Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.837.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

8gb ti je dosta.

 

 

Hvala :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Rondo9 kaže...

 
TO je super cijena ako mi nije potrebna jača ? Jeli treba još sta promjeniti možda ubaciti još RAM-a ?

 

 

;)

 Nit nemre jaca jer proc nije nesto pretjerano jak, ali RX 570 je stvarno dobra grafa i bez problema ces igrat i na vise od 60 fpsa (i to ne na low postavkama, nego high/ultra, ovisno o igri). 8gb je dovoljno za vecinu igara, ako zafali lako se doda posto to nije neka invensticija 

 

Edit: biraj grafe koje su ti blizu, da ih mozes isprobat ali najbolje je da ima garanciju... tipa ima RX 570 za 600kn sa 2 god garancije (jedino je izvadio ovo straznji poklopac, valjda zbog kucista)

 

 

 

 

Hvala ti uzeti ću je čim se smiri situacija s virusom , a druga stvar zanima do koje godine mogu igrati igrice da su postavke bar medium ? Do 2015 godine mislim da bi moglo proći ? 

 

 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rondo9 kaže...

 

 

 

 

Hvala ti uzeti ću je čim se smiri situacija s virusom , a druga stvar zanima do koje godine mogu igrati igrice da su postavke bar medium ? Do 2015 godine mislim da bi moglo proći ? 

 

 

 Onda se budes nacekao ak ces cekat da se situacija smiri 

 

 Da, bez beda ces moc igrat na medium postavkama i 60 fpsa, istina da je jeftina ali je zvijer 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Rondo9 kaže...

 

 

 

 

Hvala ti uzeti ću je čim se smiri situacija s virusom , a druga stvar zanima do koje godine mogu igrati igrice da su postavke bar medium ? Do 2015 godine mislim da bi moglo proći ? 

 

 

 Onda se budes nacekao ak ces cekat da se situacija smiri 

 

 Da, bez beda ces moc igrat na medium postavkama i 60 fpsa, istina da je jeftina ali je zvijer 

 

 

Zanima me jeli mogu igrati PUBG na visokim postavkama ?  I do kojeg godine mu igrati igrice sa svojim PC i novom grafičkom da ne dajem novce za igre koje nemogu pokrenuti na medium postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 17:59 (Rondo9).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za pubg ti nije bitno da radi na high bitno ti je stavit na LOW i da imas barem 75fpsa i 75hz monitor ako je moguce. A vecinu naslova ces moci igrat na medium 60 fpsa bez problema.

Jedino ne znam koliko je taj cpu dobar za pubg posto na i5 4gen i nije bas igriv pubg (dropa fps ispod 60)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 18:04 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Za pubg ti nije bitno da radi na high bitno ti je stavit na LOW i da imas barem 75fpsa i 75hz monitor ako je moguce. A vecinu naslova ces moci igrat na medium 60 fpsa bez problema.

Jedino ne znam koliko je taj cpu dobar za pubg posto na i5 4gen i nije bas igriv pubg (dropa fps ispod 60)

 

Nije to baš tako, treba naći balans u postavkama, spuštanjem sve na LOW samo opterećuje ionako slab procesor

8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima
Naime, danas mi je jedan od ventilatora graficke kartice crknuo od ukupno dva (rijec je o GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5) . Posto sam je svakako vec htio mjenjati, jer je ventilator vec bio zujao i ne znam koliko ima smisla popravljati taj ventilator, uzeo bi si sad nvidiu rtx 2060 super. Muce me sad ostale stvari, promjenio bi i maticnu plocu(u nastavku cu napisat "my pc"), ali bi ostavio postojeci procesor, ali ne znam jel to moguce s novom maticnom. Maticna bi bila tipa "ASUS ROG STRIX B450-F". Moj treutni PC je :CPU: Intel Core™ i5-4690K Haswell Refresh, 3.50 GHz, Socket 1150, GPU: GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5, PSU: Fortron Raider S 650W,80+ SILVER, RAM: HyperX Fury KIN 8 GB (2x4) 1600mhZ, MBO: GIGABYTE iH81 GA-H81M-S2V. Sad me muci dali se ta nova graficka i maticna moze ukomponirat s ovim procesorom i ramima ( nije ih problem promjenit ako treba), ili ako ne moze sto se moze napravit. Ne razumijem se u te socket i svasta nesta tu, pa eto molim za pomoc, unaprijed hvala. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Pozdrav svima
Naime, danas mi je jedan od ventilatora graficke kartice crknuo od ukupno dva (rijec je o GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5) . Posto sam je svakako vec htio mjenjati, jer je ventilator vec bio zujao i ne znam koliko ima smisla popravljati taj ventilator, uzeo bi si sad nvidiu rtx 2060 super. Muce me sad ostale stvari, promjenio bi i maticnu plocu(u nastavku cu napisat "my pc"), ali bi ostavio postojeci procesor, ali ne znam jel to moguce s novom maticnom. Maticna bi bila tipa "ASUS ROG STRIX B450-F". Moj treutni PC je :CPU: Intel Core™ i5-4690K Haswell Refresh, 3.50 GHz, Socket 1150, GPU: GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5, PSU: Fortron Raider S 650W,80+ SILVER, RAM: HyperX Fury KIN 8 GB (2x4) 1600mhZ, MBO: GIGABYTE iH81 GA-H81M-S2V. Sad me muci dali se ta nova graficka i maticna moze ukomponirat s ovim procesorom i ramima ( nije ih problem promjenit ako treba), ili ako ne moze sto se moze napravit. Ne razumijem se u te socket i svasta nesta tu, pa eto molim za pomoc, unaprijed hvala. LP

 Vent mozes lagano zamjenit, ima hrpa zamjenskih preko ebaya.

 

 RTX 2060 Super nema smisla kupovat jer imas procesor koji nije mogao niti tu R9 390 vjerovanto izgurat do kraja.

 

 Tu B450 plocu nemres ugurat posto je to potpuno drugi socket i potpuno druga firma, znaci ako zelis b450 plocu onda trebas uzet i novi procesor i novi ram, znaci na b450 socket ide samo ryzen (koji god, od prve do 3 gen). Znaci prvo sta bi ja tu zamjenio je cijeli socket (a pod tim mislim rame, maticnu i procesor) te stavio nesto novije tipa R5 1600 AF/B450 pro4/2x8 3000 cl15 ili 3200 cl16, na toj doticnoj R9 390 samo uzmes zamjenski vent i ubacis i vidjet ces veliki bump u performansama.

 

Edit: vidim tek sad da imas 4k monitor, tak da bi onda i mogao ubacit rtx 2060 super jer tu je graficka glavni adut ali opet nova platforma je nova platforma 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 18:44 (hahhaajaads).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Znaci najveci je problem ako  sam ja dobro skuzio procesor :D Ne znam zasto sam ja mislio da je ovaj dobar hh... A sta mislis o ASROCK Z370 Killer SLI maticnoj, na njoj je socket 1151, i koji bi mi onda bio dobar procesor (npr INTEL Core I7-9700F) ? I da na to dodam vec spomenutu RTX 2060 Super ( ps, da imam 4k monitor, ali mislim da ova rtx ne podrzava 4k gaming) ?

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Znaci najveci je problem ako  sam ja dobro skuzio procesor :D Ne znam zasto sam ja mislio da je ovaj dobar hh... A sta mislis o ASROCK Z370 Killer SLI maticnoj, na njoj je socket 1151, i koji bi mi onda bio dobar procesor (npr INTEL Core I7-9700F) ? I da na to dodam vec spomenutu RTX 2060 Super ( ps, da imam 4k monitor, ali mislim da ova rtx ne podrzava 4k gaming) ?

 Mislim da je proc i ok za 4k gaming (ako igras na toj rezi) jer tu je najvise grafa bitna, ali ako razmisljas o novoj maticnoj onda bi bio red da se uzme novi proc i rami. Ako ne zelis puno potrosit i ak se igras u 4k (i ak se igras u 1080p/1440p isto tako) onda ti je najbolje uzet R5 1600 AF + B450 pro4(f)+ 2x8 3000 cl15/3200 cl16 i to ti kosta cca 2000kn, isto tako razliku u 4k izmedju 1600 AF i i7 9700 neces vidjet, razliku ces vidjet jedino u 1080p i to ako kloknes taj 9700 dokle ide.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Igram na 4K rez. kako i je monitor, ne znam nekako mi se ova graficka uopce ne svidja, prebucna je i jos sad taj venntilator jedan crkne. Nisam sad pametan sta ...

 

9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz, imam pitanje trenutno imam i5-4460, 16gb rama i gtx 1060 gaming X 6gb, kada bi bilo dobro upgradat komp tj kupit novi jedino sta mislim da bi jos moglo potrajat malo je graficka ali i to je upitno za novije igre, ja sam si razmišljao oko Božića ali neki su me savjetovali tek slj.godine kad intel izbaci nove procesore da li je to oke ili cu moc i oko Božića ? jer uložio bi oko 7-8 tisuca kuna u novi komp, monitor mi je 144hz pa bi komp trebao barem tjerat igre na 144 fps-a. Hvala unaprijed :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Igram na 4K rez. kako i je monitor, ne znam nekako mi se ova graficka uopce ne svidja, prebucna je i jos sad taj venntilator jedan crkne. Nisam sad pametan sta ...

 

 Prvo si pogledaj po ebayu ventove za r9 390, nisam nasao bas nesto slika o ovom tvom kucistu pa nemam pojma kakav protok zraka ima. Ali da se uvijek namjestit fan curve da nije nit pretopla nit prebucna.

Ziga_ST kaže...

Pozz, imam pitanje trenutno imam i5-4460, 16gb rama i gtx 1060 gaming X 6gb, kada bi bilo dobro upgradat komp tj kupit novi jedino sta mislim da bi jos moglo potrajat malo je graficka ali i to je upitno za novije igre, ja sam si razmišljao oko Božića ali neki su me savjetovali tek slj.godine kad intel izbaci nove procesore da li je to oke ili cu moc i oko Božića ? jer uložio bi oko 7-8 tisuca kuna u novi komp, monitor mi je 144hz pa bi komp trebao barem tjerat igre na 144 fps-a. Hvala unaprijed :D

 Za intela nemas sta cekat ak si ciljao i7 i vise, ta 10a generacija ti je rebrand vec 6-7-8-9 generacije, samo su nadodali ht i novi socket i to je to... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 22:48 (hahhaajaads).
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Za nadolazece graficke isto nije bitno msm nece biti nekih vecih promjena pa da sam i sa njima siguran ?
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovanje svima,

 

Zanima me isplati li se (i s čime) zadržati GTX 970 za sada, pošto su mi matična i proc pretpotopni, a još uvijek uspjevam pogoniti CoD Warzone (nekako).

Dakle, zamijenio bi kućište, matičnu, proc i ram, ali u ovom trenu bi ostavio grafičku (ako to ima smisla). Kućište treba biti dovoljno veliko pošto je hladnjak ogroman (Noctua NH-D15).
Cilj je igranje Warzonea na nekom 144 hercnom monitoru, ako je to uopće moguće. I dobra podloga za onda kasniji upgrade grafičke, dakle tražim nekakav best buy prema high-endu...

Hvala unaprijed na prijedlozima i komentarima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Za sada ne vidim isplativiju opciju od puno puta spominjanog 1600AF.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 8:20 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MumO19 kaže...

Poštovanje svima,

 

Zanima me isplati li se (i s čime) zadržati GTX 970 za sada, pošto su mi matična i proc pretpotopni, a još uvijek uspjevam pogoniti CoD Warzone (nekako).

Dakle, zamijenio bi kućište, matičnu, proc i ram, ali u ovom trenu bi ostavio grafičku (ako to ima smisla). Kućište treba biti dovoljno veliko pošto je hladnjak ogroman (Noctua NH-D15).
Cilj je igranje Warzonea na nekom 144 hercnom monitoru, ako je to uopće moguće. I dobra podloga za onda kasniji upgrade grafičke, dakle tražim nekakav best buy prema high-endu...

Hvala unaprijed na prijedlozima i komentarima.

 

za 144hz gaming definitivno ryzen 5 3600, ploču možeš msi b450 gaming plus/a-pro/tomahawk sa oznakom MAX (out of box podržavaju ryzen 3xxx) te 2x8GB DDR4 3000/3200MHz CL15/16 RAM, kasnije na to ubodeš neku jaču grafu i vozi.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ziga_ST kaže...
Za nadolazece graficke isto nije bitno msm nece biti nekih vecih promjena pa da sam i sa njima siguran ?

 Navodvno bi trebalo bit velikih promjena i kod nvidie i kod amda, no pitanje je  kad to izlazi. Evo sad bas citam da je ampere opet otkazan za q4 2020 tak da...

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ziga_ST kaže...
Za nadolazece graficke isto nije bitno msm nece biti nekih vecih promjena pa da sam i sa njima siguran ?

 Navodno sljedeca generacija nvidie donosi znacaj skok u performansama ali sada je to sve samo u spekulacijama, a i pitanje je kada izazi obzirom da se stalno nesto prolongira. 

Naravno tu je uvijek pitanje cijene i koliko si ti voljan da izdvojis novca. 

Jedna gtx 2070, 2070 super i 2080 ce vrtiti igre odlicno sigurno naredne dvije do tri godine.

 

 

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Ziga_ST kaže...
Za nadolazece graficke isto nije bitno msm nece biti nekih vecih promjena pa da sam i sa njima siguran ?

 Navodvno bi trebalo bit velikih promjena i kod nvidie i kod amda, no pitanje je  kad to izlazi. Evo sad bas citam da je ampere opet otkazan za q4 2020 tak da...

 

Dr. Vicko kaže...
Ziga_ST kaže...
Za nadolazece graficke isto nije bitno msm nece biti nekih vecih promjena pa da sam i sa njima siguran ?

 Navodno sljedeca generacija nvidie donosi znacaj skok u performansama ali sada je to sve samo u spekulacijama, a i pitanje je kada izazi obzirom da se stalno nesto prolongira. 

Naravno tu je uvijek pitanje cijene i koliko si ti voljan da izdvojis novca. 

Jedna gtx 2070, 2070 super i 2080 ce vrtiti igre odlicno sigurno naredne dvije do tri godine.

 

 

 Hvala na odgovorima

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Može preporuka best buya proca, matične i rama. Da iskoristi potencijal grafičke. Hvala

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The_K kaže...

Može preporuka best buya proca, matične i rama. Da iskoristi potencijal grafičke. Hvala

Ryzen 1600, Gigabyte B450M DS3H, GSkill Aegis 2x 8  GB DDR4 3000 MHz CL16.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...
The_K kaže...

Može preporuka best buya proca, matične i rama. Da iskoristi potencijal grafičke. Hvala

Ryzen 1600, Gigabyte B450M DS3H, GSkill Aegis 2x 8  GB DDR4 3000 MHz CL16.

Ryzen 5 1600AF je best buy

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Može li samo savjet oko kupnje ove kombinacije

CPU AMD Ryzen 7 2700 BOX, s. AM4 

Gigabyte B450M-S2H, AM4

 

ili biste predložili nešto drugo u tom cjenovnom rangu?

Jel mi bolje uzeti 1x16GB ili 2x8GB RAM keks?

 

PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FiCoO kaže...

Pozdrav,

 

Može li samo savjet oko kupnje ove kombinacije

CPU AMD Ryzen 7 2700 BOX, s. AM4 

Gigabyte B450M-S2H, AM4

 

ili biste predložili nešto drugo u tom cjenovnom rangu?

Jel mi bolje uzeti 1x16GB ili 2x8GB RAM keks?

 

 Ja bi išao na ovaj proc https://www.adm.hr/product.asp?product=cpu-amd-ryzen-5-3600-box-s-am4-100-100000031box&code=091%2E500%2E045

Ram je bolje 2x8

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav
Na vase savjete i sve ostalo, dosao sam do zakljucka da bi ipak nadogradio malo jace komp, da sam miran nekoliko godina. Obzirom da evo surfam i citam sve moguce i nemoguce komplikacije, sta s cim ide sta ne, RTX 2060 super sam morao izbaciti jer vec posjedujem Samsungov UHD 4K U28E590D monitor (radi toga G-Sync ne odgovara ovom monitoru). Postavit cu sad sta sam ja nekako iskombinirao, a vi mi ako mozete dajte savjete, korigirajte, recite ima li smisla ili nema gledajuci unaprijed sta dolazi itd. Ako nije problem, bacite oko na "my PC" da vidite sta trenutno imam, pa mozda se nesto drugo moze iskombinirat. Uglavnom cilj je svima proci jeftinije, ali ne zelim sad davati nekih 2-3 tisuce kuna pa opet za god dvije tako, bolje volim dat 10ak sad i biti miran nadam se 4-5 godina (iako je to u game svijetu malo teze prognozirat ja mislim)
Ovo je ono sto sam sklopio : ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING (500€), Intel Core i7 9700k (424€), ASUS TUF Z390-PLUS Gaming WIFI Mainboard (174€), CORSAIR Vengeance RGB PRO Arbeitsspeicher 16 GB DDR4 (88€)
Ukupno 1.180€
P.S. sto se tice procesora, niti se previse razumijem niti me zanima overclock, nisam ni ovaj sad clockao niti cu ovaj, ali nije prevelika razlika u cijeni pa sam ovaj izabrao.
Eto ako ste voljni, korigirajte, savjetujte, dobronamjerne uvrede su takoder dobrodosle ako sam negdje "glup", ali ogradujem se jer nisam bas expert za to. Hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...
Ovo je ono sto sam sklopio : ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING (500€), Intel Core i7 9700k (424€), ASUS TUF Z390-PLUS Gaming WIFI Mainboard (174€), CORSAIR Vengeance RGB PRO Arbeitsspeicher 16 GB DDR4 (88€) 

radije idi na duplo jeftiniji ryzen 3600, odgovarajuću ploču, a višak love potroši na jaču grafu

obzirom na 4k monitor i trenutno najjača grafa na tržištu ti nije prejaka, a zapravo razliku u duplo jeftinijem procesoru nećeš niti osjetiti 

 

no, uskoro bi trebale biti predstavljene i nove grafe pa da pričekaš ako ti nije baš toliko hitno 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...
Pozdrav
Na vase savjete i sve ostalo, dosao sam do zakljucka da bi ipak nadogradio malo jace komp, da sam miran nekoliko godina. Obzirom da evo surfam i citam sve moguce i nemoguce komplikacije, sta s cim ide sta ne, RTX 2060 super sam morao izbaciti jer vec posjedujem Samsungov UHD 4K U28E590D monitor (radi toga G-Sync ne odgovara ovom monitoru). Postavit cu sad sta sam ja nekako iskombinirao, a vi mi ako mozete dajte savjete, korigirajte, recite ima li smisla ili nema gledajuci unaprijed sta dolazi itd. Ako nije problem, bacite oko na "my PC" da vidite sta trenutno imam, pa mozda se nesto drugo moze iskombinirat. Uglavnom cilj je svima proci jeftinije, ali ne zelim sad davati nekih 2-3 tisuce kuna pa opet za god dvije tako, bolje volim dat 10ak sad i biti miran nadam se 4-5 godina (iako je to u game svijetu malo teze prognozirat ja mislim)
Ovo je ono sto sam sklopio : ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING (500€), Intel Core i7 9700k (424€), ASUS TUF Z390-PLUS Gaming WIFI Mainboard (174€), CORSAIR Vengeance RGB PRO Arbeitsspeicher 16 GB DDR4 (88€)
Ukupno 1.180€
P.S. sto se tice procesora, niti se previse razumijem niti me zanima overclock, nisam ni ovaj sad clockao niti cu ovaj, ali nije prevelika razlika u cijeni pa sam ovaj izabrao.
Eto ako ste voljni, korigirajte, savjetujte, dobronamjerne uvrede su takoder dobrodosle ako sam negdje "glup", ali ogradujem se jer nisam bas expert za to. Hvala unaprijed

 Nemas potrebe ic na tak skupi proc/rame, tu ti je i vise nego dovoljan R5 3600 + neka B450 ploca (Mortar Max, Tomahawk MAX, Gaming K4 itd) + 2x8 3000 cl15/3200 cl16. Strix izbjegavaj, em je skup em im je hladnjak uzas (iako je to vec rijeseno, ali opet je preskupo), ako sad gledas onda uzmi Pulse/Red Dragon/Red Dragon/Windforce/Thicc 3 ili ako hoces top model onda Nitro+ ili Red Devil.

picajzla0707 kaže...

 

no, uskoro bi trebale biti predstavljene i nove grafe pa da pričekaš ako ti nije baš toliko hitno 

 Je, a na trziste ce izac ili pretkraj ili sljedece godine kao i kod nvidije...

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...

 Je, a na trziste ce izac ili pretkraj ili sljedece godine kao i kod nvidije...

 aaa, sad sam tek vidio odgodu

a jbt ga, onda neka usmjeri lovu od procesora na jaču grafu 

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok!Frend je dobio pod račun cpu intel i5-9600KF.Njega zanima jel bi mbo msi B360M PRO-VDM bila ok i jel bi ram od 2133MHz cl15 bio ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice