Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.824.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mikiFrajer kaže...

kolegi je otišla grafička pa se odlučio na upgrade ako budžet dozvoljava. Trenutne komponente računala su:

intel core 4460 3.2GHz

G.skill ripjaws X DDR3 2x8GB

chieftech smart series 600W napajanje.

monitor dell e2416h.

Kučišze bi uzeo novo, ovisno o upgradeu, ali je van budžeta.

ima SSD i HDD.

 

bilo bi poželjno ako možete sastaviti upgrade za 4000 i 5000 kn pa nek se odluči.

Hvala.

 Nema tu nekog pametnog upgrade-a iskreno. 

 

Najbolja opcija bi mu bila da rasproda to sve i slozi si potpuno novu konfu, a ako na ovih 4-5k kuna doda novac koji uspije dobiti prodajom ovih komponenti moci ce si sloziti pristojan setup. 

Ne znam karakteristike monitora ako je neki solidan FHD onda da njega zadrzi. 

 

Ako misli iskljucivo raditi neki upgrade onda najbolje da si samo upikne neku novu graficku i to je to. 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

1 * AMD Ryzen 5 2600X AM4, 3.6GHz, box cpu
Šifra: AMD-0002- - 1.387,78 Kn

1 * Hladnjak LC-Power LC-CC-120, Intel/AMD + AM4
Šifra: lcp-hlad-lc-cc-120 - 200,00 Kn
1 * ASRock Main Board Desktop B450M PRO4-F
Šifra: ASR-0007 - 661,00 Kn
1 * Patriot Viper Steel, 3200Mhz, 16GB (2x8GB), CL16
Šifra: pat-vs416g320k-16g - 654,44 Kn
1 * XFX AMD RX 5600 XT THICC II Pro 6GB D6 3xDP HDMI
Šifra: RX-56XT6DFD6 - 2.566,67 Kn

Sveukupno na rate: 5.469,89 Kn
Sveukupno s popustom za keš: 4.922,90 Kn

Besplatna dostava

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mikiFrajer kaže...

kolegi je otišla grafička pa se odlučio na upgrade ako budžet dozvoljava. Trenutne komponente računala su:

intel core 4460 3.2GHz

G.skill ripjaws X DDR3 2x8GB

chieftech smart series 600W napajanje.

monitor dell e2416h.

Kučišze bi uzeo novo, ovisno o upgradeu, ali je van budžeta.

ima SSD i HDD.

 

bilo bi poželjno ako možete sastaviti upgrade za 4000 i 5000 kn pa nek se odluči.

Hvala.

 Imas polovnih i7 4770K za 800kn, za ostatak uzmes graficku karticu po izboru i miran si jos par godina!

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moja konfa je:


Graphics Card GAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC

Processor AMD 5 3600

Asrock AM4 AB350M

Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR x8 Unbuffered DIMM 288pin

Seagate HDD, 1TB, 7200rpm, SATA 6, 64M

Kingston SSD disk A400 120GB 

Fortron Hyper 500W, 80+ 

 

mislio sam promijeniti ram, tj uzeti bar 16gb i neznam dal da mjenjam matičnu..

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zašto bi mjenjao matičnu ako ti sve radi?
Ram uzmi neki kit 2x8GB DDR4 od barem 3000MHz a ovaj što sada imaš prodaj.

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mikiFrajer kaže...

kolegi je otišla grafička pa se odlučio na upgrade ako budžet dozvoljava. Trenutne komponente računala su:

intel core 4460 3.2GHz

G.skill ripjaws X DDR3 2x8GB

chieftech smart series 600W napajanje.

monitor dell e2416h.

Kučišze bi uzeo novo, ovisno o upgradeu, ali je van budžeta.

ima SSD i HDD.

 

bilo bi poželjno ako možete sastaviti upgrade za 4000 i 5000 kn pa nek se odluči.

Hvala.

 https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-i7-4770k-16gb-ram-scythe-ashura/277083.aspx

covjek ti prodaje 4770k za 650kn, bogovski upgrade!

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nadogradnjom na i7 4xxx odgada nesto sto ce nakraju svejedno morat napravit a to je kupit novi pc.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bag76 kaže...
mikiFrajer kaže...

kolegi je otišla grafička pa se odlučio na upgrade ako budžet dozvoljava. Trenutne komponente računala su:

intel core 4460 3.2GHz

G.skill ripjaws X DDR3 2x8GB

chieftech smart series 600W napajanje.

monitor dell e2416h.

Kučišze bi uzeo novo, ovisno o upgradeu, ali je van budžeta.

ima SSD i HDD.

 

bilo bi poželjno ako možete sastaviti upgrade za 4000 i 5000 kn pa nek se odluči.

Hvala.

 https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-i7-4770k-16gb-ram-scythe-ashura/277083.aspx

covjek ti prodaje 4770k za 650kn, bogovski upgrade!

 Bacanje para na staru na kramu, bolje mu je to sve prodati na ici na novu platformu.

9 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na kraju ćeš i ti morati kupiti novi PC... možda je čovjeku zgodnije dati sad 600-tinjak pa biti miran neko vrijeme i skupljati lovu. Ovo mu je samo opcija pa nek sam procijeni kad i šta. Ja znam da mene moj Haso sasvim lijepo služi, ali nemamo svi iste potrebe.

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako se samo igra i ako mu je za te igre sto igra i ovaj i5 bio dobar onda neka samo upikne drugu graficku i nastavi dok ne bude imao potrebu za necim boljim. Ja bih i tu pokusao upiknut neku polovnu graficku i stediti pare. 

 

Ako hoce nesto bolje onda nema se tu sta razmisljat, prodat ovo sve i praviti novu konfu jer ovi procesori su i danas dobri za dosta stvari ali polako ih vrijeme gazi i to je to. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako lik trazi soluciju za 4000kn onda mu i dajte to a ne 10godina star procesor koji ne vrijedi ni 400kn realno i kojem sat otkucava i tko zna kakve torture je prosao kod bivseg korisnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Te stare i5 vise ne mogu izgurati ni rx570/580/gtx1060 kako spada u modernijim CPU zahtjevnim naslovima tako da kupnja jos jace kartice na tu i5 bi bila najgora solucija

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Nadogradnjom na i7 4xxx odgada nesto sto ce nakraju svejedno morat napravit a to je kupit novi pc.

Nek proda taj i5 makar i za 200kn ovaj i7 dobije za kiflu, na njega bez po frke uzme poprilicno jak gpu, vjerovatno noviji 3600/x je par fpsa brzi no ici davati 2500kn umjesto ovih 450 meni osobno i nema bas prevelikog smisla jer ce mu ovaj upgrade funkcionirati jos poprilicno dugo.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bag76 kaže...
MGloc kaže...

Nadogradnjom na i7 4xxx odgada nesto sto ce nakraju svejedno morat napravit a to je kupit novi pc.

Nek proda taj i5 makar i za 200kn ovaj i7 dobije za kiflu, na njega bez po frke uzme poprilicno jak gpu, vjerovatno noviji 3600/x je par fpsa brzi no ici davati 2500kn umjesto ovih 450 meni osobno i nema bas prevelikog smisla jer ce mu ovaj upgrade funkcionirati jos poprilicno dugo.

 Je par fpsa brzi a moj R5 1600 je na razini 4790K 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja bi volio ne potrosit novac ove godine na komponente , mislim da sam dosta potrosio u zadnje 3 godine na 3 gaming laptopa i trenutni pc no izgleda da ce biti tako kak ti kazes.

Edit: Ako ga moze nabavit ispod 500kn super ako ne ,ne vrijedi vise od toga davat jer ce se sutra naci i7 6700/7700 za 700kn pa nema logike dat za starog haswella 650kn iako su razlike minimalne izmedu 4/8 haswella i i3 10100.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 23:12 (MGloc).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stvar je u doplati za matičnu i ram, koje sa 4770 ne treba, dok za 6700/7700 ili novi rajzen treba. A ionako uskoro izlaze ddr5, novi inteli, nove matične od amda na koje će ići opet 3-4 generacije procesora...
Zato je pametno uzet 4770 za siću, s tim izdržat dvije godine i onda potrošit značajniju lovu na potpuno novu platformu s kojom će bit miran godinama.
Ove priče sa 6700 uz koje mora uzimat sve dodatno ili amd platforma koja je pri kraju vijeka i ide još samo jedna gen procova, to je za nekog tko ionako mijenja često pa mu nije bed sve opet mijenjat za dvije godine.
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
Stvar je u doplati za matičnu i ram, koje sa 4770 ne treba, dok za 6700/7700 ili novi rajzen treba. A ionako uskoro izlaze ddr5, novi inteli, nove matične od amda na koje će ići opet 3-4 generacije procesora...
Zato je pametno uzet 4770 za siću, s tim izdržat dvije godine i onda potrošit značajniju lovu na potpuno novu platformu s kojom će bit miran godinama.
Ove priče sa 6700 uz koje mora uzimat sve dodatno ili amd platforma koja je pri kraju vijeka i ide još samo jedna gen procova, to je za nekog tko ionako mijenja često pa mu nije bed sve opet mijenjat za dvije godine.

 4770 je idalje dobar proc i moze gurati vecinu stvari za nekog prosjecnog korisnika ili gejmera. 

 

Ehhhh sada lik je naveo da ima taj neki budzet od 4-5k kn. Zatso ne uzeti npr jos 1000 kn za ovo sto posjeduje (navodim iznos ne znam kako se krecu cijene), dodati na ovih 5000 i recimo za 6k kn se moze uzeti solidna konfiguracija koja ce sigurno duze trajati od ovog i5 ili eventualno sa nadogradnjom na 4770. 

 

Onda trebamo uzeti u obzir da kako vrijeme prolazi da ce za ovaj trenutni setup moci dobiti samo manje novca i bit ce ga dosta teze prodati kad za slicne novce se mogu kupiti konfiguracije bazirane na ryzen 1200 koji bi trebao biti negdje izjednacen sa ovim i5, a dosta noviji i manje koristen i radi na novijoj platformi. 

 

Druga stvar je da se vecina ljudi ovdje fokusira na procesor a koliko se sjecam lik se prvobitno javio sa porukom da mu je riknula graficka i razmislja o nekoj nadogradnji. Znaci mora dati 500+ kn za 4770 i plus graficka i laako se dodje na racunicu da je najbolje prodat sve ovo i ici na novi setup. 

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Slaba ti je racunica ako vec u startu za skoro iste perfomanse moras pljunuti extra 2500kn za cpu+neka krljava ploca.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stvar je u tome da 4770 još uvijek daje jako dobre perfomanse i minimalno ga košta upgrade. Radi se o tome da za godinu i po izlazi skroz nova platforma jedne i druge firme, da je aktualna gotova, nema upgrade budućnost i ako sad za malo love može osvježiti postojeću konfu, daleko se više isplati veću lovu utrpat kasnije.
Za godinu i po stiže nova amd platforma, koja bi opet mogla podržavat buduće 3-4 serije procesora, zato nije loša opcija sad 4770 i za godinu-dvije sve novo
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Vrijeme je za nadogradnju moje RX 580 4GB. Uzeo bi Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC. Vidim da su im cijene malo pale. Koliko je to sad isplativo uzet, da li se vec okvirno zna koliko ce nove grafičke koštat ( navodno idući mj izlaze u prodaju ). Imam 1440p 155 Hz monitor i streamam na twitchu pa mi dobro dođe NVENC encoder.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ljudi moze pomoc? Trebao bi nekakvu konfiguracija za pc do 2500

PC bi bio namjenjen za internet igrice, youtube, office, multi tasking i slicno (igrice eventualno old school, tipa call of duty 2 znaci nista zahtjevno tek toliko da se nade pokoja random old school igra na pcu)

Vazno bi mi bilo da je pc brz sto se tice multitaskinga. 

Moze i polovne komponente. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 20:05 (Niix).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
iAvenger kaže...

Vrijeme je za nadogradnju moje RX 580 4GB. Uzeo bi Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC. Vidim da su im cijene malo pale. Koliko je to sad isplativo uzet, da li se vec okvirno zna koliko ce nove grafičke koštat ( navodno idući mj izlaze u prodaju ). Imam 1440p 155 Hz monitor i streamam na twitchu pa mi dobro dođe NVENC encoder.

 Strpi se jos malo pa se onda baci u kupnju

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Niix kaže...

Ljudi moze pomoc? Trebao bi nekakvu konfiguracija za pc do 2500

PC bi bio namjenjen za internet igrice, youtube, office, multi tasking i slicno (igrice eventualno old school, tipa call of duty 2 znaci nista zahtjevno tek toliko da se nade pokoja random old school igra na pcu)

Vazno bi mi bilo da je pc brz sto se tice multitaskinga. 

Moze i polovne komponente. 

 Ovdje postavi pitanje:

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-do-3000-kn/170219.aspx

3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav, zanima me nadogranja moga računala. Htio bih dodati grafičku karticu. Na raspolaganju imam 2200 tisuce kuna , pa me zanima koji je nabolji upgrade za te novce. Hvala na pomoci.

CPU: Ryzen 3 3200G
MBO: A320M-HDV R4.0
RAM: DDR4 8GB 3000MHz
PSU: SilentiumPC Elementum E2 550W
SSD 500GB

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 11:47 (IvanLegenda).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

GTX1660/1660 Super i još 8GB RAM-a

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1660 Super ili 5600XT

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 18:12 (ibme74).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
D3lBoy kaže...

1660 Super ili 5600XT

 5600XT

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Odgovarao sam upitu sa prethodne stranice, da odabere jednu od dvije, iako 1660Super se da nac dosta jeftinije.

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala na prijedlozima
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice