Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.824.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav trebam malu pomoć,

 

Radim upgrade na jednoj konfi uglavnom mislim ić na ryzen 7 2700x sve drugo je neodluceno te trebam preporuku za sljedeće stvari:

 

8 gb RAMA (DDR4)

SSD 240gb

Napajanje koje bi bilo dovoljno za sve to

i naravno matična

 

od starijih stvari cilj mi je iskoristit grafu (sa njom bih kasnije isao na upgrade) u pitanju je Sapphire AMD R7 260X 1GB GDDR5, te prespojit stari HDD

 

Cilj naravno sto manje novaca pljunut :D

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gamelord kaže...

Pozdrav trebam malu pomoć,

 

Radim upgrade na jednoj konfi uglavnom mislim ić na ryzen 7 2700x sve drugo je neodluceno te trebam preporuku za sljedeće stvari:

 

8 gb RAMA (DDR4)

SSD 240gb

Napajanje koje bi bilo dovoljno za sve to

i naravno matična

 

od starijih stvari cilj mi je iskoristit grafu (sa njom bih kasnije isao na upgrade) u pitanju je Sapphire AMD R7 260X 1GB GDDR5, te prespojit stari HDD

 

Cilj naravno sto manje novaca pljunut :D

 A zasto bas na 2700x ?!?!? Jednostavno, bilo je to jace od mene da pitam zasto.

Mozda bolje nesto jos jeftinije sa vise memorije. 8 giga je neki minimum za 4/8 ryzene, a ne 8/16.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 2:38 (SamoPitam3).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bilo bi dobro da navedes maticnu , koja ce biti u sistemu.Ssd uzmi Crucial , ram ti ne preporucivao dok ne navedes maticnu ali vecina ovdje preporucuje Aegis.Za ovo ti ne treba neko extra napajanje bitno de je 80+ a posto bi ubacivao kasnije jacu grafu uzmi corsair 650w da ne bude kasnije problema.Moj savjet ukoliko ne rendas i ne vrtis nikakve virtualke uzmi 2600 za prvu ruku kasnije 3700/4700 to ce ti biti odlican upgrade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo da dam jos malo informacija, maticnu ne znam koju da uzmem to i je najveći problem... A PC bih uglavnom koristio za gameanje, video editing ( Sony Vegas ), Photoshop i rad u Blenderu. Voljan sam dat koju paru vise za cpu ako je to potrebno

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gamelord kaže...

Evo da dam jos malo informacija, maticnu ne znam koju da uzmem to i je najveći problem... A PC bih uglavnom koristio za gameanje, video editing ( Sony Vegas ), Photoshop i rad u Blenderu. Voljan sam dat koju paru vise za cpu ako je to potrebno

 Ako je gejmanje u opticaju ja bi išao na kompromis zvan r5 3600, osjetno je bolji u igrama od 2700x. Doduše ima dvije jezgre manje ali su zato jače pa je u multiju negdje kao 2700.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...
Gamelord kaže...

Evo da dam jos malo informacija, maticnu ne znam koju da uzmem to i je najveći problem... A PC bih uglavnom koristio za gameanje, video editing ( Sony Vegas ), Photoshop i rad u Blenderu. Voljan sam dat koju paru vise za cpu ako je to potrebno

 Ako je gejmanje u opticaju ja bi išao na kompromis zvan r5 3600, osjetno je bolji u igrama od 2700x. Doduše ima dvije jezgre manje ali su zato jače pa je u multiju negdje kao 2700.

 Onda je bolje ic na R5 1600 AF, da uopce stane 16gb rama, neki dobar ssd i napajanje...

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Znači ovako bi onda na kraju uzeo ali imam par nedoumica . 

Matična :Gigabyte GA-H61M-S2PV R2.0 

Ram : Kingston 8 gb  

Procesor : i5 2500 ili i5 3570 

Grafička : RX560  ili GTX 960 

Napajanje :Corsair CX500

HDD : WD 500 gb

SSD: Kingston A400 120gb

Šta je najbolje od ovog uzet ? Može biti i nešto drugo ali mi je jedino bitno da je u OS ili okolica . 

Hvala unaprijed . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rucipe kaže...

Znači ovako bi onda na kraju uzeo ali imam par nedoumica . 

Matična :Gigabyte GA-H61M-S2PV R2.0 

Ram : Kingston 8 gb  

Procesor : i5 2500 ili i5 3570 

Grafička : RX560  ili GTX 960 

Napajanje :Corsair CX500

HDD : WD 500 gb

SSD: Kingston A400 120gb

Šta je najbolje od ovog uzet ? Može biti i nešto drugo ali mi je jedino bitno da je u OS ili okolica . 

Hvala unaprijed . 

 

Cpu uzmi jeftiniji

Ne isplate se po tim cijenama te grafe kad za istu lovu imas npr ovo

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok za cpu ,a napajanje valja ? Malo mi nezgodno preko poste uzimat grafu da me ne zeznu . 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rucipe kaže...

Ok za cpu ,a napajanje valja ? Malo mi nezgodno preko poste uzimat grafu da me ne zeznu . 

 Navodvno se zelena serija CXa pokazala losom... E sad, ovaj je bez garancije i ko zna kolko star

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rucipe kaže...

Ok za cpu ,a napajanje valja ? Malo mi nezgodno preko poste uzimat grafu da me ne zeznu . 

 

Napajanje je onak, nije smece ali nije ni nesto posebno, pogotov jer je vec sigurno i jako staro.

Evo ovdje na forumu covjek prodaje novo SilentiumPC Vero napajanje od 600w za 300kn.

Za grafu si onda jos vidi, u rasponu 550-650kn imas rx570/gtx1060 3gb cak sa jamstvom, 550kn za one gore linkane se jednostavno ne isplati, ne vrijede te love.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 16:19 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Okej potrazit cu onda te grafe pa kad uspijem sve kompletirati vam se javim  . Hvala jos jednom :) 

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ibme74  Jel bi moglo ovo napajanje biti dobro ? 

Ono sto si ti stavio je prodano . Takodjer sta jos od graficki gledat rx 570 i koje jos  ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za 570 bi trebalo biti ok, ali u buducnosti ako ces stavljat jacu grafu bilo bi pozeljno napajanje koje daje 600w na 12v railu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 11:42 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Za 570 bi trebalo biti ok, ali u buducnosti ako ces stavljat jacu grafu bilo bi pozeljno napajanje koje daje 600w na 12v railu.

 Ma mislim da ce sljedeciti puta uzeti sve novo tako da nema straha . 

Uzeo sam za sada onaj i5 2500 od gore i lc-cc-95 . 

Te sam narucio RX570 i ono Antec napajanje od gore pa to treba stici sljedeci tjedan . 

Kad sve sklopim stavljam slike , nadam se da nece biti problema . 

9 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Računaj da ti je 1060 sigurnija što se tiče napajanja (osjetno manje troši), a po performansama su tu negdje.

EDIT: sad shvatih da je prošlo svršeno vrijeme

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 22:21 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rucipe kaže...
MGloc kaže...

Za 570 bi trebalo biti ok, ali u buducnosti ako ces stavljat jacu grafu bilo bi pozeljno napajanje koje daje 600w na 12v railu.

 Ma mislim da ce sljedeciti puta uzeti sve novo tako da nema straha . 

Uzeo sam za sada onaj i5 2500 od gore i lc-cc-95

Te sam narucio RX570 i ono Antec napajanje od gore pa to treba stici sljedeci tjedan . 

Kad sve sklopim stavljam slike , nadam se da nece biti problema . 

 A jel nije taj prodavao stock hladnjak uz i5 2500? Šta će ti aftermarket cooler za non K proc?

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Manja buka, manje temperature. Imam taj cooler na i5 6400, vrijedi svake lipe naspram tog intelovog stock smeca.

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

miki_the_pirat Uzeo sam nju zato sto sam je nasao za okej novac a ima jos godinu garancije  . 

Spiridon Uzeo sam zato što će mali na tome visit cijelo vrijeme a kućište je prilično loše pa da temperature nebi divljale . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A dobro... Na mom i3 2100 je stock, nema buke doduše temp je išla do 69° C...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Je moguće jeftino primjetno nadograditi G4560 na H110M ploči?

 

Poznavajući cijene rabljenih Intela, vjerojatno bi jeftinije prošao da uzmem komplet Ryzen 5 + mbo + mem nego neki I7 6 ili 7 generacije :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...

Je moguće jeftino primjetno nadograditi G4560 na H110M ploči?

 

Poznavajući cijene rabljenih Intela, vjerojatno bi jeftinije prošao da uzmem komplet Ryzen 5 + mbo + mem nego neki I7 6 ili 7 generacije :)

 i7 ćeš teško nać ispod 1500kn a to po mom nije nikako isplativo i stoga to prodaj i idi na r5 3600 + mbo.

 

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Komp složen i leti , vrti fortnite bez ikakvih problema . Hvala svima na savjetima :) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Bok treba mi pomoc imam ovaj pc:
CPU A8-7600 Radeon R7,10 Compute  Cores 4C+6G
GPU AMD Radeon (TM) R7 360 series i jos AMD Radeon (TM) R7 Graphics
8 gb ram
maticna: MSI, model: A68HM-E33 V2 (MS-7721)
Napajanje Real power RP500 ECO 80+500W

Jel Grafička kartica STRIX-RX570-O4G-GAMING dobra nadogradnja? Neki ljudi mi kazu da procesor ne valja ne znam koji mogu uzeti?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Grafa je ok ali cak i da stavis najjaci cpu u taj fm2+ socket nema tu pomoci, prodaj taj pc i kupuj ryzena.

Edit; koja je namjena pc , igre? Koje igre ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 20:22 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Namjena da mogu igrat lol,pubg,apex na boljem fpsu...

Mislio sam zamjenit maticnu ubacit bolji procesor i neku jeftiniju grafu ne znam dal je to moguce?

Budzet mi je nekih 2000-2500kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 20:28 (Mata86).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1 * AMD Ryzen 3 1200 (4C/4T, 3.1/3.4GHz Boost,10MB,65W,AM4) tray + Hladnjak
Sifra: YD1200BBM4KAE - 387,78 Kn

1 * Matična GIGABYTE GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 554,44 Kn

1 * Patriot Viper4, 3000Mhz, 16GB (2x8GB), CL16
Sifra: pat-pv416g300c6k - 665,56 Kn

1 * SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 4G GDDR5 DUAL HDMI / DUAL DP OC W/BP (UEFI) 1284MHz / 1750MHz 256-bit
Sifra: 11266-67-20G - 1.389,00 Kn

 

Ukupno na rate: 2.996,78 Kn
Ukupno s popustom za kes: 2.697,10 Kn

Besplatna dostava

9 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Može se to i bolje ako nije gadljiv prema polovnim komponentama.

4 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nije pc je kupljen u ducanu vec sklopljen...

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Gdje se to moze naruciti?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice