Slaganje računala - pomoć

poruka: 11
|
čitano: 1.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Slaganje računala - pomoć
Klincu sam počeo slagati računalo od ponešto starijih i dijela novih komponenti, ali sam zapeo pa trebam pomoć.
Stavljena je za sad matična (Asus P5Q delux, s775) na mjesto, napajanje (novo), cpu (modani xeon x5450), hladnjak za cpu, memorija (4x2gb, rabljeno), grafička (Radeon R5 230, novo). Spojeno napajanje na matičnu i napajanje za cpu.
Spojeno sve sa kućišta na matičnu (gumb za paljenje, reset, usb...) i spojen mali zvučnik na matičnu...sve prema uputama matične.

Htio sam nakon toga bootati comp u bios, ali ne vidim na monitoru da se računalo boota.
Power buton normalno svjetli kao da računalo radi. Ventilator od kućišta i cpua isto rade. Normalno svjetle i rade power i reset koji su na matičnoj.
Kod paljenja se ne čuje nikakvo beep upozorenje, a ne vidim niti da se pale lampice na tipkovnici.
Nisam dosta dugo slagao računala pa sam možda nešto previdio ili imam problema sa nekom komponentom pa je svaka pomoć dobro došla.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slaganje računala - pomoć

Možda koja RAM pločica nije ispravna, ja bih krenuo eliminacijom jedne po jedne pločice i zamjenom njihovih mjesta po slotovima. (Nakon svakog pokušaja bih pokrenuo PC.) Također, još bih malo ispuhao slotove.

Pojavi li se išta na ekrnau nakon paljenja?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
Ekran je "mrtav".
Na drugom forumu su me uputili na mogući problem sa mikrokodovima za xeon procesor koje nisam ubacio u bios. Isprobat ću obije varijante i nadam se da je nešto od toga jer mi je to najlakše riješiti.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slaganje računala - pomoć

kad je već tema tu, da postavim i ja pitanje

 

nećak me zamolio da mu testiram neku b75 ploču i pentium g2020 koji je dobio unutra, te grafu hd7770, prije nego se baci u trošak kupovine ddr3 rama

doma imam rezervno napajanje i monitor, samo bi iz svojeg kompa ubacio pločicu rama i spojio to sve na ssd s već instaliranim win10 iz dječjeg kompa

 

e sad pitanje, u dječjem kompu je pentium g4560 sa h110 pločom - hoće li win10 prepoznati 'novu' konfiguraciju i prilagoditi se dok istestiram to sve skupa, a kad ga vratim u dječji komp vratiti postavke na staro ili ću napraviti neki pičvajz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slaganje računala - pomoć

"Prilagodit" će se win10 na nove drivere.

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
Texpi kaže...

"Prilagodit" će se win10 na nove drivere.

 ma dobro to, ali hoće li se po vraćanju ssd-a u h110 vratiti na staro, da se ne bi nešto sjebalo i da moram klincima ponovo sve instalirati

ne usudim se to raditi sa svojim ssd-om jer ima nevidiju, pa da se ne pojebu driveri s onima od hd7770, a klinci su zasad na integriranoj pa mislim da je s njihovim windozama to manji problem

 

nisam nikad to isprobavao, uvijek bi na novo instalirao windoze kad bi stavljao novu konfiguraciju prijateljima i kolegama

13 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
picajzla0707 kaže...

 ma dobro to

Nemas problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...

 ma dobro to

Nemas problema.

zahvaljujem kolega

mislim da sam samo ove godine složio i upogonio preko 10-15 konfiguracija, uglavnom složenaca od novih i starih dijelova jer ljudi nemaju love baš za sve novo i opet se nađem u situaciji da mi je ovako nešto nepoznati teren

sva sreća da postoji bug forum i kolege spremni na pomoć 

15 godina
offline
Slaganje računala - pomoć

Bios sa mikrokodovima je riješio problem.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
picajzla0707 kaže...
sva sreća da postoji bug forum i kolege spremni na pomoć 

Ma ja sam nadograđivao svoje računalo brdo puta komplet i nikada nisam brisao OS,

on odradi svoje, par puta ga restartat treba da se sabere i to je to.

To je krenulo sa Win 7, dok je npr. XP u moje doba bio koma kaj se toga tiče, tamo je bilo sranja

ako si samo RAM npr. nadogradio ili grafičku karticu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - pomoć
Valentin17 kaže...

Ma ja sam nadograđivao svoje računalo brdo puta komplet i nikada nisam brisao OS,

on odradi svoje, par puta ga restartat treba da se sabere i to je to.

To je krenulo sa Win 7, dok je npr. XP u moje doba bio koma kaj se toga tiče, tamo je bilo sranja

ako si samo RAM npr. nadogradio ili grafičku karticu.

 a jbga, ja sam dosad govorio svima kojima bi radio da je najbolje staviti nove windoze, najprije radi sebe jer nikom nisam naplatio slaganje i nadogradnju računala, pa jednostavno nisam htio da naknadno nešto moram podešavati ili se zajebavati i da mi iza leđa govore kako sam im nešto sjebao i kako su trebali platiti profesionalcu, a imaš hrpu ljudi koji su jednostavno takvi - misle da je to sve čas posla i da moraš sve znati

 

baš ću danas kad dođem s posla to sve složiti na stolu, van kućišta i isprobati kako fercera

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice