Sklapanje PC konfiguracija - od 700 do 1000 EUR izdvojena tema

poruka: 15.923
|
čitano: 2.850.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Shipping: May not ship to Croatia, Republic of

 
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Texpi kaže...

Shipping: May not ship to Croatia, Republic of

kako sam jadan ispo nisam cito a spamam, joj damn

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
FakeDeath kaže...

1. memoriju uzmi bolju, ovu Kingston DDR3 HyperX Fury,1866MHz, 8GB(2x4GB)Black

2. hladnjak ti ne treba ništ jace od ovoga Hladnjak Prolimatech Basic 65, 120mm

3. mislim da ti je sada dosta 1 ssd, ja bi npr rađe uzo jedan bolji ovo Intel® SSD 530 Series 120GB ili ako bas hoces veci onda uzmi kvalitetniji SANDISK X110 256GB

Mala je slika,ugl poslusa sam te za ram,hladnjak i ssd intel 530 series 120gb...hvala ti

jeli ovo u redu sad? jeli ovo u redu sad?
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 23:34 (krokodil).
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Čisto informativno me zanima mišljenje o ovoj konfiguraciji. Meni je vrlo privlačna, ali jedino me "brine" kvaliteta matične, napajanja, HDD-a i hlađenje procesora jer koliko vidim kažu da se taj procesor dosta grije. I još kada bi tu bio i kakav SSD....

...ali dobro je.

 

Uglavnom, što mislite? Dakle, samo informativno me zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Izzy kaže...

Čisto informativno me zanima mišljenje o ovoj konfiguraciji. Meni je vrlo privlačna, ali jedino me "brine" kvaliteta matične, napajanja, HDD-a i hlađenje procesora jer koliko vidim kažu da se taj procesor dosta grije. I još kada bi tu bio i kakav SSD....

...ali dobro je.

 

Uglavnom, što mislite? Dakle, samo informativno me zanima.

Gotova konfiguracija. Kratko i jasno - može se složiti bolje za tu lovu.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Izzy kaže...
Uglavnom, što mislite? Dakle, samo informativno me zanima.

Ima tu više toga upitne kvalitete, uglavnom, to se može složiti bolje, kvalitetnije, jače i u boljem dućanu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Kao sto je vec spominjano njihove gotove gaming konfiguracije su za zaobici jer su lose slozene.

 

- FX 8350 - nedostatak aftermarket hladnjaka - buka, pregrijavanje.

- ocajna maticna koja bi najvjerojatnije i skviknula kroz neki kraci period zbog nedostatka kvalitetnih kondica, fazne regulacije, heatsinka ... oprema, layout, i ostalo su nazalost takodjer zaostali.

- pitanje koji rami, koliko je jamstva - male su razlike u cijeni, a tako nesto je bitno za znati.

- 600W napajanje - sad ti pogodjaj jer to kvalitetno ili nije s obzirom da im je tesko napisati o kojem se radi.

- R9 280X - opet upitno o kojem se modelu radi - veoma bitno kod tog cipa.

- upitan model hdd-a i njegova brzina.

 

Sve u svemu izrazi zelje, datum kupnje i budjet pa ce ti se predloziti nesto kak spada. Recimo pogledaj ovu gotovu opciju pa uz malo googlanja o komponentama mozes shvatiti da osim sto je jeftinija je i puno kvalitetnija.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 15:28 (zober).
13 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozdrav!

 

Ne pratim razvoj hardvera već neko vrijeme, a trebao bih kompletnu konfiguraciju (s periferijom) za igranje do cca. 5000 bez ili 6000 kn s monitorom (uz standardni +/-). Preferiram Intel, ali nije bitno ako je AMD trentačni best-buy u ovom cjenovnom rangu. Idealno bi bilo da ima Blu-ray writer, bar 8 GB RAM-a, da je kućište što manje/kompaktnije/prenosivije, da se u kućište može ubaciti barem jedan 2.5'' SSD (imam jednog od prije) i da se sve skupa ne pretvara u pećnicu pri igranju. I, da - ne bi bilo loše da je monitor ujedno i tv (vidim da postoje neki Samsung i LG modeli za 1000+ kn, ali pojma nemam ide li taj tv tuner nauštrb kvalitete prikaza monitora ili to nema veze).

Ukoliko postoji komponenta koja za malo više love nudi osjetno bolje performanse, može i to (npr. 30% brža, novija ili štedljivija grafika za samo xxx kn više i slično). Znači, sve skupa nekakav best-buy, ako je takvo što moguće za cijenu koju bih platio.

 

To bih nabavio u periodu od sljedećih mjesec dana, tako da ne zamjerite ako ne kupim odmah pa možebitno ponovim pitanje za par tjedana zbog apdejtova. :-) 

 

Usput, što mislite o konfama koje automatski sastavi servis Assemblio, drži li to vodu (does it hold water? :-)? Može i na P.M.

 

Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Svaka čast na brzini! :-) 

 

Blu-ray... Ne pitaj. Imam neke backupe na BD-R diskovima koje vučem godinama, a i nešto neiskorištenih medija, pa... Ovako mi je komfornije dok tu arhivu napokon ne bacim na nešto drugo.

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Izzy kaže...

Čisto informativno me zanima mišljenje o ovoj konfiguraciji. Meni je vrlo privlačna, ali jedino me "brine" kvaliteta matične, napajanja, HDD-a i hlađenje procesora jer koliko vidim kažu da se taj procesor dosta grije. I još kada bi tu bio i kakav SSD....

...ali dobro je.

 

Uglavnom, što mislite? Dakle, samo informativno me zanima.

ili se razvuci na ovako nešto

 

FuturaIT računalo X8 8320, 6Gb, 1Tb HDD, R9 290 4Gb, 650W - 6999kn

 

po meni više nego odlična konfa za tu lovu

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 19:52 (FakeDeath).
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

pozz,evo frend doso iz njemacke i sad kad je pun ko brod 'oce kupit komp, slago je nest sam i oce komp do jedno 5500 (+/-250 kn) - gaming je u pitanju :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 20:45 (7torres).
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozdrav ljudi, 

 

gledam ovu zadnju konfiguraciju i na prošloj stranici od zobera.

To je neki rang koji gađam.

 

Odgađam dugo kupovinu stolnog računala, ali više mi je puna kapa.

 

Računalo bi koristio uglavnom za zajebanciju, volio bih da moze pokrenuti novije naslove.

Elder scrolls tipa recimo. Ostale aktivnosti uglavnom multimedija, editiranje videa, nešto slabije slika.

Ne bih volio da bude prebučan i da se zagrijava prejako.

 

Trebale bi mi sve komponente; oko 5k za kućište te cca 1,5k za monitor,tipkovnicu i miš

ako bi u dodatnih 500 kuna dobio nešto bitno mogu pristati i na to.

 

Ne planiram ga mijenjati uskoro pa tražim dugotrajnije rješenje.

Već sam naviknut neigrati dosta naslova jer ih ne mogu pokrenuti :) 

 

Ako imate kakve prijedloge bio bih vam zahvalan da se riješim muka.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
7torres kaže...

pozz,evo frend doso iz njemacke i sad kad je pun ko brod 'oce kupit komp, slago je nest sam i oce komp do jedno 5500 (+/-250 kn) - gaming je u pitanju :)

a ja brijem da ti spamas :D

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
FakeDeath kaže...
a ja brijem da ti spamas :D

I ja isto, jel brije još netko možda? {#}

12 godina
offline
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

inace tu sam doso samo spamat {#}

EDIT : ima jos poslje poruka ali mislim da su nepotrebne

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 21:59 (7torres).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Ajde sacekaj onda neka netko složi ti :) ja sam umoran :D

 

p.s. brijem da ti piše u porukama 9:51 {#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 22:05 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
FakeDeath kaže...

p.s. brijem da ti piše u porukama 9:51 {#}

To je neka je... buštela kad ima takvo radno vrijeme. {#}

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

ma bio u njemačkoj na baušteli...iako mi ni jasno sa 17god bauštela :S

 

ja samo pišem što primječujem, a vidim da je dobio poruku 1h poslje nego je postao da mu frend treba komp :) pa eto...ono samo primjecujem :)

 

ali ajde, slozimu nesto ;)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn
vidim u najviše vaših preporuka da za grafu preporučujete r9 280 ili r9 290 šta je ati u zadnje vrijeme toliko prešišao nvidiu

P.S zadnju ati karticu sam imao cini mi se 5750 sa 1GB rama i uvijek sam muku mučio s driverima koje sam skidao s neta poslije sam kupio nvidiu i stvarno sam zadovoljan sa njihovim backup sustavom samo azuriram novi softwre sa vremena na vrijeme jedino mi ždere mjesto na SSD-u koji je mali pa stalno vodim borbu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ZujoVg kaže...
vidim u najviše vaših preporuka da za grafu preporučujete r9 280 ili r9 290 šta je ati u zadnje vrijeme toliko prešišao nvidiu

P.S zadnju ati karticu sam imao cini mi se 5750 sa 1GB rama i uvijek sam muku mučio s driverima koje sam skidao s neta poslije sam kupio nvidiu i stvarno sam zadovoljan sa njihovim backup sustavom samo azuriram novi softwre sa vremena na vrijeme jedino mi ždere mjesto na SSD-u koji je mali pa stalno vodim borbu

 

ATI je sada trenutno "best bang for the buck" odnosno best buy. TomsHardware preporučuje ati karticu u svakom segmentu

9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozdrav ekipa! Trebao bih pomoć u sastavljanju konfe. Trebala bi mi konfa bez periferije koja će se koristit primarno za gaming i web development. Budget mi je gornja granica ove teme 7000 no da se rastegnut još 500-tinjak kn. Thnx unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Oreli kaže...

Pozdrav ekipa!

Način plaćanja, rezolucija monitora, odakle si?

Što ti je bitnije od te dvije namjene koje si naveo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 7:24 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Platio bi gotovinom, rezolucija monitora je 1920 x 1080, više bi naginjalo na gaming.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice