Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.825.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prevelik monitor za profesionalnu upotrebu na QHD rezoluciji zbog niže gustoće piksela ( 92 ppi, https://www.sven.de/dpi/) što rezultira gubitkom oštrine prikaza. Za igranje i offce, čisto OK. Teoretski.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 12:26 (grgaRi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Duma96 kaže...

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi kupnje monitora. Trenutno imam 24'' AOC 24V2Q i njega bih stavio kao 2. monitor. Zanima me nešto u cjenovnom rangu do 1600-1700kn. Ima li tko iskustva s 31.5'' AOC Q3279VWFD8 ili možda prijedlog za neke alternative (pretpostavljam da bi najbolje bilo  27'' 1440p), potreban mi je monitor za rad u programima Inventor, ansys, autocad, SolidWorks i tu i tamo neku igricu. Imam R5 2600+ Rx580. Hvala unaprijed!

 

 

Hajder kaže...

Mene isto zanima  AOC Q3279VWFD8 nekako zvuči predobro, u čemu je caka?

 

Kupio sam taj AOC prije godinu i pol iz mall.hr-a na akciji (1417kn) i moram reči da sam sve u svemu vrlo zadovoljan. Možda je stvar u tome što sam njime zamijenio jedan prastari Samsung koji mi se sad sekundarni, al prema reviewu Hardware unboxeda i dojmu do sad cijena je vrlo primjerena bila. Ne radim ništa što bi zahtijevalo visoku razinu točnosti boja pa tu ne bih znao reči kakav je. Meni služi prvenstveno za Solidworks, AutoCAD, Catiu i još neke CAM programe, lagani gaming (s obzirom na grafu), filmove, serije, surfanje itd. Za to je sasvim solidan i ak se nađe na akciji preporučam.

 

Sjedim udaljen nekih 60-70cm od zaslona i na toj udaljenosti se ne primijeti nikakva zrnatost rezolucije na toj veličini. Nisam primijetio nikakvu potrebnu korekciju boja nakon kupnje i generalno od postavaka nisam ništa morao mijenjati. 

 

Boljke su mu samo:

- build quality - plastično kučište je slabije kvalitete izrade, ima tu i tamo oštrijih rubova (srhova ostalih nakon injekcijskog prešanja u kalupima), prijelazi između sklopljenih dijelova kučišta nisu baš sjajni, vide se zračnosti koje se na skupljim monitorima ziher ne bi tolerirale

- stalak i podešavanje - osim nagiba zaslona nemaš nikakvih drugim mogućnosti podešavanja (visine, kuta, itd.); krutost samog stalka nije baš najbolja, njihanje je izraženije ako se baš potrudim zatresti stol no ne traje dugo i prigušuje se relativno brzo..

                 - pritezni vijak kojim se donji dio stalka pričvršćuje na nosač malo viri i nakon kaj se pritegne, pa može grebati po stolu ako se pomiče

 

Osim toga, sasvim solidan monitor za cijenu.

Apoc
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nadograđivao bih komp sa jedno 3000kn, promijenio bih matičnu, procesor, stavio 16 gb ram i hdd od terabajta. Dakle ostaje jedno 2500kn za mb, ram i proc. Zanima me koja bi najbolja kombinacija komponenti bila za tu lovu, s tim da imam gtx 1070 i 1080 monitor? 

Life is a lemon.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
fallout3fan kaže...

Pozdrav, nadograđivao bih komp sa jedno 3000kn, promijenio bih matičnu, procesor, stavio 16 gb ram i hdd od terabajta. Dakle ostaje jedno 2500kn za mb, ram i proc. Zanima me koja bi najbolja kombinacija komponenti bila za tu lovu, s tim da imam gtx 1070 i 1080 monitor? 

 gledaj i5 1440f, 16gb ddr4 rama i neku b460 ploču

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Apocalypso722 kaže...
Duma96 kaže...

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi kupnje monitora. Trenutno imam 24'' AOC 24V2Q i njega bih stavio kao 2. monitor. Zanima me nešto u cjenovnom rangu do 1600-1700kn. Ima li tko iskustva s 31.5'' AOC Q3279VWFD8 ili možda prijedlog za neke alternative (pretpostavljam da bi najbolje bilo  27'' 1440p), potreban mi je monitor za rad u programima Inventor, ansys, autocad, SolidWorks i tu i tamo neku igricu. Imam R5 2600+ Rx580. Hvala unaprijed!

 

 

Hajder kaže...

Mene isto zanima  AOC Q3279VWFD8 nekako zvuči predobro, u čemu je caka?

 

Kupio sam taj AOC prije godinu i pol iz mall.hr-a na akciji (1417kn) i moram reči da sam sve u svemu vrlo zadovoljan. Možda je stvar u tome što sam njime zamijenio jedan prastari Samsung koji mi se sad sekundarni, al prema reviewu Hardware unboxeda i dojmu do sad cijena je vrlo primjerena bila. Ne radim ništa što bi zahtijevalo visoku razinu točnosti boja pa tu ne bih znao reči kakav je. Meni služi prvenstveno za Solidworks, AutoCAD, Catiu i još neke CAM programe, lagani gaming (s obzirom na grafu), filmove, serije, surfanje itd. Za to je sasvim solidan i ak se nađe na akciji preporučam.

 

Sjedim udaljen nekih 60-70cm od zaslona i na toj udaljenosti se ne primijeti nikakva zrnatost rezolucije na toj veličini. Nisam primijetio nikakvu potrebnu korekciju boja nakon kupnje i generalno od postavaka nisam ništa morao mijenjati. 

 

Boljke su mu samo:

- build quality - plastično kučište je slabije kvalitete izrade, ima tu i tamo oštrijih rubova (srhova ostalih nakon injekcijskog prešanja u kalupima), prijelazi između sklopljenih dijelova kučišta nisu baš sjajni, vide se zračnosti koje se na skupljim monitorima ziher ne bi tolerirale

- stalak i podešavanje - osim nagiba zaslona nemaš nikakvih drugim mogućnosti podešavanja (visine, kuta, itd.); krutost samog stalka nije baš najbolja, njihanje je izraženije ako se baš potrudim zatresti stol no ne traje dugo i prigušuje se relativno brzo..

                 - pritezni vijak kojim se donji dio stalka pričvršćuje na nosač malo viri i nakon kaj se pritegne, pa može grebati po stolu ako se pomiče

 

Osim toga, sasvim solidan monitor za cijenu.

 Za cijenu monitora ne da je dobar vec je debelo odlican monitor, ja sam na kraju kupio dva i preporucio bih svima koji ne pate od savrsenstva.

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz

Želio bih si nadograditi PC (novu grafičku i procesor) pa vas molim pomoć.

Plan mi je potrošiti oko 4.000 kn.

Trenutno imam:

Intel i3 8100 - matična ima Socket 1151

GTX 1050 Ti

16 GB RAM

PC mi je star oko 2 i pol godine.

 

Ne razumijem se u hardverski dio tako da Vas molim pomoć oko toga.

Dakle, koja bi bila dobra nadogradnja grafičke i procesora za skupa cca 4000 kn, prvenstveno za gaming, a da je kompatibilno sa navedenom matičnom pločom?

Molim vas da predložite neku kombinaciju koje ima za kupiti u trgovinama u RH jer prijedloge koje vidim na netu ugl. kod nas nema za kupiti.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 14:34 (Kreso92).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

grafe sad nemoj ni gledat uopce...kupi mozda neki i5 ili i7 i ostavi lovu za grafu sastrane...cijene grafa du u banani sada

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mariolla79 kaže...

grafe sad nemoj ni gledat uopce...kupi mozda neki i5 ili i7 i ostavi lovu za grafu sastrane...cijene grafa du u banani sada

 

Hvala puno na savjetu. 

Da, citajuci po forumu vidim da graficke sada nisu opcija. 

Ima li smisla sada nadograditi procesor ili bi to pored 1050 ti bilo besmisleno za gaming (preveliki bottleneck?)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 10:01 (Kreso92).
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Posalao sam ti poruku pa se javi ako te zanima zamjena uz nadoplatu za Ryzen komp s garancijom i duplo jačom grafom za normalne novce.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav ekipa trebam savjet sto da kupim u vezi maticne rama i procesora za oko 2000 kuna najvise bi komp koristio za gaming

 

trenutni komp 

intel pentium g3258

ASUS H81M-K 

4gb ddr3 ram 

fsp hyper s 500w

500gb hard

rx570 4gb

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

- Intel Core i3-10100F, 3.6GHz 4C/8T

- CPU COOLER Arctic Cooling Freezer 7X

- Gigabyte H410M-S2H

- DDR4 16GB (1x16) Samsung 2666MHz Bulk

 

otplata:2.206,65 KN

cash:1.985,99 KN

 

AMD varijanta u drugoj trgovini:

 

- AMD Ryzen 5 1600 AF, 6C/12T 3,2GHz/3,6GHz

- Gigabyte GA-A320M-H

- MEM DDR4 16GB 3200MHz JetRam

 

otplata: 2.232,89 Kn

cash: 2.009,60 Kn

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GenloX kaže...

pozdrav ekipa trebam savjet sto da kupim u vezi maticne rama i procesora za oko 2000 kuna najvise bi komp koristio za gaming

 

trenutni komp 

intel pentium g3258

ASUS H81M-K 

4gb ddr3 ram 

fsp hyper s 500w

500gb hard

rx570 4gb

 

 

 

1 * Intel Core i5 10400F 2.9/4.3GHz,6C/12T,LGA1200 BX8070110400F
Šifra: int-cml-i5-10400f
1 * Gigabyte H410M S2, s.1200 GAH41MS2H-00-G
Šifra: gig-ga-h410m-s2h
2 * LEXAR DDR4 8GB 2666MHz UDIMM
Šifra: LD4AU008G-R2666GSST

--------------------------------------------------------------

Sveukupno s popustom: 2.239,61 Kn

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ekipa. Molio bih pomoc oko nadogranje kompa, komponente navedene pod Moj PC. Budget cca 2000 +- stotka ne igra ulogu. Trenutno bih zamijenio samo proc. Pa me zanima dal je za tu cijenu bolje ici na neki i7 ili mozda ryzen s tim da onda u budget moram ugurati neku maticnu. Koristi se uglavnom za gaming, Assetto Corsa Competizione, iRacing i slicno. Acc izgleda pati za vise jezgri :) eto, bacite neke prijedloge da vidimo sta se da poboljsati. Hvala!

Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot. I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

 

 a) * Intel Core i5-10400F

   * ASUS Prime B460M-A

    ( 1899,10 kn na nabavi + dostave )

 

 b) *CPU AMD Ryzen 5 3600 BOX

   * Gigabyte B450M-S2H V2*CPU AMD Ryzen 5 3600 BOX

    ( 2,185,00 kn na nabavi.com + dostave )

 

koliko sam pronjuškao asseto corsa se bolje slaže sa ovim i5, nego s ryzenom, pa malo još istražite ..., a na njušlalu i nema neke pametne i7 opcije za nadogradnju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 21:49 (grgaRi).
6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima. Treba mi nova grafička. Da je bolja od trenutne i da mogu bez problema spojiti 2 monitora. S trenutnom imam problema (ili s monitorima imam problema) iz razloga što nema 2 jednaka porta. Ima 3 različita pa mi se nešto monitori kolju.

 

Mogao bih mijenjati monitore, ali mislim da je ova grafička malo zastarjela i da je vrijeme da se ona zamjeni. Moj PC na profilu.

 

Hvala

 

Napomena: napajanje mislim da je preslabo za jaču grafičku tako da vjerojatno trebam i to.

 

EDIT: Srednji rang cijena. 2000? 2500? Samo da za 100-200 kuna ne kupim puno lošiju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 20:31 (Pero123321).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na žalost danas se ne možeš nešto jako zeznut. Jedina opcija ti je uzeti gtx1650 super, na nabavi.com 2200 kn. Troši 100 W pa bi ti napajanje trebalo bit ok.

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sam ša će dati tolke pare za karticu koja po performansama ista ko ova koju sad ima. Moje prijedlog ti je nađi rx570,580 rabljenu od 4gb to bi se trebalo naci za ok cijenu, a napajanje od 550w ak nije zadnji no name shit star 10god to drzi bez problema a i te kartice se fino daju undervoltat.

6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok,

molim savjet nadogradnje računala za sina, primarno igranje, Fortnite, Overwatch i sl, iznos cca 4000-5000kn.

Trenutno imamo:

AMD, CPU AMD AM4 Ryzen 5 2400G

G Skill, D4 8GB 3000-16 N GSK
Gigabyte, GA-AB350M-GAMING 3 AM4 B350
MSI RX580 4GB

120 GB SSD Intel

1TB WD HDD

+

Novi monitor

 

Da li uopće mogu što s ovim starim komponentama ili je bolje uzeti novo računalo?

Mislim, njemu igrice rade, Fortnite ima 60fps i više, samo stari monitor neide iznad.

A klinac, kao i svi.....više je bolje....mada je i ovo dobro, ali ajde da pitam rekoh

s obzirom da to više ne pratim pa ne znam prosuditi da li ići u tako nešto ili ne.

Hvala

 

lp

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

trenutno se ne isplati uzimati nova grafa jer ih nema a i ovo malo sto ima sada kosta duplo vise nego je prije nekoliko mjeseci.
mozes mu uzeti neki 144hz monitor i eventualno jaci tipa r5 3600 te još jedan keks ram-a od 8GB

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Trenutno imam sljedeću konfiguraciju:

a8 7600 (ogroman bottleneck)

gainward gtx 1060 6gb

8gb ddr3 1886

FSP hexa+ 400w

ssd 120 hdd 500

 

Razmislja sam o nadogradnji na:

i3 10100f

gigabyte h410m s2h

hyperx fury rgb 8gm ddr4 2666 (u buducnosti dodati 8gb)

 

No ne razumim se u napajanja imam hexa+ 400w (nije pro), da li ce to biti dovoljno za navedenu nadogradnju?

Također što se tiče aftercoolera, trenutno imam lc-cc-95, da li će odgovarati maticnoj/procesoru?

 

Unaprijed hvala na odg.

 

PSU: https://ibb.co/G5x4XbG

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz...znam da nije striktno tema ali je u temi za monitore teško dobiti ikakav odgovor. 

 

Kupujem 144hz monitor za gaming primarno i ovaj je na akciji pa me zanima hoće li biti ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

po meni dobar deal

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
xigedih kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno imam sljedeću konfiguraciju:

a8 7600 (ogroman bottleneck)

gainward gtx 1060 6gb

8gb ddr3 1886

FSP hexa+ 400w

ssd 120 hdd 500

 

Razmislja sam o nadogradnji na:

i3 10100f

gigabyte h410m s2h

hyperx fury rgb 8gm ddr4 2666 (u buducnosti dodati 8gb)

 

No ne razumim se u napajanja imam hexa+ 400w (nije pro), da li ce to biti dovoljno za navedenu nadogradnju?

Također što se tiče aftercoolera, trenutno imam lc-cc-95, da li će odgovarati maticnoj/procesoru?

 

Unaprijed hvala na odg.

 

PSU: https://ibb.co/G5x4XbG

 PSU će ti biti dovoljan, komp će ti trošit cca 270W. Taj hladnjak je kompatibilan sa soc. 1200, tako da ni tu nemaš problema. 

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Jel bi se isplatilo zamjeniti ovaj moj postojeci pc za ovaj dolje uz nadoplatu 1500 kn?

 

Xeon procesor 4 jezgre, 8 threadova

Intel bakreni CPU hladnjak
16GB memorije (4x4GB DDR3 1600MHz)
GTX 960
Deepcool Matrexx 30, NOVO
Corsair CX400 80 plus
SSD disk 120GB
Hard disk Western Digital 500GB

 

Za neki gaming na medium/high postavke?

 

I da li će mi pasati ovaj ssd na postojeci pc koji imam? 

https://www.links.hr/hr/ssd-240-gb-crucial-bx500-ct240bx500ssd1-sata3-2-5-maks-do-540-500-mb-s-051400593

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 11:45 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maxy0 kaže...

 Itko?

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mozes al ti nece radit na punoj brzini, odnosno radit ce na samo pola brzine ili 50% brze od HDD-a jel imas samo sata2 na toj ploci kolko vidim.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
R4zOR229 kaže...

Mozes al ti nece radit na punoj brzini, odnosno radit ce na samo pola brzine ili 50% brze od HDD-a jel imas samo sata2 na toj ploci kolko vidim.

 Jel mi se onda uopce isplati kupovati ssd?

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maxy0 kaže...

 Jel mi se onda uopce isplati kupovati ssd?

ako ti je to prvi ssd u konfi - itekako se isplati, čak i s pola brzine preporodit ćeš se, ponajviše zbog skoro trenutnog odziva običnih stvari poput dizanja browsera, vrlo brzog boota i slično

nije ti toliko bitna krajnja brzina, osim ako se ne baviš nekim poslom gdje je brzi ssd potreban

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maxy0 kaže...
R4zOR229 kaže...

Mozes al ti nece radit na punoj brzini, odnosno radit ce na samo pola brzine ili 50% brze od HDD-a jel imas samo sata2 na toj ploci kolko vidim.

 Jel mi se onda uopce isplati kupovati ssd?

 A otkud da ja znam, to sam vidi. Bio bi cca 50% brzi od 7200rpm hd-a. Eventualno da dodas sata3 kroz PCI-e karticu ali mislim da ti onda nebi mogo botat s tog diska.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maxy0 kaže...
R4zOR229 kaže...

Mozes al ti nece radit na punoj brzini, odnosno radit ce na samo pola brzine ili 50% brze od HDD-a jel imas samo sata2 na toj ploci kolko vidim.

 Jel mi se onda uopce isplati kupovati ssd?

 Da.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice