Upgrade računala (ne mogu se odlucit sta da kupim)

poruka: 2
|
čitano: 1.226
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Upgrade računala (ne mogu se odlucit sta da kupim)

Ovako stoje stvari. Imam core 2 quad q9300 i gt640 1gb ddr3 koji bottleneck-a procesor za jedno cca 40%. Htio sam kupiti novu graficku gtx 1050 2gb. Ali problem je u tome sto mi je napajanje neko MS-ovo sranjee od 400w a graficka uzima 75w a procesor 95w, ali ima jos problema. Ovaj stock hladnjak od intela hladi mi procesor za kurac dok mi je procesor u windowsu bez da ista radim odem u cpuid hw one prve 2 jezgre koje mi prikaze budu oko 57stupnjeva doljne 2 odo 47 ili 48 a dok igram fortnite ili nesto slicnu bude katastrofa skoro do 70stupnjeva dodje sto ni nije bas malo jer mom frendu dok igra fortnite bude temp oko 55 dok je meni i u windowsu vise. E sad posto nije bas da se mogu razbacivat parama treba treba mi vasa pomoc. Dali da kupim graficku i napajanje ili da kupim graficku i hladnjak posto i onako graficka ne treba dodatno napajanje ali se bojim da ovo moje govno od MS-a nebi crklo zato jer je i onako staro vec 2 godine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 19:21 (BRKO1KROZ0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upgrade računala (ne mogu se odlucit sta da ku

sve ovisi koliko novca za nadogradnju imaš. za oko 100 kn možeš nabaviti hladnjak za cpu koji će definitivno bolje hladiti nego stock intel hladnjak. neko bolje napajanje svakako dobro dođe

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice