nakon toga ovisi koliko boli dok vježbaš, slušaš tijelo i ne forsiraš.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
I ja mislim da je zivac. A ono, moze se raditi, ali osjetim taj neki pritisak na njega. Mislim da bi jace istezanje i zagrijavanje trebalo rijesiti problem. Ako ne, doktor, pomagaj 🤯
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Endymon kaže...
I ja mislim da je zivac. A ono, moze se raditi, ali osjetim taj neki pritisak na njega. Mislim da bi jace istezanje i zagrijavanje trebalo rijesiti problem. Ako ne, doktor, pomagaj 🤯

Kad sam se polako počeo "igrati" utezima doma (dvije bučice od 12,5 kila svaka i dvoručni uteg od 20 kila) početkom prošle godine počeo sam osjećati nelagodu u laktu i mislio sam da ću to morati prestati raditi, zbog bojazni da se ne ozlijedim. Onda sam naletio na video Athlean-X-a u kojem Jeff objašnjava da je za probleme u laktu često uzrok u prstenjaku, koji se preoptereti, jer tetiva prstenjaka ide preko lakta. Nešto u tom smislu. Od tada sam počeo ciljano paziti da šipke primam punom šakom, da si uteg na podu k sebi ne primičem prstima i kroz kraće vrijeme nelagoda je nestala. Sad mi se vrlo rijetko dogodi nelagoda u laktu, a kad se dogodi, to si u pravilu vrlo lako povežem s tim kako sam držao uteg u šaci.

 

Možda si prilikom sklekova stvaraš veći pritisak na prstenjak? Ili radiš kakve druge vježbe gdje si preopteretiš prstenjak pa ti se to manifestira kod sklekova? Uglavnom, ne mora biti da je to i kod tebe slučaj - samo sam iznio jednu od mogućnosti, za koju ne bih imao pojma da nisam slučajno naletio na Athlean-X-ov video.

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Hmm. Zanimljivo. Nisam znao za taj slucaj. A mozda i je problem u tome. Bas cu obratit pozornost kada budem radio sutra sklekove, sta se desava. Hvala 😀
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 2:46 (Endymon).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mene to muči na francuskom potisku, pa sam prestao raditi i zamjenio ga drugim vježabam za triceps.

Pokušaj naći položaj ruku ili radi na bučicama ili kupi onaj sklekomat ruče za sklekove, smanjiš si tako napor na prste ruke i te živce što kolega priča.

 

Tetiva ili živac, nešto se ''pokratilo'' da se tako izrazim, čim je neugoda odmah prestati raditi i pokušati naći drugu vježbu koja ne pati toliko taj dio.

 

svakako, ako si u prilici fizijatar, ali 90% će ti reć, ma nemoj vježbati šta će ti to gle koliki si.

 

btw možeš i pričetai exera1234 on će ti sigurno sve bolje znati reć, stručno.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 12:39 (fila2208).
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da podijelim  svoja iskustva sa bolom u laktu. 

 

Prije nekih 5 godina poceo mi se pojavljivati bol u desnom dijelu lakta i bio bi najizrazeniji nakon vjezbi tricepsa, posebno ukoliko bih radio tricepse za Z sipkom, a osjetio se i prilikom bilo kakvog rada sa potiskom.

U pocetku sam mislio da je onako prolazna bol ali kako se stanje nastavilo i cak postajalo i gore odlucio sam da je najbolje ne praviti se pametan i potraziti ljecnicku pomoc. 

 

Zivim u BiH i kakvo god zdravstvo da imate u Hrvatskoj vjerujte mi da je miljama ispred nasega, vozali su me od doktora do doktora, preporucivali neke kreme, gelove, vjezbe za istezanje i sve sam to probao ali problem se nastavljao. 

Nakon nekog vremena vidjevsi da nema velike pomoci od mog trazenja pomoci morao sam se koristiti balkanskom politikom i poznanstvom da me netko posalje na snimanje lakta jer sve ostalo sam isprobao. 

Tu sam imao srecu da je taj dan dezurni ljekar bio stariji gospodin koji je detaljno pregledao snimku lakta i pronasao uzrok mojih problema.

 

U tetivi koja se pruza preko vanjske strane lakta i povezuje tricepse  i podlakticnu kost sam imao naslage tzv. kalcifikata koja je prilikom vjezbanja ili nekih tezih poslova koji su ukljucivali jace naprezanje teteive fakticki strugala iznutra tetivu i time pruzrokovala bol. Tada sam poslat na sportsku medicinu gdje je moj snimak oper pregledan, lijecnik mi je tada rekao da se naslaga kalcifikata najvjerovatnije nakupila uslijed jednog jaceg ili vise slabijih udaraca u predjelu lakta i da se to moze desiti. Posto sam izraziti desnjak taj desni lakat kod mene cesto bude zrtva udaraca od stok vrata, rubove kreveta, stolova i cega sve ne ali sam i ranije te godine imao jedan jaci udarac u desni lakat dok sam radio sparing ja džudu. 

Terapija je bila jednostavna, lasersko razbijanje lakta i povremeno ultrazvucno razbijanje uz povremeno masiranje tog dijela tetive. 

Takodje mi je tada od tog lijecnika saopceno da ce se najvjerovatnije vracati citav zivot i to mi se i desilo prije jedno godinu i pol do dvije kada sam opet se mucio sa ovim lijecnicima ovdje, iako sam znao sta je dok sam se izborio da dobijem uputu na sportsku medicinu i ponovne terapije laserom je bila prava mala nocna mora. 

 

 

Uglavnom cisto jedno iskustvo da ukoliko pokusas vise razlicitih nacina da se rijesis svog problema da imas na umu da je i ovo moguce i ako nista ne pomogne pokusaj uraditi slikanje lakta cisto da otklonis ovu mogucnost jer kalcifikat u tetivi ukoliko se ne lijeci moze dovesti do trajnog smanjenja kapaciteta te tetive. 

 

Sretno i potrazi lijecnicku pomoc cim se ova situacija sa Coronom smiri. 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma da, to je čest slučaj dizača utega. U ramenu se može desit, u laktovima...nakupine na tetivama, kao što si rekao smanje ti opseg kretanja i prouzrokuju bolove.

 

najbolje je izbjegavati vježbe koje tako forsaju taj lakat. Znam da bi trebao otići stručnjaku, al nemoj mislit da je Bih nešto puno bolje neg kod nas. Ne shvaća te doktor ozbiljno većinom, a i isto se čeka miljama takva terapija i pitanje je ako se i plaća.

Većina nas nema vremena, volje, ili nešto treće i to tako stoji. Znam da nije normalno ni zdravo, ali eto. Izbjegavam potisak EZ šipkom i forsam više kablove i vježbe drugog tipa za triceps, čak ga i ne forcam previše kako sam znao.

 

Svakako da će duži period dizanja utega ostaviti trošenja na tijelu, kako se na svim sportašima osjeti, ali poanta je pametno reagirati kao što si ti, ali eto, većina nas zanmeari, kao proći će...i sam sam takav nažalost iako znam da nije to baš pametno.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Mene to muči na francuskom potisku, pa sam prestao raditi i zamjenio ga drugim vježabam za triceps.

Pokušaj naći položaj ruku ili radi na bučicama ili kupi onaj sklekomat ruče za sklekove, smanjiš si tako napor na prste ruke i te živce što kolega priča.

 

Tetiva ili živac, nešto se ''pokratilo'' da se tako izrazim, čim je neugoda odmah prestati raditi i pokušati naći drugu vježbu koja ne pati toliko taj dio.

 

svakako, ako si u prilici fizijatar, ali 90% će ti reć, ma nemoj vježbati šta će ti to gle koliki si.

 

btw možeš i pričetai exera1234 on će ti sigurno sve bolje znati reć, stručno.

 Pa i imam rjesenje, francuski ne spustaj na celo, jer vecina ljudi ima bolove u tom pokretu, spustaj iza glave, automatski i imas vecu tenziju za  tricepsu i vise je istegnut

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nisam se ovako dobro nasmijao vec dugo vremena  

 

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ima li tko doma šipku za zgibove što ide na zid? Planiram si uzeti ovu pa ako tko ima iskustva neka podjeli ili ako ima neka bolja može preporuka

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Genoxxx kaže...

Ima li tko doma šipku za zgibove što ide na zid? Planiram si uzeti ovu pa ako tko ima iskustva neka podjeli ili ako ima neka bolja može preporuka

Nemam baš tako nešto, imam dvije druge stvari. Jedna je teleskopska šipka koju sam za oko 34 kune na akciji kupio u Plodinama (nešto poput ovog, ali niže kvalitete i s manje spužve), koji se pričrsti za štok vrata s unutarnje strane. S obzirom na cijenu i činjenicu da ne moraš bušiti zid, zgodno, no smetaju tri stvari - prenisko je, dakle treba dosta skrčiti noge, moraš paziti da je ne odšarafiš (znači, treba je svaki put malo zavrtjeti da se maksimalno produži), te je pull-upove na njoj teško izvoditi jer ne možeš uzeti dovoljno širok hvat, a i štok smeta za ruke. Za chin-upove je OK, i za dekomprimirati kralježnicu.

 

Druga stvar je ovo. Bio sam sretan ko bebica kad je sprava stigla, jedva sam je sastavo jer su na bazi napravili jednu bedastoću pa je užasno teško bilo staviti šaraf tamo gdje treba biti, no OK. Uglavnom, i dalje mi je drago što je imam (bolje išta nego ništa, a i bolje od šipke za vrata) i koristim je, no nisam očekivao da će biti baš tako nestabilna. Kad se uloviš za to a da se više zavjesiš za jednu ruku, imaš osjećaj da će se lijevo-desno deformirati, izvijati, ne čini se dovoljno stabilnom. Kod samog vježbanja, kad ti je težina podjednaka na obje ruke, mogu se na toj spravi normalno raditi pull-upovi i chin-upovi, iako stabilnost nije kao kod šipke na štoku. U zadnje vrijeme je počelo škripati kad se zavjesim sa svojih 88 kila.

 

Pa sad... Da ponovno idem kupovati, vjerojatno ne bih odabrao ni jedno od toga. Možda eventualno šipku za štok ako ne bih imaš što drugo kamo staviti, ali ta šipka ne valja za pull-upove. Nekako me najviše privlače one stropne složene šipke, nešto poput ovog, ali nekak mi je nezgodno to montirati.

16 godina
moderator
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Prati inače tko OE Fitness na YouTubeu?

 

U ovom zadnjem videu sad su dva videića iz kućne teretane. Edukativno. 

 

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav, da li je mozda netko od vas bio na FODMAP prehrani?

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ljubek kaže...

Pozdrav, da li je mozda netko od vas bio na FODMAP prehrani?

Nisam dosad čuo za to, ali mi je drago da si to spomenuo. Prema onome što o tome piše ovdje, čini se da bih trebao biti na toj prehrani, jer sam uočio za mnoge prehrambene proizvode koje vidim u FODMAP da mi uzrokuju probleme. Al' koliko toga je tu navedeno... Katastrofa.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ljubek kaže...

Pozdrav, da li je mozda netko od vas bio na FODMAP prehrani?

 Da, u pocetku sam ju pratio ali mi se sve svelo na to da jedem što više škroba(riža, krumpir, kukuruz, grah, leća, grašak, banane) i što manje masti. Luk i sve povezano s lukom mi smeta, a češnjak jedino sirovi mi paše. Kolko sam istraživao, tako je svima koji imaju probleme s probavom(kron, UC, ibs). Sad neki podnose neke stvari neki ne, ali generalno svima najviše pašu npr riža i krumpir. Najbolje ces isprobati sto ti smeta kad pocnes jesti samo sto znas da ti ne smeta pa onda kad isprobavas novu hranu znas jel reagiras a nju ili ne.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice