Nadogradnja racunala (gaming)

poruka: 7
|
čitano: 2.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Nadogradnja racunala (gaming)

Pozdrav svima, zanima me isplati li se na ovom racunalu sta nadogradit, i ako da, sta bi to bilo? 
namjena racunala je igranje igrica, warzone, simracing..

 

Puno hvala! 🙂

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nadogradnja racunala (gaming)

Ubaci samo još rama.i deri dalje..Ne moraš ništa mijenjat

7 godina
offline
Nadogradnja racunala (gaming)

Kao što je navelo kolega iznad, ubaci RAM-a još unutra da imaš 16 gb ili 32gb (doduše 32 je overkill, ali ako ga upikneš za malu lovu zašto ne).

Temperatura proca ti je nešto veća. To ti je u idle ili? Ako je, onda je moj savjet da zamjeniš pastu na procesoru i eventualno uzmeš neki bolji hladnjak (neznam koji imaš sada). 

Ti stariji Intelovi procesori imaju nažalost loše integrirano termalno rješenje, tj. pastu ispod heatspreadera koja s godinama gubi svojstva pa se radi delid procesora gdje se miče heatspreader i stavlja nova i bolja termalna pasta. To je krajnje rješenje pa dok ti sve dobro radi nemaš potrebe za time.

 

Sve ostalo ti je i više nego okej. Jedino da možda ubaciš veći SSD budući da većina novijih igara traži SSD radi fluidnijeg izvođenja.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 12:10 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja racunala (gaming)

Najbolje bi bilo to prodat i kupit novu ddr4 platformu sa i5 10400f sa 16gb ddr4.

 

Realno CPU je već najjači što može biti na tome socketu i sam ga imam.Nazalost pregazilo ga je vrijeme iako se još donekle dobro drži.Mozes eventualno ubaciti još 8gb Rama tako da imaš dvokanalnu memoriju 2x8gb.Graficku možda probat RTX 2060 to bi bio neki Maximum i optimum na 1080p.

7 godina
offline
Nadogradnja racunala (gaming)

Pretpostavljam da nije zahtijevan korisnik pa ne vidim smisao da radi upgrade, barem ne još godinu dana. Tada dolazi nova ddr5 platforma i sve ostale blagodati pa će moći birati to ili jeftiniju ddr4.

Stabilizirati će se možda i grafe iduće godine pa će imati više smisla za upgrade.

 

Doduše, može na njuški pronaći jeftini ryzen 6/12 s basic b450 i 14 gb i miran je...

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nadogradnja racunala (gaming)

Zašto kupovati 6/12 amd ili intel te bacati novac bez veze!?Dečko/ili tko god kaže da mu treba za gaming Warzone i to..Nečeš nikakve bolje performanse dobit sa ne znam kak jačim procesorom sve dok si gpu bound,jedino da ima neku žešču grafičku koju ovaj i7 ne može iskoristit onda bi bila preporuka da mijenja cpu i ostalo,ovak nema smisla..Samo još ubaci rama-16gb i to je to..Miran si još neko vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 12:44 (renato1977).
3 godine
offline
Nadogradnja racunala (gaming)

Naruceno jos 8GB ram memorije. Hvala svima na savjetima! 🍻👍🏻

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice