Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.307.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Probao sam 7, izrazito neudobne i ekstra su mi ružne k tome.

Mislim, ako nema nema, nije o glavu...

 Meni također ne odgovaraju Metcon modeli, ali sam izrazito zadovoljan Reebok Nano modelima.

 

Prije sam nosio Nano X, trenutno Nano X2, oba modela meni savršeno pristaju za teretanu. 

 

Nekima ne odgovara što je džon malo širi, no daje dodatnu stabilnost prilikom npr. čučnjeva.

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav Ekipa,

nakon kraće pauze i potrošnje zaliha suplementa palim jučer net i gledam kako je sve otišlo u nebesa.

Ima li kakvih preporuka trebam samo whey i creatin zasad. Prije sam uzimao na myprotein/gymbeam/shopbuilder. (zanima me omjer uloženo dobiveno)

 

Hvala

11 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Čitao sam o njima međutim ništa nije dostupno - baš je loša situacija na tržištu.

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako idu treninzi preko ljeta, jel trenirate? Meni je stigla prinova, evo već 3 mjesec kako ne treniram u teretani, izgubio sam na masi 5kg ostala je definicija pao sam na 72kg sa 77kg, prehrane se držim i dalje, i tenis 3 do 4 puta tjedno po 2 sata, svakako preko ljeta nebih mogao trenirati intezivno zbog tenisa, lakše se krećem po terenu kad sam lakši, i također teretana me iscrpi a ruke mi moraju biti svježe za tenis, jer ipak se tu i natječe ne igram samo 4fun tenis. Tako da eto teretana 0 bodova već 3 mjesec. Vjerovatno ću se vratiti na jesen ako ne i prije. Fale mi treninzi ali eto tako je kako je. Treniraš kao konj 5 mjeseci 2 sata dnevno i već nakon mjesec dana bye bye mišići. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 10:52 (BeLLicus).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Loše.

Loše spavam (4-5 sati dnevno), budim se umoran, nemam energije za ništa.
Odem u garažu (home gym) po rasporedu, ali već tri tjedna dana napravim max. pola onoga što sam prije radio.

Od kraja veljače do kraja lipnja sam skinuo 6 kg 7 i to pratim na vagi, uglavnom masti, jako malo mišića sam izgubio), ali zadnjih tri tjedna samo idem gore-dole.

 

193 cm, 92 kg, kaže mi vaga postotak masti 20,90%. Cilj mi je doći na 18%, pa pokušati nabaciti neke mišiće gore.

Od lipnja nemam podatak o masti, tek od travnja, tada sam imao 24,5% (ista vaga, isto vrijeme, isti uvjeti, ako podatak i nije skroz točan, barem je u nekom odnosu).

Ne pratim kalorije, jedem po osjećaju, vidljiv je gubitak masti, ali nije mi niti cilj 6-pack, nego baš se izjačati.

 

Najveći problem mi je što nikad nisam išao u teretanu i sve što znam ulovio sam s neta, tako da me strah ići na veće težine.
Npr. Stao sam na 100 kg deadlifta. Max. mi je bilo 110 kg, ali sam skužio da ne mogu pratiti i leđa i ramena i noge i grip paralelno, pa sam odlučio smanjiti max težinu na 95 kg (nemam rack nego sve radim s poda i onda mi je tako jednostavnije baratati s pločama).

85 kg hack squat, dok nisam otkrio hack squat sam si nabacivao na prsa do 70 kg (mislim da se to zove clean) front squat i malo me strah za ramena, pa sam to prestao raditi.

 

Originalni trening mi je bio 3x tjedno full body 5x5 program. To mi je bilo super, s tim sam napravio skoro sav ovaj napredak.

Nedavno sam prešao na push-pull program 4x tjedno ali to mi je organizacijska noćna mora i uz nedostatak sna nema nikakvog smisla. Mislim da ću se vratiti natrag na originalni program.

 

Plan mi je nakon što dođem na stabilnih 18% masti otići u teretanu na 3-6 mjeseci da uz nekoga tko zna naučim pravilno raditi pokrete, pa kasnije mogu i sam.

Moram si još napraviti rack doma jer me dosta ograničava ovo dizanje s poda.

Nije mi cilj biti najjači u svemiru ali neka forma mora biti.

 

Eto, ako netko ima neki pametan savjet, pucajte, morao sam to izventilirati malo, ovo nespavanje me ubija...

Gledam te!
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Previše razbijaš glavu matematikama, postotkom masti i tim sranjima, čitaš tuđe sheme, primjenjuješ na sebe.

 

Slušaj sebe, radii kako ti paše i što ti paše šta voliš.

 

Nikad nisam vodio brigu ni o masti ni o mišićima, samo sam trenirao, radio jako i uživao u životu i vidi vraga izgradio sam se kako sam htio.

 

Kakvo nespavanje, od vrućina jel?

 

što se mene tiče, treniram kako stignem, stalno mi mjenjaju smjene, desile su se i neke ružne stvari u obitelji sve to ima utjecaj na treninge i napredak....ali nedam se , kako stignem odradim, sa guštom bez brojanja, paženja na mikro makro kurac palac.

Ozljede su sanirane, hvala Bogu ništa ozbiljnije osim tetiva koje su mi se upalile na nogama kako smo nogomet jako udarali pa sam ih osjetio i tu sam napravio odmor dok se rekuperiraju.

 

inače, 185/100. Ljetna forma, ja zadovoljan.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

trbusnjaci nisu vidljivi i donja leđa su masna?? imas jos barem 5kg defkanja 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

trbusnjaci nisu vidljivi i donja leđa su masna?? imas jos barem 5kg defkanja 

 da, mastan sam, I bmk.

tih 5kg je 5kg čistog užitka, zderacina smeća, gemist pivo kokteli ma stogod, živim uživam, ali svaka čast onome tko će rsdi tih par trbusnjaka izgeldat kao vješalica od 69kg čiste definicije. Nije to za mene, jednom sam bio na 85, ljudi me pitali jesam bolestan. 

 

Ne pazim na prehranu nit me briga za trbušni zid, to je za djecu i curice, muškarac od 30+ god se oko toga ne teeba sekirati. 

 

Slobodno stavi sliku svoju da vidimo taj top izdefkani izgled.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.8.2023 11:36 (fila2208).
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Narucio sam sa shopbuilder.hr 3kg buzz whey 7.7.2022 I jos nisu dostavili, nisam ni tracking dobio samo potvrdu da je placeno  

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Previše razbijaš glavu matematikama, postotkom masti i tim sranjima, čitaš tuđe sheme, primjenjuješ na sebe.

 

Slušaj sebe, radii kako ti paše i što ti paše šta voliš.

 

Nikad nisam vodio brigu ni o masti ni o mišićima, samo sam trenirao, radio jako i uživao u životu i vidi vraga izgradio sam se kako sam htio.

 

Kakvo nespavanje, od vrućina jel?

Ma karakter me malo jebe pa sam opterecen tim brojkama, ali onda kompenziram svjesno na drugim stranama da opustim to malo :D

Kalorije recimo uopce ne pratim, ali napredak pratim, moram znati idem li u dobrom smjeru jer sam pocetnik u svemu. Moram znati da ono sto skidam je mast, ne misici, nemam vise 20 godina da to ide samo od sebe :)

I zadovoljan sam inace, samo je sad neka privremena kocnica...

 

A ovo nespavanje... Ima tu svega, od malog djeteta, preko brige oko stotine stvari u zivotu - posao, trazenje veceg stana/kuce, kronicni nedostatak novca za sve zelje, nonstop uskladjivanje rasporeda sa zenom i djetetom (i ona se bavi svojim sportom, dapace natjecateljski), a i godine su tu (44). Naravno, vrucina ne pomaze, donedavno je bilo dosta bolje. I inace manje spavam ali kad se budis umoran, znas da nije okej. A mozak pocne radit 100 na sat jos i prije nego se razbudim :D

 

Na kraju da, slusam se, jer da se ne slusam bi se ovako umoran isforsao i navukao neku ozljedu.

Ma meni je najvaznije da sam ledja, koja su mi se nonstop kocila, popeglao. Od kad sam krenuo vjezbati i istezati zadnju lozu nemam vise problema s tim, tako da sam u globalu zadovoljan.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 13:17 (Veliki Brat).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Ma karakter me malo jebe pa sam opterecen tim brojkama, ali onda kompenziram svjesno na drugim stranama da opustim to malo :D

Kalorije recimo uopce ne pratim, ali napredak pratim, moram znati idem li u dobrom smjeru jer sam pocetnik u svemu. Moram znati da ono sto skidam je mast, ne misici, nemam vise 20 godina da to ide samo od sebe :)

I zadovoljan sam inace, samo je sad neka privremena kocnica...

 

A ovo nespavanje... Ima tu svega, od malog djeteta, preko brige oko stotine stvari u zivotu - posao, trazenje veceg stana/kuce, kronicni nedostatak novca za sve zelje, nonstop uskladjivanje rasporeda sa zenom i djetetom (i ona se bavi svojim sportom, dapace natjecateljski), a i godine su tu (44). Naravno, vrucina ne pomaze, donedavno je bilo dosta bolje. I inace manje spavam ali kad se budis umoran, znas da nije okej. A mozak pocne radit 100 na sat jos i prije nego se razbudim :D

 

Na kraju da, slusam se, jer da se ne slusam bi se ovako umoran isforsao i navukao neku ozljedu.

Ma meni je najvaznije da sam ledja, koja su mi se nonstop kocila, popeglao. Od kad sam krenuo vjezbati i istezati zadnju lozu nemam vise problema s tim, tako da sam u globalu zadovoljan.

 Ma stari posveti se obitelji, i tome da njima osiguraš sve, jebeš gym i treninge...ali, svakako si pomogni vježbanjem kao terapijom. Pusti brojke, to je za naprednu razinu, ti si početnik amater, gledaj vježbu kao terapiju, vrijeme za sebe koje će ti višestruko pomoći.

Sve jasno kakvi su to sve problemi svi ih imamo, mi čekamo bebu, a desi se prije 2 tjedna smrtni slučaj di otac žene pogine u prometu...zamisli tragedije, a dijete dolazi krajem 8mj....to je život mater mu jebem to je taj život i nema druge nego dati sve od sebe i živjeti ga.

 

Pusti brojke, vage i sranja. Složi si trening, isprati malo nipparda i ekipu na yt imaš masu savjeta i treninga, odradi full body bar 3 tjedno, svakoj skipini se posveti i šeći, hodaj, igraj se s djecom, tu troši kilograme, a doma kočnica u kuhinji, a ne kao usisavač šta djetetu ostane.

 

Kažem, pusti spike i teške makro mirko kalorije ovo ono, kao ovi balavnderi tu šta drkaju na six pack. Prati sebe, pazi se ozljeda, uzmi težine koje kontroliraš, koje možeš fino dići i spustiti, barem 10 tak puta, pa idući put podigni 2.5kg dok ne nađeš neku težinu koja je izazov.

Polako se makni iz zone komfora, ali uvijek prioritet mora bit obitelj i dijete, a gym će uvijke biti tu , bilo kakva aktivnost je bolja od nikakve.

 

U svakom slučaju, sretno i glavu gore, bude sve ok na kraju, bitno da ste ti i žena tim i da gurate jako :)

 

 

btw. za ove šta drkaju na sixpek evo izvukao staru sliku iz vojske, prije nekih 7 god.

Tu sam na 93kg, trčao, skakao letio...ok se osjećao, ali opet slab za svoje pojmove.

 

Kad sam se vratio u život, prešao ponekad i do 105, sad se vratio na 100 i uz sve svakodnevne izazove, posao i to, ovo mi ej super, a bitno je kako se osjećam i šta želim, a ne da neki balavander drka koliko su mi masna leđa itd :)

 

lijevi kolega je se izgradio na street workout, a ja sam dijete željeza pa smo okinuli fotku. Jedan od rijetkih koji je iznimno cijenio nas ''bodybuildere'' i jedan smo drugom puno stvari pokazali i naučili svatko iz svoje domene.,

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 14:22 (fila2208).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

necu stavljat svoje da se ne zbediras

 

poradi na zadnjem ramenu

 

odlicno si racionaliziras nedostatak discipline

10 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Lako je lajati iza tipkovnice. 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

necu stavljat svoje da se ne zbediras

 

poradi na zadnjem ramenu

 

odlicno si racionaliziras nedostatak discipline

 Zašto bi se zbedirao?

Pa ja nemam problem s time da je netko veći, jači, bolje građen od mene,nit me to dira. 

Za ono što meni teeretana u životu daje ja sam prezadovoljan.

Što se tiče procjene moje discipline na temelju 2 slike svaka čast.

 

Ne racionaliziram niti se pravdam, prošao sam kilaze od 80 do 105 i znam kako se na kojoj osjećam, Izgeldam i najbitnije zašto sam tu gdje jesam.

Uz sve izazove života zadovoljan sam da još imam priliku trenirati i uzivati u tome bez da sam rob ičega, ali to sam ja.

 

Svakako stavi, ovo je tema gdje se nitko nikome ne bi trebao rugati, već pomoći savjetom /sugestijom kao što si ti meni rekao da smršavim još. 5kg I izgradim zadnje rame što ću svakako poslušati pa ću ti poslati slike za mjesec dana jer mi je iznimno bitno što n. n. s foruma misli o meni.

 

Jedini razlog stavljanja slike je jer je kolega bellicus gore pokušao pokrenuti neku diskusiju na tu temu, ljetnog treninga gdje dosta ljudi izgubi volju, a osobno više volim ljetne treninge nego inace.

 

No nebitno, svakako stavi sliku i nauči nas početnike par stvari, sve to vrijedi čuti pročitati i napredovati. hvala ti! 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 10:07 (fila2208).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Petar hw kaže...

necu stavljat svoje da se ne zbediras

 

poradi na zadnjem ramenu

 

odlicno si racionaliziras nedostatak discipline

 Zašto bi se zbedirao?

Pa ja nemam problem s time da je netko veći, jači, bolje građen od mene,nit me to dira. 

Za ono što meni teeretana u životu daje ja sam prezadovoljan.

Što se tiče procjene moje discipline na temelju 2 slike svaka čast.

 

Ne racionaliziram niti se pravdam, prošao sam kilaze od 80 do 105 i znam kako se na kojoj osjećam, Izgeldam i najbitnije zašto sam tu gdje jesam.

Uz sve izazove života zadovoljan sam da još imam priliku trenirati i uzivati u tome bez da sam rob ičega, ali to sam ja.

 

Svakako stavi, ovo je tema gdje se nitko nikome ne bi trebao rugati, već pomoći savjetom /sugestijom kao što si ti meni rekao da smršavim još. 5kg I izgradim zadnje rame što ću svakako poslušati pa ću ti poslati slike za mjesec dana jer mi je iznimno bitno što n. n. s foruma misli o meni.

 

Jedini razlog stavljanja slike je jer je kolega bellicus gore pokušao pokrenuti neku diskusiju na tu temu, ljetnog treninga gdje dosta ljudi izgubi volju, a osobno više volim ljetne treninge nego inace.

 

No nebitno, svakako stavi sliku i nauči nas početnike par stvari, sve to vrijedi čuti pročitati i napredovati. hvala ti! 

 Ma opušteno, super izgledaš. Fina masa. Bitno da si ti zadovoljan, još je ljeto uživa se i više u smeću od hrane, pivi,koktelima zajebancija. 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Poradi na ramenu, skini 5 kila...koje gluposti! Kolega izgleda odlično, štoviše vrhunski za nekoga tko trenira i ima svoj mir. Ne zamara se glupostima i nije opsjednut  pravilima kao većina koja ide u teretanu. Pozdrav s plaže gdje 98 posto ljudi bi dalo sve da ima takav izgled. Treba biti realan ;)

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uff, kolega je brutalan. Ja sam trenutno na 189/92 još 8 kila makar masti i vode, samo da dođem do 100. Želim jednom u životu imat 100!!!  Kakva dobra masa i definicija za tu kilažu, respect.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

to sta kolega ima se postigne za 6-12mj teretane

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Ma opušteno, super izgledaš. Fina masa. Bitno da si ti zadovoljan, još je ljeto uživa se i više u smeću od hrane, pivi,koktelima zajebancija. 

 

a upravo to, sad sam pekao doma hamburgere, ženi se jede, a meni dobro došlo pa reko ajde, i uz to radler od grejpa nakon toga pa sladoled za gušt.

 

mmafan kaže...

Poradi na ramenu, skini 5 kila...koje gluposti! Kolega izgleda odlično, štoviše vrhunski za nekoga tko trenira i ima svoj mir. Ne zamara se glupostima i nije opsjednut  pravilima kao većina koja ide u teretanu. Pozdrav s plaže gdje 98 posto ljudi bi dalo sve da ima takav izgled. Treba biti realan ;)

 Osobno se ne spremam za plažu, nego kao ipak ljeti volim bit malo lakši, sve mi je onda nešto lakše, jer preko zime baš nabacim smeća na sebe, iako sam velik u jakni, više tražim taj balans di sam ljeti nešto lakši ponajviše radi odbojke na pijesku, ali i općenito.

Zamjenio sam posao na terenu onim uredskim i sad ću ipak malo bit pažljiviji jer više sjedim na poslu dok sam prije na terenu gorio.

 

cvaja997 kaže...

Uff, kolega je brutalan. Ja sam trenutno na 189/92 još 8 kila makar masti i vode, samo da dođem do 100. Želim jednom u životu imat 100!!!  Kakva dobra masa i definicija za tu kilažu, respect.

 Moj savjet iskreno, nemoj. 100kg nije magija, ni u benchu ni tjelesne težine. Da, jebeš čovjeka ispod 100kg i te sheme, ali bude teško to nositi ili skinuti ovisno na kakvu si kilažu navikao.

Ti si viši od mene i trebao bi nosit 100 lakše od mene, ali nemoj se umastiti s namjerom da imaš 100. Jedi ti, ali svakako treniraj da probaš što više kvalitetne mase nabiti i doći to zadane kilaže,

 

Frend je jedan išao nabit više mase. Iako je dobro izgledao sa 2-3 kg više, masivniji puniji, ali prešao je tu granicu i umastio se dosta, pa se razočarao. 

Tako da pazi što želiš kod te kilaže. I sretno kako god odlučio..

 

 

Hvala na pozitivnim komentarima, lijepo je čuti, no kažem, uvijek se može više/bolje/jače/ljepše, ali pod koju cijenu.

trener u gym u kojem idem je 193/113 skinuo na 97kg. Smanjio se, svi smo rekli, stari svaka čast, ali mal si sad. Kaže, htio sam to srezat da znam da mogu, da imam sliike da sam bio takav, na jesen se vraćam.

 

Tako da od čovjeka do čovjeka je što želi kako želi te kako može. Ne osuđujem ja ljude kao petar hw ilitiga exer, tužno je da komplekse liječe na takav način umjesto da početnike od 6mj gyma kao mene nauče par stvari kako da lakše srežem to i izgradim to famzono zadnje rame.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 15:08 (fila2208).
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

fila vidis da trola ovaj lik, bolje bi mu bilo da si pojede koji ugljikohidrat mozda nebu tak lose volje onda ;)

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ne zajebavam, ta "forma" mu je 18bf, kad sjedne ziher ima saku sala primiti na donjem trbuhu

 

puno teksta daljnjeg racionaliziranja neurednog zivota; https://c.tenor.com/3AO_kxKEBQoAAAAM/did-not.gif

 

a ne zelim pisati jer ne vidim ovdje ekipu spremnu na tezak rad vec full body i 2g/kg noobove...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 18:05 (Petar hw).
13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ne zajebavam, ta "forma" mu je 18bf, kad sjedne ziher ima saku sala primiti na donjem trbuhu

 

puno teksta daljnjeg racionaliziranja neurednog zivota; https://c.tenor.com/3AO_kxKEBQoAAAAM/did-not.gif

 

a ne zelim pisati jer ne vidim ovdje ekipu spremnu na tezak rad vec full body i 2g/kg noobove...

pa ajde onda više stavi slike da pokažeš ljudima što se može postići teškim radom, možda nekoga i motiviraš

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

necu da me netko prepozna, ali pitaj sta te zanima

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ne zajebavam, ta "forma" mu je 18bf, kad sjedne ziher ima saku sala primiti na donjem trbuhu

 

 I kaj je tu lose? Lijepo ti je covjek napisao da ide na snagu i ugodan zivot a ne robijanju 6packu. Vidim ja kaj tebe jebe, ljubomoran si kaj covjek uziva u zivotu i jos k tome bolje izgleda nego ti.

11 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

necu da me netko prepozna, ali pitaj sta te zanima

 Ukloni glavu iz slike i nemaš frke...

Budi frajer sad kad već kritiziraš(pokaži primjerom)

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

to sta kolega ima se postigne za 6-12mj teretane

 Kako kod koga. Kod mene nikako. Da krenem u režim, noobovski kako ti kažeš, samo takav dolazi u obzir, odmah 10 kila manje u 3-6 mjeseci. Da ja uništavam svoje zdravlje sa ogromnim kalorijskim suficitom, koji bi bio potreba da zadržim svoju masu u režimu, da se posvetim samo teretani i "još jednoj seriji"... Ne, to nije za mene. Nikada to neću dozvolit sebi. A sad nakon 2 rajčice, krastavca, luka na salatu, oko 1 litre variva, domaćeg naravno, idem pojest batak, zajedno sa 0.5 litara union radler grejpa, šalicom sladoleda, jeftinog smeća naravno iz Lidla te red milka čokolade. Život je lijep.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Baš tako kako piše fila2208 i ostali.
Balans u svemu je najvažniji.
Ja sam bio malo pregorio od gotovo svakodnevnog vježbanja. Zgibovi, propadanja, sklekovi...
Došao sam do trenutka kad nisam osjećao napredak dok nisam shvatio da griješim jer se ne odmaram dovoljno.
Sada kada sam to promjenio i još ubacio vježbe sa 2 bučice rezultati se puno brže vide.
Obavezno barem dan odmora.
Izbacio kruh i slatkiše osim sladoleda svako toliko.
Ako mi nešto padne na pamet kao pizza, ćevapi i sl. obavezno se počastim ponekad i smirim psihu😂
Netko stavio bio link na stranicu GymBeam pa si naručio proteine, magnezij i vitamin c + cink.
Sada uz to bolje podnosim oprovak nakon treninga (ubrzo u 48 god).
Našao sam neki balans za vježbanje i za prehranu i sad uživam još više u svemu tome.
Rezultati se vide, ali nekakav ajmo reći cilj transformacije sam si zacrtao do sljedećeg ljeta.
Tako da si ne nabijem neki presing.




13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ovo je prvo i osnvono kikiriki tema o vježbanju na informatičkom forumu, ovdje zbilja ne očekujem da dođu IFBB proovi i pričaju o ciklusima i smeću koje uzimaju da budu velliki i jaki.

 

Ovdje su većinom normalni ljudi koji nekad ustanu od kompa da nešto naprave od sebe, i cijene taj proces i trud jer im čini život lakšim i zdravlje boljim. Ne smetaju mene likovi kao petar hw ilitiga exer.

 

Nit me prtjereano zanima kako izgleda ni šta radi za takav izgled. Moja filozofija je jedi, spavaj, uživaj u životu, treniraj što želiš koliko želiš.

Svi danas rade filozofiju iz toga da bi masno naplatili, izmislili toplu vodu. lajkam neki dan nekog kvazi life coacha šta preko skypea dobio titulu instruktora u gym, što je u biti demonstrator vježbi i izvođenja vježbi u teretani. On si je zamislio da je sad fitness coach, life coach i svaki kurac šta pročitaš na ig. I šalje mi lik poruku, bez da je pogledao profil na fcb gdje se na slikama jasno vidi kako izgledam te mi pristupa u stilu vidim da si lajkao moj program, želiš li bit veći jači doći do savršenog tijela ovo ljeto?

 

I sad ga ja rugam, ispitujem kako to, da želim bit jak, pitam ga koliko diže, trenira, odakle mu licenca kad je završio i koje škole i nakon što sam ga 15tak minuta rugao, a taman bili u gym, pa se smijali tome, kaže lik, e sad sam pogledao profil, pa ja imam klijente nemam vremena da me netko zajebava kao ti.

 

Znači, nije ni pogledao već je poletio meni nešto objansiti i uzet novce. Takvih debila je sve više i više, ne liče na nič, ali su veliki coachovi, instruktori i infleucneri i ljudi puše te spike i daju im lovu.

 

Početno treniraj jako, jedi pametno, i spavaj dovoljno su zakomplicirali ne bi li uzeli lovu ljudima, i muzli ih polako i to je žalosno na što se svelo. U gym od 15 ljudi 3 vježbača, sve drugo influenceri i treneri bijesni.

 

 

U svakom slučaju, iskreno drago mi je da ovdje prevladava stav prije svega balans u životu, uživanje u svemu što se nudi + dodatni naravno napori kako bi bio bolja verzija sebe i polako došao do onoga što želiš umjesto robovanje nečemu što 90% ljudi neće ni vidjeti ni primjetiti nit ih boli kurac.

 

Samo rokajte, uživajte u svemu šta život pruža, i trenirajte kad i koliko možete po kojem god programu i budete li ustrajni rezultati će uvijek doći jer sve je to jednostavno, UZMI I DIŽI, nema tu filzofije koju prodaju dežurni dileri magle.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 11:48 (fila2208).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

hrpa baljezgarija brajkane, bez predanosti zrtve i discipline nema nista a pogotovo tko hoce gubit salo

 

od tih parola jednom se zivi i sl sto kako opisujes ukljucuje jedi sta hoces i treniraj kad ti se hoce i koliko hoce - nista

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice