Nadogradnja računala

poruka: 59
|
čitano: 5.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala

koje napajanje da umem.znam da trebam neko od 400 w,ali koji model?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
stirko11 kaže...

koje napajanje da umem.znam da trebam neko od 400 w,ali koji model?

Corsair CX400W...

 

U pravu si, ono je overkill... Neznam niti zašto sam ga stavio... HD4850 i taj proc bi držo i Fortron PNF400W bez problema...

 

Što se tiče proca, ja preporučam Phenoma II x3 720... Ako ne treba kućište, te se malo smanji na napajanju, taman će imati za taj proc, koji je puno jači od ovih...

16 godina
offline
Nadogradnja računala
Ta što čovjeku slažete konfiguracije kad je reko da neće uzimati sve novo.
Samo hoće nadograditi svoj komp a neće da kaže koji procesor ima. Sigurno je samo da je AMD Socket A. Ima CPU-Z al to mu očito nije bitno da napomene koji je procesor.

Procesor za Socket A neće nigdje naći nov. Zato nek zadrži svoj.
Rame i grafu sam več predložio.

Ili nek se konačno izjasni hoće li uzimati novo na kraju i koliko ima na raspolaganju.
U protivnom mi to liči il na nekog klinca čiji limes starosti teži u 0 ili na nekog tko nas zeza.
Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
191x7 kaže...
Ta što čovjeku slažete konfiguracije kad je reko da neće uzimati sve novo.
Samo hoće nadograditi svoj komp a neće da kaže koji procesor ima. Sigurno je samo da je AMD Socket A. Ima CPU-Z al to mu očito nije bitno da napomene koji je procesor.

Procesor za Socket A neće nigdje naći nov. Zato nek zadrži svoj.
Rame i grafu sam več predložio.

Ili nek se konačno izjasni hoće li uzimati novo na kraju i koliko ima na raspolaganju.
U protivnom mi to liči il na nekog klinca čiji limes starosti teži u 0 ili na nekog tko nas zeza.

Pa on je sam pito jel je dobra neka gotova konfa... Ja sam mu pokazao da se može bolje složiti ako se kupuju zasebne komponente... Predpostavljam da onda kupuje cijelu novu konfu, kada mu je već prikazano da ulaganje u ovu nema nekog smisla, barem ne dugoročno...

14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala

Jako puno informacija za mene.Da ne otvaram istu temu moje pitanje bi bilo da li bih ja mogao zamjeniti graficku za igranje recimo Ghotic 3?Buduci da nemam puno pojma sto sve imam u kompu ja sam to uslikao pa ako mogu dobiti neki odgovor unaprijed zahvaljujem...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja računala
General Zed kaže...

Jako puno informacija za mene.Da ne otvaram istu temu moje pitanje bi bilo da li bih ja mogao zamjeniti graficku za igranje recimo Ghotic 3?Buduci da nemam puno pojma sto sve imam u kompu ja sam to uslikao pa ako mogu dobiti neki odgovor unaprijed zahvaljujem...

 

Možeš, stavi AGP verziju ATI Radeon HD 3450 grafičke kartice.

Ići će ti igra, ali uz puno štekanja (zbog slabog procesora).

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Bolje 3650. 3450 je sama po sebi loša, a 3650 je ipak brža

Spamer :)))
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
191x7 kaže...
General Zed kaže...

Jako puno informacija za mene.Da ne otvaram istu temu moje pitanje bi bilo da li bih ja mogao zamjeniti graficku za igranje recimo Ghotic 3?Buduci da nemam puno pojma sto sve imam u kompu ja sam to uslikao pa ako mogu dobiti neki odgovor unaprijed zahvaljujem...

 

Možeš, stavi AGP verziju ATI Radeon HD 3450 grafičke kartice.

Ići će ti igra, ali uz puno štekanja (zbog slabog procesora).

 A da li bih mogao promjeniti procesor? Da li bi to bilo komplicirano?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Čekaj malo sada sam vidio da ti matična podržava samo AGP 4x (3.3V) kartice. Pogledaj sa GPU-z koju sada imaš grafu

Spamer :)))
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala

Ako sam dobro procitao S3Graphic ProSavage DDR 32MB PCI bus1-Location

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Uh koliko sam shvatio ja ti imaš grafiku u PCI portu. Mislim da ti se ne isplati kupovati nove komponente. Grafu za AGp X4 imaš mislim GF7300, a procesor moram prvo vidjeti u CPU support listi za tvoju ploču

Spamer :)))
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
Oly_E3 kaže...

Uh koliko sam shvatio ja ti imaš grafiku u PCI portu. Mislim da ti se ne isplati kupovati nove komponente. Grafu za AGp X4 imaš mislim GF7300, a procesor moram prvo vidjeti u CPU support listi za tvoju ploču

 Ako je sve to komplicirano budem pricekao dok ne zavrsim komp tecajeve u 12 mjesecu.Ionako sam mislio slagti nesto bolje sljedece godine kad budem bio informaticki osposobljen.Trenutno za sprzit pokoji film i malo surfat komp je dobar,a ja ionako ne znam bas puno.Ucim na ovom pa ako nesto zaj.. kao nije steta...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
Ako imas neki prijedlog bio bih zahvalan.Htio bih poboljsati komp ali da to i bude relativno isplativo,Hvala
1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Sutra ću pogledati za CPU Support (vjerojatno će morati biti rabljeni) i za AGP X4 kompatibilnu grafu (možda čak i nova)

Spamer :)))
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 0:48 (Oly_E3).
15 godina
offline
Nadogradnja računala

De bolan sta je vami, neisplati se ulagati nimalo u s. 478  i u AGP, pogotovo AGP x4.
Uzmeš ono što je sused rekao, damo ti linkove, ubiacis u kosaricu i narucis, i reces im da sastave ili pak pričekaj Božić i tada naruči.

I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 1:45 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Rekao sam i ja to...

 

Nego koji je točno model ploče jer ovaj prepisani sa modela CPU-z prozora dođe i za ASUS i ostale...

 

Od grafi imaš (imaju podršku i za AGP 4x i 8x):


FX5200

Nvidiu 6200

 

Te imaš za PCI utor ATI 9250

Spamer :)))
15 godina
protjeran
offline
Nadogradnja računala

Evo da ne otvaram novu temu htjeo bih nesto pitat.

Kad god pokusam overclokirat procesor sve mi zasteka i nema mi slike na ekranu overclokiro sam ga blago 9x210.Nemogu nista u BIOSU-u uradit nego sam moro preusmjeravat jumper.

Može savjet???

90% Of teens would cry if they saw the jonas brothers on the empire statebuilding about to jump. if your the 10% who would grab a chair with some popcorn shouting jump "jump
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala

Diži voltažuz (malo). Imaš neki proc koji se ne clocka baš najbolje

Spamer :)))
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
Sused kaže...
stirko11 kaže...

koje napajanje da umem.znam da trebam neko od 400 w,ali koji model?

Corsair CX400W...

 

U pravu si, ono je overkill... Neznam niti zašto sam ga stavio... HD4850 i taj proc bi držo i Fortron PNF400W bez problema...

 

Što se tiče proca, ja preporučam Phenoma II x3 720... Ako ne treba kućište, te se malo smanji na napajanju, taman će imati za taj proc, koji je puno jači od ovih...

Na to napajanje možeš stavit quada i HD4870.Za ovu konfu i 400w je previše.

Um caruje,sisa klade valja...
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala

Moja PC konfiguracija je:

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3

Matična ploča: ASUS p5p800vm (Intel Celeron 2,8GHz)

RAM memorija: 1.2 GB

Grafička kartica: ATI Raeon 9600/X1050 series (128MB)

3D Accelerator: ATI Radeon 9600XT (RV360)

 

Svak koga sam pitao, preporučio mi je kupnju Sapphire Radeon HD 3850 AGP, 512MB DDR3, TVout, DVI, a ja ne znam isplati li mi se davat 900kn za nju tj. isplati li mi se nadogradnja ove konfiduracije. Što mislite jeli mi se isplati kupit novu grafičku, kakva je  i što mislite o mojoj sadašnjoj??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja računala
mesomeone kaže...

Moja PC konfiguracija je:

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3

Matična ploča: ASUS p5p800vm (Intel Celeron 2,8GHz)

RAM memorija: 1.2 GB

Grafička kartica: ATI Raeon 9600/X1050 series (128MB)

3D Accelerator: ATI Radeon 9600XT (RV360)

 

Svak koga sam pitao, preporučio mi je kupnju Sapphire Radeon HD 3850 AGP, 512MB DDR3, TVout, DVI, a ja ne znam isplati li mi se davat 900kn za nju tj. isplati li mi se nadogradnja ove konfiduracije. Što mislite jeli mi se isplati kupit novu grafičku, kakva je  i što mislite o mojoj sadašnjoj??

 

Dati 900 Kn za grafičku karticu koju kompjuter neće moći pravilno iskoristiti je glupo iako ti treba nova grafička ukoliko se voliš igrati.

Najjače što trebaš kupiti je Radeon HD 3650 AGP. Moja preporuka je HD 3450 AGP ili neka iz serije HD 2000 (2400pro, 2600) također AGP pošto je to puno isplativija solucija. Drugo ništa nemoj ulagati u taj komp.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
191x7 kaže...
mesomeone kaže...

Moja PC konfiguracija je:

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3

Matična ploča: ASUS p5p800vm (Intel Celeron 2,8GHz)

RAM memorija: 1.2 GB

Grafička kartica: ATI Raeon 9600/X1050 series (128MB)

3D Accelerator: ATI Radeon 9600XT (RV360)

 

Svak koga sam pitao, preporučio mi je kupnju Sapphire Radeon HD 3850 AGP, 512MB DDR3, TVout, DVI, a ja ne znam isplati li mi se davat 900kn za nju tj. isplati li mi se nadogradnja ove konfiduracije. Što mislite jeli mi se isplati kupit novu grafičku, kakva je  i što mislite o mojoj sadašnjoj??

 

Dati 900 Kn za grafičku karticu koju kompjuter neće moći pravilno iskoristiti je glupo iako ti treba nova grafička ukoliko se voliš igrati.

Najjače što trebaš kupiti je Radeon HD 3650 AGP. Moja preporuka je HD 3450 AGP ili neka iz serije HD 2000 (2400pro, 2600) također AGP pošto je to puno isplativija solucija. Drugo ništa nemoj ulagati u taj komp.

Kako to da komp. neće iskoristiti??? Neki su mi je ljudi koji upravo bave grafičkim karticama rekli da je to najbolje rješenje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
mesomeone kaže...
191x7 kaže...
mesomeone kaže...

Moja PC konfiguracija je:

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3

Matična ploča: ASUS p5p800vm (Intel Celeron 2,8GHz)

RAM memorija: 1.2 GB

Grafička kartica: ATI Raeon 9600/X1050 series (128MB)

3D Accelerator: ATI Radeon 9600XT (RV360)

 

Svak koga sam pitao, preporučio mi je kupnju Sapphire Radeon HD 3850 AGP, 512MB DDR3, TVout, DVI, a ja ne znam isplati li mi se davat 900kn za nju tj. isplati li mi se nadogradnja ove konfiduracije. Što mislite jeli mi se isplati kupit novu grafičku, kakva je  i što mislite o mojoj sadašnjoj??

 

Dati 900 Kn za grafičku karticu koju kompjuter neće moći pravilno iskoristiti je glupo iako ti treba nova grafička ukoliko se voliš igrati.

Najjače što trebaš kupiti je Radeon HD 3650 AGP. Moja preporuka je HD 3450 AGP ili neka iz serije HD 2000 (2400pro, 2600) također AGP pošto je to puno isplativija solucija. Drugo ništa nemoj ulagati u taj komp.

Kako to da komp. neće iskoristiti??? Neki su mi je ljudi koji upravo bave grafičkim karticama rekli da je to najbolje rješenje.

Da bi ta graficka kartica mogla dostici performanse koje joj pisu na "kutiji" treba imati i ostale komponente dovoljno dobre da je podrzaju . . Tvoj comp je preslab i graficka nece moci iskoristit svoj puni "potencijal", ostale komponente ce ga kočiti . .

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
rulF kaže...
mesomeone kaže...
191x7 kaže...
mesomeone kaže...

Moja PC konfiguracija je:

 

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3

Matična ploča: ASUS p5p800vm (Intel Celeron 2,8GHz)

RAM memorija: 1.2 GB

Grafička kartica: ATI Raeon 9600/X1050 series (128MB)

3D Accelerator: ATI Radeon 9600XT (RV360)

 

Svak koga sam pitao, preporučio mi je kupnju Sapphire Radeon HD 3850 AGP, 512MB DDR3, TVout, DVI, a ja ne znam isplati li mi se davat 900kn za nju tj. isplati li mi se nadogradnja ove konfiduracije. Što mislite jeli mi se isplati kupit novu grafičku, kakva je  i što mislite o mojoj sadašnjoj??

 

Dati 900 Kn za grafičku karticu koju kompjuter neće moći pravilno iskoristiti je glupo iako ti treba nova grafička ukoliko se voliš igrati.

Najjače što trebaš kupiti je Radeon HD 3650 AGP. Moja preporuka je HD 3450 AGP ili neka iz serije HD 2000 (2400pro, 2600) također AGP pošto je to puno isplativija solucija. Drugo ništa nemoj ulagati u taj komp.

Kako to da komp. neće iskoristiti??? Neki su mi je ljudi koji upravo bave grafičkim karticama rekli da je to najbolje rješenje.

Da bi ta graficka kartica mogla dostici performanse koje joj pisu na "kutiji" treba imati i ostale komponente dovoljno dobre da je podrzaju . . Tvoj comp je preslab i graficka nece moci iskoristit svoj puni "potencijal", ostale komponente ce ga kočiti . .

Znači ništa da ne neadograđujem, osim ove sadašnje grafičke??

16 godina
offline
RE: Nadogradnja računala
mesomeone kaže...

Znači ništa da ne neadograđujem, osim ove sadašnje grafičke??

 

Grafička je jedino što ti traži nužnu promjenu.

Drugo ništa ti se ni ne isplati kupovati (iako bi trebalo malo još RAM npr).

 

Dakle neku AGP verziju jedne od ovih:

ATI Radeon HD 2400pro

ATI Radeon HD 2600

Ati Radeon HD 3450

ATI Radeon HD 3650

 

Boldano su ti one koje bi ti bile najprigodnije.

 

Ukoliko ideš na polovno, pogledaj Radeon x1600XT, x1650, x1950 ili GeForce 6800, 7600, 7800...

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
15 godina
odjavljen
offline
Nadogradnja računala

Evo da ne otvaram novu temu... jel bi se dalo kako ovaj moj komp pojačat (pogledaj Moj PC). Naručio sam P4 EE na 3.5ghz i sad ga čekam ko ozebli sunce. Kakva bi grafička išla unutra koju bi P4 iskoristio maksimalno a da je jača od ove bijede 8400GS. popunio sam RAM slotove tako da od još 2 gb ništa. I jel bi se ovaj Celeron dao clockati sa stock hlađenjem (idle - 48c, load - 55c). A što se tiče love - max 1000kn.

I've seen things that you people wouldn't believe...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
191x7 kaže...
mesomeone kaže...

Znači ništa da ne neadograđujem, osim ove sadašnje grafičke??

 

Grafička je jedino što ti traži nužnu promjenu.

Drugo ništa ti se ni ne isplati kupovati (iako bi trebalo malo još RAM npr).

 

Dakle neku AGP verziju jedne od ovih:

ATI Radeon HD 2400pro

ATI Radeon HD 2600

Ati Radeon HD 3450

ATI Radeon HD 3650

 

Boldano su ti one koje bi ti bile najprigodnije.

 

Ukoliko ideš na polovno, pogledaj Radeon x1600XT, x1650, x1950 ili GeForce 6800, 7600, 7800...

Odluka je pala. Kupit ću ATI Radeon HD 3450. Nije to meni toliko radi igranja nego radi računala općenito (jedina igra koju želim igrat je GTA 4, ali sumnjam da će ić) RAM sam nadogradio sa još 1 GB jer su mi svi utori za njega zauzeti, dakle sad je 2,2 GB i to je to.

16 godina
offline
Nadogradnja računala

Neće GTA IV ići (jednojezgreni proc, ddr1, slaba grafa) kad je loše napravljen (neoptimiziran), ali sve drugo će letiti.

 

Možda da se pozabaviš malo clockanjem procesora (naguraš na nekih 3,2GHz) i staviš HD 3650, možda bi ti onda i išao GTA IV ali na najnižim postavkama.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
191x7 kaže...

Neće GTA IV ići (jednojezgreni proc, ddr1, slaba grafa) kad je loše napravljen (neoptimiziran), ali sve drugo će letiti.

 

Možda da se pozabaviš malo clockanjem procesora (naguraš na nekih 3,2GHz) i staviš HD 3650, možda bi ti onda i išao GTA IV ali na najnižim postavkama.

Kako ga mogu clockirat? Sorry što idem izvan teme. Ako može objasnite u privatnoj poruci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 14:51 (mesomeone).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice