Povoljno računalo do cca 4000 kn

poruka: 17
|
čitano: 6.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Molim pomoć, 

 

Povoljno računalo za dečka 13 god, najviše cca 4000 kn, bitna mu je neka igrica fort nite. 

 

Što moram gledati i kako proći jeftinije?

 

Unaprijed zahvaljujem, 

 

Lp

 

Mama Marija

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Jel ti treba samo racunalo, ili trebas sve, dakle monitor, mis, tipkovnicu, zvucnike itd?

 

Racunala za "igranje" su u startu vec skuplja od te cifre. A ako trebas i periferiju sa monitorom,

nece se bas naigrati.

 

Za te novce radije mu kupi PS4 sa Fortnite igrom, i nekakav TV, pa nek ganja koliko zeli,

jer ako nema znanja sa racunalima, dok nauci nesto korisno raditi, vec ce mu taj stroj biti zastario.

 

https://www.uzishop.hr/sony-playstation/33055-sony-playstation-ps4-500gb-slim-crna-fortnite-rbp-voucher.html

 

 

Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
4 godine
neaktivan
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn

Računalo, monitor i zvučnike.. Znam da je to skupi, ali nisam pri parama i uzela bih na rate. Meni je bitno da ima računalo za školu, a njemu naravno igrice, ako može nešto gdje može odigrati tu igricu, ako ne mora ću ga nažalost razočarati.. :-(

15 godina
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Ducan, protis nude rate.

 

sami si trebate odabrati jos misa i tipkovnicu.

 

Ovdje naravno su jos moguce blage ustede..

Ali sve ispod ovog nece bas biti prezadovljan

 

napajanje sam uzeo 750w modularno jer je na akciji a dosta je dobro, investicija u nadogranje za godinu/dvije..

Maticna ploca podrzaca i jace procesore pa se i nju moze smatrati u redu..

 

eto neka kolege procjene jel ovo u redu i gdje se jos moze stedjeti..

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
Mare05021982 kaže...

... Meni je bitno da ima računalo za školu, a njemu naravno igrice, ako može nešto gdje može odigrati tu igricu, ako ne mora ću ga nažalost razočarati.. :-(

 -može se.. ali treba znati, imati 'plan', jer računalo je spoj nekoliko komponenti.. i može se nadograđivati tj ne mora u startu imati sve (ostaju pokloni-božić-rođendani..) .. npr vga je osnovna za zahtjevne igre, ali može u startu bez vga i tad je sasvim dovoljno recimo 3.000 za osnovno računalo dok je sama vga komponenta u rasponu cijena od 300 do desetak tisuća kuna, ne treba slabija 300-500 tj može jednako bez nje (integrirana) i ako treba jača, tad se gleda u rangu cijene od 1000 naviše..

-lako se doda.

-druga komponenta koju se može lako dodati je RAM, npr početi s 4GB, poželjno 8GB (ili više ako neka app/igra konkretno traži, ali većini je to dovoljno), no tu nije neka ušteda u startu.

 

sve može biti u širem rasponu cijene, monitor, kućište, miš, tipkovnica.. to su komponente koje ne utječu na brzinu-mogućnosti ali se nakupi u cijeni.

 

najveći problem je trgovac i ono što nudi kao i već postojeće ponude-konfiguracije koje su tako posložene da je svako jače računalo normalno i skuplje ali tad stave sve skuplje, ne samo jedan dio-komponentu nego i ostalo kao kućište i tad ciejna raste više mada je 'isto'.. itd.

-tu nemaš pomoći nego baš birati što ti treba, pronaći točno konfiguraciju ili po komponentama a tad to moraš znati ili imati nekog.. žalosno ali trgovcu ne smiješ vjerovati, mada nisu ni oni loši, mogu biti i fer ali ne vide možda na isti način potrebu. Ne znaju svi majstori sve niti su jednaki.. tako ćeš možda naraznim mjestima dobiti različite preporuke, suprotne.. i to je tako, 'svi sve znaju najbolje'.. ili baš je ovo njegovo to što trebaš.

 

-ima, gledaj cca 3000kn + malo lufta preko a po potrebi se doda vga u neko dogledno vrijeme.

-neću preporučiti neku trgovinu ili konktetan pc jer nisam trgovac.. ugl oko 2000-2200 je računalo dovoljno jako, monitor + ostatak .. može do 3000 biti ok, možda do 4000 koliko planiraš pronađeš sve upravo po želji-ideji koju imaš..

-baci pogled i po komponentama tek da dobiješ dojam kako idu cijene VGA (i mogućnosti baš za igranje..) npr nešto u rasponu 700-1500kn bi moglo ući u komplet + na neki osnovni pc trgovac lako doda komponentu, dok u jačem-skupljem koji ima takvu vga ima i sve ostalo skuplje, pa je ovo recimo jeftiniji put.. do istog-sličnog računala bar za fortnite. :)

+ ako tad trgovac predloži jače napajanje stotinjak kuna više, pristani.. jer je to tad potrebno za jači pc tj za vga.. (ili ti uvaljuje samo da proda..).

 

-ne daj se navuči na višu cijenu, jer to lako krene mic-po-mic.. i ode. Tad se vratiš korak nazad, može se.. procjena da ćeš za manje od 4 dobiti traženo i da će igra raditi ok.. a dalje je stvar sreće-kvar i sl. PRaktički možeš paltiti višsetuko i opet imati iste probleme ili samo skuplje kućište koje nema bitnu funkciju (usporedi i cjene kućišta, tad dobiješ feeling što je kompjuter i kako izabrati ono što tebi i klincu odogvara, ne meni ili trgovcu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Ako je moguce ne uzeti SVE U jednom ducanu. 

Ako je moguce graficku uzeti "polovnu" za kes npr jer ce tu najvise ustjedjeti/dobiti. 

Tu i tamo pogledati sto je jeftinije. Ali najbolje se preseliti U temu za slaganje komponenti gdje ce master ibme sloziti preporuciti itd. (:

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Puno hvala na informacijama, nešto ću iskombinirati pa neka si skuplja za nadogradnju.. Meni je kao mami škola bitni ja, ali kad već uzimam htjela sam se malo informirati jer ne znam što se gleda.. Puno vam hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
toxic kaže...

Ducan, protis nude rate.

 

sami si trebate odabrati jos misa i tipkovnicu.

 

Ovdje naravno su jos moguce blage ustede..

Ali sve ispod ovog nece bas biti prezadovljan

 

napajanje sam uzeo 750w modularno jer je na akciji a dosta je dobro, investicija u nadogranje za godinu/dvije..

Maticna ploca podrzaca i jace procesore pa se i nju moze smatrati u redu..

 

eto neka kolege procjene jel ovo u redu i gdje se jos moze stedjeti..

 

 

 

Napajanje je truba na kvadrat, ili modularnost napajanja u takvom kompu je potpuno nebitna.To je fejk/loše napajanje od 750W za 420kn, a kvaliteta je na vrbi sviralo ili boli glava.Eto znatno bolje opcije Fortron napajanje sa pet godina garancije.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=fortron+hyper+600w

 

Zašto običan mehenički disk od 1TB, pa puno bolje je odma za Windowse i par igrica nabacit SSD od 240gb.

 

"Skuplje napajanje kompenziraš jeftinijim ali neusporedivo bržim SSD-om i eto nema frke".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/ssd-disk/crucial-bx500-ct240bx500ssd1-ssd-240gb-cijena-25-sata-540-500-mb-s-66847151

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
rambox kaže...
toxic kaže...

Ducan, protis nude rate.

 

sami si trebate odabrati jos misa i tipkovnicu.

 

Ovdje naravno su jos moguce blage ustede..

Ali sve ispod ovog nece bas biti prezadovljan

 

napajanje sam uzeo 750w modularno jer je na akciji a dosta je dobro, investicija u nadogranje za godinu/dvije..

Maticna ploca podrzaca i jace procesore pa se i nju moze smatrati u redu..

 

eto neka kolege procjene jel ovo u redu i gdje se jos moze stedjeti..

 

 

 

Napajanje je truba na kvadrat, ili modularnost napajanja u takvom kompu je potpuno nebitna.To je fejk/loše napajanje od 750W za 420kn, a kvaliteta je na vrbi sviralo ili boli glava.Eto znatno bolje opcije Fortron napajanje sa pet godina garancije.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=fortron+hyper+600w

 

Zašto običan mehenički disk od 1TB, pa puno bolje je odma za Windowse i par igrica nabacit SSD od 240gb.

 

"Skuplje napajanje kompenziraš jeftinijim ali neusporedivo bržim SSD-om i eto nema frke".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/ssd-disk/crucial-bx500-ct240bx500ssd1-ssd-240gb-cijena-25-sata-540-500-mb-s-66847151

 Zato jer pogodi?

Nema se novaca, za windowse od 50 gb bez problema a klinac sigurno nebude stao na 1 ili 2 igre... od ssda ne ostane nist..

Eto recimo danas bilo koji noviji naslov a i stariji ide po 30-50gb.. Neki dan uzeo forzu 4, 72gb igre...

 

Onda dodas jos malo muzike i filmova i reci lapapap ssdu od 240gb kao jedinom disku..

Za napajanje je bilo govora u temi za preporuke i nisam dobio dojam da se radi o lošem napajanju kiwi_91  ?

 

 

16 godina
online
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
toxic kaže...

 Zato jer pogodi?

Nema se novaca, za windowse od 50 gb bez problema a klinac sigurno nebude stao na 1 ili 2 igre... od ssda ne ostane nist..

Eto recimo danas bilo koji noviji naslov a i stariji ide po 30-50gb.. Neki dan uzeo forzu 4, 72gb igre...

 

Onda dodas jos malo muzike i filmova i reci lapapap ssdu od 240gb kao jedinom disku..

Za napajanje je bilo govora u temi za preporuke i nisam dobio dojam da se radi o lošem napajanju kiwi_91  ?

 

 

Ima se itekako novaca, samo treba znat složit komp+večina ljudi uopče razumno ne čita prvi post ove teme.Do maksimalno 4000kn, dakle ako može i jeftinije a itekako može i bit če ok za početak+znatno veči SSD.

 

Mehanički disk instaliraj kod sebe, pa eto prepusti smisleno slaganje kompova drugim ljudima.

 

Čemu služi Ryzen 3 2200G, sigurno ne za ukras a to je za početak odlična kombinacija bez posebne grafe.

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+3+2200G

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Crucial+BX500+480gb

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn

rambox

 

Na osnovi čega tvrdiš da je SAMA "fejk"? Iz vlastitog iskustva ili na osnovi nepoznatog imena i (pre)niske cijene za 750W i Gold certifikat?

 

Po testovima SAMA platforme koja se nalazi u tom napajanju, ono ispada kao best buy napajanje na tržištu jer su rezultati u rangu napajanja od oko 600-700 kn. Toliko je zapravo to napajanje i koštalo kada je tek došlo na tržištu. Ne bih znao zašto je sada takva cijena jer nisam nigdje pročitao da se netko posebno bunio na kvalitetu i pouzdanost. Možda se uvoznik rješava zaliha pa je to razlog.

 

Nekoliko recenzija SAMA napajanja i ViVO koje ima istu platformu s lošijim kondenzatorima (Teapo (ViVO) vs Chemi-Con (SAMA)): 123456

 

Znači najlošija stvar na napajanju je ventilator koji bi se mogao prvi pokvariti s obzirom da je Aobos marka poznata kod napajanja iz nižeg cjenovnog ranga (100-200 kn), a i jamstvo ne bi bilo loše da je 5 god. Osim toga ne vidim razlog da se to napajanje proziva "fejk-om".

15 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
rambox kaže...
toxic kaže...

 Zato jer pogodi?

Nema se novaca, za windowse od 50 gb bez problema a klinac sigurno nebude stao na 1 ili 2 igre... od ssda ne ostane nist..

Eto recimo danas bilo koji noviji naslov a i stariji ide po 30-50gb.. Neki dan uzeo forzu 4, 72gb igre...

 

Onda dodas jos malo muzike i filmova i reci lapapap ssdu od 240gb kao jedinom disku..

Za napajanje je bilo govora u temi za preporuke i nisam dobio dojam da se radi o lošem napajanju kiwi_91  ?

 

 

Ima se itekako novaca, samo treba znat složit komp+večina ljudi uopče razumno ne čita prvi post ove teme.Do maksimalno 4000kn, dakle ako može i jeftinije a itekako može i bit če ok za početak+znatno veči SSD.

 

Mehanički disk instaliraj kod sebe, pa eto prepusti smisleno slaganje kompova drugim ljudima.

 

Čemu služi Ryzen 3 2200G, sigurno ne za ukras a to je za početak odlična kombinacija bez posebne grafe.

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+3+2200G

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Crucial+BX500+480gb

4000 kn za novi + na rate + periferija + monitor go4it...

Daj malo ubaci kalkulacije...

 

 

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

Lose je slozeno. Over.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povoljno računalo do cca 4000 kn
Kolacic kaže...

Lose je slozeno. Over.

 Prihvacam da je lose slozeno samo ako mi netko prilozi bolje. Nisam nikad tvrdio da sam u pravu.

Dakle u krivu si dok ne slozis bolje. Over.

 

Ako ti netko kaze sto si lose napravio, onda ti taj netko mora pokazati\ukazati gdje je greska bila.

Ispravi, napravi i onda ces moci reci. Gle moje ovo je SUPER.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Nadam se da nisam zakasnio

Dakle, nadam se da nije kasno ali moguće je, uzmite aoc monitor (najbolji i najpovoljniji), nađite nekoga tko moze moze sastaviti računalo, a djelovi bi mogli biti: amd ryzen 3 (procesor) Jer za 650kn dobivate procesor sa grafičkom I sa hladnjakom za procesor, a grafička je Vega 8 , overclockajte ga, za matiču nađite am4 socket, RAM moze Corsair 8gb ddr4 i to je oko 1200kn (sa monitorom 2000 ako uzmete od 800). Napajanje Corsair 400w, Kučišta ima jako puno jeftinih, ali ako želite nešto lijepo možete uzeti ms metropolis pro za 430kn, coolermaster termalna pasta (17kn), uzmite 240gb ssd, to je otprilike 3000, zvučnici mogu biti ms swing (imam ih i za 70kn su dobri), tipkovnica ms (jeftine i dobre) i bilo kakav miš, a za nadogradnju ako hoćete možete dati 390kn za ASUS AMD Radeon R5230-SL-2GD3-L grafičku karticu, za školsku upotrebu se neće skužiti ali u igricama da, dakle to je oko 4000kn (sa dodatnom grafičkom) 

12 godina
offline
Povoljno računalo do cca 4000 kn

4000kn i za kuciste dati 400kn , a o ms kvaliteti se nema sta raspravljat sve sta sam imao od njih je prdnulo ili se raspalo u rukama kao da sam Thanos...Igranje i 240 ne idu nikako zajedno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice