Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam preporuku za napajanje i grafičku karticu.
Glavna primjena računala je web browsing, ms office i ponekad igranje sims 4 (sestrino računalo).

Intelov procesor s 4 jezgre, 1tb hdd, 4gb ram, asrock matična. Kupovina u Linksu. Budžet oko 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 17:34 (kpavl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Antec 400W VP400PC + R7 250 1GB DDR5

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 18:54 (FakeDeath).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

trebao bih nadograditi komp sa 3 komponente, uz već postojećih 400W napajanja, 160GB HDD (SATA2) i Nvidia 9400GT (naravno imam i optiku tako da je to nepotrebno).

 

Trebaju mi:

1. Matična

2. Procesor

3. RAMi

 

Budžet: min 1000KN - max 1200KN

 

Može AMD, može INTEL, svejedno.

 

EDIT: za starce, namjena je browsanje i gledanje streamova (zato i ostavljam grafu ima HDMI izlaz, ali nemam na matičnoj konektor za spajanje zvuka na grafičku da mogu na TV spojiti), te ponešto office, to je više manje to.

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 11:22 (Zero Chance).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zero Chance kaže...

Pozdrav,

trebao bih nadograditi komp sa 3 komponente, uz već postojećih 400W napajanja, 160GB HDD (SATA2) i Nvidia 9400GT (naravno imam i optiku tako da je to nepotrebno).

 

Trebaju mi:

1. Matična

2. Procesor

3. RAMi

 

Budžet: min 1000KN - max 1200KN

 

Može AMD, može INTEL, svejedno.

 

EDIT: za starce, namjena je browsanje i gledanje streamova (zato i ostavljam grafu ima HDMI izlaz, ali nemam na matičnoj konektor za spajanje zvuka na grafičku da mogu na TV spojiti), te ponešto office, to je više manje to.

 Možeš i uštedit:

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hm hm, gledao sam sad malo po webu, i mislim da ću ići sa Intel G1840 procesorom(380kn), keks 4GB RAM- 1600MHz (cca 200kn), ali ne bi htio tu H-seriju ploča...radi mogućnosti kasnije nadogradnje, jedino me brine update BIOS-a za Haswell procesora??

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,zanima me koliko bi dosao ovaj pc da ga sastavljam:
Ram:12 gb ddr3
Hdd:500 gb
Cpu:intel core i5 2300 2,8 ghz
Gpu:Gainward 9500 512 mb ddr3
Napajanje:Energon eps-750w

Maticna:iextreme m5850

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 16:53 (black2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
black2 kaže...

Pozdrav,zanima me koliko bi dosao ovaj pc da ga sastavljam:
Ram:12 gb ddr3
Hdd:500 gb
Cpu:intel core i5 2300 2,8 ghz
Gpu:Gainward 9500 512 mb ddr3
Napajanje:Energon eps-750w

Maticna:iextreme m5850

 Ovdje traži, imaš kategorije: računala->komponente...

LoL
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa, može savjet za nadogradnju.

 

CPU: Intel i5 760 2,8 GHz
MBO: Gigabyte GA-P55-USB3
GPU:Gigabyte Radeon HD 6870
RAM: 4 GB DDR3 Kingston 1600 HyperX LE
8 GB DDR3 Corsair Vengance 1600
HDD: Samsung F-1 Spinpont 1TB
SSD: Corsair F3 90GB
SSD: Samsung EVO 840 250GB
PSU: Seasonic 620W

 

Komp nisam nikada klokao i na procu se nalazi stock cooler. Imam Thermaltake kučište koje ima dobru cirkulaciju zraka.

 

Inicijalno sam mislio da uzmem novu matičnu, proc i grafu 1150 socket. Međutim izlaskom Skylakea nisam siguran da li mi je bolje da se strpim. Ako bi uzeo Skylake svakako bi išao na DDR4, međutim cijene su "prava sitnica". Sad sam nisam pametan što da radim. Da li postoji neka treća varijanta, slobodno javite. Svi savjeti su dobrodošli od malih do velikih ulaganja. Što vi mislite da bi mi bilo najbolje napraviti? Hvala!

3 klokati proc i kupiti novu gra
0 kupiti 1150 mbo i proc, grafu
2 1151 mbo i proc, grafu, DDR4
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Alizalb kaže...

Pozdrav ekipa, može savjet za nadogradnju.

 

CPU: Intel i5 760 2,8 GHz
MBO: Gigabyte GA-P55-USB3
GPU:Gigabyte Radeon HD 6870
RAM: 4 GB DDR3 Kingston 1600 HyperX LE
8 GB DDR3 Corsair Vengance 1600
HDD: Samsung F-1 Spinpont 1TB
SSD: Corsair F3 90GB
SSD: Samsung EVO 840 250GB
PSU: Seasonic 620W

 

Komp nisam nikada klokao i na procu se nalazi stock cooler. Imam Thermaltake kučište koje ima dobru cirkulaciju zraka.

 

Inicijalno sam mislio da uzmem novu matičnu, proc i grafu 1150 socket. Međutim izlaskom Skylakea nisam siguran da li mi je bolje da se strpim. Ako bi uzeo Skylake svakako bi išao na DDR4, međutim cijene su "prava sitnica". Sad sam nisam pametan što da radim. Da li postoji neka treća varijanta, slobodno javite. Svi savjeti su dobrodošli od malih do velikih ulaganja. Što vi mislite da bi mi bilo najbolje napraviti? Hvala!

Ako ces clockat nehalem, treba ti cooler za toga. I na stock cooleru je vruc, kamo li sta drugo :)

Po meni ne moras dirati nista sem graficke, a i to je upitno sta ces postici. 

Kako god okrenes ne uzimaj novo.

Ako imas kakvog poznanika u Svedskoj :P Kontaktiraj ga, ovdje ti se polovne gtx 770 krecu oko 800-900 kuna.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav svima, planiram kupnju novog proca i maticne, a htio bih prelazak na intel

 

trenutno sam zainteresiran za nesto tipa i5 6500, isplati li se takva kupovina naspram haswella, posebno zato sto se ne moze clockat pa i male clock for clock razlike dolaze do izrazaja, budzet mi je do 2.5k maks, iako ne bi skodilo proci jeftinije

znam da za r9 380 je dovoljan i fx, ali u buducnosti ce pasti nesto barem u rangu 390 

 

vase misljenje i smjernice? 

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 15:39 (ashcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Ovako ljudi šta bi ste preporučili za gejming između ova dva procesora fx 8300 i intel i5 3470? Slične cijene, slične frekvencije,ali amd ima duplo više jezgri...

LoL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
J(CRO) kaže...

Ovako ljudi šta bi ste preporučili za gejming između ova dva procesora fx 8300 i intel i5 3470? Slične cijene, slične frekvencije,ali amd ima duplo više jezgri...

Sta god uzmes neces pogrijesiti, AMD ima veliku prednost kad je u pitanju multitasking.
Uz taj FX bi ti trebala nesto bolja ploca ~600kn da ga clocknes na 4-4.5ghz u odnosu kakvu graficku karticu imas i naravno kuler, nista pretjerano.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ashcro kaže...

pozdrav svima, planiram kupnju novog proca i maticne, a htio bih prelazak na intel

Uzmi si i5 4460 za 1500 kn, možeš uzeti ploču ASUS B85M-G mATX ili npr. MSI H97 PC mate ATX.

Ostatak novaca si možeš uložiti u 120 GB SSD, naravno, ukoliko ga nemaš već.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 10:59 (Valentin17).
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Imam: CPU:Intel Pentium G3258

             GPU:msi r7 260x

             PSU:Corsair CX 430W

             MBO:Asrock H81M-HDS

             CASE:Zalman R1

             Hladnjak:LC POWER-95

             HDD:TOSHIBA 500GB

             RAM: 2*4GB CRUCIAL

 

Jednostavno mi nije bas za gaming super,neznam sto bih bilo dobro zamjenit/dodat ili prodat da poboljsam perfomanse....

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2015 14:07 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Staviti i5 procesor i neku jaču grafičku. Koji ti je budžet?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fly598 kaže...

Pozdrav! Imam: CPU:Intel Pentium G3258

             GPU:msi r7 260x

             PSU:Corsair CX 430W

             MBO:Asrock H81M-HDS

             CASE:Zalman R1

             Hladnjak:LC POWER-95

             HDD:TOSHIBA 500GB

             RAM: 2*4GB CRUCIAL

 

Jednostavno mi nije bas za gaming super,neznam sto bih bilo dobro zamjenit/dodat ili prodat da poboljsam perfomanse....

1) Koja ti je max rezolucija monitora?

Ako si ispod 1080p jaca grafa ti ne treba, a taj dualac polako ide u zaborav kako dolaze naslovi koje zahtjevaju 4 jezgre.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fly598 kaže...

Pozdrav!

Jednostavno mi nije bas za gaming super,neznam sto bih bilo dobro zamjenit/dodat ili prodat da poboljsam perfomanse....

i5 4460 svakako, a grafa GTX 950/GTX 960 tako da ne moraš mijenjati napajanje.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Rezolucija monitora mi je 1080p,e sad koliko bih ja mozda mogao dobit kad bih prodao ovu grafu i procesor stari 9mjeseci i imaju garanciju jos 2 i nesto godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fly598 kaže...

sad koliko bih ja mozda mogao dobit kad bih prodao ovu grafu i procesor

Procesor oko 300-350 kn, grafa oko 700-800 kn.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa, prije nekih godinu dana sam ovdje na forumu tražio pomoć za kupnju račinala. Računalo me odlično služi i zahvalan sam vam na prijedlozima, međutim dolazi hladnije vrijeme. Vrijeme za nadogradnju računala.

 

Cilj: Igranje ponešto igara, prvenstveno igre WITCHER 3. Koliko sam shvatio, gledajući po netu trebao bi promijeniti i procesor i grafičku? Još nešto?

Molba: Što bi trebalo promjeniti (nadograditi) kako bi mogao zaigrati Witchera? Molim prijedlog komponenti. Budžet: 2000 - 2500 kn

 

Trenutna konfiguracija:

 

Monitor: Samsung  (pretpostavljam max. 1920x1080)

Matična: GIGABYTE Main Board Desktop iH81 (S1150,DDR3,VGA/DVI,USB3.0/USB2.0,LAN,SATAIII/SATAII) mATX Retail

Napajanje: Fortron Hexa+ 400W, 80+, active, 12 cm

Procesor: Intel Core i5-4460 Soc 1150 (procesorova grafička kartica)

Memorija: Crucial Module 8GB, 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800, CL=11, Unbuffered, NON-ECC

Tvrdi disk: Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"

Optički uređaj: LG GH24NS SATA Bulk Crni 24x

 

Hvala na pomoći,

 

S poštovanjem,

 

Jan

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 11:13 (HercJan).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HercJan kaže...

Pozdrav ekipa, prije nekih godinu dana sam ovdje na forumu tražio pomoć za kupnju račinala. Računalo me odlično služi i zahvalan sam vam na prijedlozima, međutim dolazi hladnije vrijeme. Vrijeme za nadogradnju računala.

 

Cilj: Igranje ponešto igara, prvenstveno igre WITCHER 3. Koliko sam shvatio, gledajući po netu trebao bi promijeniti i procesor i grafičku? Još nešto?

Molba: Što bi trebalo promjeniti (nadograditi) kako bi mogao zaigrati Witchera? Molim prijedlog komponenti. Budžet: 2000 - 2500 kn

 

Trenutna konfiguracija:

 

Monitor: Samsung  (pretpostavljam max. 1920x1080)

Matična: GIGABYTE Main Board Desktop iH81 (S1150,DDR3,VGA/DVI,USB3.0/USB2.0,LAN,SATAIII/SATAII) mATX Retail

Napajanje: Fortron Hexa+ 400W, 80+, active, 12 cm

Procesor: Intel Core i5-4460 Soc 1150 (procesorova grafička kartica)

Memorija: Crucial Module 8GB, 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800, CL=11, Unbuffered, NON-ECC

Tvrdi disk: Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"

Optički uređaj: LG GH24NS SATA Bulk Crni 24x

 

Hvala na pomoći,

 

S poštovanjem,

 

Jan

 

 

Gdje samo nadje 400w napajanje 

 

Ovaj kad bi prodao svoje napajanje i uzeo neko od cca 600-700w

i tu ubacio jednu R9 290 (sa njuskala polovnu sa urednom garancijom od cca 2 godine ~2.000kn) to bi bila najbolja varijanta.

Druga varijanta je nova R9 280X sa napajanjem koja je bolja opcija od gtx 960/280/285/380 kartica ali trazi jace napajanje.


Ako ne namjeravas polovno, bez promjene napajanja onda gtx 960 2gb i SSD disk.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 11:29 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HercJan kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

  • 1 x XFX AMD Radeon R9 280X 3GB, 384bit, DDR5
  • 1 x Fortron Hyper 600W, 80+

Ukupno: 2488,00 kn sa dostavom u cijeni i miran si s igricama neko vrijeme.

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

do sada sam koristio AMD procesor i matičnu i odlučio sam uskoro prijeći na Intel.

Muči me jedna stvar. S obzirom da planiram uzeti neki od 4th gen procesora (i3-4160 najvjerojatnije) i H81 matičnu (jer sam na limitu budžeta) zanima me hoću li trebati flashati BIOS jer koliko vidim dosta matičnih podržava Haswell Refresh seriju procesora tek na novijim verzijama BIOS-a., a s obzirom da prelazim s AMD-a ne znam kako ću flashati BIOS bez cpu.

Radi li se to na servisu trgovine gdje se kupuje i gubim li time garanciju, odnosno da li H81 matične dolaze sa updateanim verzijama BIOS-a kako dolaze nove pošiljke tijekom godine?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 19:54 (Nameless_One).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nameless_One kaže...

Pozdrav,

 

do sada sam koristio AMD procesor i matičnu i odlučio sam uskoro prijeći na Intel.

Muči me jedna stvar. S obzirom da planiram uzeti neki od 4th gen procesora (i3-4160 najvjerojatnije) i H81 matičnu (jer sam na limitu budžeta) zanima me hoću li trebati flashati BIOS jer koliko vidim dosta matičnih podržava Haswell Refresh seriju procesora tek na novijim verzijama BIOS-a., a s obzirom da prelazim s AMD-a ne znam kako ću flashati BIOS bez cpu.

Radi li se to na servisu trgovine gdje se kupuje i gubim li time garanciju, odnosno da li H81 matične dolaze sa updateanim verzijama BIOS-a kako dolaze nove pošiljke tijekom godine?

Sta ce ti i3 to je ubljedljivo najgluplja kupovina danas sto moze pojedinac da uradi. Bolje uzmi pentiuma g3528 od 500kn i uzivaj, iste ces performanse imati.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nameless_One kaže...

Pozdrav,

 

do sada sam koristio AMD procesor i matičnu i odlučio sam uskoro prijeći na Intel.

Muči me jedna stvar. S obzirom da planiram uzeti neki od 4th gen procesora (i3-4160 najvjerojatnije) i H81 matičnu (jer sam na limitu budžeta) zanima me hoću li trebati flashati BIOS jer koliko vidim dosta matičnih podržava Haswell Refresh seriju procesora tek na novijim verzijama BIOS-a., a s obzirom da prelazim s AMD-a ne znam kako ću flashati BIOS bez cpu.

Radi li se to na servisu trgovine gdje se kupuje i gubim li time garanciju, odnosno da li H81 matične dolaze sa updateanim verzijama BIOS-a kako dolaze nove pošiljke tijekom godine?

 Vecina matičnih ako ne i sve, koje haraju po trgovinama primaju 4160/4170....

 

Kvalitetna, dobra trgovina je
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav treba mi preporuka za novu graficku karticu uzimao bih sa njuskala do 600 kn sto bolja za gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
black2 kaže...

Pozdrav treba mi preporuka za novu graficku karticu uzimao bih sa njuskala do 600 kn sto bolja za gaming

 HD 5770 je plafon šta bi ja stavlja na taj stari dualac

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To ke stari kompkuter ovo je novi:

I5 2300,12 gb ram,gt 9600 1 gb 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima na forumu.Namjera mi je nadograditi staru komp.konfiguraciju jeftinim Pentium G3258 procesorom i odgovarajucom matičnom,takoder jeftinijom8(do 600kn)ali s mogućnosti za overclock.Molim vas za savjet koju matičnu uzeti i ima li kakvo povoljniji izbor od ovog procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice