Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...

Moram da podijelim sa vama jedno svoje iskustvo za koje uopce nisam ni pomisljao da se moze dogoditi 

 

Uglavnom prije sedmicu mi je riknula graficka koja je pod garancijom, reklamirao sam je ali obzirom da je nabavljena u inozemstvu i da je ova situacija sa Coronom sve usporila citav postupak ce da ide malo sporije i bacim se ja na trazenje nove graficke jer bez desktop PC-a mi je ipak malo tesko na duzi vremenski period. Uglavnom odlucio sam ja upiknut sebi gtx 1070, ako dobijem zamjensku od servisa nju bih onda prodao pa me ova nadogradnja na kraju ne bi toliko puno kostala. 

Medjutim posto sam imao potesku sedmicu kako na poslu tako i privatno moja kupnja se malo oduzila i obzirom da u planu imam kupovinu nekog onako jeftinijeg polovnog racunala (za gaminga u drugom stanu u koji dodjem povremeno) i da u zadnje vrijeme ionako igram samo World of tanks i to povremeno sve sam vise razmisljao da si ipak upiknem neku polovnu grafu sa garncijom tipa 1060 6GB ili RX 580 8GB i kada dobijem povratnu infromaciju vezano za moju (popravljenu ili zamjensku) tu polovnu samo upiknem u to "novo" racunalo. 

 

I sretnem jednog jarana koji inace drzi servis kompjuterske opreme i pozalim mu se da trazim takvu graficku kad kaze on meni da ima neku graficku dobru kod sebe da dodjem da pogledam. Odem i lik ima neku noname GTX 1060 6GB. Reko odlicno takvu sam i imao, tjerala mi je tenkice na mom monitoru na max detaljima, a na tv-u je odradjivala solidan posao uz smanjivanje detalja. 

On mi kaze da slobodno uzmem, isprobam i ako mi bude odgovarala da mu onda donesem novac, posto se znamo daje mi po nabavnoj cijeni od 100 eura. Cijena odlicna, imao tu grafu reko daj da je ubacim i da isprobam. 

 

Obzirom na obaveze to odradim tek nekada kasno navece, spojim monitor ali nikako ne mogu da na monitoru u windowsu stavim rezoluciju vecu od FHD (monitor podrzava 1440p), odem u nvidijin control pannel, tu rucno dignem na 1440p rezoluciju ali slika ne nekako zrncava, nije to to. Skinem zadnje drivere i napravim jos goru situaciju, sada windows ne prepoznaje graficku nikako, vracam neke njene drivere koji su dosli uz nju opet radi ali max na FHD. Pokusam pokrenuti tenkice da vidim kako se tu ponasa oni se samo crashaju. 

Odlucim skinuti GPU-Z da pokusam saznati tacno od kojeg je prooizvodjaca da pogledam ima li kakvih drivera na njihovoj stranici i tu mi GPU-Z izbaci da je FAKE gtx 1060 6GB 

Reko wtf je sada ovo, pokrenem Speccy on mi ocita da GPU ima samo 2GB vRAM-a.

 

Bacim se na google i fakat nadjem da ima serija gtx 1060 6GB koje su fals, fakticki 450s sa preradjenim BIOS-om da se ocitavaju kao 1060. Prepoznatljive po verziji BIOS-a 70 i time da imaju VGA port. Pogledam svoju ima VGA port iako ga nVidia ne podrzava u posljednjih par generacija, pogledam verziju BIOS-a ona je 70 

 

Uglavnom novac nisam dao dok je ne isprobam, znam lika rekao sam mu sve i on je malo iznenadjen, primjetio sam to na njemu tako da ne sumnjam da me je pokusao izlevatiti ali fakat nisam vjerovao da je i ovo moguce 

 

Sada sam malo sumnjicaviji prilikom kupovine koristenog hardware-a, a nasao sam Vegu 64 za odlicnu cijenu 

 

Dobro pazite sta narucujete 

Baš sam jučer gledao to ^^ Pogledaj u 2:30, to si vidio jel'?

15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

 Imas i sive 

15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

 Imas i sive 

Platio sam 153 kn više moje RAMove jer nisam mogao naći te sport ^^ I znam da je razlika nekakvih 5-10-20 FPS što je prilično beznačajno i to me uopće nije briga :D No dobro, ovaj puta stvarno ne želim štedjeti - ovo mi je ravno 10i kompjuter u životu a PRVI puta da ne gledam svaku kunu; cijeli život gledam ali SVAKU kunu za svaku pojedinačnu komponentu u mom kompjuteru - to mi je više dugororočno uzelo danak nego što sam "uštedio" (nisam naučio SEBI dati jedan dobar poklon svakih par godina haha).

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

 Imas i sive 

Platio sam 153 kn više moje RAMove jer nisam mogao naći te sport ^^ I znam da je razlika nekakvih 5-10-20 FPS što je prilično beznačajno i to me uopće nije briga :D No dobro, ovaj puta stvarno ne želim štedjeti - ovo mi je ravno 10i kompjuter u životu a PRVI puta da ne gledam svaku kunu; cijeli život gledam ali SVAKU kunu za svaku pojedinačnu komponentu u mom kompjuteru - to mi je više dugororočno uzelo danak nego što sam "uštedio" (nisam naučio SEBI dati jedan dobar poklon svakih par godina haha).

 Kak nisi pronaso, pa nabava ih je puna i samo cekaju da se kupe, vrte se oko 650-700kn.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

e sad ja samo znam da je to,amd athlon 64 x2,e sad koji ne znam jer to ne piše na procu.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Apocalypso722 kaže...

Ako voliš živjeti opasno, i imaš privremenu zamjena za surfanje/posao/... prodaj grafu, izdrži bez gaminga neko vrijeme, i dodaj to ovim 1500kn. Nađe se i GTX 1080 rabljenih za 2200, 2300.

 Ja sam sebi upiknuo polovnu Vega 56 i prije bih preporucio svima nju nego 1070 Ti ili 1080. Dosta je jeftinija, a sa biosom od Vege 64 i blagim OC u nekim situacijama se moze nositi sa 1080, a sve za dosta manje love. 

HaM kaže...
Dr. Vicko kaže...

Moram da podijelim sa vama jedno svoje iskustvo za koje uopce nisam ni pomisljao da se moze dogoditi 

 

Uglavnom prije sedmicu mi je riknula graficka koja je pod garancijom, reklamirao sam je ali obzirom da je nabavljena u inozemstvu i da je ova situacija sa Coronom sve usporila citav postupak ce da ide malo sporije i bacim se ja na trazenje nove graficke jer bez desktop PC-a mi je ipak malo tesko na duzi vremenski period. Uglavnom odlucio sam ja upiknut sebi gtx 1070, ako dobijem zamjensku od servisa nju bih onda prodao pa me ova nadogradnja na kraju ne bi toliko puno kostala. 

Medjutim posto sam imao potesku sedmicu kako na poslu tako i privatno moja kupnja se malo oduzila i obzirom da u planu imam kupovinu nekog onako jeftinijeg polovnog racunala (za gaminga u drugom stanu u koji dodjem povremeno) i da u zadnje vrijeme ionako igram samo World of tanks i to povremeno sve sam vise razmisljao da si ipak upiknem neku polovnu grafu sa garncijom tipa 1060 6GB ili RX 580 8GB i kada dobijem povratnu infromaciju vezano za moju (popravljenu ili zamjensku) tu polovnu samo upiknem u to "novo" racunalo. 

 

I sretnem jednog jarana koji inace drzi servis kompjuterske opreme i pozalim mu se da trazim takvu graficku kad kaze on meni da ima neku graficku dobru kod sebe da dodjem da pogledam. Odem i lik ima neku noname GTX 1060 6GB. Reko odlicno takvu sam i imao, tjerala mi je tenkice na mom monitoru na max detaljima, a na tv-u je odradjivala solidan posao uz smanjivanje detalja. 

On mi kaze da slobodno uzmem, isprobam i ako mi bude odgovarala da mu onda donesem novac, posto se znamo daje mi po nabavnoj cijeni od 100 eura. Cijena odlicna, imao tu grafu reko daj da je ubacim i da isprobam. 

 

Obzirom na obaveze to odradim tek nekada kasno navece, spojim monitor ali nikako ne mogu da na monitoru u windowsu stavim rezoluciju vecu od FHD (monitor podrzava 1440p), odem u nvidijin control pannel, tu rucno dignem na 1440p rezoluciju ali slika ne nekako zrncava, nije to to. Skinem zadnje drivere i napravim jos goru situaciju, sada windows ne prepoznaje graficku nikako, vracam neke njene drivere koji su dosli uz nju opet radi ali max na FHD. Pokusam pokrenuti tenkice da vidim kako se tu ponasa oni se samo crashaju. 

Odlucim skinuti GPU-Z da pokusam saznati tacno od kojeg je prooizvodjaca da pogledam ima li kakvih drivera na njihovoj stranici i tu mi GPU-Z izbaci da je FAKE gtx 1060 6GB 

Reko wtf je sada ovo, pokrenem Speccy on mi ocita da GPU ima samo 2GB vRAM-a.

 

Bacim se na google i fakat nadjem da ima serija gtx 1060 6GB koje su fals, fakticki 450s sa preradjenim BIOS-om da se ocitavaju kao 1060. Prepoznatljive po verziji BIOS-a 70 i time da imaju VGA port. Pogledam svoju ima VGA port iako ga nVidia ne podrzava u posljednjih par generacija, pogledam verziju BIOS-a ona je 70 

 

Uglavnom novac nisam dao dok je ne isprobam, znam lika rekao sam mu sve i on je malo iznenadjen, primjetio sam to na njemu tako da ne sumnjam da me je pokusao izlevatiti ali fakat nisam vjerovao da je i ovo moguce 

 

Sada sam malo sumnjicaviji prilikom kupovine koristenog hardware-a, a nasao sam Vegu 64 za odlicnu cijenu 

 

Dobro pazite sta narucujete 

Baš sam jučer gledao to ^^ Pogledaj u 2:30, to si vidio jel'?

 To je to, mislim cak da je i kod mene bila ista ova kao i kod njih 1060 6GB. 

Bas danas prije nego sam je vratio sam je slikao da imam onako za uspomene jer nisam ni pomisljao da netko pravi fake graficke kartice 

Sta je sljedece fejk ploce i procesori 

 

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

 Imas i sive 

Platio sam 153 kn više moje RAMove jer nisam mogao naći te sport ^^ I znam da je razlika nekakvih 5-10-20 FPS što je prilično beznačajno i to me uopće nije briga :D No dobro, ovaj puta stvarno ne želim štedjeti - ovo mi je ravno 10i kompjuter u životu a PRVI puta da ne gledam svaku kunu; cijeli život gledam ali SVAKU kunu za svaku pojedinačnu komponentu u mom kompjuteru - to mi je više dugororočno uzelo danak nego što sam "uštedio" (nisam naučio SEBI dati jedan dobar poklon svakih par godina haha).

 Kak nisi pronaso, pa nabava ih je puna i samo cekaju da se kupe, vrte se oko 650-700kn.

 Ah, po 100i put, ne živim u HR  sada dobijam tehniku namijenjenu zapadnom tržištu  Dobio sam novi PC prije 2 tjedna, još stoji u praznoj sobi, čekam da upiknem polovnu grafu iz Kine koja zbog C19 kasni li ga kasni (naručena prije 5 tjedana).

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...
HaM kaže...
hahhaajaads kaže...

Ili odes na 2x8 ballistix sport 3000 cl15, 650kn su a bolesno dobri rami 

Bijelo je ružno 

 Imas i sive 

Platio sam 153 kn više moje RAMove jer nisam mogao naći te sport ^^ I znam da je razlika nekakvih 5-10-20 FPS što je prilično beznačajno i to me uopće nije briga :D No dobro, ovaj puta stvarno ne želim štedjeti - ovo mi je ravno 10i kompjuter u životu a PRVI puta da ne gledam svaku kunu; cijeli život gledam ali SVAKU kunu za svaku pojedinačnu komponentu u mom kompjuteru - to mi je više dugororočno uzelo danak nego što sam "uštedio" (nisam naučio SEBI dati jedan dobar poklon svakih par godina haha).

 Kak nisi pronaso, pa nabava ih je puna i samo cekaju da se kupe, vrte se oko 650-700kn.

 Ah, po 100i put, ne živim u HR  sada dobijam tehniku namijenjenu zapadnom tržištu  Dobio sam novi PC prije 2 tjedna, još stoji u praznoj sobi, čekam da upiknem polovnu grafu iz Kine koja zbog C19 kasni li ga kasni (naručena prije 5 tjedana).

 Pa neg otkud si ? Te ballistix sport memorije ima posvuda..

15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...

 Pa neg otkud si ? Te ballistix sport memorije ima posvuda..

Irska. Naručujem ko' svi Irci - iz Engleske. Sad ih nije bilo na overclockers i dobro da nisu bili, cijene su im PAPRENE (a opet duplo niže nego u Irskoj). Također, tu ih nema https://www.scan.co.uk/search?q=ballistix Jako mi se sviđa shop (od tuda sam i naručio novu kantu), relativno ok cijene i ono najbitnije, povoljni reviewi na internetu.

Za razliku od primjerice, njemačkih shopova koji pak imaju ODLIČNU korisničku podršku... za njemce. Ostalima šalju pakete čudnih sadržaja i nikakvu reklamaciju ne odobravaju, zavlače ljude za nos, šalju im robu koju nisu naručili ili pokvarenu.

Sada još malo kupujem monitor i opet ću uzeti od Scana, vrlo vjerovatno...

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nasao sam neki stariji pc prilikom ciscenja i htio bi ga malo ubrzat jer je uzasno spor.

koristio bi ga tek tolko kao rezerva i kao drugi pc.. pa eto ako moze prijedlozi znaci samo za surfanje jer trenutno je nemoguce kolko steka

unutra je trenutno

Intel pentium E2220 2.40 ghz

2 gb ddr3

500 gb hdd

intel G41 VGA integrirana graficka

windows 10

 

hvala.. !

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ako je SAMO za surfanje, stavi jos jedan keks od 4gb rama i neki SSD od 120GB i vozi, sve ostalo nema smisla dirati

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako pod surfanje spadaju flash igre, youtube videi, onda i novi procesor..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Želim bolji GPU i molio bi nekog za pomoć

 

Moja trenutna konfiguracija je :

 

-Intel i5-8600K

 

-msi z370-A Pro 8.gen

 

-DDR4 16GB (2x8) Corsair 3000 MHz LPX, C16

 

- napajanje je fortron 550W Hexa 80+

 

i graficka   - Inno3D GTX1060 3GB Twinx2 GDDR5

 

gledao sam radeonke 5500xt i 5600xt, imate li neke druge preporuke bolje ali u slicnom cijenovnom rangu i da mi pase na napajanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

5600xt je best buy do 2.5k kuna ako gledaš isključivo nove grafe

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mozes uzet koju god zelis grafu na taj procesor, ograničen si lovom, uzmi najveći rang koji si mozes priustit

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

5600xt je best buy do 2.5k kuna ako gledaš isključivo nove grafe

 Ajde molim te odgovori na zadnju poruku kad stignes. Hvala ti puno!

Kovačić
4 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Imam ploču ASUS F2A55 i napajanje XFX PRO 450W u starom računalu + 2 x 4 GB DDR3 1600mhz. Proc je Athlon II X4 740, GPU RX 470...

Želio bi ugraditi najbolji procesor koji ploča podržava, GPU i ako je moguće, dodati rama na ploču.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ne isplativa nadogradnja , isplativo jedino kupovina novog racunala sa amd ryzen-om.Taj 740 mozes nadogradit na jaci ali neces dobit puno jer je to i dalje 4core/4thread cpu samo sa visim klokom za 500mhz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 22:25 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ne trebam novi PC, uzeo sam jedan klincima iz Future s R5 i 2060 Super, ovo je za igranje LoLa i pokoji noviji naslov od toga.

Nisu novci problem.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Ne isplativa nadogradnja , isplativo jedino kupovina novog racunala sa amd ryzen-om.Taj 740 mozes nadogradit na jaci ali neces dobit puno jer je to i dalje 4core/4thread cpu samo sa visim klokom za 500mhz.

 https://www.asus.com/Motherboards/F2A55/HelpDesk_CPU/

Ne kužim ovo imenovanje :D Koji je najbolji?

 

A memorija uzme DDR3 1600mhz još 2x4GB

A grafička recimo Nvidia 1050. Možda čak i 1060 ako pronađeš za stvarno male novce (sad ima jedna na Njuškalu za 550kn, al je mala) Preporučio bi AMD RX 570, ali ne znam kak se ponašaju s 450W napajanjem...

 

Sigurno će netko od kolega znati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 23:54 (CyberDemonVZ).
6 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rekao bih da je toj ploči 760K plafon.
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Eric Prydz kaže...
Imam ploču ASUS F2A55 i napajanje XFX PRO 450W u starom računalu + 2 x 4 GB DDR3 1600mhz. Proc je Athlon II X4 740, GPU RX 470...

Želio bi ugraditi najbolji procesor koji ploča podržava, GPU i ako je moguće, dodati rama na ploču.

 8 Gb rama ti je sasvim dovoljno za taj komp, grafa koju imas je i prejaka za taj cpu, nadogradnja cpu nema smisla  jer iovako neces nista izvuci iz toga. Po meni najbolje ostaviti kako je i ako bas zelis jaci pc skupljati lovu za neki ryzen 1600af, neka b350m ili b450, ram i cpu( Cca 1800kn sa 16 gb rama) a ostalo mozes ostaviti.

probaj prodati komplet plocu cpu i ram. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

da i 10% jaci od 740. rx470 izgleda da je jaca kartica od 1050.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Eric Prydz kaže...
Imam ploču ASUS F2A55 i napajanje XFX PRO 450W u starom računalu + 2 x 4 GB DDR3 1600mhz. Proc je Athlon II X4 740, GPU RX 470...

Želio bi ugraditi najbolji procesor koji ploča podržava, GPU i ako je moguće, dodati rama na ploču.

 

pa mogao bi ići na neki AMD Athlon X4 750K/760K ali nije to nikakav značajan pomak naspram toga što imaš, ta RX470 što imaš je i previše za taj cpu i za bilo koji što ide na tu ploču, ići na nešto jače nema smisla, rađe izbaci kompletno tu platformu i uzmi nekog jeftinijeg ryzena sa pločom i ramom da ti ta grafa prodiše kako treba za lovu koju si planirao investirati u cpu + gpu

4 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
Eric Prydz kaže...
Imam ploču ASUS F2A55 i napajanje XFX PRO 450W u starom računalu + 2 x 4 GB DDR3 1600mhz. Proc je Athlon II X4 740, GPU RX 470...

Želio bi ugraditi najbolji procesor koji ploča podržava, GPU i ako je moguće, dodati rama na ploču.

 

pa mogao bi ići na neki AMD Athlon X4 750K/760K ali nije to nikakav značajan pomak naspram toga što imaš, ta RX470 što imaš je i previše za taj cpu i za bilo koji što ide na tu ploču, ići na nešto jače nema smisla, rađe izbaci kompletno tu platformu i uzmi nekog jeftinijeg ryzena sa pločom i ramom da ti ta grafa prodiše kako treba za lovu koju si planirao investirati u cpu + gpu

 MSI RX 470 sam naknadno ugrađivao, kada sam negdje 2015. uzimao konfa je išla s AMD HD 7770 1 gb DDR5.

 

Ako bi išao na novu matičnu, GPU, RAM i grafičku (po potrebi, napajanje), što bi se dalo ugurati u 3000 kn (može i par stotina kuna više) + iznos procjene kada bi prodao grafu na Njuški ili ovdje?

 

(btw. kućište je MIDI TOWER)

 

Preferiram da su dijelovi iz Futura It trgovine, gotovina.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 10:00 (Eric Prydz).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

u tih 3k kuna bi ušla jedino rx570, a ići s rx470 na rx570 je doslovno prelazak na ništa + što bi ti ostatak komponenti ispaštao jer pola budžeta ode na grafu koju praktički već imaš u računalu.

Uzmi fino za tih 3k kuna novu platformu, ta grafa će konačno biti iskorištena kako spada, a nekad s vremenom ako smatraš datrebaš nešto jače lako dokupiš.

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600, 100-100000031BOX
Sifra: 0400496 - 1.687,78 Kn

1 * MSI B450 GAMING PLUS MAX ATX, 4xDDR4
Sifra: B450_GAMING_PLUS_MAX - 1.032,22 Kn

1 * Patriot Viper Steel, 3200Mhz, 16GB (2x8GB), CL16
Sifra: pat-vs416g320k-16g - 776,67 Kn

 

Ukupno na rate: 3.496,67 Kn
Ukupno s popustom za keš: 3.147,00 Kn

 

također provjeri dali ti kućište podržava ATX ploče

 

 

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

 

Ukupno na rate: 3.496,67 Kn
Ukupno s popustom za keš: 3.147,00 Kn

totalni offtopic al ovaj kombo u mindfactory kosta 2570 kuna (340 eura), katastrofa cijene 😶

jel to nesto islo gore u zadnje vrijeme il je tak bilo i prije krize?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ploče i rami poskupili, ova ploča je bila cca 750kn a rami cca 600kn, sada je ploča sitno preko 900kn a rami 700kn

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nixass kaže...
ibme74 kaže...

 

Ukupno na rate: 3.496,67 Kn
Ukupno s popustom za keš: 3.147,00 Kn

totalni offtopic al ovaj kombo u mindfactory kosta 2570 kuna (340 eura), katastrofa cijene 😶

jel to nesto islo gore u zadnje vrijeme il je tak bilo i prije krize?

Dosta poskupilo, moja grafa bila 3600 kn u prosincu, sad je cini mi se 4200 kn 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice