Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.306.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Momčine, jeste imali kad upaljen latisimus nakon treninga sklekova? Otkad sam odje*o teretanu i radim samo street, često mi se znaju upalit latovi nakon prsa. Valjda zato što se trudim raditi full pravilne i duge sklekove (polako dolje, kratko zadržavanje, izbačaj gore), bilderske kako ih ja zovem, pa uvijem previše lopatice. Možda i nisu baš pravilni toliko.

Kažu neki članci na internetu da su mi slabo razvijeni latovi pa se upale, ali sumnjam u to. Mogu napravit po 10-12 pravilnih zgibova, oko 20 propadanja i oko 25 sklekova na svojih 90 kg. Čak bi rekao da mi je stražnji dio razvijeniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 20:26 (Keops).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav svima,htio bih početi malo sa vježbanjem. Kako preporučate piti protein na početku? i šta sve preporučate za početnika da počne konzumirati od tih preparata?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sstrmi kaže...

Pozdrav svima,htio bih početi malo sa vježbanjem. Kako preporučate piti protein na početku? i šta sve preporučate za početnika da počne konzumirati od tih preparata?

 Mani se sranja poslozi prehranu i trening.

Ne trebas ti nista ako ti je prehrana ok,ako bas jedino imas problem da ne mozes kroz hranu ubacit proteina koliko trebas onda uzimaj whey.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sstrmi kaže...

Pozdrav svima,htio bih početi malo sa vježbanjem. Kako preporučate piti protein na početku? i šta sve preporučate za početnika da počne konzumirati od tih preparata?

 Preporučam što veću konzumaciju ovoga.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma ne, ja sam čuo imaju neki prašci šta bilderi piju i veliki su od toga, a ne od utega.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Persil 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

pozz ljudi interesuje me jedna stvari mass gaineri? koliko su dobri? a koliko losi? dosta stvari sam procitao ali opet nikako da se odlucim bili koristio ili ne? planiram da kupim profi mass od olimpa jel bitno da se gleda da ima sto manje secera i masnoce? kod profi massa ima 50% uH u 50% proteina.. .volio bih koju kilu da nabacim ali ne mislim sad na salo stomak i sl.. naravno da treniram konstatno. pa ako moze savjet dal da uzmem taj profi mass? nisam planirao da ga pijem 24/7 nego samo jednu mjericu poslije treninga! Jer znam da ne mogu kroz ishranu nabaciti kile ne mogu puno da jedem 2-3 obraka na dan su mi max... hvala unaprijed

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
DangerousB kaže...

pozz ljudi interesuje me jedna stvari mass gaineri? koliko su dobri? a koliko losi? dosta stvari sam procitao ali opet nikako da se odlucim bili koristio ili ne? planiram da kupim profi mass od olimpa jel bitno da se gleda da ima sto manje secera i masnoce? kod profi massa ima 50% uH u 50% proteina.. .volio bih koju kilu da nabacim ali ne mislim sad na salo stomak i sl.. naravno da treniram konstatno. pa ako moze savjet dal da uzmem taj profi mass? nisam planirao da ga pijem 24/7 nego samo jednu mjericu poslije treninga! Jer znam da ne mogu kroz ishranu nabaciti kile ne mogu puno da jedem 2-3 obraka na dan su mi max... hvala unaprijed

 Nemoj uzimat mass gainer.

 

Jedi više.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kupi i bacio si pare...mores to jednostavno sam napravit dodaj proteina koliko trebas i secera eto sta ti je mass gainer...ili jos bolja opcija stavi proteina,kikiriki maslac,bana,mliko prilagodi svom dnevnom unosu i dobijat ces kile ako si u suficitu...a najbolje od svega je da jedes vise,ove iznad opcije su ti ako se boris s unosom hrane.

A dobit misic bez sala mores samo ako si pocetnik,povratnik treningu nakon duze vremena i zadnje ako koristis kemiju.

Popij kad god oces,posle treninga ako bas oces jedin neki brzi ugljikohidrat i protein.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

povratnik sam sto se tice treninga :) za sad pijem samo whey poslije treninga to je sve od hemije sto uzimam! planirao sam dodati i amino kiseline i eto raspitujem se za taj mass gainer :) jer vidim ovaj profi mass nema toliko puno secera (ako ne lazu) dok neki drugi gaineri bas imaju puno secera

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Sta ti znaci povratnik,trenirao si par godina na napravio pauzu godinu dvi dana ili?

jbga sad...whey nije kemija,po nekim tvojim zakljucima rekao bi da si i dalje pocetnik tako da samo jedi i treniraj ne opterecuj se s mas gejnerima i tim sranjima...pa moraju bit puni ugljikohidrata to im i je cilj da nabijas kalorije ako imas problem s unosom hrane.

Rekao sam ti iznad da ces bacit pare na gejnere,a i napisao sam ti kako ces napravit svoj,nema tu neke komplikacije.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...

Sta ti znaci povratnik,trenirao si par godina na napravio pauzu godinu dvi dana ili?

jbga sad...whey nije kemija,po nekim tvojim zakljucima rekao bi da si i dalje pocetnik tako da samo jedi i treniraj ne opterecuj se s mas gejnerima i tim sranjima...pa moraju bit puni ugljikohidrata to im i je cilj da nabijas kalorije ako imas problem s unosom hrane.

Rekao sam ti iznad da ces bacit pare na gejnere,a i napisao sam ti kako ces napravit svoj,nema tu neke komplikacije.

 trenirao sam 6-7 mjeseci bez prestanka i onda sam pauzirao neki godinu dana i sad prije mjesec sam opet poceo da treniram.. hvala vam u svakom slucaju na savjetu :) necu onda bacati pare na te gluposti. hvala vam jos jednom na savjetima

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ti si pocetnik nikakakv povratnik...steta sto si pristao...jedi dobro i treniraj dobro s ostalim se manje zamaraj...jedini auplement sto bih ti preporucio je whey,kreatin,omega3 ako ne jedes divoljno ribe.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ne treba ti amino supplement ako piješ proteine radije si uzmi pre workout za te pare
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
DangerousB kaže...

povratnik sam sto se tice treninga :) za sad pijem samo whey poslije treninga to je sve od hemije sto uzimam! planirao sam dodati i amino kiseline i eto raspitujem se za taj mass gainer :) jer vidim ovaj profi mass nema toliko puno secera (ako ne lazu) dok neki drugi gaineri bas imaju puno secera

 Sve zavisi sta ti je cilj, ako je cilj povecanje misicne mase pravilo br 1 ti je da si u kalorijskom suficitu. Mozes piti sve mass gainere ovoga svijeta ali ako ne ispostujes kalorijski suficit neces dobit na tezini. Ja osobno nebi uzeo mass gainer, smatram da postoje puno kvalitetnije namjernice koje mozes koristiti da napravis svoj "mass gainer". Kolega hrka11 ti je dao jedan odlican primjer alternative za "mass gainer", i kao sto kaze sama prednost je ta sam ga mozes prilagoditi svojem dnevnom unosu. Ja vec dosta dugo iza treninga volim pojesti 60g wheya i 100g cornfleksa, dolsovno u par sekundi unesem 600kcl bez da osjetim.

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne vidim zašto su svi toliko protiv mass gainera. Ako je nekom teško jesti i ne da mu se, a nije mu je popit taj mass gainer i na taj način unijeti dodatne kalorije, ne vidim zašto ne? 
Uvijek u ovoj temi isti odgovor na to pitanje. Pa zašto bi netko mixao svoj mass gainer ako može kupiti gotov? Bitno da bude u suficitu i da je ostatak prehrane ok, a ako će pomoći mass gainer sa tim suficitom, go for it! 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Zasto piti to usecereno govno kad si sam napravis puno bolji mass gainer koji lagano tuce preko 800kcal? Mlijeko, zobene, kikiriki maslac, banana, i mjerice proteina.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Rodić kaže...
Zasto piti to usecereno govno kad si sam napravis puno bolji mass gainer koji lagano tuce preko 800kcal? Mlijeko, zobene, kikiriki maslac, banana, i mjerice proteina.

 ma kakvi bolje to smeće čisto pit i šta te briga.

i čudit se samo se oko trbuha debljam, a ništa ne nabacujem kvalitet mase. 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Rodić kaže...
Zasto piti to usecereno govno kad si sam napravis puno bolji mass gainer koji lagano tuce preko 800kcal? Mlijeko, zobene, kikiriki maslac, banana, i mjerice proteina.

Pa ok, ali zašto ne piti? Ako ti je cilj pojačati kalorije, a uz to ubaciti i nešto proteina. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Rodić kaže...
Zasto piti to usecereno govno kad si sam napravis puno bolji mass gainer koji lagano tuce preko 800kcal? Mlijeko, zobene, kikiriki maslac, banana, i mjerice proteina.

 ma kakvi bolje to smeće čisto pit i šta te briga.

i čudit se samo se oko trbuha debljam, a ništa ne nabacujem kvalitet mase. 

Dakle, ako unosiš recimo 150g proteina dnevno i 3500kcal u dvije različite prehrane (sa istim omjerom UH i masti) i u jednoj uneseš zadnjih 800 kcal kroz mass gainer, a u drugoj kroz neki fancy home made šejker od banana i zobenih, prva će rezultirati debljanjem oko trbuha, a druga kvalitetnom masom?

Zanimljivo.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Dakle, ako unosiš recimo 150g proteina dnevno i 3500kcal u dvije različite prehrane (sa istim omjerom UH i masti) i u jednoj uneseš zadnjih 800 kcal kroz mass gainer, a u drugoj kroz neki fancy home made šejker od banana i zobenih, prva će rezultirati debljanjem oko trbuha, a druga kvalitetnom masom?

Zanimljivo.

 Ne. kao prvo nekom ko je toliko neuk da smatra da je mass gainer super je nepotrebno brojat kalorije. Treba ići aktivno i trenirati, ulagat u trening.

 

Mass je čisti šećer, dok fancy shaker od zobenih i banana je od nečeg jebeno stvarnog prepuno kavlitetnih sastojaka koji te  dulje drže sitim.

 

O tome se radi, a ne o selektivnom debljanju oko trbuiha, izvlačiš iz konteksta. Debljat ćeš se od viška kalorija, kakve god bile, ali jel bolje unijeti prah čiji sastav moraš vjerovati onome što piše na kutiji, ili znati šta stavljaš u bleder i složit si bombicu da te drži i fino puno.

Ako je to teško i problem, onda pij te gainere i čudi se šta se hvata mase di ne treba umjesto di treba.

 

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

btw. form check? Kakvi ste, jeste izvukli sezonu unatoč lockdownu i coroni?

Mene danas i dragog frenda slikalo nakon treninga prsa.  Došao iz noćne, spavao od 09-12 i udarili gym 13-15. 

ne bi mogao bez preworkouta takvo šta podnijeti priznam, ali inače ne koristim, jedino kod ovako teških napora i neispavanosti.

 

Inače 185/102, nikad masniji pred ljeto, ali ajde, treba i takvih ljeta :)

 

 

mišljenja o pre workout, uzimate stalno ili kad vam treba push?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 22:49 (fila2208).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

btw. form check? Kakvi ste, jeste izvukli sezonu unatoč lockdownu i coroni?

Mene danas i dragog frenda slikalo nakon treninga prsa.  Došao iz noćne, spavao od 09-12 i udarili gym 13-15. 

ne bi mogao bez preworkouta takvo šta podnijeti priznam, ali inače ne koristim, jedino kod ovako teških napora i neispavanosti.

 

Inače 185/102, nikad masniji pred ljeto, ali ajde, treba i takvih ljeta :)

 

 

mišljenja o pre workout, uzimate stalno ili kad vam treba push?

 Jesi ti ovi desni? Izgledas ko k, tipicni bro lifter koji ne nosi tekicu sa jednadzbama za deadlift i bench u teretanu :P

 

Nazalost stalno uzimam PWO, tolerancija na ta sranja mi je pri vrhu i uopce ga vise ni ne osjecam, koji god uzeo. Ipak, volim taj placebo efekt i kad udjem u gym i znam da sam ga popio nekad je i to dovoljno, ali reka san si sad kad potrosim ovaj da necu uzimat uopce vise. 

 

Kolko proteina inace unosis na tu kilazu? Ja sam se do nedavno trpao sa 160g minimum na svojih 88kg, ali uvijek sam nabacivao dosta na sebe masnoce, sad vise ni ne pratim i vise idem po osjecaju te sam na prosjeku mozda 110-130g i nikad bolje nisam izgledao. Weird.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 0:44 (metrix.2k).
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ako moze malo pomoci jutros sam se vagao i trenutno stanje je je 87.9kg.. imam stomaka aka pivski tako receno :D skinuo sam myfitnesspal aplikaciju hocu da pocnem da brojim sta jedem i sl.. stavio sam u opcijama da zelim da se udebljam stavio sam da hocu na 95kg npr preporuka kalorija u danu je 2600  (UH 50% fat 30& i protein 20%) eh sad me interesuje hocu li promijeniti ove vrijednosti? da stavim vise proteina a manje fat-a? jer zelim misicnu masu a ne da dobijam salo u stomaku? malo me buni ovo u aplikaciji pa bolje da pitam! hvala unaprijed

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

aplikacija je samo neki blagi orijentir.. Nije 100% niti može biti 100% točna ...Ali imaš pivski trbuh  koji bi maknuo ,a želiš se udebljati? 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

aplikacija je samo neki blagi orijentir.. Nije 100% niti može biti 100% točna ...Ali imaš pivski trbuh  koji bi maknuo ,a želiš se udebljati? 

 zelim da nabijem misicne mase a da nemam izbolicen trbuh koji iskace... mislim da se razumijemo ne zelim sad plocice i sl.. evo ako cemo konkretno volio bih ovako nesta postici 

 

 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
DangerousB kaže...
sseennoonn kaže...

aplikacija je samo neki blagi orijentir.. Nije 100% niti može biti 100% točna ...Ali imaš pivski trbuh  koji bi maknuo ,a želiš se udebljati? 

 zelim da nabijem misicne mase a da nemam izbolicen trbuh koji iskace... mislim da se razumijemo ne zelim sad plocice i sl.. evo ako cemo konkretno volio bih ovako nesta postici 

 

 

Super je što si odabrao full realističan cilj. Ovo se svakako može bez problema postići uz malo truda. U početku bih svakako preporučio kalorijski deficit, s obzirom da si početnik vjerojatno će i nešto mišića narasti pa onda kroz koji mjesec opet u suficit. 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
DangerousB kaže...
sseennoonn kaže...

aplikacija je samo neki blagi orijentir.. Nije 100% niti može biti 100% točna ...Ali imaš pivski trbuh  koji bi maknuo ,a želiš se udebljati? 

 zelim da nabijem misicne mase a da nemam izbolicen trbuh koji iskace... mislim da se razumijemo ne zelim sad plocice i sl.. evo ako cemo konkretno volio bih ovako nesta postici 

 

 

Super je što si odabrao full realističan cilj. Ovo se svakako može bez problema postići uz malo truda. U početku bih svakako preporučio kalorijski deficit, s obzirom da si početnik vjerojatno će i nešto mišića narasti pa onda kroz koji mjesec opet u suficit. 

mislio sam nakon tezinskog treninga ubaciti i mozda cardio? ili eventualno brzo hodanje na traci? sto se tice treninga radim 3 dana pa 1 odmaram.. 2 misicne grupe radim po 3 serije od 10-12 ponavljanja! Jel ipak u myfitnesspal-u da stavim da zelim da gubim kg? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 12:04 (DangerousB).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Moras stavit da zelis smrsat jos si pocetnik gubit ces kile dobit misice...povecaj proteine,rucno podesi cilj npr. Stavi 2000 kalorija 160gr proteina ostalo raspodili na masti i ugljikohidrate ja nebi masti preko 60gr.

Imas stranicu dvi nazat moje slike kako sam izgleda i sta sam napravio,mislim da ti zelis isto to.

kardio na kraju treninga ili kad ti pse u danu,ali ne prije tezinakog treninga.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Baš danas slušam podcast Zubčića. Kaže da je najbitnije da čovjek razvije mišiće i vježba u godinama najvećeg razvoja, ajmo reći od 18-25. Onda kasnije ako prestane s vježbanjem, relativno lako vrati mišiće ako prestane s vježbanjem. Što kažete na to? Znam da je on samo skijaš i nije neki bilder, ali je ipak profesionalac okružen trenerima pa valjda ima nekog smisla.

Ja sam mislio da nema neke razlike u kojoj dobi se pumpa nego da mišićna memorija radi svoje bez obzira na dob.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice