Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.304.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Bok vježbači i bodybuilderi!!

Je li itko od vas ikad trenirao dva puta dnevno? Ako jeste kakva su vam iskustva? Kako i na koji način ste trenirali? Itd. itd.

Palo mi je na pamet sa možda pokušam tako kad radim popodne. Radim od 14-19h, a nerijetko tih 5 sati ne radim ništa pa se ni ne umorim baš.

Eto, da morate tako trenirati, kako bi trenirali?

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...

Bok vježbači i bodybuilderi!!

Je li itko od vas ikad trenirao dva puta dnevno? Ako jeste kakva su vam iskustva? Kako i na koji način ste trenirali? Itd. itd.

Palo mi je na pamet sa možda pokušam tako kad radim popodne. Radim od 14-19h, a nerijetko tih 5 sati ne radim ništa pa se ni ne umorim baš.

Eto, da morate tako trenirati, kako bi trenirali?

 Daj otkaz u Holdingu i zaposli se u privatnoj bausteli :)

Truth in engineering.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

A kad ujutro radim od 7 do 16h to nitko ne spominje 

A i nisam daleko od bauštele. Radim u trgovini sa bojama, lakovima, hidroizolacijama i svime što ide uz fasade (stiropor,vuna, ljepilo, kompjutersko nijansiranje unutarnjih i vanjskih boja i fasada....) tako da sam svakodnevno u kontaktu s bauštelcima 

I da mi je kuna za svaki put kad mi neki majstor kaze "hehehe dečko, ne treba tebi teretana kad svaki dan tu nosiš kante i vreće hehehe" sad bih bio milijunaš 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 11:19 (Prte).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

@Prte

 

 

Dva puta dnevno trening,  tako rade profesionalci. Ne baš i rekreativvci. Ako ti želiš, zašto ne. Ujutro odradiš kardio, poslije posla trening snage. Ili ako radiš popdne, onda obrnuto. Ne treba od toga raditi veliku nauku.

Samo ćeš biti fizički dosta premoren. Pusti ove Internet kauboje, kaj se hvale sa ovim, onim, bla-bla spika....

Sve je na tebi. I što je tebi prioritet. Osobno, treniram jer mi to baza i podloga za sve ostalo čim se bavim u životu. Trening mi nije tek nešto usputno, da bih se eto mogao naslikavati, gubiti vrijeme itd,..tome pristupam vrlo ozbiljno.

Ne slušam baš neke velike stručnjake sa strane, nego gledam i pratim proges, te se tome prilagođavam. 

Bitno je imati kontinuitet, te jednostavno trening preraste u zdravku naviku. 

Samo rokaj, motivaciju ne treba čekati, nego krenuti, a onda će i ona kasnije doći.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Hvala na odgovoru!  Amaterski sam sportas(australski nogomet) i u treningu sam vec dosta ali sam razmisljao bi li jos ovih 4-5 tjedana prije sezone udario neke manje pripreme. Tako da mi nije los tvoj prijedlog da radim snagu i nekakvo smislenije trčanje u istom danu. 

Vidit cu sto jos ljudi kazu pa cu sljedeci tjedan pokusati i javiti rezultate 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...

Bok vježbači i bodybuilderi!!

Je li itko od vas ikad trenirao dva puta dnevno? Ako jeste kakva su vam iskustva? Kako i na koji način ste trenirali? Itd. itd.

Palo mi je na pamet sa možda pokušam tako kad radim popodne. Radim od 14-19h, a nerijetko tih 5 sati ne radim ništa pa se ni ne umorim baš.

Eto, da morate tako trenirati, kako bi trenirali?

 glupo i nepotrebno, osim ako je jedan trening teretana, a drugi neki cardio ili ako imas neki drugi sport s kojim se bavis.. 2 puta trening snage u danu NO NO.

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
CyberDemonVZ kaže...

Za izgubiti kile, teretana ili trčanje?

 Oboje, s više teretane.

 

Zašto?

 

Povećanjem mišićne mase dolazi do ubrzavanja metabolizma (at rest i kad se gibaš), odnosno više mišićne mase troši više energije - jednostavno. Tako ubravaš gubitak kilograma koji moraš početi prehranom. Omjeri su neki standardni, 70% mršavljenja je prehrana, 30% vježbanje.

 

Kardio je super za kondiciju i dodatni gubitak kalorija, ali za ozbiljan gubitak tjelesne težine bi trebao trčat svaki dan ko lud da bi imalo nekog rezultata, zato više teretane i mišića. Kasnije si iskombiniraš kako želiš.

 

 

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Opet ne gledate siru sliku..

 

ne mozes reci samo da vise misica donosi i vise kalorija, tj trosi... DA, istina je, ali samo u slucaju ako tu stjecenu misicnu masu (recimo 5-10kg) vise, neces zamjeniti s izgubljenim salom, Dakle u slucaju da si recimo skinio 10kg sala, i izgradio 10 kg misica, dodatna potrosnja ce biti zanemariva kao sto sam vec i rekao...

 

 

 

Zasto? pa zato sto i salo treba energiju, malo vise nego duplo vs misici... ali sto si TEZI, vise energije trebas.... 

 

da bi vise misica bilo vise kalorija, trebala bi biti velika razlika u misicnoj masi sad i prije, da bi razlika bila primjetna.. 

 

metabolizam se moze graditi i bez povecanja misicne mase, isto tako i s povecanom misicnom masom mozes smanjiti brzinu metabolizma

 

 

DAKLE

 

5 kg misica vise ce potrositi oko 50-60 kalorija dnevno

5 kg sala ce potrositi oko 20-25 kalorija dnevno... 

 

Dakle razlika je jakooo mala 

 

5 kg misica je JAKO tesko izgraditi, ako treniras duze vrijeme, potrebe su GODINE  za to

 

dakle zanemariva brojka sato se tice dodatne potreosnje kalorija s kojom se ne treba zamarati

 

ono s cime se treba zamarati je trening i prehrana, ako dizes kalorije , i metabolizam se ubrzava.. ako spustas kalorije, metabolizam se usporava.. 

 

Prosto ko pasulj

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 16:34 (exer1234).
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jučer sam prvi put od kad sam krenuo u gym failao i to zesce..Znaci dan D ... Radim 5x5 program...krenuo sam squat sa 40kg sad sam na 70....Sinoć napravio 2 serije sa 70kg i treću neeemaa šanse teoretske..Pa smanjio na  65 odradio treću...četvrtu smanjio na 60 da dovršim svih 5....Nakon toga benč sa 58kg.. Nikako ne ide ..forma fail  nisam mogao odradit drugu seriju....Jedino sam BBR odradio sa istih 58kg uspješno....Frend također (koji diže 100+kg u squatu) na drugoj seriji fail ...odustao nije išlo ni nakon smanjivanja težine... Jel to netko jučer pustio u zrak neki kriptonit il  ki bog ...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa dobro, nije strasno. Desi se i to katkad.

Koliko odmaras između serija?

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

90 sec do 3 min  ...Donekle sam napredovao stalno  iako su to male kilaze donekle jel s kojima sam krenuo ....Ali u nekima sam i  unazad neko vrijeme morao spustati (prvenstveno OHP ) tu variram stalno...Razmisljao sam da mozda i iduci put ako necu moci ...radije napravim 5x5 sa 55kg ako ne ide il eventualno sa 60 pa probati zadnju seriju 70kg ili da pokušam opet 70 pa jbg ako ne ide opet....nazad spustit... Ne bi smio biti nikakav gain loss ako smanjim tezinu npr i cijeli tjedan ? 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 10:21 (sseennoonn).
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Jučer sam prvi put od kad sam krenuo u gym failao i to zesce..Znaci dan D ... Radim 5x5 program...krenuo sam squat sa 40kg sad sam na 70....Sinoć napravio 2 serije sa 70kg i treću neeemaa šanse teoretske..Pa smanjio na  65 odradio treću...četvrtu smanjio na 60 da dovršim svih 5....Nakon toga benč sa 58kg.. Nikako ne ide ..forma fail  nisam mogao odradit drugu seriju....Jedino sam BBR odradio sa istih 58kg uspješno....Frend također (koji diže 100+kg u squatu) na drugoj seriji fail ...odustao nije išlo ni nakon smanjivanja težine... Jel to netko jučer pustio u zrak neki kriptonit il  ki bog ...

 Koliko dugo gaziš 5x5, pazi se pretreniranosti. Može biti čudan dan, meteo prilike i tvoja osjetljivost, ali može biti i da trebaš odmor (prije to)?

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Slobodno odmaraj 3-5min, radiš na snazi i trebaš odmor da u svakoj seriji možeš dati maximum.  Možda ti se čini puno 5min ali 90 sekundi je premalo da se stigneš oporaviti između serija.

Ma samo vježbaj, neće se ništa desiti ako spustiš težinu koji trening

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Jučer sam prvi put od kad sam krenuo u gym failao i to zesce..Znaci dan D ... Radim 5x5 program...krenuo sam squat sa 40kg sad sam na 70....Sinoć napravio 2 serije sa 70kg i treću neeemaa šanse teoretske..Pa smanjio na  65 odradio treću...četvrtu smanjio na 60 da dovršim svih 5....Nakon toga benč sa 58kg.. Nikako ne ide ..forma fail  nisam mogao odradit drugu seriju....Jedino sam BBR odradio sa istih 58kg uspješno....Frend također (koji diže 100+kg u squatu) na drugoj seriji fail ...odustao nije išlo ni nakon smanjivanja težine... Jel to netko jučer pustio u zrak neki kriptonit il  ki bog ...

 

sseennoonn kaže...

90 sec do 3 min  ...Donekle sam napredovao stalno  iako su to male kilaze donekle jel s kojima sam krenuo ....Ali u nekima sam i  unazad neko vrijeme morao spustati (prvenstveno OHP ) tu variram stalno...Razmisljao sam da mozda i iduci put ako necu moci ...radije napravim 5x5 sa 55kg ako ne ide il eventualno sa 60 pa probati zadnju seriju 70kg ili da pokušam opet 70 pa jbg ako ne ide opet....nazad spustit... Ne bi smio biti nikakav gain loss ako smanjim tezinu npr i cijeli tjedan ? 

 Aj nemoj biti klinac, ne želim vrijeđati samo se potrudi ne biti klinac kad si u teretani.

Odmaraj više, ne radiš crossfit nego jakost/snagu, dobro prouči kako se radi čučanj, deadlift, press, bench press, vrlo vjerojatno tehnika nije najbolja.

Kada failaš tako naglo (a prošli trening si uspješno odradio sve i ovaj povisio za malo) moguće su SAMO 3 opcije (ukoliko si relativno početnik u linearnoj progresiji):
1. Ne spavaš dovoljno

2. Ne jedeš dovoljno

3. Ne odmaraš dovoljno između serija

Nađi problem i poravi ga umjesto da stalno prčkaš po kilaži i podižeš i spuštaš je.

Jednom kad je digneš nema nazad, osim ako ništa od ove 3 opcije nije rješenje al u prvih godinu dana su ove 3 opcije biblija i riječi po kojima živiš.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

 Koliko dugo gaziš 5x5, pazi se pretreniranosti. Može biti čudan dan, meteo prilike i tvoja osjetljivost, ali može biti i da trebaš odmor (prije to)?

 Od 19.01 sam na tom programu

EZY-E kaže...

 Aj nemoj biti klinac, ne želim vrijeđati samo se potrudi ne biti klinac kad si u teretani.

Odmaraj više, ne radiš crossfit nego jakost/snagu, dobro prouči kako se radi čučanj, deadlift, press, bench press, vrlo vjerojatno tehnika nije najbolja.

Kada failaš tako naglo (a prošli trening si uspješno odradio sve i ovaj povisio za malo) moguće su SAMO 3 opcije (ukoliko si relativno početnik u linearnoj progresiji):
1. Ne spavaš dovoljno

2. Ne jedeš dovoljno

3. Ne odmaraš dovoljno između serija

Nađi problem i poravi ga umjesto da stalno prčkaš po kilaži i podižeš i spuštaš je.

Jednom kad je digneš nema nazad, osim ako ništa od ove 3 opcije nije rješenje al u prvih godinu dana su ove 3 opcije biblija i riječi po kojima živiš.

 Početnik sam da...  Sve skupa vježbam  sad 2 mjeseca,a biti klinac smatraš  to što sam na forumu na kojem je svrha toga postavio neko pitanje  koje me  zanimalo  u normalnon kontekstu ?  Naravno da mi forma nije uvijek savršena i da radim greške . Zato i pitam jel  ono što me zanima  da proradim na  tome.  Osim ako  se tu trebam doć samo hvalit težinom koju dižem bez  pitanja :))

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...

 Aj nemoj biti klinac, ne želim vrijeđati samo se potrudi ne biti klinac kad si u teretani.

Odmaraj više, ne radiš crossfit nego jakost/snagu, dobro prouči kako se radi čučanj, deadlift, press, bench press, vrlo vjerojatno tehnika nije najbolja.

Kada failaš tako naglo (a prošli trening si uspješno odradio sve i ovaj povisio za malo) moguće su SAMO 3 opcije (ukoliko si relativno početnik u linearnoj progresiji):
1. Ne spavaš dovoljno

2. Ne jedeš dovoljno

3. Ne odmaraš dovoljno između serija

Nađi problem i poravi ga umjesto da stalno prčkaš po kilaži i podižeš i spuštaš je.

Jednom kad je digneš nema nazad, osim ako ništa od ove 3 opcije nije rješenje al u prvih godinu dana su ove 3 opcije biblija i riječi po kojima živiš.

 Početnik sam da...  Sve skupa vježbam  sad 2 mjeseca,a biti klinac smatraš  to što sam na forumu na kojem je svrha toga postavio neko pitanje  koje me  zanimalo  u normalnon kontekstu ?  Naravno da mi forma nije uvijek savršena i da radim greške . Zato i pitam jel  ono što me zanima  da proradim na  tome.  Osim ako  se tu trebam doć samo hvalit težinom koju dižem bez  pitanja :))

 Nisi me skužio, rekao sam ti da ne budeš klinac kad je u pitanju trening, posveti mu se ozbiljno ako želiš rezultate.

Ovim savjetima koje sam ti dao gore ćeš riješiti svoj problem ne-napredovanja ali samo ako ih primjeniš.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Znam da su hrana i spavanje izuzetno bitni kod oporavka, ali odmor između serija............ nisam baš previše razmišljao o tome? Možda bih tome trebao posvetiti veću pažnju? Kakva su tvoja iskustva u tome? Mislim na veće težine i trening tipa 5 x 5 ili SS.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...

Bok vježbači i bodybuilderi!!

Je li itko od vas ikad trenirao dva puta dnevno? Ako jeste kakva su vam iskustva? Kako i na koji način ste trenirali? Itd. itd.

Palo mi je na pamet sa možda pokušam tako kad radim popodne. Radim od 14-19h, a nerijetko tih 5 sati ne radim ništa pa se ni ne umorim baš.

Eto, da morate tako trenirati, kako bi trenirali?

 Hej evo da se i ja malo ubacim u ovu temu, nisam sve čitao (previše stranica) ali vidim zanimljive rasprave se vode.

 

Da se vratim na citat. Evo mogu iz svog iskustva reći:

 

Ja sam imao takav režim treniranja sve skupa nekih cca 8 mjeseci, zbog ozljede sam morao pauzirati i smanjiti, i sada se ponovo krećem postepeno vraćati...

Nisam svaki dan trenirao 2x dnevno, i nisu mi svi treninzi bili isti. Ujutro prije posla, oko 6 ujutro bi radio svoj trening (bodyweight / calisthenics) cijelo tijelo, tojest razne grupe po danima, a navečer bi trenirao capoeiru koju inače treniram, stim da sam 3x tjedno imao trening, a 2x tjedno vodio trening početnoj grupi, tako da to i ne bi računao kao trening (ovisno o treningu koji bi dao, nekad bi bio aktivniji, a nekad više pokazivao / derao se da rade)

 

Kada se uhvati nekakva rutina, sve se može posložiti, ono što bi rekao je najbitnije u tome svemu puno jesti, kako bi tijelo imalo energije kroz cijeli dan i da se izdrže sve aktivnosti. I naravno spavati. Ja sam bio na cca 4,5 - 6 sati sna u prosjeku, što je jako malo, i sigurno utijecalo na napredak, ali nažalost zbog svih okolnosti nisam mogao duže spavati.

 

Ali uglavnom kombinacija ujutro > navečer trening je ok jer se tijelo stigne između odmoriti (u mom slučaju s obzirom da radim u uredu te 8 sati sjedim, i kada se osoba privikne na takav režim, ne vidim problem da se konzistetno duži period tako trenira. 

 

 

Inače ja sam onaj "always skinny guy" i trenutno sam na 81kg sa 193cm visine, i uvijek "radim na masi" i zbog toga sam uz capoeiru odlučio intenzivno raditi svoje treninge i pokazalo se izrazito pozitivnim. Evo da ne bi bilo samo tipkanje, imam i fotku di se vidi progress kroz nekih 5 mjeseci, od kako sam krenuo u dodatne treninge uz capoeiru 

 

Prva je after, druga before :D Prva je after, druga before :D
Stoja
11 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Trebam trpati dnevno cca 3000 kalorija da nakon što sam uspješno skinuo par kila viška da mogu počet ozbiljnije vježbati i zamijeniti masu špeka sa nekaj malo mišićne.

 

Kak bi mi obroci izgledali, tj. ne muči me kaj doma jesti, nego kako si gablec pripremiti.

 

Zanimaju me vaša iskustva, kaj nosite na posao i sl. Dosad sam klepao po burekima i sendvičima iz trgovine, tu i tamo fast food i sl.

 

Cilj mi nije nikakvo divlje tijelo i slično, samo želim izgledali normalno, osjećat se normalno, jer me sjedeći način života ubija i kronično fali energije. Samo gledam pokrenuti se.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jarvan kaže...

Trebam trpati dnevno cca 3000 kalorija da nakon što sam uspješno skinuo par kila viška da mogu počet ozbiljnije vježbati i zamijeniti masu špeka sa nekaj malo mišićne.

 

Kak bi mi obroci izgledali, tj. ne muči me kaj doma jesti, nego kako si gablec pripremiti.

 

Zanimaju me vaša iskustva, kaj nosite na posao i sl. Dosad sam klepao po burekima i sendvičima iz trgovine, tu i tamo fast food i sl.

 

Cilj mi nije nikakvo divlje tijelo i slično, samo želim izgledali normalno, osjećat se normalno, jer me sjedeći način života ubija i kronično fali energije. Samo gledam pokrenuti se.

 SAm si sebi odgovorio, samo pitanje je koliko si determiniran poslušati sam sebe.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kraj veljače je odlično  vrijeme za početak "dovođenja u red". Samo mi je problem vratiti se u disciplinu, ali da se mora malo špeka skinutu, mora. Sva garderoba steže, masa se malo otela kontroli. Doručak mi stvarno nije problem ....kajgana od 4 jaja i režanj slanine, naravno na malo svinjske masti. Može i 4,5 kuhanih jaja sa maslacem. Ali to je Keto. Obični doručak je isto jednostavan - žitarice, jogurt, posni sir pa i protein unutra. Malo mi je glupo to i pisati jer je internet pun prijedloga za sportske obroke.  

11 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Jarvan kaže...

Trebam trpati dnevno cca 3000 kalorija da nakon što sam uspješno skinuo par kila viška da mogu počet ozbiljnije vježbati i zamijeniti masu špeka sa nekaj malo mišićne.

 

Kak bi mi obroci izgledali, tj. ne muči me kaj doma jesti, nego kako si gablec pripremiti.

 

Zanimaju me vaša iskustva, kaj nosite na posao i sl. Dosad sam klepao po burekima i sendvičima iz trgovine, tu i tamo fast food i sl.

 

Cilj mi nije nikakvo divlje tijelo i slično, samo želim izgledali normalno, osjećat se normalno, jer me sjedeći način života ubija i kronično fali energije. Samo gledam pokrenuti se.

 SAm si sebi odgovorio, samo pitanje je koliko si determiniran poslušati sam sebe.

 Ne nisam si ništa odgovorio.

 

Vjerojatno nisi shvatio moje pitanje.

 

Pokrenuo se jesam. 

 

Moje pitanje je kaj vi koji vježbate nosite na posao za klopati a da nije smeće iz pekare.

Znači skoro pa se raspitujem za recepte.

 

Ne sudjelujem baš u ovoj temi, dosad mi je ovo drugo pitanje, mada ni na prvo nisam dobio odgovor.

Samo rasprave i pametovanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 15:46 (Jarvan).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Zobene+whey, posni+rižini krekeri, posni+kikiriki. Najjednostavnije, a dobro.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koja je fora sa gymbeam true whey proteinima koji su odjednom poskupili ?

Jel neko kupovao od njih da potvrdi da su poskupili ?

Kladio bih se da sam vidio 160kn za 2.5kg a sad je 229kn i čak nešto skuplje od myprotein impact whey.

Čudno.

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ljudi. Krenuo sam u teretanu i volio bih dobiti na kilazi najprije,jer sam dosta mršav. Dosta citam koju klopu treba jesti, ali nemogu se nikako organizirati i npr spremiti si tjedan kako da jedem. Kupujem od banana,pa sve do tunjevine ali kao da sam non stop gladan. Bojim se da ne radim nesto krivo, pa da sve ispadne uzalud. Ugl idem 3x tjedno u teretanu. Imate li kakav savjet?
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Više jedi i više liftaj...

 

Telograditeljstvo je poprilicno jednostavan sport...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
8 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako si mršav i stalno gladan, deri po ovim namirnicama sve dok ne utažiš glad: svo moguće neprerađeno meso, bilo koja riba (zašto pretjerivati s tunom/konzervama ako u dućanu ima svakakve ajmo reći svježe ribe), krumpir, riža, tjestenina, povrće, voće, zobene, jaja, whey, posni sir ako ti valja, a ako ne valja postoji hrpa finijih namirnica za unijet dovoljno proteina. Ne ograničavaj se samo na namirnice koje promoviraju na bodybuilding stranicama nego jedi što ti paše po okusu/financijski/iz nekog drugog razloga. Ako trebaš više proteina, jedi meso, ribu, jaja i whey, posni sir samo ako ti valja, a ne da se mučiš. Ako hoćeš unositi manje loših masti, zamijeni svinju piletinom ili ribom. Ako unosiš dovoljno proteina, a kilaža ne raste, povećaj unos krumpira, riže, tjestenine.  

 

A kod liftanja nemoj eksperimentirati. Ne liftaj više nego pametnije. Ako si početnik i ideš 3 put tjedno u gym - nađi si 3-dnevni full body program i slijedi ga od a do z. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 19:45 (ks95hr).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pratite li macrose na myfitnesspal? Ne znam je li do mene, ali stranica mi je uzasna u zadnje vrijeme, svako malo se crasha i neki error.

VISCA BARCA
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jack Black kaže...

Pratite li macrose na myfitnesspal? Ne znam je li do mene, ali stranica mi je uzasna u zadnje vrijeme, svako malo se crasha i neki error.

 Pratim, ali samo na mobu na aplikaciji jer skeniram bar kodove. Ne znam kad sam zadnji put otvorio web stranicu.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jarvan kaže...

 Ne nisam si ništa odgovorio.

 

Vjerojatno nisi shvatio moje pitanje.

 

Pokrenuo se jesam. 

 

Moje pitanje je kaj vi koji vježbate nosite na posao za klopati a da nije smeće iz pekare.

Znači skoro pa se raspitujem za recepte.

 

Ne sudjelujem baš u ovoj temi, dosad mi je ovo drugo pitanje, mada ni na prvo nisam dobio odgovor.

Samo rasprave i pametovanja.

 Jesi, samo hoćeš da ti netko ovdje da čarobnu prehranu od koje ćeš smršaviti. Prvo izbaci to smeće. Uguglaj zdravi recepti, uguglaj piramidu prehrane. Uguglaj nečije jelovnike koji su free po cijelom netu.

Internet je ogorman, razumijem da je lakše tu napisati u temu, ali teško da će ti itko napisati svoje jelovnike...

https://www.google.com/search?q=zdravi+jelovnici+bodybuilinfg&oq=zdravi+jelovnici+bodybuilinfg&aqs=chrome..69i57j33.7212j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

gle, znači 3 sek posla da uguglaš ovo i otud kreneš.

 

skuhaš si obrok i baciš u tuperware i eto, ali to ne znači da ćeš pizzu od doma nosit na posao i sad je to kao zdrvao.

 

Pojačati treninge, trošiti se, izbaci junk i šećere i već si puno napravio.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice